пукната седалкова тръба - карбонова рамка

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

пукната седалкова тръба - карбонова рамка

Мнениеот bio » Нед Окт 15, 2017 8:46 am

Здравейте, рамката е On-One 456 втора генерация.
В следствие на пренатягане на скобата съм си пукнал рамката при седалкова тръба. Пункатината е срещуположно на нормалния канал на тръбата. Съответно скобата е монтира с отвора насочен точно където е пукнатината.
Изображение
Изображение

идеята обработя цепката и да я докарам като нормалния канал на тръбата и получа нещо подобно
Изображение

Ще ми се да чуя и вашите мнения и предложения.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: пукната седалкова тръба - карбонова рамка

Мнениеот compira » Нед Окт 15, 2017 1:31 pm

За начало ако не е тръгнала много надолу пукнатината е добре да я стопираш като пробиеш дупка в края й. след това вече може да направиш прорез с ъглошлайф или с дремел. Като гледам има малко място под скобата и ако има от къде да вземеш малко карвобнов плат може да уздравиш под скобата с няколко пласта. :beer:
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: пукната седалкова тръба - карбонова рамка

Мнениеот moridinbg » Нед Окт 15, 2017 5:19 pm

Покрай моя ремонт на чейнстея, на няколко места четох, че по работилниците, спукани седалкови тръби са единственото, което не ремонтират. Така и не разбрах защо. Предполагам става дума за по-сериозни поражения надолу по тръбата.
Ако ти трябва материал, имам доста останал еднопосочен плат от моя ремонт, но е дебеличък - 300гр/м. Имам и УВ устойчива епоксидна смола за карбон.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: пукната седалкова тръба - карбонова рамка

Мнениеот bio » Пон Окт 16, 2017 10:31 am

Благодаря Ви за отговорите. Засега само спрях пукнатината и направих каналчето. Предполагам, че не правят седалковите тръби, защото трябва да гонят точни размери какво на вътрешният така и отвън да го докарат на 34.9mm. Иначе аз варианти много
- да направя малко по-надолу скобата.
- да залепя алуминиева тръба 31.6 към 27.2 и да мина на колче 27.2.
- да залепя направо колчето.

Ще го гледам как да държи и ако тръгне надолу тогава ще го мисля.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: пукната седалкова тръба - карбонова рамка

Мнениеот compira » Пон Окт 16, 2017 6:39 pm

Това със скобата по-надолу също е вариант и съм го прилагал (бяха сложили по-малко колче и хубаво беше стегнато ха ха), но там нямаше засечка за скобата и си стана оригинал. При теб не знам как ще се получи с евентуалното намиране на малко по-широка скоба (варианта с престъргване до необходимия диаметър не ми се струва удачна от към здравина)
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта