Ръкавици за под 0°

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Ръкавици за под 0°

Мнениеот vencil » Вто Дек 20, 2016 6:28 pm

С какви ръкавици карате в града при под 0° :crazy: . Аз карам с класически кожени но при под 0° изпушват особено на пръстите, ще ми се да си намеря нещо топло ама....мнения,идеи или препоръки :crazy: .
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Ръкавици за под 0°

Мнениеот Любо » Вто Дек 20, 2016 8:49 pm

В Декатлон продават едни поларени по 15лв. Хич не са лоши. Аз карам с такива шосейката и при тазседмичните температури ръцете ми се изпотяват и въобще не чувствам студ. Но не са непромокаеми.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Ръкавици за под 0°

Мнениеот joroblob » Вто Дек 20, 2016 9:11 pm

Ами мисля е доста субективно, всеки по различен начин чувства студа и не мисля, че ще има единно мнение на въпроса ти.
Аз примерно, съдейки по колегите с които карам явно не съм толкова зиморничав. Ако имаш в предвид това, то до към -8 без да чувствам студ използвам тези: http://screambikes.eu/bg/protektori-rak ... trike.html под тази температура си измръзват пръстите но търпимо поне според мен.
Имат относителна дишаемост и са водонепропускливи. Мисля са и на границата за дебелина, ако са по-дебели вече почва да се губи чувствителността и не е толкова комфортно, най вече натискането на спирачката, а и превключването не е много лесно. Пробвал съм със скиорски, но не много успешно, въобще не е приятно да не може да прецениш натиснал ли си или не - особено при хапливи Шиманота.
joroblob
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 12:55 pm

Re: Ръкавици за под 0°

Мнениеот vencil » Сря Дек 21, 2016 8:56 am

Любо написа:В Декатлон продават едни поларени по 15лв. Хич не са лоши. Аз карам с такива шосейката и при тазседмичните температури ръцете ми се изпотяват и въобще не чувствам студ. Но не са непромокаеми.

Предполагам тези имаш на предвид, ако са те не ме притеснява че не са непромокаеми. Важното е при сух студ да са топли.
Съгласен съм че усещането за студ е различно при всеки, тази че и миналата зима вече успях да се облека по начин да не изпитвам никакъв студ ;) . Останаха ми единствено ръцете, не че и с кожените с които карам не става ама точно това искам да избегна - да чувствам студ (иска ми се да са ми топли ръцете). То топли ръкавици се намират, проблема при нас е че трябва и да са удобни все пак с ръцете се извършва цялото управление на колелото. Бях се загледал по тези но имам съмнение че няма да са хич удобни.
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Ръкавици за под 0°

Мнениеот Любо » Сря Дек 21, 2016 9:09 am

Да, за тях става въпрос. Забравих да спомена също, че ластика е доста стегнат и слагането и свалянето са малко трудни.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Ръкавици за под 0°

Мнениеот Lucky Loser » Сря Дек 21, 2016 9:34 am

В scott.bg в момента има намалени зимни ръкавици за колоездене. Може да погледнете ги погледнете. Четох ревюта за тях, тъй като имах планове да си взема едни покрай църния петък. Общо взето лоша дума не видях написана.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Ръкавици за под 0°

Мнениеот demeus » Сря Дек 21, 2016 10:43 am

Аз си поръчах това :
https://www.bike-discount.de/en/buy/shi ... ves-546256
и чакам да пристигнат тия дни.
Налага ми се да карам сутрин (връщам се от работа,понякога на - 10 и отгоре) и в момента карам със скиорски ръкавици,които топлят ,но са дебели и неудобни.Пробвал съм c всякакви комбинации поларени,уиндстопъри,по два чифта едни върху друг,но все си ми мръзнеха ръцете .Сега ще ги видя тези.
Прегледай офертите в "Байк дискаунта" за зимни ръкавици,изборът е голям
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Ръкавици за под 0°

Мнениеот Любо » Сря Дек 21, 2016 11:56 am

Шиманските ръкавици не стават :dontknow: Имам ето такива: http://velo-m.net/product/4499/zimni-ra ... ition.html .Когато карам с тях ми се запаряват ръцете и когато ги свалям, им се обръща хастара навън. Питай ме след това как го пъхам обратно. Поради тази причина спрях да ги ползвам.
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Ръкавици за под 0°

Мнениеот demeus » Сря Дек 21, 2016 1:08 pm

Може,въпреки ,че ми е малко чудно как на минусови температури ще ми запарят точно ръцете при градско каране.А и да не забравяме,че са от ниския клас на тези продукти .Ще напиша отзиви за моите "Шимано"-та като ги получа и изтествам след няколко дни
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Ръкавици за под 0°

Мнениеот marsa » Сря Дек 21, 2016 2:12 pm

Имам от скоро Endura Deluge. И аз започвам с уговорката, че за всеки е различно усещането за температура. На мен крайниците ми мръзнат доста.

Карам шосе по 2-3 часа между -5 и +5 градуса от както ги имам и са идеални за температура около 0 или малко надолу. Над +4~5 градуса и активно въртене ръцете започват много да се потят. Разбира се има някои трикове като откриване на китките от ръкава за охлаждане при необходимост. На по-ниски температури съм попадал за кратко с различни резултати, според ситуацията (изкачване, спускане)...

При много активно въртене комбинирано с ниска температура може да е проблем изпотяването на ръцете. Няколко пъти при кратко спипране и сваляне на ръкавиците за ядене и т.н, въпреки че ръцете не са ми изстинали, при тръгване свалените и мокри ръкавици моментално измръзват ръцете. Така че при ниска температура е важно да не се губи "заредената" топлина.

От ключова важност за мен е ръкавицата да има презастъпваща ръкава част. При ниска температура това е критично място, от където влиза студен въздух.

За сваляне на подобни двупластови ръкавици техниката е като се разкопчае велкрото ръцете да се "изтръскат" няколко пъти като след измиване на чешмата. Така ръкавицата се отделя 1-2см и вече може да се хване за пръстите с всичките си слоеве, без вътрешността да се размества.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Ръкавици за под 0°

Мнениеот eternal_cycle » Сря Дек 21, 2016 9:16 pm

Teзи на Pro ( http://velo-m.net/product/3628/zimni-ra ... ce-se.html) ми вършат идеална работа до -3".
Като карам при по-ниски температури, слагам отдолу едни декатлонски поларени от 3 кинта и работата заспива.
Верно, малко тегаво става със спирачките, ама топличко :beer:
Аватар
eternal_cycle
 
Мнения: 249
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:17 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ръкавици за под 0°

Мнениеот Boyan1984 » Чет Дек 22, 2016 5:13 pm

Любо написа:Шиманските ръкавици не стават :dontknow: Имам ето такива: http://velo-m.net/product/4499/zimni-ra ... ition.html .Когато карам с тях ми се запаряват ръцете и когато ги свалям, им се обръща хастара навън. Питай ме след това как го пъхам обратно. Поради тази причина спрях да ги ползвам.


От две години си ги ползвам въпросните ръкавици - запаряват, вярно е, но за сметка на това не пазят много-много от студ :D
Аз пък съм упорит и си ги ползвам. Майтапа настрана - ръкавичките са супер за парите си. Аз даже ги взех за 29 лева :)
Било ми е студено на върха на пръстите, когато съм спускал в голям студ, на не знам дали има ръкавици с които да не е.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Ръкавици за под 0°

Мнениеот vencil » Пон Яну 09, 2017 6:58 pm

Ами взех си от Декатлонските за 15лв. и аз също споделям мнението на Любо че никак не са лоши. Реално не са някакви супер топлещи но до -10°(до толкова съм ги пробвал) поддържат на ръцете приятна температура, определено са по-добри от кожените ми :peace: .
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта