Giant Reign 2 LTD

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Яну 10, 2017 11:29 pm

По интернет-о хич не ги хвалят въздушните шокове на СВ. Виж това (най-вече коментарите):
http://www.pinkbike.com/news/cane-creek ... lease.html
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот outfaced » Сря Яну 11, 2017 12:06 pm

Pr3d4t0R написа:По интернет-о хич не ги хвалят въздушните шокове на СВ. Виж това (най-вече коментарите):
http://www.pinkbike.com/news/cane-creek ... lease.html


Х2-ката на фокса май е най вървежната опция в момента. VIVD еър разбира се също, но е по тежък и с по малко настройки, та затова остава на 2ро място. Иначе доколкото съм чел отзиви в немските форуми са на едно ниво като работа и най близкото до пружина. Поне бая DH народ мина на един от двата и не съжалява.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Harka » Сря Яну 11, 2017 12:10 pm

Надеждността определено е фактор при мен, да. Както и това шокът да работи добре с рамката изобщо. Ще почета малко какво казват по темата в чуждите форуми. Междувременно всяка информация е добре дошла, разбира се. :)

Edit:

@outfaced:

Писали сме заедно... Аха, Fox-а го бях забравил. Мерси за инфото! :agree:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот outfaced » Сря Яну 11, 2017 1:15 pm

Всъщност това, което всички най много хвалят на Х2-ката е, че 4те отделни настройки + спейсърите позволяват да се настрои така, че да пасва на всеки, без да се налага смяна на шимове и пистъни. От друга страна не виждам къде е фунаменталната разлика с DB ... и там са 4 кръга. Е верно, че е малко по различно реализирано, но сходна концепция. Ама на, по една или друга причина народа се радва повече на Х2ката. Разцъкай ютуб ... имаше едно хубаво видео, което сравнява двете концепции и обяснява защо тая на фокса на теория трябва да е по хубава. Дали даже не беше на vorsprung susp. Нямам от тука ютуб, та не мога да пратя линк.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Jacket » Сря Яну 11, 2017 1:38 pm

Не съм мислил за смяна на шока (Моя е Monarh Plus Debonair), единствено обмислям да му пъхна 4 спейсъра. В тоя ред на мисли някой иска ли да направим комбина да поръчаме, че вървят комплект 9 бройки за 20-тина паунда? Стават за Monarch и Vivid Air. Или пък ако някой знае къде в БГ има такива? Гето опциите не знам защо не ме привличат нещо...

Иначе темата в пинка почти цялата съм я изчел, дори се разписах преди време. :D
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот outfaced » Сря Яну 11, 2017 2:46 pm

Гето опциите позволяват файнтюнинг :D
Aз наблъсках няколко "резънчета" вътрешна гума в моя ... никви ядове.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот windv » Сря Яну 11, 2017 3:59 pm

беше на друга рамка, от тази която се коментира тук, но откакто карах db air бягам като от огън от тея настройки. с vivid-a се преродих. нищо не въртя и той си работи, а дори да завъртя нещо, он пак така.

Fox-a ми беше харесал на визия и бях склонен пак да се хвърля в дълбоките води на безсмислените настройки , после почнаха да се взривяват, а после ми се стори че долавям из темите изписани за него всеобщо мнение, че на бързи и малки неравности изостава от vivid-a, който вършее поголомно всякакви ръбове и геометрични форми...А вече 2ра година го карам и не мърда, само веднъж го отворих да си го сервизирам и то само от любопитство. Трябваха ми около 4 - 5 специални за вивид инструмента, които трябваше да си купя...

А резънчетата гума ми звучааат много яко. Веднага ще накълцам една шепа за вкус :sonar:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот moz » Сря Яну 11, 2017 4:32 pm

outfaced написа:От друга страна не виждам къде е фунаменталната разлика с DB ... и там са 4 кръга.

Разликата е във въздушната пружина, досегашните DB Air са със старата коцепция - малки негативни камери и т.н.
Всички нови въздушни шокове видяха от Корсета и вече са Дебон, Евол или каквото там име измислят, КК днес извадиха такъв шок за първи път. http://www.pinkbike.com/news/cane-creek ... lease.html
П.С. несериозно е да се разчита за информация от форума на пинкбайк, дори в нашия форум има по-малко глупости от него.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот hitar_potar » Сря Яну 11, 2017 5:47 pm

Harka написа:
И аз не съм голям фен на рамките с много ход и къси шокове, но просто всичко останало е на мястото си. Геометрия, окачване, цена... Високият левъридж би бил проблем за по-тежки карачи обаче.

По отношение на този проблем конкретно за Рейн, какво се класира като тежък карач? Човек около 90кг такъв ли е? Иначе да, всичко друго й е прекрасно на рамката - и дизайн, и окачване, и геометрия, само малко им се чудя на размерите, че аз не си падам по дългите рамки....
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот outfaced » Сря Яну 11, 2017 7:56 pm

Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Jacket » Сря Яну 11, 2017 8:07 pm

hitar_potar написа:...че аз не си падам по дългите рамки....


Ако не си падаш по дълги рамки не съм сигурен защо си загледал точно една от най-дългите в сегмента :dontknow: В този случай по-добре намери някой или някъде да пробваш. Не гледай само числата по сайтовете. За пример на хартия М размер е с аналогична геометрия със Pulse RS, но на практика се усеща доста по-дълга и на седалката и изправен. Да не говорим за стария ми Scott, който също беше M, но беше като детско колело в сравнение с Reign-а. Трябваше известно свикване, но сега не бих се върнал на по-късо колело.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Harka » Сря Яну 11, 2017 9:15 pm

@windv:

Ти засягаш един по-скоро философски въпрос. И двете течения, които описваш, имат своите поддръжници. Едни хора обичат да пипат и настройват велосипедите си по свой вкус и начин, други искат просто да монтират и да се наслаждават на карането. Няма верен път. Аз например съм от първите, поне що се отнася до колелата. При компютрите пък съм от вторите - колкото по-малко ми се налага да пипам, толкова по-добре. Съгласен съм, че не винаги настройките са смислени или пък са изпълнени по добър начин. Веднага се сещам например каква еуфория беше в началото като се появи безстепенната промяна на хода (U-Turn, мисля се казваше) при вилките на Rock Shox. Можеше да си настроиш хода на колкото искаш. Звучеше доста яко - сега някой да се сеща за такъв род съвременна система? Аз не. Не само това, ами самата промяна на хода започна да става екзотика. Не изключвам възможността в бъдеще и настройките да станат „жертва” на естественото развитие и еволюция.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Harka » Сря Яну 11, 2017 9:57 pm

Jacket написа:Не съм мислил за смяна на шока (Моя е Monarh Plus Debonair), единствено обмислям да му пъхна 4 спейсъра. В тоя ред на мисли някой иска ли да направим комбина да поръчаме, че вървят комплект 9 бройки за 20-тина паунда? Стават за Monarch и Vivid Air. Или пък ако някой знае къде в БГ има такива? Гето опциите не знам защо не ме привличат нещо...

В този случай спокойно можеш да прибегнеш до гето опция. Всичко, което може да запълва обем и да не се разпада, ще ти свърши работа. Аз обаче нещо не се кефя на идеята да намалявам и без това не много големия обем. Да, ще се продънва по-малко, но и ще загуби отзивчивост малко или много. Затова и обмислям смяна на шока.

@moz:

Че какво му е на нашия форум? :)

hitar_potar написа:По отношение на този проблем конкретно за Рейн, какво се класира като тежък карач? Човек около 90кг такъв ли е?

Това не е проблем конкретно при Рейн, а генерално при рамки с висок левъридж. По-късият шок значи по-високо налягане, на което трябва да се напомпа при по-тежки карачи (и да, 90кг са такива), по-голямо натоварване на въздушната камера (оттам възможни повече проблеми с надеждността), по-лоша отзивчивост заради необходимото високо налягане и т.н. Доколко вече ще са силни тези ефекти при Рейн конкретно - не знам. Това е теорията само.
Иначе да, всичко друго й е прекрасно на рамката - и дизайн, и окачване, и геометрия, само малко им се чудя на размерите, че аз не си падам по дългите рамки....

Както каза Jacket, ако не си падаш по дългите рамки, Reign не е за теб.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот windv » Чет Яну 12, 2017 9:09 am

Ако потър се качи на някоя умерено дълго модерно желязо, ще му мине ;)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот hitar_potar » Чет Яну 12, 2017 2:39 pm

Харесва ми като дизайн, като тегло, като марка. Маестрото не е чак толкова впечатляващо - навремето имах Рейн, хареса ми как работи, но не беше нещо уникално (а беше първата ми мекица и тогава куках здраво). Размера на шока е това, което ме дърпа назад - откровено казано, не ми харесва. А аз съм 85-90кг и не обичам да бъзикам много много - настройка отначало и после газ. И отделно размерите - да, винаги мога да подкарам S, но сякаш много станаха нещата, които леко ме дразнят. :D
Ще следя темата де, но има и други модели, хващащи окото. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот veskoz » Пет Яну 13, 2017 9:28 am

Рейна от словенеца за сега няма кокуренция за парите си, според мен.
1800 Е без доставка, еми... извинявай! :D
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Jacket » Пет Яну 13, 2017 9:41 am

Също е и KOREKTEN :agree: :D
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Zozka » Пон Фев 06, 2017 4:49 pm

Harka написа:Да, добро уточнение - с въздушна имах предвид. С метална бих сложил само ако го направя чисто парково колело.

@hitar_potar:

Знам я темата в pinkbike. Точно заради тези 400 страници не ми се започва. :)

И аз не съм голям фен на рамките с много ход и къси шокове, но просто всичко останало е на мястото си. Геометрия, окачване, цена... Високият левъридж би бил проблем за по-тежки карачи обаче.

@Zozka:

Андро, кажи с няколко думи как стигна до металната пружина... Къстъм ли нещо прави, или plug and play?


Здрасти Юли,
С леко закъснение, че бях по едни други климатични пояси :)
С по-голямата камера бях адски недоволен, постоянно правих ботъм аути. Бобоф поправи проблема с т.нар. гето тунинг. Стана по-добре в завои и аграрене. Обаче отзивчивостта беше много зле (монарх рл, без преливник).
Мислих много варианти, почти поръчах Вивид Еър (не обичам настройки и не ги ползвам), обаче ~800 леа...
Съвсем случайно открих един пружинен RS Kage 200х57 с точната пружина. Взех го, сега колелото е напълно различно, супер отзивчива задница (бързи и бавни удари), отлично държи височина в хода и няма ботъм аути.
След време ще сменя пружината с по-лека (Джестър), което ще свали почти 200гр. Реално погледнато добавеното тегло не е толкова много. Шока няма платформа, но според мен тази рамка не й е нужна, отпред съм с плоча 28т. и anti-squat-a дори ми идва в повечко...

Здраве,
//Андро
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот moz » Вто Фев 07, 2017 4:12 pm

Я кажи повече за тия пружини, в сайта на Джестър нищо не виждам, че малко ме съмнява 200 гр. за толкова малка пружина да махнеш и аз съм с 200x57 пружинен шок и като сравнявах с някаква титаниева пружина - свалям 100-на грама от сегашната стоманена на нюкпруф.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Zozka » Вто Фев 07, 2017 4:31 pm

Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Harka » Нед Фев 12, 2017 9:48 am

Zozka написа:Здрасти Юли,
С леко закъснение, че бях по едни други климатични пояси :)

Аа, щом е затова може и по-голямо да е... :agree: :)
С по-голямата камера бях адски недоволен, постоянно правих ботъм аути. Бобоф поправи проблема с т.нар. гето тунинг. Стана по-добре в завои и аграрене. Обаче отзивчивостта беше много зле (монарх рл, без преливник).

Аха, точно заради това и аз мисля за смяна на шока, а не за "тунинги". Липса на отзивчивост за сметка на по-нормална прогресивност нещо не ме кефи много.
Мислих много варианти, почти поръчах Вивид Еър (не обичам настройки и не ги ползвам), обаче ~800 леа...
Съвсем случайно открих един пружинен RS Kage 200х57 с точната пружина. Взех го, сега колелото е напълно различно, супер отзивчива задница (бързи и бавни удари), отлично държи височина в хода и няма ботъм аути.
След време ще сменя пружината с по-лека (Джестър), което ще свали почти 200гр. Реално погледнато добавеното тегло не е толкова много. Шока няма платформа, но според мен тази рамка не й е нужна, отпред съм с плоча 28т. и anti-squat-a дори ми идва в повечко...

Здраве,
//Андро

Хм, ще вземеш да ми вкараш в главата тая метална пружина... Принципно идеята не ми е чак толкова чужда, но ако тръгна в тази посока ще сменя концепцията на колелото генерално. И това го мислех. Тука ендуро каране много нямам, но за сметка на това пък имам готин парк наблизо. Та едно парково колело + някакъв твърдак за ХС май е по-оптималната комбинация...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Zozka » Нед Фев 12, 2017 10:44 pm

Най-добре си е с 2+ колела :)
Междувременно, ще оставя това тук.

Изображение
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Harka » Нед Фев 12, 2017 11:04 pm

Да си се махнал с тея снимки! Не съм карал на сняг от години... Размечтах се.

Лека полека трябва да се попълва бройката, да. Преди имах 3 (да не кажа 4) и това беше добро число...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Harka » Вто Юни 20, 2017 11:03 pm

Преместих постовете за спирачките в нова тема - http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=189325
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот dh--zone » Чет Юни 22, 2017 3:27 pm

Те на Reign-a целите колела са за сменяне..., поне аз ги смених.
Тези които ги слагат серийно Р-АМ (на всички модели Reign) са сравнително слаби и ми се разбиха след няколко месеца..
На CRC имаше Crossmax XL за 430 EUR комплекта:)
dh--zone
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:53 am
Местоположение: Poland or Пловдив ;)

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот Zozka » Сря Авг 16, 2017 8:31 pm

dh--zone написа:Те на Reign-a целите колела са за сменяне..., поне аз ги смених.
Тези които ги слагат серийно Р-АМ (на всички модели Reign) са сравнително слаби и ми се разбиха след няколко месеца..
На CRC имаше Crossmax XL за 430 EUR комплекта:)


Интересно, аз тези шини съм ги карал на DH състезания (Петрич, Пампорово, Боровец), карал съм ги и над Сопот и на всички Ендуро състезания в БГ и са здрави :dontknow:
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот dh--zone » Пет Авг 18, 2017 6:22 am

@Zozka

Струва ми се че много зависи къде ги караш. При мен трасетата са най често с големи камъни и големи скокове. В Сопот съм карал, доколкото си спомням в началото имаше малко камъни:)
Друг въпрос е че аз ги карам tubeless - 1,8 - 1,9, max 2,0.

С Crossmax-a се родих:)
dh--zone
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:53 am
Местоположение: Poland or Пловдив ;)

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот stoyancha » Нед Авг 20, 2017 2:54 pm

Таа, някой сложи ли му пружина, за да каже впечатления?
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот dh--zone » Нед Авг 20, 2017 3:16 pm

Аз и шока смених на Monarch Plus RC3 (с идеята да го карам също и нагоре), ама голяма разлика в работата му няма...чуството че си вбил шока в рамката остана..
Естертвено има и положителни страни, например не се загрява при каране ама трябва да призная че направих грешка, защото за тези пари можех да купя пружина.
dh--zone
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:53 am
Местоположение: Poland or Пловдив ;)

Re: Giant Reign 2 LTD

Мнениеот stoyancha » Нед Авг 27, 2017 2:02 pm

Колчето, с което идва Reign-a читаво ли е?
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: martin.radev и 21 госта