Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Авг 26, 2015 10:33 pm

За другото не знам но ако имаш въздух лоста ще е мекичък и като спускаш по по пресечен терен или(поне при мен) паветата лоста направо потъва до дръжката.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот ikovachev » Чет Авг 27, 2015 6:04 am

Освен да вземеш една предна спирачка от някой приятел за половин час и да тестваш. Поне ще локализираш проблема - дали е в спирачката или не.
ikovachev
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 12:00 pm

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот vencil » Нед Авг 30, 2015 4:55 pm

Вчера понеже колелото е в гаранция минах покрай магазина от който го закупих има и сервиз там. Обясних за проблема на спирачката и че го прави над 12км/ч приблизително. Собственика на магазина се качи на колелото и направи 1-2 кръгчета пред магазина и след това си каза тежката дума. " Спирачката е перфектна, Шимано спирачка ти ако знаеш другите какво правят " :smash: На въпроса ми от какво се получава това тресене ми отговори че това нищо му няма и мога да си го карам без проблем така, нали спира е малко неприятно ама. Все пак настоях за някакво "компетентно" мнение от какво би се получило това и че в крайна сметка не е нормално. С половин уста ми каза че м/и е от вилката и спомена за някакви пръстени вътре и т.н.

Аз не съм и очаквал по различна реакция, понеже е гаранционно и би трябвало да отстранят дефекта и то безплатно ама :nono: .... За съжаление Българска работа, любезни докато ти вземат парите и после :finger: .

А видимо вилката няма луфтове не хлопа или тропа нещо :crap: . Погледнах из магазините дали продават някакви ремонтни китове за тези вилки ама нещо не откривам. По принцип подлежат ли на ремонт или се подменя с нова, вилката би трябвало да е тази http://www.srsuntour-cycling.com/bike/f ... -4744.html
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот Black SyM Bellamy » Нед Авг 30, 2015 9:24 pm

Иди в сервиз в който хората си разбират от работата. Поне да разбереш от къде идва проблема и как може да се оправи.
Ако има въздух (поне при мен е така) при висока скорост и като взема да спирам лостчето потъва много,но едва ли от това усещаш вибрациите
Аватар
Black SyM Bellamy
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 9:11 pm

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот kobso1245 » Пон Авг 31, 2015 8:54 am

Подкрепям горното мнение. Отиди на читав сервиз, дето се вика само да ти кажат какво и е.
С половин уста ми каза че м/и е от вилката и спомена за някакви пръстени вътре и т.н.

Може и да има луфт, което би трябвало да ти го поеме гаранцията.
За въздух можеш да си тестваш лесно - както ти е велосипеда в покой натискаш 10-15 пъти лостчето, при което, ако ходът му не се промени(примерно ходът при първото и последното натискане е еднакъв) нямаш проблеми, ако обаче се промени..става кофти.
Аз карам Шимано, карал съм и 395(за малко точно като предна), и 445, сега карам 675 - и при 3те няма такъв проблем. При Еликсир 3 - ката също не тресе(то как ще караш като тресе), та тоя в сервиза може да ходи и да се гръмне..
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот vencil » Пон Авг 31, 2015 1:07 pm

Днес отидох до друг сервиз и обясних на момчето за какво става дума. Още като погледна роторите каза че за него най-вероятно това е проблема, каза че не може да гарантира на 100% но е убеден за него че са роторите. Каза че и при задното колело е така но поради конструкцията на рамката от зад и че по-голямата тежест пада там не се усеща. За него проблема идва от по-големите отвори (въпреки че не бели чак толкова големи сравнение с други).

Сега като се замисля бях попаднал на такава тема за проблемите които създават големите дупки по ротора. Огледах внимателно роторите и наистина забелязах че накладките не покриват на 100% големите отвори, може дори и по малко от 1мм. да е но все пак има част и по двата ротора където накладките не покриват отворите.
Това са сегашните ми ротори:
Изображение
Има ли вероятност това тресене да се получава от по-големите отвори :crazy: ?

Потърсих други ротори съвместими с тези спирачки и да е само с малки отвори но открих само този :dontknow: SM-RT30 http://screambikes.eu/bg/diskovi-spirac ... ori-160_mm
Изображение
Ами май нямам много голям избор и ще трябва да пробвам с подмяна на роторите, и да се моля :praying: това да се окаже проблема.

Ако някой има идея за някакви по качествени ротори да праща линк, аз други не открих. Ако предложите и някакви по меки накладки за тези спирачки няма да сбъркате, вярно на 800км. са само ама знам ли какви са сложили като са сглобявали колелото. Пише че са органични ама....ако са сложили наистина неподходящи ротори(въпреки че ги дават съвместими Shimano BR-M395) най-вероятно и накладките да не са най-подходящите.
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот Boyan1984 » Сря Сеп 02, 2015 9:54 pm

Абе и на мене задната ми прави същите магарии. Аз съм с BR 446 и същите ротори (Cross GRX 9), наскоро смених накладките, но при повечко нанадолно задната омеква и лостчето отива докрай.Едва ли е от роторите, каква ще да е логиката?
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот vencil » Чет Сеп 03, 2015 7:22 am

Boyan1984 написа:Абе и на мене задната ми прави същите магарии. Аз съм с BR 446 и същите ротори (Cross GRX 9), наскоро смених накладките, но при повечко нанадолно задната омеква и лостчето отива докрай.Едва ли е от роторите, каква ще да е логиката?

Ами логиката според ме е че когато големите отвори преминават през накладките(маркираното със синьо)
Изображение понеже влизат почти перпендикулярно в накладките и е по-голям от самите накладки се получава едно(не знам точно как да го обясня) потрисане, отхлабване, почукване. Изпробвах при едно нанадолнище спускане с 2-3км/ч (колкото да пазя равнонесие и издебнах да няма коли за да се чува) при различно натискане на спирачният лост усетих при задната и предната спирачка преминаването на големите отвори през накладките :crap: . Разгледах на по-скъпите ротори дизайна на отворите и там е доста по различен, мислих от таях да си поръчам ама не ми се рискуваше. Иначе не ми хълта спирачният лост което ще рече че нямам въздух в системата.

Днес трябва да пристигнат роторите и веднага ще ги сменя и ще разбера за какво става дума, в мой интерес е всичко да се оправи защото и идея си нямам как ще се преборя с този проблем :praying: . Определено в момента е отвратително :crap: . Като имам резултат веднага ще докладвам, ако това което си мисля се окаже вярно не знам как до сега и при други не се е получило това с този модел ротори :dontknow:, със сигурност има значение колко са големи накладките и каква част от отворите покриват.
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот Boyan1984 » Чет Сеп 03, 2015 8:02 am

И аз усещам леко почукване и сигурно е от тези отворир но определено имам и въздух :D По натам ще пробвам с нови ротори.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот vencil » Чет Сеп 03, 2015 8:50 pm

Ами днес ми пристигна единият ротор щото забравили да ми сложат вторият който пък трябва да пристигне утре, добре че поръчах само две неща че иначе щях да чакам една седмица да ми ги изпратят всичките :D .

Не издържах и отидох да си сменя проблемният и ооооооо чудо :bowdown: , изчезна всякакво тропане и т.н. в момента съм доволен и ухилен :^: . Утре сменям и задният и се надявам да нямам кахъри със спирачките вече. Дано само от това тресане до сега не се е прецакала вилката ама :dontknow: ще видим в последствие.

Доволен аз излязох привечер да повъртя педалите извън града малко хем да се порадвам и на спирачката. Въртя си аз педалите и по едно време гледам една патрулка пресича улицата и спира срещу мен. Добър деен - Добър да е и т.н. оглеждаха, оглеждаха колелото а то пък всичко си има :D . Обаче аз нямах жилетка :dontknow: , извиниха ми се и ми направиха един фиш за 10 гроша :dontknow: . Никога не съм си представял че ще ме глобят с колелото :D , е и това ми се случи.
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот Alexi » Нед Яну 17, 2016 8:55 am

да повдигна тази темичка .. имам абсолютно същия проблем с роторите RT54 с които оборудвах новите си капли (също спирачка 395 )- има няма 200-300 км да съм минал с тях и почна да тресе отпред и то доста ,не се кара направо .. на другия чифт капли са оригиналните ми ротори RT30 ,с тях няма тресене спира перфектно .. то че ще сменям ротори ще сменям ,въпроса е защо по скъпия ротор проявява такъв дефект ,явно конструктивен - нещо свързано с разположението на отворите е аз друго обяснение нямам - ротора е прав ,той реално е нов .. да питам мога ли да сложа някакъв по висок клас ротори на тая спирачка - примерно RT8x-9x и има ли смисъл или да си взимам RT30 от които принципно съм доволен
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот penmark » Нед Яну 17, 2016 11:21 am

А накладките какви са? При мен тресеше на 445 спирачка която е същата като 395, когато бях сложил едни измислени полуметални накладки QUAD.
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот Alexi » Нед Яну 17, 2016 11:40 am

накладките са оригиналните все още ,не съм ги сменял така че би трябвало да са Shimano B01S - аз ги вадих ,изглеждат наред не са износени накриво нямат драскотини
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот vencil » Вто Яну 19, 2016 6:15 pm

Сменяй ги роторите и не ги мисли, аз се бях хванал за главата докато разбера от къде идва проблема. Колкото ги бях намразил дисковите спирачки сега толкова им се кефя :liplick: . Моите ги смених с SM-RT30 и се родих, по-късно в някой от онлайн магазините попаднах на по-висок клас ротори с малки отвори че и бяха на цената(15лв.) на SM-RT30 ама :dontknow: ... Проблемът наистина се оказа в големите отвори, явно този ротор не си пасва с BR-M395 въпреки че навсякъде го дават да става за тези спирачки.
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот jungleraver » Вто Яну 19, 2016 6:37 pm

Явно наистина има някаква несъвместимост, аз карам такъв rt54 180mm за преден със спирачка m615 и съм супер доволен, няма скърцане камо ли тресене, вибрации и прочие.
P.S. всъщност сега погледнах, и по повечето чуждестранни онлайн шопове пише "подходящ за спирачки деоре", може би за това се получава този дерт, цитат от bike24:
"Description of Shimano SM-RT54 Disc Center Lock:
Original Shimano SM-RT54 Center Lock disc suitable for Shimano Deore brakes. Available in the sizes: 180 and 160mm. "
jungleraver
 
Мнения: 366
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 9:14 pm

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот Alexi » Вто Яну 19, 2016 8:04 pm

точно там има несъответствие .. деоре ,както и 395 са с еднакви накладки ( а според мен проблема е свързан с формата и размера на накладките спрямо отворите на диска - друго обяснение няма как да има ) .. докато СЛХ и по високия клас спирачки са с друг размер и форма накладки .. само да спомена ,че имам приятел който кара спирачки ХТ с дискове RT99 - най високия клас дискове на Шимано ,и има подобни проблеми карайки с метални накладки .. ако се гугълне проблема се оказва твърде масов та явно има нещо което не знаем
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот jungleraver » Вто Яну 19, 2016 8:58 pm

Alexi написа:точно там има несъответствие .. деоре ,както и 395 са с еднакви накладки ( а според мен проблема е свързан с формата и размера на накладките спрямо отворите на диска - друго обяснение няма как да има ) .. докато СЛХ и по високия клас спирачки са с друг размер и форма накладки .. само да спомена ,че имам приятел който кара спирачки ХТ с дискове RT99 - най високия клас дискове на Шимано ,и има подобни проблеми карайки с метални накладки .. ако се гугълне проблема се оказва твърде масов та явно има нещо което не знаем

Ц, деоре 615 е с накладки G01S - същите като на SLX, XT.....може би под "деоре" са имали предвид това, "новото" деоре. Отзад съм с RT81 160mm (XT) и пак е отлично.
Както и да е, пак хубавото е, че проблема ви се решава с по-евтин, а не с по-скъп диск.
jungleraver
 
Мнения: 366
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 9:14 pm

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот piksun » Сря Ное 15, 2017 4:19 am

Колеги да се включа и аз в темата с едно въпросче.Имам следният въпрос за задна спирачка на шимано М 396.Скоро си спуках гумата и след като си сглобих каплата към велосипеда накладките допираха до диска.Помислих си че без да искам съм натиснал лоста на спирачките докато диска не е на мястото си и се налага обезвъздушаване.Занесох велосипеда в сервиз.Регулираха и обезвъздушиха спирачката всичко беше перфектно.След известно време пак ми се наложи да вадя каплата и се получи същият проблем.Когато започна да вкарвам диск между накладките при допира на самият диск до тях ,,знаете има малко движение на ляво и дясно до като каплата влезе на рамката" накладките се прибират до диска.Обясних в сервиза това .Естественно те ми казаха че не вкарвам каплата по правилнияът начин.След 2 часа отидох да си взема велосипеда.В сервиза всички мълчат и не знаят какв да кажат.Предложението им беше да сменям спирачката.При всяко вадене на каплата и след това връщането и на велосипеда накладките се прибират плътно към диска въпреки че преди това са били регулирани.Отидох в друг сервиз където вярвам 100% на компетентноста на механиците.Два дена си играха, регулираха, обезвъздушаваха, правиха,днес ми се наложи пак да вадя каплата и проблема пак е същият накладките са плътно до ротора едвам се прибрах.Интересното е че във вторият сервиз ми казаха че се е наложило да обезвъздушата спирачната система ,а тя беше обезвъздушена преди няколко дена и за него път бях сигурен че не съм натискал спирачката без диск между накладките,,даже бях сложил пластмасов предпазител между накладките".Имам велосипеда от 4 години.Вадил съм каплата 100 пъти,никога съм нямал този проблем.Някакви идеи.Благодаря
piksun
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 12:52 pm

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот floydogi » Пет Мар 16, 2018 6:34 am

Може би някой семеринг изпуска и разхерметизира системата. Ама то пък щеше да омазнява и да го видиш.
floydogi
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Мар 05, 2014 6:09 am

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот КоlЮ » Пет Мар 16, 2018 9:54 am

piksun написа:...
Някое оплътнение е за смяна , но кое трябва да се види като се провери системата .
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот Alexi » Пет Мар 16, 2018 10:12 am

този модел не подлежи на ремонт и се намира на цени между 8 и 12 евро навън ( дори 445ци взех по 12 евра аз ,на цената на накладките така да се каже ) .. като направи проблем се изхвърля
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот Gworan » Нед Окт 28, 2018 8:34 am

Потърсих и намерих в тази тема коментари относно роторите SM-RT54 (с каквито съм и аз в момента - 180 отпред и 160 отзад). Имам яко тресене на вилката при силно спиране. Изключих абсалютно всеки друг вариант, и просто не виждам от какво може да е, освен диска... Сложих чисто нова вилка на колелото, всичко е затегнато и напаснато колкото и както трябва. Апарата на спирачката е центриран добре спрямо диска, диска не е крив. Обаче яко тресе... Само отпред, задния няма проблеми. И това тресене се появи след няколко карания, нямаше в началото като всичко беше ново. Нямам друг диск за да пробвам, но явно като гледам не съм само аз с такъв проблем с този модел диск. Чуся се какви ротори да взема сега. Примерно SM-RT64 дали ще реши проблема?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот Alexi » Нед Окт 28, 2018 8:39 am

ако ще сменяш ротори вземи направо icetech
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот didonch » Нед Окт 28, 2018 9:30 am

Gworan с какви накладки караш Resin или Metal. Колегата кара точно с SM-RT64 и като му се поизносиха малко Resin накладките, каза че вече се е сдобил с абс на байк-а. Сваля ги минава ги с шкурка.... бачкат известно време и пак същата работа. И той беше подлудял да сменя дискове, но в крайна сметка взе метални накладки и не е имал такива притрисания вече над 2к км.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот Gworan » Нед Окт 28, 2018 9:46 am

С органични накладки съм, оригиналните които дойдоха на спирачките - Deore m6000. Ако искам да сложа метални накладки трябва да сменя роторите така или иначе, RT54 ги дават само за органични..
Потърсих таблиза за съвместимост на ралзичните shimano компоненти за 2018-2019, и попаднах на това
RT54 роторите не са в графата за M6000 спирачките въобще, което пък е странно, защото на сайта им на страницата за целия deore групсет, е показан и този ротор
И също друго което забелязох в талицата, на m6000 спирачките са за "Narrow" накладки, и може би от там идва проблема, че RT54 роторите са за спирачки с "Wide" накладки... :dontknow:
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Окт 29, 2018 10:37 am

Опиши по-конкретно какво се усеща, колко тежиш и какви са компонентите ти (вилка, рамка?). Ако наистина всичко е монтирано както трябва няма да усещаш тресене, а неконсистентно спиране. Примерно зверски съм кривил стоманен диска и като го поизправих на пътеката колкото да се върти колелото ме биеше през лостчето на спирачката и ту спираше ту не, но не е имало никакво тресене. От друга страна, когато се бяха износили втулките на шока се усещаше точно по описаният от теб начин.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот Gworan » Пон Окт 29, 2018 11:35 am

Колелото е Specialized Pitch 2018. То не само се усеща ами и видимо предницата играе напред-назад при по-силно спиране. Няма луфт в челото, вилката е чисто нова още даже не съм карал планинско, само из града за проба - Reba RL, но същото се получаваше и със старата Manitou Markhor, която пак бях купувал нова. Спирачките, и роторите, цялото колело, всички части са купени нови Юли месец. В началото нямаше такова тресене, но започна отскоро вече след като съм покарал колелото десетина пъти. А то не е и карано толкова много, защото ми е второ колело. Забелязах го някъде началото на този месец тресенето, но не обърнах внимание защото знаех че ще го разглобявам и ще сменям вилката... Ротора не е крив, апарата не е монтиран криво спрямо ротора, гумата си се върти свободно и не закача. След като се поразгледах, и тук, и по чуждестранни форуми, хора пишат че имат точно такъв проблем с точно такъв ротор.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот didonch » Пон Окт 29, 2018 12:52 pm

Ако си решил да сменяш ротора ... давай смело. Но не очаквай че SM-RT64 ще ти реши проблема кардинално. Някъде из чуждите форуми бях чел, че ако нямаш нужда от 180мм диск, слагай 160мм там такива проблемации липсват или са сведени до критичния минимум и няма да ги усещаш толкова фрапантно. Това лашкане на предницата най-много да доведе до ускорено износване на втулки и набиване на пари в ремонт на вилка. Така че е хубаво да намериш решение на проблема преди да се отдадеш на "яко каране".
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Окт 29, 2018 3:36 pm

Ако е от дискът само спирачното усилие върху предното колело ще се променя, няма да тресе цялата предница. Такъв случай съм имал с вилка Цоки с 28 мм тръби преди 10тина години, когато сложих ББ7 спирачки - вилката се сучеше. За това те питах колко килограма си - имал съм Реба и лесно се сучеше, въпреки че съм 70 кила. Markhor-ът с неговите 30ки тръби мога да си представя колко ще издържи.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Проблем с хидравлична спирачка Shimano BR-M395

Мнениеот I.nfraR.ed » Пон Окт 29, 2018 4:55 pm

Това ли описваш: https://youtu.be/363Y-2Q0Gvo?t=50

И аз мисля, че най-вероятно вилката се суче.
Може би и дискът в комбинация с накладките да оказва влияние. Пробвай с RT-64 или направо някой icetec ротор.
Понеже си с center lock, хубаво ли е затегнат пръстенът? Ако не е, там също може да играе около главината. 40Nm си е яко натягане.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта