Покупка на Pulse ST1, нужда от съвет за размер

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Покупка на Pulse ST1, нужда от съвет за размер

Мнениеот nnk » Сря Май 17, 2017 6:49 pm

Здравейте, колеги :) Първо благодаря за приемането във форума.

Възнамерявам да закупя Pulse ST1 в най-скоро време. Доста се колебаех за твърдак около 1400-1500 лв., но на края се спрях на този модел. Прочетох добри отзиви както в други теми, така и в ревюто му на сайта. Мисля, че ще ми свърши добра работа, тъй като не възнамерявам да се спускам екстремно по тесни пътеки с него :D
Проблемът е, че нямам възможност да отскоча до София, за да го меря на място. Пред дилема съм м/у размер М и L :magnify: Висок съм 178 см, точно по-средата м/у двата размера по таблицата, посочена в сайта им; 83см разстояние чатал-земя; кила - ~67. Може би най-голямата разлика в двата размера е големината на гумите 27.5 и 29 и челния ъгъл 68 и 70. Теренът, по който ще го карам най-вече е около Пловдив -> Родопите.
Моля за препоръки :dontknow:

-> Ако някой е забелязал по-добро предложение за покупка на същата цена +-100лв. да свирка :)
nnk
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 17, 2017 10:31 am

Re: Покупка на Pulse ST1, нужда от съвет за размер

Мнениеот emo_gp » Сря Май 17, 2017 8:01 pm

Колега добре дошъл във форума! Има тема в която се кометират велосипедите Pulse ( viewtopic.php?f=3&t=181921 ) , ако не ти се чете само ще ти кажа, че се предлага и тест драйв ако отидеш на място, по този начин ще рабереш размера си! Поздрави!
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Покупка на Pulse ST1, нужда от съвет за размер

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Май 17, 2017 11:06 pm

Какъв е сегашният ти велосипед (размер. марка) и как се чувстваш на него?

Разликата между М и Л е много голяма. Ако планираш да караш само с висока седалка се спри на Л, защото е 29та. Ако си свикнал да сваляш седалката при спускане Л ще ти е високо.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Покупка на Pulse ST1, нужда от съвет за размер

Мнениеот Katana » Сря Май 17, 2017 11:11 pm

Най-лесния начин да разбереш точния за теб размер е като препратиш запитването си директно към производителите....мисля че те ще ти дадът правилния отговор! :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Покупка на Pulse ST1, нужда от съвет за размер

Мнениеот nnk » Сря Май 17, 2017 11:24 pm

@emo_gp Благодаря за темата, бях я пропуснал :) доста интересни неща прочетох
@Pr3d4t0R в момента съм с шосеен спринт monza race, а мтб-то също е спринт M, доста старо, не мога да се се точния модел. Като цяло ми е добре. Мисля при спускания да свалям седалката, даже се бях загледал за по-нататъка някакъво прибиращо колче да сложа.

Везните се накланят към М-ка, ще попитам и Pulse какво мислят, както Katana предложи. Ако пък се наложи ще опитам да се освободя за ден-два да отида и директно да тествам. :beer: :beer:
nnk
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 17, 2017 10:31 am

Re: Покупка на Pulse ST1, нужда от съвет за размер

Мнениеот kawasuna » Чет Май 18, 2017 5:44 am

И аз мисля,че М ще е по-добре.Но и Л да е няма да е фатално
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Покупка на Pulse ST1, нужда от съвет за размер

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Май 18, 2017 6:47 am

Аз съм 181 и се колебаех между М и Л като на М-ката трябваше да сложа по-дълга лапа примерно в крайна сметка избрах Л-ка.Според мен с твоя ръст М ще ти е добре.
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на Pulse ST1, нужда от съвет за размер

Мнениеот Pulse » Чет Май 18, 2017 9:04 am

Да се включим и ние :-)
В общият случай аз бих те посъветвал да си вземеш Л размер. Не знам колко точно си измерил височината на чатала ти, но по размера 83 си по-скоро за М. И въпреки всичко ние бихме препоръчали Л. Защото ако си 178, с чатал 83, това би означавало, че торса ти е голям. М размер ще ти дойде къс. А на Л винаги можеш да си смъкнеш седалката малко повече.
Но разбира се е най-добре да пробваш.
При нас може да се тества колелото в реална среда. ( не само да се качиш и да го покараш 10 метра на асфалт).
Но ако е голям проблем да дойдеш до София, имай предвид че можеш да върнеш закупено колело без всякакво обяснение в рамките на 15 дена. Така че ако не си доволен от покупката си, ще направим така, че да станеш доволен :-)

Поздрави!
Pulse
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Апр 07, 2016 8:27 am

Re: Покупка на Pulse ST1, нужда от съвет за размер

Мнениеот victortrt » Чет Май 18, 2017 9:21 am

Моят съвет е да прескочиш до София, хем е в младост, няма да минаваш целия център и дето се вика на теб ще ти е по-лесно от Пловдив да стегнеш отколкото на някой от Люлин /като се абстрахираме от метрото/.
ПС сега видях на сайта им, че не работят в събота и неделя, което малко усложнява нещата, но ...
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Покупка на Pulse ST1, нужда от съвет за размер

Мнениеот carmo » Чет Май 18, 2017 9:53 am

Уточнението относно пропорциите на крак/тяло + ръце е изключително уместно, понеже дължината на последните 2 има пряко отношение с дължината на рамката. Тук https://www.competitivecyclist.com/Stor ... orBike.jsp може да си вкараш размерите и да получиш ориентировъчни данни, а също да видиш геометрията на М и Л версиите и да я сравниш със сегашното ти МТВ. По-дългата рамка осигурява по-динамичен наклон на торса, а ако е прекален -слагаш по-къса лапа, което се отразява положително на управляемостта на байка. STANDOVER HEIGHT при Л (81см) смятам че ще ти е поносимо (все пак не караш бос), а при езда седалката ще е малко по-високо отколкото очакваш. Моят крак е 80см (висок съм 165см) и при регулировка по правилото "опънат и стъпил на пета върху педала" от него до горния край на седалката се оказват 86см -заради някои принципи в конструкциите на таз и седалка, в които няма да се впускам. Така или иначе фирмата е отзивчива и вероятно ще го подмени, но най добре е да тестваш и 2-та размера, особено ако се колебаеш 27.5" или 29". За спецификите на всеки от тях има какво да се прочете, стига да не се омоташ допълнително в субективизъм :D
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта