GoPro Hero 5 session

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

GoPro Hero 5 session

Мнениеот anaydev » Вто Апр 18, 2017 11:33 pm

Някой използва ли такава камера и заслужава ли си покупката и?

Edit: Обърках раздела на темата, моля да бъде преместена
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот madsnake » Сря Апр 19, 2017 8:02 am

Аз имам hero 5 black. Session-а си има предимства и недостатъци спрямо black-a, но и двете май снимат еднакво като качество. Дали си заслужава? За мен си заслужава, но някои хора си взимат, снимат 2-3 карания и след това я продават, защото не им се носи/не им се занимава да едитват клипчета/не им се занимава да снимат дори :)
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот anaydev » Сря Апр 19, 2017 8:23 am

madsnake написа: но някои хора си взимат, снимат 2-3 карания и след това я продават, защото не им се носи/не им се занимава да едитват клипчета/не им се занимава да снимат дори :)

Познавам и аз такива хора, но се надявам случаят да не е такъв :D
Сподели за предимствата и недостатъците все пак не се купува такъв аксесоар всеки ден. Мен лично като видео сравнения Session-а ми допадна доста, има опция за гласово правене на снимки (което звучи супер яко, друг е въпроса доколко ще е приложим слизайки по някоя пътека) и Wi-Fi чрез, което предполагам ще се връзваш през телефона към камерата и ще го ползваш като екран за преглед (не съм особено сигурен дали става така)
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот madsnake » Сря Апр 19, 2017 8:45 am

Общо взето моите наблюдения са следните:
Гласовите команди са... забавни, но не и функционални. Имаше шеги, че пътеките ще се напълнят с хора, които си крещят на камерите. Общо взето случаят поне при мен е такъв. Понякога те разбира, понякога не. В повечето случаи - не :) Това не е болка за умиране като цяло. Поне за мен. Относно връзката с телефона. При мен със S7 закачането е... ужасно тегаво и бъгаво. Пуснах тема в gopro hub, която доста се разрасна, но няма решение на проблема. Със S5цата ми нямам никакви драми. При мен обаче има LCD и това също не ми е проблем. Уникално удобна е функцията за директен старт на видео с натискане само на power бутона, съответно и стоп. Недостатък на блек-а е, че минималното време на светене на екрана е 1 минута, при session това отсъства. Недостатък за мен при session е вградената батерия, аз почти никога не изкарвам само с 1. Другото, с което аз се презастраховах е скоростта на мемори картата. Взех Samsung Pro 64GB, доста повече пари от Evo, но пък не съм имал грижи с видеото. Ако я вземеш е хубаво да си поръчаш комплект маунтове от Китай. За около 30$ пристига един доста пълен комплект.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот Admin » Сря Апр 19, 2017 8:58 am

Нямам подробни наблюдения върху Session, нито пък изобщо разбирам особено от видеокамери, но онзи ден в Гоце Делчев снимахме с две камери, едната беше Session на едно от момчетата и видях, че качеството на образа, който заснема, е много добро. За други плюсове и минуси не мога да се изкажа, освен очевидно по-компактните размери.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот anaydev » Сря Апр 19, 2017 9:05 am

Може би батерията ще кара повече, когато няма дисплей. Зареждането дали може да се извършва чрез външна батерия? :D
Надявам се скоро да пиша във графата "виж какво си купих" :D
Благодаря за отговорите!
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот madsnake » Сря Апр 19, 2017 9:33 am

По ревютата твърдят, че Session има много малко предимство от страна на живот на батерията. Ето тук може да прочетеш едно кратко, но пък достатъчно детайлно сравнение между black и session. Успех и скоро да се похвалиш с клипчета :)
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот Lucky Loser » Сря Апр 19, 2017 10:32 am

madsnake написа:Ако я вземеш е хубаво да си поръчаш комплект маунтове от Китай. За около 30$ пристига един доста пълен комплект.

Точно такъв комплект си взех и аз за моята SJ4000. Има един куп неща, пристигат прилежно събрани в куфарче, и честно казано.. почти всичките съм ги използвал до този момент.
Но и едно съображение. Когато пробвахме да ги закачим за Hero 3+ камерата на мой приятел, някои от тях не ставаха. Тези - http://img.dxcdn.com/productimages/sku_216917_2.jpg (не им знам точно наименования) просто не се уплътняваха достатъчно добре, да не кажа при някои изобщо. Имайте го предвид.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Апр 19, 2017 11:36 am

Според мен е излишно да се дават една торба пари при положение че,има китайски аналози които по нищо не отстъпват на GoPro и са 1/2 от цената и че и надолу.
Пример ще дам с SJCam SJ 7 Star която използва сензора и процесора на GoPro Hero4 Black и е само за 200 долара SJ 6 Legend също не е лош избор.Отделно камерките редовно си получават ъпдейти на софтуера а и идват стандартно с доста голям набор от аксесоари. :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот anaydev » Чет Апр 20, 2017 7:38 am

Гледах клипове на въпросната камера SJCAM, наистина изглеждат чудесни, но остава въпроса с гаранцията на този продукт и опциите му за закупуване
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот madsnake » Чет Апр 20, 2017 8:49 am

Чак чудесни :) Като цяло си личи, че е бюджетен вариант. Не е лоша, но аз лично като избирах не се изкефих. Естествено, винаги е по-добре да е по-евтино, така че помисли и това :) Има и вариант за Xiaomi, мисля че беше Yi 4K модела.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот anaydev » Чет Апр 20, 2017 9:32 am

Като цяло голямата ми чуденка :confused: е между GoPro Hero 5 black & Hero 5 Session :D
Варианта да е по евтино, наистина е примамлив, но ако го няма удоволствието от употребата на продукта мисля, че са едни пари хвърлени на вятъра (най-малкото сме ползвали смарт телефони за по 200лв и по премиум класове и разликата е осеазаема)
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот madsnake » Чет Апр 20, 2017 9:37 am

И аз така мислех навремето и затова взех 5 блек. Даже изчаках няколко месеца да излезе, защото тогава още бяха само слухове. В youtube е пълно с тестови кадри, даже и аз имам от блек-а не едитвани неща.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот anaydev » Чет Апр 20, 2017 9:41 am

Когато отида в магазина, май ще го решавам на място black vs session :D
Иначе ползваш ли GPS-а на черния побратим и чертае ли хубави тракове и тн.
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот Sartor » Чет Апр 20, 2017 9:57 am

Защо не погледнеш и като вариант камерата на Сони?

Може да видиш тук едно сравнително филмче: https://www.youtube.com/watch?v=4dAOYvYsU4c
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот madsnake » Чет Апр 20, 2017 12:52 pm

До колкото знам, GPS-a в момента се използва само за tagging. Не знам да може да прави тракове, освен ако не съм изпуснал някой ъпдейт.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот anaydev » Чет Апр 20, 2017 1:31 pm

madsnake написа:До колкото знам, GPS-a в момента се използва само за tagging. Не знам да може да прави тракове, освен ако не съм изпуснал някой ъпдейт.

Може и аз да не съм разбрал за GPS-a :blush:
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот didonch » Пон Апр 24, 2017 1:42 pm

Аз също съм на тема камерка но в надпреварата се включи и garmin Ultra 30. Гармина ме грабва с т.нар. живи данни които мога да се изписват на клипа: скорост, пулс, каданс, височина....
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот Sartor » Пон Апр 24, 2017 3:25 pm

didonch написа:Аз също съм на тема камерка но в надпреварата се включи и garmin Ultra 30. Гармина ме грабва с т.нар. живи данни които мога да се изписват на клипа: скорост, пулс, каданс, височина....


Тези данни мисля, че може да ги изведе почти всяка една от новите action камери директно - поне в последната версия на GoPro + Sony Action CAM (имат GPS). После може да добавиш измервателите през софтуер (примерно от Garmin VERB Editor или GoPro Quik). Даже може да си правиш клиповете на GoPro (по-стара версия без GPS) и да си имаш записан GPX файл (от най-обикновен GPS / мобилно приложение) и да ги вкараш в клипчето. Само това което виждам, че има повече е каданс и пулс - тези изискват и допълнителен пулсомер / ANT сензор.
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: GoPro Hero 5 session

Мнениеот didonch » Пон Апр 24, 2017 7:52 pm

Сони не ме кефят, изглеждат ми като тухла четворка в сравнение с гопро или гармин. Колкото и клипчета да съм изгледал, най-вече в стремежа си да оценя качеството на заснемане, на въпросните камери освен на клипчета на гармин никъде другаде не видях тези живи данни(в същност точно тази екстра ми насочи вниманието към гармин). По отношение на сензорите ... така или иначе велосипеда ми е окичен с такива (скорост, каданс) и от време на време си вземам и лентата с пулсомера, така че нещата от към окомплектовка клонят към гармин. Ако се вярва и на техническите спецификации, батерията на гарминчето е по-издържлива, което не е малко. Спорен остава момента със стабилизацията и качеството, понеже тубата прави някаква компресия и всички клипчета изглеждат като близнаци с малка цветова окраска като разлика, а непипани освен рекламните на гореизброените фирми други не намирам, правени на едно и също място.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта