Избор на хибрид

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор на хибрид

Мнениеот warstomp » Чет Май 18, 2017 7:44 am

Съгласен съм с Вас и мисля да се огранича до един от следните 2 варианта:
28х1.6 42-622
28х1.75 47-622
Сегашната ми е 28х1.5 40-622, 700х38c. Каплата е 19c.
Аз също четох доста из интернет и там пише че гумите до 42мм са по-леките, като след тази ширина теглото скача драстично и стават по-мудни потеглянията.
Но стига съм разводнявал темата за избор на хибрид. Благодаря за коментарите.
warstomp
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 9:10 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот carmo » Чет Май 18, 2017 9:59 am

Темата ще е по-полезна на следващите, ако споделиш после какво си обул, как вози и гази, а ако сложиш и снимки преди/сега ще е :clap:
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот 2WBGST » Пет Май 19, 2017 5:18 pm

carmo написа:Темата ще е по-полезна на следващите, ако споделиш после какво си обул, как вози и гази, а ако сложиш и снимки преди/сега ще е :clap:

И нека също да каже за силната страна на хибрида Какви скорости постига по шосето на равно, по нагорнище? Как е маневреността на хибрида? Доволен ли е от дисковите спирачки и работата на вилката? Какви дистанции са най-удобни за преодоляване - 50 - 60 - 80 -..... km? Все пак този хибрид не е толкова твърд като бегач например, трябва да е с по-удобна возия.
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Избор на хибрид

Мнениеот warstomp » Пон Май 22, 2017 7:27 am

Още нямам толкова натрупани впечатления, но ги увеличавам. В събота карах още офроуд, но този път не по каменист път, а по черни утъпкани пътища. Преди това спаднах и гумите малко и мога да кажа че е доста удобно. Нямам забележки. Обаче карах и по обрасли с храсталаци пътища, където се спукаха и двете гуми(едната даже на две места). Докато ги сменях видях колко са леки и тънки. Явно не са за мен, но ще ги сменям по-нататък, като има финанси. Имаше и коловози по този път, където трябваше да си помагам с пускане на крака. Бяха много коварни и за mtb. Досега съм карал само 40км (до 5 км офроуд) и не усетих някаква умора. Средна скорост около 17км/ч. Не мога да усетя чак толкова голямо предимство в скоростта, но мисля че потдържа поне 2-3км/ч повече от стария ми мтб. Просто тук се моря по-малко, а не че е много бърз като че ли. Върти леко и по-добре от mtb-то. Вилката също работи, гриповете са удобни, но ми липсват рога отстрани. Гледах че тези модел Ergon GP1 нямат, но основата ми изглежда същата като на следващите 2,3,4, само че не съм намерил да се продават отделно. За дисковите спирачки нямам забележки. Работят добре. За 2 карания толкова мога да кажа. Ако има още нещо, ще споделя пак.

p.s. Докато сменях предната гума ми се развъртя гайката на лоста за стягане и съм загубил някъде пружината от едната страна. Не знам дали мога да карам така и къде ще си намеря друга.
Прикачени файлове
DSC_1673_v2.JPG
DSC_1673_v2.JPG (298.71 KiB) Прегледано 4510 пъти
warstomp
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 9:10 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот nedyalko1 » Пон Юни 05, 2017 11:08 am

Здравейте,

за да не отварям нова тема ще попитам тук. Имам намерението да си взема хибриден велосипед. Основно смятам да го карам в града и по шосе, каране по пътеки и черни пътища ще е сведено до минимум. Разгледах няколко модела на Sprint и Shockblaze:
http://www.sprint-bicycles.com/bg/%D0%B ... 20171.html
http://www.sprint-bicycles.com/bg/%D0%B ... -2017.html
http://www.sprint-bicycles.com/bg/%D0%B ... -2017.html
http://www.sprint-bicycles.com/bg/%D0%B ... -2017.html
https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... -2017.html
По принцип не разбирам от велосипедни компоненти, виждам разликите в типа спирачки и типа вилки. Оправдана ли е по-високата цена на модела Sprint Sintero Plus спрямо по-ниския клас Sprint Sintero? За този тип каране имам ли нужда от тези подвижни вилки и твърдата ще ми е по-удобна? Надявам се да не задавам глупави въпроси, но по-добре да питам преди да купувам нещо, а и едва ли ще имам възможност да пробвам, смятам да го поръчвам онлайн.
nedyalko1
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 02, 2017 11:22 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот 2WBGST » Пон Юни 05, 2017 5:27 pm

Първият линк е менте - подвеждат клиента рисунката не отговаря на описанието.
Ако имаш пари и държиш на хибрид - Sinteromam Plus е много добро решение! Лек, бърз, надежден, при дъжд дисковете спират, за разлика от V-brake. Виждал съм го на място велосипеда и си е ОК. Малко по-дълъг е от Cross Travel man 2017 което си е "+".
При Cross не знам дали се продава Urban-моделите в България - в чужбина да.
При твърдака не се занимаваш с вилки и колелото е по леко, но ще караш само по шосе. Ти избираш..........
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Избор на хибрид

Мнениеот Alexi » Пон Юни 05, 2017 7:39 pm

с пълния твърдак ще е по бърз по черно от колкото с такъв с неработеща тежаща 3 кила вилка ,изпробвано :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на хибрид

Мнениеот nedyalko1 » Вто Юни 06, 2017 8:07 am

Благодаря за мненията и съветите. Ще помисля още малко, но предполагам ще се спра на по-скъпия модел щом разликата в цената е основателна.
nedyalko1
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 02, 2017 11:22 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот tuzyzeifod » Съб Юни 10, 2017 8:05 am

Здравейте и от мен! И аз като колегата по-горе да не отварям нова тема.
Та.Избирам си хибрид.За съжаление в нашия регион избора в "жив" магазин се свежда до KROSS,KELLYS,HEAD. По и-нет не смея да поръчам,DRAG Grand Canyon отпада(по мненията по-горе) и ми остана да се чудя м/у тези двете:
http://www.velozona-bg.com/shop/28%20%D1%86%D0%BE%D0%BB%D0%B0/EVADO%204.0%20%2028%22%2017?sort=p.price&order=DESC
http://www.velozona-bg.com/shop/28%20%D ... order=DESC

Моля за мнения относно части,геометрия и какво бихте си взели вие.Цената не е от такова значение.Мога да спазаря отстъпки.
tuzyzeifod
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 3:04 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот Speedmaster™ » Съб Юни 10, 2017 8:57 am

http://koleloto.bg/product/1243/cross-q ... 2017g.html
http://koleloto.bg/product/1245/cross-l ... 017-g.html
http://koleloto.bg/product/1236/cross-q ... 2017g.html
Велосипедите изброени от вашите линкове са с твърде висока цена за компонентите монтирани по тях. За тези пари може да си вземете различни по-добри велосипеди, погледнете тези линкове и изчакайте още предложения.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Избор на хибрид

Мнениеот carmo » Съб Юни 10, 2017 10:01 am

Колегата над мен е абсолютно прав относно цени/компоненти, макар че ти е предложил трекинги. 2-та ти избора си струват, само ако спазариш над 40% отстъпка. По-добре виж тези хибриди http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... cross.html Пазаруването и доставката не е проблем, само трябва да си прецениш размера рамка. Може да ползваш това https://www.competitivecyclist.com/Stor ... orBike.jsp Българският Крос е с добро реноме относно гаранцията, но виж и другите родни марки. Надявам се си прочел и предишните мнения в тая тема.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот tuzyzeifod » Съб Юни 10, 2017 8:47 pm

Да, предложенията от първия пост са за трекинги и цените им са ... пък и аз искам хибрид. Българския Cross е с къса и висока рамка а и quest-a не е в наличност в БГ от доста време.Има го по разни чужди сайтове но не и в БГ. Странна политика на производителя но... Остана един Shockblaze:
https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... -2017.html
но няма как да се кача на него и да го пробвам.В близките градове В.Търново и Г.Оряховица никой не го продава.Как да купя нещо без да го видя на живо. :nono: Да не говорим за гаранции и донастройки след известно време.
Благодаря все пак за мненията. :beer:
tuzyzeifod
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 3:04 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот ferrarko » Нед Юни 11, 2017 9:50 am

tuzyzeifod написа:Здравейте и от мен! И аз като колегата по-горе да не отварям нова тема.
Та.Избирам си хибрид.За съжаление в нашия регион избора в "жив" магазин се свежда до KROSS,KELLYS,HEAD. По и-нет не смея да поръчам,DRAG Grand Canyon отпада(по мненията по-горе) и ми остана да се чудя м/у тези двете:
http://www.velozona-bg.com/shop/28%20%D1%86%D0%BE%D0%BB%D0%B0/EVADO%204.0%20%2028%22%2017?sort=p.price&order=DESC
http://www.velozona-bg.com/shop/28%20%D ... order=DESC

Моля за мнения относно части,геометрия и какво бихте си взели вие.Цената не е от такова значение.Мога да спазаря отстъпки.


Кажи по-конкретно кой е твоят регион, защото евентуално някой може да ти каже магазин за който не знаеш в твоят регион!?
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Избор на хибрид

Мнениеот tuzyzeifod » Нед Юни 11, 2017 4:01 pm

Написал съм го по-горе. В.Търново,Г.Оряховица,Лясковец
tuzyzeifod
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 3:04 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот ferrarko » Нед Юни 11, 2017 4:26 pm

Мда, изтървал съм го този ред. Сори !
MTB Cross GRX 9 - 27.5"
ferrarko
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 2:34 pm
Местоположение: на Морето

Re: Избор на хибрид

Мнениеот victortrt » Пон Юни 12, 2017 9:29 am

Велико Търново е все пак областен град, едва ли няма никакви предложения на Крос, Спринт или Драг.
Крос Куест го има в София.
Предложенията на Велозона ми се струват с твърде завишени цени за това, което предлагат. То по добре вместо тях някоя 29-ка на Крос и по-тънки гуми.
Май не е лоша идея да прескочиш до някой съседен голям град - Русе например или Варна.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот tuzyzeifod » Пон Юни 12, 2017 8:21 pm

Предложенията на Велозона ми се струват с твърде завишени цени за това, което предлагат. То по добре вместо тях някоя 29-ка на Крос и по-тънки гуми.

Както казах нямаме особен избор в региона.Нещо като монополисти са. :dontknow: GORGONA не поддържат особенни наличности.Те са представители на ДРАГ ама няма нищо налично за да видя и пробвам.
Май не е лоша идея да прескочиш до някой съседен голям град - Русе например или Варна.
.Варна ми е далече ама някой ако каже читав магазин в Русе, ей го де е ще скоча до там.Само да си свърша работа
Иначе знам готин магазин в Бургас ама... евентуално чак август.
То по добре вместо тях някоя 29-ка на Крос и по-тънки гуми.

Висок съм 172см, крак 79см,90кг. Не съм спец ама все си мисля че ще ми е височко. Аз на 28" се чувствам като на кон, пък на 29". Може би е въпрос на свикване ама... не знам
tuzyzeifod
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 3:04 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот tuzyzeifod » Пон Юни 12, 2017 8:30 pm

А и на МТВ не трябва ли освен гумите да сменя и курбелите,примерно с 24-34-48 за да се доближи до treck/cross. А и някъде тук четох че много малко са планинските които позволяват тази подмяна.Иначе ще е гот да си слизам по стъпалата с полухибрид :eyebrow:
tuzyzeifod
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 3:04 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот victortrt » Пон Юни 12, 2017 10:04 pm

Значи, по стълбите се бута. Нагоре и надолу се кара. Това за ВТ. Прав си за курбела, но няма пълно щастие. Не съм ходил в Русе и не знам как са колелата там. Но не е нормално да имате само скъпи вносни, колкото и да сте аристократи "боляри".
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот tuzyzeifod » Пон Юни 12, 2017 10:38 pm

Еми за съжаление е така.Не се бъзикам или нещо подобно.И аз не искам да е така но...
В момента събирам мнения за това:
https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... -2017.html
Доста по-евтино от скъпарските Търновски а с по-добри компоненти. Единствено не знам откъм здравина на рамката как са.

И друг въпрос>Цената на това заслужава ли си?
https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... -2017.html

ПП: Абе аз ли не съм наред или тия от Макском имат друга система на означение на размера на рамките. Навсякъде се водя че съм за 19"(М-ка) рамка за хибрид/трек, по на Shockblaze размерите съм за S !?!?!
tuzyzeifod
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 3:04 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот warstomp » Вто Юни 13, 2017 8:59 am

tuzyzeifod написа:Еми за съжаление е така.Не се бъзикам или нещо подобно.И аз не искам да е така но...
В момента събирам мнения за това:
https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... -2017.html
Доста по-евтино от скъпарските Търновски а с по-добри компоненти. Единствено не знам откъм здравина на рамката как са.

ПП: Абе аз ли не съм наред или тия от Макском имат друга система на означение на размера на рамките. Навсякъде се водя че съм за 19"(М-ка) рамка за хибрид/трек, по на Shockblaze размерите съм за S !?!?!


Така е, няма къде да се пробва това колело, но когато поръчваш онлайн имаш право да го върнеш. Пише го на сайта им също.
Тъй като аз си купих точно същия модел и съм от Свищов, ти предлагам да дойдеш и да го пробваш как ти стои. Моята рамка е М. Компонентите са достатъчно качествени и не мисля, че са ти нужни по-скъпи модели.

Имам една забележка към вилката. Когато вдигам предната гума за да се кача на тротоара и вилката се разпъне до края се чува един удар с метален звук, който е много неприятен. На старото си mtb нямаше подобно нещо, въпреки че беше с евтина вилка. Това може ли да се коригира по някакъв начин? Имам една врътка с + / – на вилката, но не знам за какво служи.
warstomp
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 9:10 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот tuzyzeifod » Вто Юни 13, 2017 9:56 am

+ и - ти е за настройка на твърдоста на вилката, но тя действа наобратно,при свиване.Няма как да не чуваш такъв удар при рязкото отпускане на вилката.Предполагам че преди да вдигнеш предница се напъваш на кормилото и свиваш вилката,след което тя рязко се отпуска,понеже е пружина.Пробвай да я втвърдиш малко,но пък ти намаля комфорта на ръцете. Споко,няма да се изкърши.
Ти колко си висок и с каква дължина на крака си?
tuzyzeifod
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 3:04 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот carmo » Вто Юни 13, 2017 10:22 am

tuzyzeifod написа:В момента събирам мнения за това:
https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... -2017.html

И друг въпрос>Цената на това заслужава ли си?
https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0 ... -2017.html

ПП: Абе аз ли не съм наред или тия от Макском имат друга система на означение на размера на рамките. Навсякъде се водя че съм за 19"(М-ка) рамка за хибрид/трек, по на Shockblaze размерите съм за S !?!?!


Принципно си търси удобната височина в см, без значение кой какви букви слага.
Основната разлика между 2-те като функционалност са вилките. На долното е пневматична и си я помпиш според твоето тегло и предпочитания. Заради нея е и по-леко цялото колело. Другите компоненти са по-висок клас, и 10 зъбчатки отзад, което по-равномерно разпределя предавателните числа -сравни броя зъби във всяка от задния блок. По равно макс. скорост ще е еднаква, но в баирите ще имаш по-голям избор, а и крайната е малко по-бавна -тоест ще ти е малко по-леко. Дали си струва +270лв ти решаваш, но принципно винаги е по-добре да се "целиш" по-нагоре.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот tuzyzeifod » Вто Юни 13, 2017 10:49 am

Принципно си търси удобната височина в см, без значение кой какви букви слага.

Точно това е проблема с Шока.Няма как да разбера дали ми пасва.Трябва да ходя в Пловдив или София(само) и да се кетря по тях да ги пробвам.И то ако ги има в магазина.
ПП:Въздушната вилка по-надеждна ли е от пружинната като устойчивост
tuzyzeifod
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 3:04 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот warstomp » Вто Юни 13, 2017 10:55 am

tuzyzeifod написа:+ и - ти е за настройка на твърдоста на вилката, но тя действа наобратно,при свиване.Няма как да не чуваш такъв удар при рязкото отпускане на вилката.Предполагам че преди да вдигнеш предница се напъваш на кормилото и свиваш вилката,след което тя рязко се отпуска,понеже е пружина.Пробвай да я втвърдиш малко,но пък ти намаля комфорта на ръцете. Споко,няма да се изкърши.
Ти колко си висок и с каква дължина на крака си?


warstomp написа:Висок съм 178см и крак 86см.
warstomp
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 9:10 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот Alexi » Вто Юни 13, 2017 11:12 am

warstomp написа:Имам една забележка към вилката. Когато вдигам предната гума за да се кача на тротоара и вилката се разпъне до края се чува един удар с метален звук, който е много неприятен. На старото си mtb нямаше подобно нещо, въпреки че беше с евтина вилка. Това може ли да се коригира по някакъв начин? Имам една врътка с + / – на вилката, но не знам за какво служи.

напълно нормално за вилка струваща около 100 лв ,ще забележиш също така и че врътката +- не прави нищо
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на хибрид

Мнениеот carmo » Вто Юни 13, 2017 11:57 am

tuzyzeifod написа:
Принципно си търси удобната височина в см, без значение кой какви букви слага.

Точно това е проблема с Шока.Няма как да разбера дали ми пасва.Трябва да ходя в Пловдив или София(само) и да се кетря по тях да ги пробвам.И то ако ги има в магазина.
ПП:Въздушната вилка по-надеждна ли е от пружинната като устойчивост


Ако имаш предвид курсова устойчивост и минимален луфт -да. Ако просто имаш теоретично конструктивни съмнения -колкото по-просто е устроен 1 механизъм, толкова по-надежден е (при добро качество на изработка/сглобка и нормална експлоатация). Имам и 2-та вида, но с никоя от тях не съм имал ядове. Принципно всеки се бори предницата му да е на въздух. МТВ-то ми е така, но хибрида е с пружина и за асфалт и черен път върши работа. Не е с дискове и за 7 години не се е разлуфтила, нито пък другата е изпускала.
Аз съм с 80см крак и хибрида ми е 51см. За каране ми е удобно, а за обкрачване -леко опирам. Поръчай си 19" рамка, а за модификацията -според бюджета. Ако не ти е добре -почистваш до вид "ново" и връщаш.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот tuzyzeifod » Вто Юни 13, 2017 12:31 pm

Тъй като аз си купих точно същия модел и съм от Свищов, ти предлагам да дойдеш и да го пробваш как ти стои. Моята рамка е М. Компонентите са достатъчно качествени и не мисля, че са ти нужни по-скъпи модели.

Какъв цвят е че от снимката баш не си личи-бяло или сивее(синее)?
tuzyzeifod
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 3:04 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот warstomp » Вто Юни 13, 2017 2:07 pm

tuzyzeifod написа:
Тъй като аз си купих точно същия модел и съм от Свищов, ти предлагам да дойдеш и да го пробваш как ти стои. Моята рамка е М. Компонентите са достатъчно качествени и не мисля, че са ти нужни по-скъпи модели.

Какъв цвят е че от снимката баш не си личи-бяло или сивее(синее)?


Сиво е. Прилича на грундиран винкел небоядисан :rofl:
warstomp
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 9:10 am

Re: Избор на хибрид

Мнениеот tuzyzeifod » Вто Юни 13, 2017 2:20 pm

Баси! Май ще взимам черното.
tuzyzeifod
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 09, 2017 3:04 am

ПредишнаСледваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта