Задължителна пешеходна пътека

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот Katana » Вто Авг 08, 2017 10:36 pm

Здравейте! Темата която отварям е насочена към ЗАДЪЛЖИТЕЛНАТА за мен пешеходна пътека , или светофар със пешеходна пътека, на едно възлово място в София, а именно започващата на бул. Симеоновско шосе велоалея. Това е велоалеята стигаща до Токуда болница.На това мое видео https://www.youtube.com/watch?v=tInfsyMrFBg на 1.19 мин. се вижда входа на алеята.Често ми се налага да минавам от там, да рискувам живота си преминавайки шосето.Не мога да проумея кой гениален мозък е решил да направи тази велоалея по този невероятно рисков за хората начин.Случвало ми се многократно да чакам....чакаааа...чааакамм да се изредят колите , за да мога да пресеча.Най-фрапантното е че онзи ден имаше 2 майки с бебешки колички, който пресекоха булеварда. Таааа стана ви ясно за какво иде реч...Какво мислите че може да се направи по въпросът? Към кого може да се обърне човек за такава нелепица? Според мен трябва да се направи нещо преди да е станало инцидент.За съжаление в България трябва да стане инцидент ( да загинат невинни хора) , за да се вземат мерки.На мен ми идва на акъла Господарите на ефира ... :dontknow:
Междодругото малко по-нагоре по булеварда, посока центъра, малко преди сфетофара на Семинярятя го има същото нещо. Пътека , преминаваща през булеварда....отново съпер рисково място...(постоянно минават велосипедисти от там) ,а там вече си е наистина рисково, тъй като знаете че точно там на булеварда има завой и няма никаква видимост към идващите коли.Абе въпрос на време е да стане инцидент!!!
Като се замисля логично на това место няма ка да се направи нищо по въпроса, тъй като е на 30 метра преси сфетофара, ноооо на първото на което споменах в ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот kotseto » Сря Авг 09, 2017 8:21 am

И аз минавам почти всеки ден от там.

За съжаление проблемът е известен, становища изкарани има от вече немалко време, общината е уведомена, но... нищо не се случва :(
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm

Re: Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот Lucky Loser » Сря Авг 09, 2017 8:52 am

Щом е така, щом е уведомена и има чисто бездействие - Господарите...
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот xargs » Сря Авг 09, 2017 10:22 am

Пресичането по цялото Симеоновско шосе е ужасно. Няколко пъти съм пускал сигнали за нуждата от светофари там, но безрезултатно.

Другото проблемно място е зоопарка - ако решиш да отидеш там пеша или с колело, може да минеш по пешеходната пътека пред магазина на драг с риск за живота си, или да се разходиш ~500метра и да пресечеш още две огромни кръстовища
Последна промяна xargs на Сря Авг 09, 2017 10:58 am, променена общо 1 път
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот Sartor » Сря Авг 09, 2017 10:51 am

Да пуснем масово сигнали: https://call.sofia.bg/bg/Signal/Details/58357

Така ще има по-голям шанс да ни обърнат внимание! След официален отговор, ако се правят на ударени, ще се викат телевизии - така при нас направиха анти-паркинг колчета (след обещания от една година, накрая сложиха веднага малко преди да се излъчи репортаж по БНТ, за да се види как се прави нещо).

Може все пак да се оправдаят и с предстоящото обновяване на Борисовата градина, в чийто проект е включена и тази част.
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот xargs » Сря Авг 09, 2017 11:03 am

Sartor написа:Може все пак да се оправдаят и с предстоящото обновяване на Борисовата градина, в чийто проект е включена и тази част.


Наистина и аз предполагам, че това се чака, но това може да се проточи дълго време :-/
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот Lucky Loser » Сря Авг 09, 2017 11:27 am

Sartor написа:Може все пак да се оправдаят и с предстоящото обновяване на Борисовата градина, в чийто проект е включена и тази част.
Ако е така, нека да го кажат. Затова и предложих Господарите - отиват, правят репортаж, разбира се причината.
А и винаги мога да сложат печата "Обещано".. къде ли няма оправени абсурди след техни репортажи, особено за места, ползващи се от сума народ.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот Katana » Сря Авг 09, 2017 12:22 pm

И аз пуснах сигнал към общината. Надявам се да се вслушат в молбите ни и да реагират бързо и адекватно!
Ако пък ли не, Господарите ба ефира ще трябва да се намесят...или пък дали да не започнем с тях?!
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот Lucky Loser » Сря Авг 09, 2017 12:59 pm

Най-добре според мен. Така или иначе те ще отидат в общината да питат какво става и защо е това чакане. Ако се чака само на община.. еми ще се чака ми се струва :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот Katana » Сря Авг 09, 2017 1:22 pm

Сещам се и за друго решение на проблема, а именно да се изгради направо една велоалея на самия булеверд.Но това ми звучи като много скъп и невъзможен за осъществяване вариант.Нали идеята както винаги е на се мине тънко по лайсната.А да не говорим за текущото състояние на велоалеите в софия....пълна скръб, но това е друга тема.
:offtopic: Eййй къдйе уе велоалеята чуйек!!! :D :D :D https://www.youtube.com/watch?v=NGKF_dW6UNo
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот LiveByTheCode » Сря Авг 09, 2017 2:06 pm

Стига с тия пешеходни пътеки по големите булеварди по симеоновско летят, време е да се почне да се правят надлези ама столична община явно никога не са чували за такова нещо :smash:
LiveByTheCode
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1508
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 2:47 pm

Re: Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот kotseto » Чет Авг 10, 2017 8:03 am

LiveByTheCode написа:Стига с тия пешеходни пътеки по големите булеварди по симеоновско летят, време е да се почне да се правят надлези ама столична община явно никога не са чували за такова нещо :smash:


Да, някое от велосдруженията предложи точно надлез там :) Но честно казано не съм сигурен, че много хора ще го използват и няма пак да пресичат отдолу.

Една повдигната пешеходна пътека + малко осветление общо взето би решило проблема там
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm

Re: Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот Lucky Loser » Чет Авг 10, 2017 8:59 am

Би решило проблема от гледна точка на "Ето, вече имаме място за пресичане?"
Но говорейки за безопасността, с и без пешеходна пътека, пак ще карат като луди и файда...
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот Katana » Чет Авг 10, 2017 10:31 am

Точно преди "новото" кръгово на телевизионната кула, посока центъра също има пешеходна пътека.Прави ми впечатление че шофьорите вече си се научиха да бъдат по-предпазливи минавайки от там.Е...има и джигите, но къде ли няма.Определено без тази пешеходна няма как да се премине платното, да не говорим че е два пъти по-широко от Симеоновско...подлез ли ще е , надлез ли, каквото и да е, то трябва да се направи възможно най-скоро, че Боби Ваклинов чака да ги подгони по велоалеята :rofl:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Задължителна пешеходна пътека

Мнениеот kotseto » Пет Авг 11, 2017 7:44 am

Ако е повдигната пътека, колите ще намаляват или спират. Джигита ще мине един път, после ще си пази колата. Повдигната пътека има от другия край на Ловния парк при басейна Дианабад, където започва ул. Тинтява. Там колите се движат по-бавно, но е веднага след завой и мястото по принцип не е съвсем безопасно, стават и катастрофи от време на време. Проблеми с пресичането обаче няма.
kotseto
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 2:17 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта