Туристически обувки за преход - Голям номер

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот Lucky Loser » Пон Мар 20, 2017 11:11 am

Здравейте,

Търся си туристически обувки за преходи.
От приятели знам, че Merrell, Salomon и Salewa правят качествени неща. Проблемът и при 3-те е, че имат само до 46-ти номер - на мен ми трябва номер 48.

За сравнение, когато прегледах в SportsDirect - при Мерел - 12 UK съответства на 46-ти номер
- при Nike - 12 UK съответства на 48-ми номер, какъвто съм и аз. Т.е. най-добре ще е на място да се мери.

Иначе казано, знаете ли магазин/място, където се продават големи номера туристически обувки. Където и да гледах, струвах.. нищо не успях да намеря. Таван на финансите - може би около 200 лв.
За тип обувка.. не че изобщо би имало голям избор, но ако се падне някъде, нещо от този тип - http://www.bestard.com/fotos/3534_big.jpg . В краен случай, естествено, бих се задоволил и с нещо под глезена тип маратонка.

Благодаря ви предварително!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот victortrt » Пон Мар 20, 2017 12:40 pm

Да не се приема като реклама, но виж и тук http://planika.bg/BG/walker-cros-2 /имат магазин в ЦУМ/ ето едни ниски, но все пак хай-тек.
Аз съм точно с този модел, много добър е за ходене по черни пътеки и за дълго ходене като цяло.
Имат и по изчистен модел с изцяло кожен език и без гумиран предпазител на пръстите, но според мен е по-добре да има предпазител за пръсти и езика да е текстилен за по-леки обувки и дишане /тъй или иначе има мембрана/
Иначе в момента и високите са ги намалили - http://planika.bg/BG/golica-air-tex-men/
Задължително мери обаче, защото номерата им са малко спмалени, аз съм за 45, но тези които имам са ми удобни в този номер само с тънки чорапи, не че е проблем, тъй или иначе са летни, но все пак има доста планински чорапи и за лятото по дебели.
Някои модели на Декатлон /Кечуа/ също пише теоретично да имат 48 номер, но вече си е на късмет.
Ето това има 48 - http://www.decathlon.bg/p/8383667_mzhki ... 661-272-48
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот Lucky Loser » Пон Мар 20, 2017 1:04 pm

Сега, ако не бях сменил работата, щяха да са ми на долния етаж :)
Ще се пробва на място определено, по друг начин няма как. Онлайн, освен Nike баскетболни обувки, нищо не поръчвам.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот Speedmaster™ » Пон Мар 20, 2017 1:18 pm

Изображение
Аз също нося този номер и от опит знам че има по магазините три модела гуменки с цени 10,13,15 лева до номер 50.Маратонки и обувки най малко стотина модела до номер 53,обувки за колоездачи шосейни и spd до номер 50,работни обувки,сандали,чехли,пантофи 48-49 номер.Последно гледах работни големи маратонки подобни на туристически обувки в такъв магазин,след работа ще потърся в един магазин за екипировка за такъв номер и ще пиша допълнително по темата,добре е да измерите вашата стелка на обувката и при поръчка да съобщите предварително на доставчика.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот Lucky Loser » Пон Мар 20, 2017 1:39 pm

Благодаря за предложението, но защо не посочих маратонки/гуменки и подобни в началото - имам дюстабан на предния свод, отделно мн неприятна контузия на петата от миналата година(вече станаха 10 месеца и не е отшумяла) и освен с по-твърда подметка + ортопедични стелки(правени за мен), няма как да изляза за повече от 20-30 мин навън. Резултатът след това е... Отделно за самите обувки, едно цопване в гьол и съм до там с тях, а честно казано ми е приятно да се разхождам дори и в по-лоши атмосферни условия :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот madsnake » Пон Мар 20, 2017 1:48 pm

Моите туристически са LOWA Renegade GTX. Кофтито там е, че са над бюджета. Плюса е, че за туристическа обувка са адски леки, и добре захващат глезена. Другият плюс е, че се водят непромокаеми с Goretex мембрана, но не се препоръчват за много дълго ходене (според LOWA това включва преходи над 3 дни). Може да ги разгледаш, по спомен имаха и 48 когато аз пазарувах. Аз взех 47.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот Speedmaster™ » Пон Мар 20, 2017 2:04 pm

Изображение
Положително има туристически обувки големи номера,като инфо ако потрябва за друга цел съществуват евро галоши,галоши и гумени ботуши до номер 48.Цените са 5,10,14 лева!
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот victortrt » Пон Мар 20, 2017 4:13 pm

Lucky Loser написа:Благодаря за предложението, но защо не посочих маратонки/гуменки и подобни в началото - имам дюстабан на предния свод, отделно мн неприятна контузия на петата от миналата година(вече станаха 10 месеца и не е отшумяла) и освен с по-твърда подметка + ортопедични стелки(правени за мен), няма как да изляза за повече от 20-30 мин навън. Резултатът след това е... Отделно за самите обувки, едно цопване в гьол и съм до там с тях, а честно казано ми е приятно да се разхождам дори и в по-лоши атмосферни условия :)

Подметката на ниските планика е много удобна за ходене, като лодка е някак си и след цял ден ходене не усещам умора в ходилата, вече в прасците и бедрата да, но това е от ходенето :)
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот Lucky Loser » Пон Мар 20, 2017 4:36 pm

Непременно ще ги пробвам. Отделно, те и най-вероятно се махат(като при всички нормални обувки), което ми е по-важно, за да мога да сложа моите вътре. Или поне да има достатъчно място, ако поставя едните върху другите. Но там вече си е индивидуално за всеки крак :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот victortrt » Пон Мар 20, 2017 4:55 pm

Я на какво интересно място отишла темата, явно няма връзка с колоезденето и затова. Ако намериш там номер и ти харесат, да имаш предвид, че пия бира. :beer:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот kibikoff » Пон Мар 20, 2017 5:06 pm

няколко пъти съм пазарувал обувки от този сайт
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пон Мар 20, 2017 8:25 pm

SPORTS DIRECT.COM http://www.sportsdirect.com -Разумни цени и размери до 14 отговаря на българското 48. Аз пазарувам от време на време с посредник-коректен, 10 % от цената ,доставка до 7-8 дни. Разгледай, има някакви намаления за търсените от теб стоки. :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот светльо-toxin34 » Пон Мар 20, 2017 9:30 pm

Провери Декатлоните.. със сигурност съм виждал туристически за преходи на Кечуа, с номера 47 и 48 ...
Аватар
светльо-toxin34
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 8:17 pm

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот joroblob » Вто Мар 21, 2017 10:01 pm

Здравей! Като човек носещ 47-ми номер и колкото карам толкова и ходя в планината, мога да ти споделя моите премеждия с намирането на подходящите обувки. От няколко години разпитвам колегите планинари и следя няколко теми за избор на екипировка в планинарския форум и имам някаква представа какво трябва да представлява правилната обувка за планина но за номерата които търсим се оказа доста ограничен избора. Основния ми съвет е първо да пробваш на коя марка, кой номер ти отговаря - различават се доста! Примерно на мен споменатите от теб Саломон и 48-ми номер са ми малки - такива номера може да намериш в магазина на Симеоновско шосе - май се казваше Спорт бокс - имат и втори пак на Симеоновско точно на кръстовището с Вапцаров. Със сигурност големи номера ще намериш на двете словенски марки: Планика които Виктор ти препоръча в ЦУМ (имат модел до 50-ти номер http://planika.bg/BG/epir-tibet/ ) и Алпина примерно тук: http://www.extreme-bg.com/turisticheski ... a&filter=1 , където като пробвах модели за майтап ми извадиха да видя и номер 49,5. Имай в предвид, че и двете марки са леко умалени примерно с половин номер - аз си взех на планика 48-ми номер, които ми се видяха една идея по удобни като разтъпквах и напълно оправдаха очакванията в последствие! Също имам и Лова - може да ги разгледаш на сайта на Спорт депо за номера и много подобни на показания от теб модел на Бестард - тях пък може да видиш при вносителите им от К2-аутдор на бул. Арсеналски до х-л Хемус. И двете марки са с отлично качество и нямам особени забележки - отговарят си и на номерата! Декатлонските са леко по тесни в пръстите и не знам в твоя случай дали ще ти вършат работа, но пробвай! Има и още няколко магазина които пропускам защото нямаха номера началото на годината като обикалях последно! Ако те интересува и нещо друго питай! :agree:
joroblob
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 12:55 pm

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот victortrt » Сря Мар 22, 2017 9:21 am

Да не стоят 13 коментара, интересни предложения, колега, особено тези на алпина, за които аз доскоро не бях чувал /не че се имам за спец, де/.
Изглеждат добре на снимка и на добри цени. Твоят филтър е за мъжки, но като се даде на унисекс, има и доста готини ниски модели, вярно няма 48 номер и няма да сме по темата, но има свежи неща - http://www.extreme-bg.com/turisticheski ... a&filter=4
Леките маратонки напълно си стават за каране на колело, според мен.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот Lucky Loser » Сря Мар 22, 2017 10:15 am

Благодаря на всички за предложенията! :)
На първо време мисля да се отбия към Сердика.. ЦУМ и Extreme-bg са на 5 мин един от друг, така че ще мога да проверя и Planika, и моделите на Alpina, които ми хванаха окото :smash:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот victortrt » Сря Мар 22, 2017 12:53 pm

Там наблизо бяха и магазин Стената /Стамболийски и Братя Миладинови мисля/, където има Бестард, Бореал и Гармонд, както и магазин Бейзкамп /отсреща, на Стамболийски преди Хр. Ботев/, които предлагат главно марката Скарпа, която се води за една от трите най-добри, но пък цените са :banghead: имат 47 и май само един модел 48, който май не е точно за ходене, а по-скоро "апроуч" http://basecamp-shop.com/products/obuvk ... filtered=1. Естествено сега са намалили зимните, нищо че навън вече е 20 градуса.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот Lucky Loser » Вто Мар 28, 2017 11:26 am

Вчера успях да мина през магазина в ЦУМ, в който предлагат Planika. Имаха номер, но не ми се искаше лятото да ходя с твърде високи обувки(имайки предвид хората, с които излизам на преходи, подобен тип обувка не ми би влязла в кой знае каква употреба). А и честно казано, като ги обух, просто не ги почуствах както трябва.

След това магазин Extreme. Освен, че имаха до 49-ти номер. Имаха и ниски обувки, до глезените.
Моделите, които мерих - Alpina Ohio - http://deno.bg/userfiles/productimages/ ... _10514.jpg - всичко хубаво, но предницата, погледната отгоре, беше странно широка и изглеждаше като патешка човка. Иначе, върви с 2 чифта стелки, което определено си е удобство. Също бяха удобни, но някак си не бяха за мен.

Дойде ред и на Alpina Cromo-Low http://www.extreme-bg.com/maratonki-tur ... arch=cromo - черно-червени на цвят.. интересно, че в тази разноцветка не успях да ги намеря дори в Google. Като оставим, че изглеждат брутално, много удобна. Макар и ниски, естествено добре привързани, разхождайки се в магазина, стълбите на няколко пъти нагоре-надолу и приклякания, усетих приятно удобство точно в областта на глезена. Малка скоба - занимавам се с баскетбол от много години. Естествено - не могат да се сравнят с висока баскетболна маратонка, но пък точно това ми направи впечатление - че за ниски обувки държат глезена сравнително стабилно(което разбира се тепърва ще се тества в реални условия). Отделно, оригиналната им стелка(която махнах, за сложа моите ортопедични) изглежда много удобна, дишаща част, парчета за омекотяване и т.н. Уви, все още не мога да ходя само с тях.
Та, взех Cromo-Low. След първия преход, който трябва да е сравнително скоро, ще изразя впечатления. :smash:

И благодаря на всички, които споделиха мнения по темата!
Прикачени файлове
Alpina Cromo-low.jpg
(97.6 KiB) 180 пъти
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот victortrt » Вто Мар 28, 2017 12:30 pm

Ами честито от мен, готини работи имат в този екстрийм
:offtopic: И аз го посетих благодарение на тази тема, че ми стана неудобно колко близко до нас е, а не го знам, но рядко имам път по Дондуков, а и той е някак си скрит с тази малка врата.
Аз отнесох една раница ташев дистанс 40 за случаите, когато 28 литровия Зайо не ми стига /като семейни разходки в преходни сезони/.
Скоро минахме и през Декатлон по друг повод, но поразгледах и видях, че и те са дръпнали в екипировката за планина с по-актуални панталони, блузки, тениски и обувки от подобен тип /ниски, с мрежа, но все пак с грайфер за чукари/. :offtopic:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот victortrt » Сря Май 31, 2017 11:22 am

Още една червена точка за магазина от тази тема, имат голям избор на модели и номера и продавачът /по-възрастния/ е доста коректен с инфото.
Търсех си сандали и в ред рок нямаше моя номер, там имаше от искания от мен цвят - черни.
Отделно продавачът обясни, че колкото и да пише, че маратонките им са леки и проветриви, по добре сандали и при нужда истински обувки /каквито вече си имам/.
Заредили са и готини нови модели, което имат вид и са доста леки, този ми грабна окото, но се дублира с вече притежаваните от мен планики - https://www.extreme-bg.com/turistichesk ... ct_id=7856.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот bgbikeriv » Вто Юни 06, 2017 9:02 am

Имам като тези на Speedmaster, много са подходящи. За цента си това е избора.
Feel the freedom of biking!
Аватар
bgbikeriv
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 22, 2017 9:12 am

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот victortrt » Сря Юни 07, 2017 2:24 pm

Мат стара или "галошите". :beer:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот Alexi » Сря Юни 07, 2017 4:27 pm

бих препоръчал Karrimor ,леки добре дишащи обувки ,изпадат на разпродажба из онлайн магазините навън .. галошите вие сериозно ли .. краката ще са вир вода след 1км още
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот victortrt » Чет Юни 08, 2017 11:33 am

Въпросът ми беше лека, но явно неразбрана шега. Не се интересувам от галоши за каране с тях.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Туристически обувки за преход - Голям номер

Мнениеот victortrt » Сря Юни 14, 2017 9:26 am

светльо-toxin34 написа:Провери Декатлоните.. със сигурност съм виждал туристически за преходи на Кечуа, с номера 47 и 48 ...

Да сме по темата, скоро търсих някакви летни маратонки в този магазин и откровено тези за бягане и спортно ходене са умалени.
За бягане съм за 47-ми, за ходене също, но с тънък чорап, а обикновено съм 44-45.
Едва си намерих някакви гуменки за скейт 46-ти номер, последните в по-малкия магазин, които се указаха доста добър избор, защото са удобни и не запарват, а и стават да се носят с дънки.
Стават и за колело с трекинг гумирани педали, предполагам и за педали с пинове /равна вулканизирана подметка/ - http://www.decathlon.bg/p/8332634_niski ... hlto.html# Има и други цветове
Да се върна на темата, може да се окаже, че 47 - ми номер е 45 реално.
Туристически не съм пробвал, защото имам и не ми трябват.
Възможно е при тях номерата да си отговарят повече, но трябва да се пробва.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта