Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот djeromino » Сря Ное 01, 2017 11:35 am

Здравейте, харесал съм си един модел на марка "Merida", но нищо не знам за нея.
Някой може ли да сподели мнение?
Приятел, може да ми го вземе от Англия за около 750лв. Заслужава ли си парите?
Модела е:
Bicykel Merida Crossway 300 (2016)
http://www.merida.com.au/en_au/bikes/re ... -5964.html

COLOURS matt black (grey/red)
FRAME SIZES 41cm44cm46cm48cm52cm55cm58cm61cm
FRAME CROSSWAY TFS
FORK Suntour SR NCX-D LO 63
DERAILLEUR REAR Shimano Deore-9
SHIFTERS Shimano Alivio rapidfire
BRAKES Tektro Vela hydraulic 160
CHAINWHEEL Shimano T4010 octa 48-36-26 CG (BSA)
CHAIN KMC X9
HUBS Formula Disc / Formula Disc cassette
RIMS MERIDA comp D
FREEWHEEL Shimano CS-HG200-9 11-34
TYRES MERIDA Speed 40 ref
SPOKES Black stainless
HANDLEBAR STEM Adjustable pro OS A-Head
HANDLEBAR MERIDA comp OS 660 R25
HEADSET FSA No.11P
SEAT POST Rigid post and fixed stem
SADDLE Cross Sport
PEDAL Comfort Alloy triple

Благодаря за съдействието!
djeromino
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 11:22 am

Re: Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот adasha » Сря Ное 01, 2017 7:30 pm

Да, за 750 лв си заслужава. Вилката му е добра като за хибрид, 9 скорости, хидравлични спирачки.
Явно са ги пуснали на яка промоция. Плащаш 1 получаваш 2 :)
adasha
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 12:39 pm
Местоположение: Елхово

Re: Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот valsbak » Чет Ное 02, 2017 9:12 am

Merida е голяма тайванска компания за велосипеди, имат дори професионален колоездачен отбор. Май имаха нещо общо и със Specialized. Така че марката е реномирана. За този велосипед обаче не съм сигурен че е оправдано да го мъкнеш от ЮК, защото с подобни характеристики и цена можа да намериш и в България.
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот djeromino » Чет Ное 02, 2017 9:54 am

Благодаря за отговорите! :)
djeromino
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 11:22 am

Re: Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот djeromino » Чет Ное 02, 2017 12:38 pm

valsbak написа:Merida е голяма тайванска компания за велосипеди, имат дори професионален колоездачен отбор. Май имаха нещо общо и със Specialized. Така че марката е реномирана. За този велосипед обаче не съм сигурен че е оправдано да го мъкнеш от ЮК, защото с подобни характеристики и цена можа да намериш и в България.


Аз се двоумя всъщност между Merida и Cross Quest 2017

http://koleloto.bg/product/1241/cross-q ... 2017g.html

Но то е доста по-скъпо и не знам заслужава ли си...
djeromino
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 11:22 am

Re: Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот cnow » Пет Ное 03, 2017 8:48 am

Аз имам quest-a (този с твърда вилка). В няколко теми вече споделих, че съм много доволен от него. Като гледам е по - добре от merida-та, но и по - скъп. Ако се спреш на quest вече трябва да прецениш с вилката или без - спрямо как и къде го караш.
cnow
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 24, 2017 9:34 pm

Re: Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот djeromino » Пет Ное 03, 2017 9:38 am

cnow написа:Аз имам quest-a (този с твърда вилка). В няколко теми вече споделих, че съм много доволен от него. Като гледам е по - добре от merida-та, но и по - скъп. Ако се спреш на quest вече трябва да прецениш с вилката или без - спрямо как и къде го караш.

Със сигурност ми трябва с вилката, която се регулира, че ще има и тук-там черни пътища.
djeromino
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 11:22 am

Re: Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот adasha » Пет Ное 03, 2017 10:27 am

Ако сравним Спринт Синтеро плюс с Меридата излиза че на Меридата са по-добри вилката и дерайльора, а и цената е по-добра.
Дори и с доставката до БГ пак е по-добре. Взимай докато не е изтекла промоцията.
http://bikesport.bg/bg/products/2597--% ... %B4%D0%B8_
adasha
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 12:39 pm
Местоположение: Елхово

Re: Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот carmo » Пет Ное 03, 2017 12:12 pm

Кроса е с вилка като на Меридата (на Спринта е по-нисък клас), но пък курбелите му са с куха ос и външни лагери. Има и други дребни благинки, а най-вече е "местен", което е добре относно гаранцията. За съжаление е и по-скъп, но тук вече ти си решаваш. Нещата са комплексни, но аз бих заложил на него.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот Alexi » Пет Ное 03, 2017 1:06 pm

Има го и момента с каплите ,който някак си все остава на заден план като се заговори за Крос .. а те знаем ,че ползват много тежки шини от по 15 лв броя ,на Меридата каквито и да са ще са поне 500 грама по леки като сет ,а това означава много по леко педалиране .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот djeromino » Пет Ное 03, 2017 2:23 pm

Благодарско момчета :)! Доста полезна информация за ориентир.
djeromino
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 11:22 am

Re: Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот 2WBGST » Пет Ное 03, 2017 10:40 pm

djeromino написа:Със сигурност ми трябва с вилката, която се регулира, че ще има и тук-там черни пътища.

Merida CROSSWAY 300 е с много добра и балансирана геометрия и имат богат избор на номера на рамките. Цената е повече от добра за такова колело!
При Cross някои модели може да не са твоя номер. Иначе колелата на Cross си заслужават и то особено заради поддръжката и наличието на собствена марка Crosser.
Конкретно Cross Quest 2017 е чудесен избор, но дали това е твоя размер?
Аз също имам евтино Cross-че с твърда вилка (Areal 2017). Пробвах го по черен път - върви много добре, но и гумите са ми 50х622. Държа на по-голям балон заради проходимостта, карам и зимно време в сняг(имам опит от МТБ).
При Мерида, гумите са по-тънки 40х622 и не е много добре по черно, по пясък и т.н. ще затъват спрямо МТБ-29.
Като цяло хибрида не е най-добро решение за каране по черно, но всеки си решава сам. Но тази Мерида е много балансиран хибрид около 13,5-14 кг.
Що се отнася до теглото на шините - повечето материал(маса) при Crosser е по-добре 1) ако си тежък(над 95 кг) 2) ще му слагаш багажник или 3) ще ползваш раница с повечко багаж. Crosser са много яки и надеждни шини, нямат кривене и огъване - имах удоволствието да издевателствам с багажа, който трябваше да носят от вереме на време.
Може би рамка побираща по-голям балон гуми също е добре.
Като цяло карам извърградско(с 13 кг колело) по шосе винаги над 50 км и нямам оплакване от тежестта на шините(гумите), не ми е от значение. Все едно дали нося +/-1 литър вода.
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот djeromino » Нед Ное 05, 2017 12:11 pm

2WBGST написа:
djeromino написа:Със сигурност ми трябва с вилката, която се регулира, че ще има и тук-там черни пътища.

Merida CROSSWAY 300 е с много добра и балансирана геометрия и имат богат избор на номера на рамките. Цената е повече от добра за такова колело!
При Cross някои модели може да не са твоя номер. Иначе колелата на Cross си заслужават и то особено заради поддръжката и наличието на собствена марка Crosser.
Конкретно Cross Quest 2017 е чудесен избор, но дали това е твоя размер?
Аз също имам евтино Cross-че с твърда вилка (Areal 2017). Пробвах го по черен път - върви много добре, но и гумите са ми 50х622. Държа на по-голям балон заради проходимостта, карам и зимно време в сняг(имам опит от МТБ).
При Мерида, гумите са по-тънки 40х622 и не е много добре по черно, по пясък и т.н. ще затъват спрямо МТБ-29.
Като цяло хибрида не е най-добро решение за каране по черно, но всеки си решава сам. Но тази Мерида е много балансиран хибрид около 13,5-14 кг.
Що се отнася до теглото на шините - повечето материал(маса) при Crosser е по-добре 1) ако си тежък(над 95 кг) 2) ще му слагаш багажник или 3) ще ползваш раница с повечко багаж. Crosser са много яки и надеждни шини, нямат кривене и огъване - имах удоволствието да издевателствам с багажа, който трябваше да носят от вереме на време.
Може би рамка побираща по-голям балон гуми също е добре.
Като цяло карам извърградско(с 13 кг колело) по шосе винаги над 50 км и нямам оплакване от тежестта на шините(гумите), не ми е от значение. Все едно дали нося +/-1 литър вода.

Привет, благодаря за коментара! Принципно рядко карам по черни пътища, че имам проблем с дискова херния и не е добра идея да има много тресене - но винаги някъде по пътя ще се окаже, че има някой черен път за минаване :). Меридата е размер 58, а аз съм 185см - моя приятел ми каза, че е ок тоя размер. Кроса е супер, но на тоя етап нямам възможност да дам 1049лв. Ще ползвам Меридата в града и за преходи с дисаги, около 50-70км на ден по леки пътища. Надявам се багажа да не се окаже чак толкова тежък, че Меридата да не понесе 10-15кг багаж + мен 85кг :).
djeromino
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 11:22 am

Re: Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот 2WBGST » Нед Ное 05, 2017 9:29 pm

djeromino написа: Меридата е размер 58, а аз съм 185см - моя приятел ми каза, че е ок тоя размер.............:).

Не си тежък, но за рамка №58 имаш надкрачна височина(чатал) - standoverhight SH=844 mm=84,4 cm, при №55 имаш SH=816mm=81,6 cm.
Значи мериш колко ти е чатала и според това си избираш размера рамка. Гледам, че за дължина при №58 рамката за теб си е много добре. Аз харесвам по-дълги рамки Tt-actual=59-60 cm. Така че уточни си нещата и вземай байка - карай го и през зимата в хубаво време - кефещо, закляващо и здавословно. :)
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Някой може ли да сподели за марка Merida велосипеди

Мнениеот djeromino » Пон Ное 06, 2017 5:27 pm

2WBGST написа:
djeromino написа: Меридата е размер 58, а аз съм 185см - моя приятел ми каза, че е ок тоя размер.............:).

Не си тежък, но за рамка №58 имаш надкрачна височина(чатал) - standoverhight SH=844 mm=84,4 cm, при №55 имаш SH=816mm=81,6 cm.
Значи мериш колко ти е чатала и според това си избираш размера рамка. Гледам, че за дължина при №58 рамката за теб си е много добре. Аз харесвам по-дълги рамки Tt-actual=59-60 cm. Така че уточни си нещата и вземай байка - карай го и през зимата в хубаво време - кефещо, закляващо и здавословно. :)


Благодаря! :beer:
djeromino
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 11:22 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Teodor89 и 11 госта