Marzocchi 55 R проблем с ребаунд

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Marzocchi 55 R проблем с ребаунд

Мнениеот asl » Вто Фев 13, 2018 9:44 pm

Здравейте.Имам проблем с вилката,която е Marzocchi 55 R(мисля,че е такъв модела има въздух и ребаунд ако е от значение)
Търсих подобни теми и общо за марзочи с такъв проблем,но не намерих нещо.
Та проблема е следния:
Просто казано–въртя ребаунда,но нищо не става(тоест не работи).
От какво може да е според вас и лесно ли ще се реши проблема,ако може да се реши и на каква цена?
Благодаря предварително и се извинявам ако има такава тема.
asl
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 02, 2016 3:54 pm

Re: Marzocchi 55 R проблем с ребаунд

Мнениеот КоlЮ » Вто Фев 13, 2018 10:52 pm

Привет колега. За да се установи проблема ,трябва да се отвори вилката , да се свали въпросният ребаунд кол (№68 виж приложение) и да се види аджба , защо не се върти въпросното чудо.

Тук мятам малко на боб: Често шесто грамът за регулиране (№74) закръгля вложката в ребаунд колеца и върти на празен ход (като превъртяла глава на винт кръстачка или там бабите пред блока му викат).

Ако ще разглабяш сам, Внимавай с пинчето във видеото 3:19 мин. то се премахва внимателно , след което се избутва вътрешността нагоре. Другата тънкост е слагането на маслото ,трябва да е точно и да се обезвъздуши патрона .

Относно цени ---> гоогъл търси резервен колец.

Приложение:
Схема на вилката :http://www.marzocchi.com/System/19264/MY2015%20-%2055%20R_RF1-01.png
Снажен поддръжник на Путин - Видео : https://www.youtube.com/watch?v=SoAOX1tBhC8
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Marzocchi 55 R проблем с ребаунд

Мнениеот asl » Сря Фев 14, 2018 5:11 pm

Също ако е от значение мисля,че патрона е пробит и е отворена баня сега.
asl
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 02, 2016 3:54 pm

Re: Marzocchi 55 R проблем с ребаунд

Мнениеот КоlЮ » Сря Фев 14, 2018 7:04 pm

asl написа:Също ако е от значение мисля,че патрона е пробит и е отворена баня сега.


Щом са извършени персонализирани модификации в/у него , надали може някой тук във форума да ти каже какво е сгрешено. Човека който го е пипал ти трябва на тебе , да ти каже за чии го е барал :) . Поздрави и успехи .
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Marzocchi 55 R проблем с ребаунд

Мнениеот Alexi » Сря Фев 14, 2018 9:22 pm

то най вероятно от както сте пробили патрона няма и ребаунд :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Marzocchi 55 R проблем с ребаунд

Мнениеот keel » Сря Фев 14, 2018 11:29 pm

Зависи за кой модел рибаунд става въпрос. Ако е капсулования сънтурски патрон е напълно нормално да е разпробит. Ако е направено както трябва работи без проблем, но има някои тънки моменти при процедурата. Преди време го бях правил заради блокирал патрон, след това всичко си беше 6. Това е решение от самия производител за да заобиколят проблема с нескопосания патрон от Сънтур.
Ако при теб преди е работил може просто да е останал без масло. След модификацията трябва доста масло - цялата долна част на патрона трябва да е покрита.
Аватар
keel
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1384
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 3:02 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Marzocchi 55 R проблем с ребаунд

Мнениеот asl » Чет Фев 15, 2018 2:43 pm

Аз като правих сервизацията сипах масло,колкото пишат от Марзочи.Ако трябва още колко още някой има ли информация?
asl
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 02, 2016 3:54 pm

Re: Marzocchi 55 R проблем с ребаунд

Мнениеот КоlЮ » Чет Фев 15, 2018 3:15 pm

keel написа:Зависи за кой модел рибаунд става въпрос. Ако е капсулования сънтурски патрон е напълно нормално да е разпробит. Ако е направено както трябва работи без проблем, но има някои тънки моменти при процедурата. Преди време го бях правил заради блокирал патрон, след това всичко си беше 6. Това е решение от самия производител за да заобиколят проблема с нескопосания патрон от Сънтур.
Ако при теб преди е работил може просто да е останал без масло. След модификацията трябва доста масло - цялата долна част на патрона трябва да е покрита.


Какво прави СЪНТУРСКИ патрон в Марцоки 55 Р ?

Маслото е добре ,има си преливник(малката дупчица на №67) и да сипеш повече, не е голям проблем.
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Marzocchi 55 R проблем с ребаунд

Мнениеот keel » Чет Фев 15, 2018 7:56 pm

КоlЮ написа:Какво прави СЪНТУРСКИ патрон в Марцоки 55 Р ?

Ами питай Marzzochi (или Fox :D)
55R Rebound
А asl да каже коя година е модела или да пусне поне снимка на вилката и врътката на рибаунда.
КоlЮ, аз не могада разбера що веднага реши че вилката е точно тоя модел, който ти си избрал. Или мислиш че Marzocchi правят 55r през една единствена година. :beer:
Аватар
keel
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1384
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 3:02 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Marzocchi 55 R проблем с ребаунд

Мнениеот Admin » Чет Фев 15, 2018 10:27 pm

КоlЮ написа:Какво прави СЪНТУРСКИ патрон в Марцоки 55 Р ?

SR Suntour произвеждаха доста от вилките на Marzocchi. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Marzocchi 55 R проблем с ребаунд

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Фев 15, 2018 10:32 pm

След 2008 май. Водещи инжинери (и не само) от Марзо основаха после DVO:
https://www.pinkbike.com/news/DVO-Suspe ... Brand.html
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Marzocchi 55 R проблем с ребаунд

Мнениеот КоlЮ » Чет Фев 15, 2018 11:28 pm

keel написа:КоlЮ, аз не могада разбера що веднага реши че вилката е точно тоя модел, който ти си избрал. Или мислиш че Marzocchi правят 55r през една единствена година. :beer:


Щот обикновенно си правим проучването преди да си взема вилка. То е ясно,че има и от други години , просто изключвам 2010,11,12 и даже 13г. защото тогава си преместиха фабрикацията в Азиатските емирства и качествовто на вилките им бе по-слабо от това на Зоом. А те имаха един лош навик да си щамповат годината на пройзводство. Отварял съм марцочита , до сега не съм се сблъсквал с този натпис вътре "SR SUNTUR" .

Към АСЛ: купи си един рибайн кол от дуролукс 160мм и си решаваш проблема (евтино и временно решение) в алиЕкспреса ги имапе по 20-30$ :roll2:
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта