Монтаж на ухо на Sprint Primus

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Монтаж на ухо на Sprint Primus

Мнениеот asl » Нед Мар 19, 2017 6:11 pm

Здравейте.Имам следния проблем.Купих си рамка Sprint Primus,но немога да сложа ухото.
Има една част,която се вкарва в рамката.Аз я вкарах,но не влиза достатъчно навутре,за да се завие болта здраво.Търсих в един магазин по дълъг болт,но нямаха.Как според вас да вкарам тази част,която влиза в рамката.Аз я вкарвах и след това го чуках леко с чука да влезе по-навътре,но явно не е достатъчно.
Другото,което си мисля е,че май ухото е подсилено и е по-дебело и вероятно това пречи да влезе болта и все пак...
Ако го закарам на майстор,горе-долу колко ще ми вземе?
:offtopic: И накрая един въъпрос,който не е толкова по темата:Възможно ли е да и стане нещо на рамката ако се удря с чук? :smash:
Предварително благодаря.
Поздрави! :wavey:
asl
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 02, 2016 3:54 pm

Re: Монтаж на ухо на Sprint Primus

Мнениеот Admin » Пон Мар 20, 2017 2:08 pm

Кое ако се удря с чук? ;)
Най-добре е да направиш някакви снимки - така само на думи ми е трудно да си представя ситуацията.
В сервиз едва ли ще ти вземат много пари за подобно нещо.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Монтаж на ухо на Sprint Primus

Мнениеот asl » Пон Мар 20, 2017 8:05 pm

Самата част,която се слага в рамката и се навива болта в нея.Нея я чукнах леко,но днес го занесох на майстор и сложи по-дълъг болт и го оправи.Поздрави!
asl
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 02, 2016 3:54 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта