Куриерски услуги с Еконт Експрес

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Мнениеот bluskanie » Пет Юли 20, 2007 11:11 pm

Antares написа:Еконт са страшно коректни!

Факт! Но са си мизерници :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот MaN1aK » Пет Юли 20, 2007 11:16 pm

bluskanie написа:
Antares написа:Еконт са страшно коректни!

Факт! Но са си мизерници :)

И Спиди са мизерници!Досега съм работил с Еконт(много пъти),Ситиекспрес(5 пъти) и те са добри :) и Спиди(1 път)!Еконт съм ги признал вече,след това Ситиекспрес и тъпото Спиди! ;) :agree:
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот tx3m » Съб Юли 21, 2007 3:47 pm

От мойте наблюдения и опит, мога да кажа че еконт много ебават. На няколко пъти ме бават по 1 седмица след като вече е пристигнала пратката. За това сега ползвам услугите на спиди.
Аватар
tx3m
 
Мнения: 324
Рейтинг: 1371
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 12:22 pm
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Ozzie » Съб Юли 21, 2007 7:27 pm

Значи по- скоро си единичен случай. Нямам спомен нещо да е пратено примерно в понеделник от София и да не съм си го взел на следващия ден следобед. :agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот klmn » Съб Юли 21, 2007 10:57 pm

MaN1aK написа:
bluskanie написа:
Antares написа:Еконт са страшно коректни!

Факт! Но са си мизерници :)

И Спиди са мизерници!Досега съм работил с Еконт(много пъти),Ситиекспрес(5 пъти) и те са добри :) и Спиди(1 път)!Еконт съм ги признал вече,след това Ситиекспрес и тъпото Спиди! ;) :agree:
Само да те светна,че Сити-експрес си пращаха междуградските пратки по Спиди,поне в периода 2001-2003 год. :popcorn:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот bobi124 » Вто Юли 24, 2007 7:35 am

И аз съм доволен от Еконт. Изпращал съм доста компютърни части и няма проблеми. Ако човека на който пращате иска да се увери че не го лъжете и получава това което си е поръчал просто кажете на куриера като предавате стоката .
bobi124
 
Мнения: 224
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Юни 07, 2007 7:36 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот bikerider » Вто Юли 24, 2007 8:02 am

tx3m написа:От мойте наблюдения и опит, мога да кажа че еконт много ебават. На няколко пъти ме бават по 1 седмица след като вече е пристигнала пратката. За това сега ползвам услугите на спиди.


яяя интересно, откога спиди работят с физически лица?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bluskanie » Вто Юли 24, 2007 9:29 am

bikerider написа:
tx3m написа:От мойте наблюдения и опит, мога да кажа че еконт много ебават. На няколко пъти ме бават по 1 седмица след като вече е пристигнала пратката. За това сега ползвам услугите на спиди.


яяя интересно, откога спиди работят с физически лица?

Винаги са работели с физически лица... :crazy:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот bikerider » Вто Юли 24, 2007 9:33 am

значи просто са ме излъгали куриерите им... сладури
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Ozzie » Вто Юли 24, 2007 12:09 pm

bluskanie написа:
bikerider написа:
tx3m написа:От мойте наблюдения и опит, мога да кажа че еконт много ебават. На няколко пъти ме бават по 1 седмица след като вече е пристигнала пратката. За това сега ползвам услугите на спиди.


яяя интересно, откога спиди работят с физически лица?

Винаги са работели с физически лица... :crazy:
Но май я няма услугата "Наложен платеж" за физически лица. Поне преди 2 години не се предлагаше. От тогава не съм ги търсил. Трябва да разгледаме сайта им, какво е положението в момента.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот hakama » Нед Окт 14, 2007 9:39 am

Такаам , три пъти работих с Еконт , първият път ми пратиха СМС на другия ден сичко точно ,взех си ги от офиса :)
последния път , куриера дето е попълвал в дома на пича който ми изпраща чарковете не го е питал за СМС известяване и в кой офис да пристигне !
От там аз си чакам в Сф вече 3-4 дни -никой не ми се обажда , отивам в офиса до нас (Кр село ,Сф) и тоя ми казва че не опоменато в кой офис и СМС известяване и че е в главния офис на Резбарска (даже ми показа сканиран документа) :(!:
От там казах на пича от Вн да каже на техните хора да пратят частите в Кр село щото аз не съм собственика - никой не му вдига телефона (а офиса е далеч) , и в крайна сметка си загубих 3-4 часа за да открия този забутан склад в Х Димитър ... поне пари за скалд не ми взеха ( над 3 ден - 4,80 лв :rofl: )
Плюс това рамката беше надраскана - така че Опаковайте добре чарковете - с подложка за паркет или друго , щото сега една боя ще ми излезе .... и попълвайте данните точно и се уверете преди да се подпишете че всико е точно!
...абе смешна история , просто има служители (във всички фирми)които да хи хванеш и Изображение

Май ще пробвам с БГ пощи !
Аватар
hakama
 
Мнения: 326
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:23 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот mitakaman » Нед Окт 14, 2007 10:32 am

Мда аз съм изпращача на хакама...
Понеже офиса ми е далеч израхме услуга дом - офис.При което след 7 часово чакане куриера ми обяснява как 4-5 пъти минал покрай нас, обаче забравил да дойде... после попълва картата и от поста на хакама си личи че я е попълнил доста некадърно, може би е моя грешка че съм му се доверил... След няколко дена решават да оправят нещата след мое обаждане и ми казват че ще ми пратят мейл за да променя товарителницата... е така и не е дошъл мейл-а добре че хакама отдели 2-3 часа да се занимава да оправя немарливостта на варненските еконт...
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот burnou7 » Пет Мар 21, 2008 11:50 am

а тия куриери разрешават ли примерно ако получавам колело да го разгледам(евентуално да врътна едно кръгче)С една дума да го поогледам 10 мин?
и евентуално ако не ми хареса има ли възможност да откажа пратката?
и трябва да ли залата това че са дошли до нас и аз съм отказал
burnou7
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1158
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 8:24 pm

Мнениеот rarekin » Пет Мар 21, 2008 11:55 am

Еконт вече дава възможност да се види това, което получаваш, преди да го вземеш. За кръгче - мисля, че е абсурдно. Доколкото ми е известно при отказана пратка изпращача заплаща стойността на целия транспорт.
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот TeDo_BaPHa » Пет Мар 21, 2008 12:04 pm

Oт Еконт съм доволен
Ден 1-Пращам
Ден 2-Получават си пратката
Ден 3-Получавам си парите

А като съм получавал пратка сутринта ми пристига СМС в който пише в кой офис, къде се намира той и номера на пратката за по-лесното и намиране след това :)

С InTime един път пращах, но човека си поличи пратката след 3 дена, а аз парите след 5 :V:


Така, че за сега и за напред разчитам на Еконт ;):)
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот burnou7 » Пет Мар 21, 2008 1:06 pm

а нещо продавача трябва ли да се уговаря като праща стоката за да мога да я вида или дават във всички случаи
burnou7
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1158
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 8:24 pm

Мнениеот rarekin » Пет Мар 21, 2008 1:12 pm

Мисля, че при изпращането трябва да се сложи специална отметка, че изпращача е съгласен пратката да се отвори/види преди да се заплати.
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот Ozzie » Пет Мар 21, 2008 6:40 pm

rarekin написа:...... при изпращането трябва да се сложи специална отметка, че изпращача е съгласен пратката да се отвори/види преди да се заплати.

;):agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот MaN1aK » Вто Юни 03, 2008 4:07 pm

Айде Еконт тоя път мен не ме прецакаха,но получателят прецакаха.
Случаят е следният:пращам аз пратката,куриера му казах всичко(адреси,град,тел. и т.н.)На другия ден питам получателя дали е получил пратката(питах го към към обяд 13:30),каза ми ''Не,все още.''Каза ми само,че го е нямало за 15 мин.,а Еконт са длъжни ако не го намерят да го търсят най малко 3 дни на телефона,който съм дал(така ми каза поне куриера)Звънях 2 пъти да питам какво става,но никой не дигаше,но сигурно имат много работа.След половин час звъннах пак и ми дигнаха и им казах какво става с пратката и им казах номера на товарителницата и ми отговориха,че днес трябва да пристигне при него.Забавила се,защото имали нови куриери...Ок казвам аз!
Така после писах на момчето и ми каза да му дам номера на товарителницата и да им се обади.Вика,че минавал куриер УЖ ама не го намерил...О Боже Господи,а дадах адрес и всичко и тел...Без коментар!
Скапани Еконт!И му казали да отиде до офиса дет е в най майка си в г*** за да си ги вземе.Та това е случая!Много кофти за момчето,защото наистина е много точно и нямах никакви проблеми с него.Само дето Еконт го прецакаха!
:(!:
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

"Никога повече с "Еконт"

Мнениеот rnh » Пет Фев 13, 2009 2:59 pm

Цял ден се разправям с "Еконт" и преди малко им пратих това писмо:
Въпросът ми е: Защо при изпращане на пратка изисквате задължително телефон на подателя и получателя? Защо след като ги имате не ги ползвате? Ето и конкретния пример: В понеделник, на 9.01.2009г. предиобед изпратих пратка от офиса на фирма “Еконт” в Карлово, до адрес в Бургас. Увериха ме, че най-късно до 13ч. на следващия ден пратката ще е получена. Е, днес е петък, 13.02.2009г. и още не е. Отидох в офиса да проверя какво става и там ехидно ми се подсмихнаха “ Не може да не е, сигурно има нещо гнило, я да видим”. По техните си описи за приемане и предаване / незнам до колко може да им се вярва/ не са намерили никой на адреса. След 2 дни е направен втори опит за доставка- и отново на адреса нямало никой и....толкова от хората. Аз съм съгласна, че е нормално когато очакваш пратка да си стоиш в къщи и да я чакаш, но всичко става. / А понякога човек получава и писма, които не очаква/. Нали с тази цел изискват задължително телефон на получателя? Какво пречи на куриера да звънне за 1 минута / няма да ощети кой знае колко фирмата/и да каже, че е на адреса, но не намира никой. Да се разберат с получателя- ако трябва човека ще отиде после от офиса да си вземе пратката, може да каже да я остави на съседите, може да е съвсем близо...има варианти колкото поискаш, само човек да пожелае. Но не – няма никой на адреса и точка! “Аз съм си свършил работата, след няколко дни пак ще мина за втори опит и до там.” Защо ги пишете тези телефони, питам аз? На мен тогава защо не се обадихте да кажете, че не можете да доставите пратката? Звъняли били три пъти и никой не вдигнал! Я моля Ви се, не бъдете толкова нагли! Никой не си направи труда да звънне нито на телефона на подателя, нито на получателя! Траят си там, дните си минават и БЪРЗИТЕ КУРИЕРИ 5 дни не могат да доставят едно писмо на 240 км. Че за това време с обикновена поща до Лондон щеше да стигне! Бясна съм, защото най-голямо доверие имах на Еконт, но вместо да го оправдаят, те изкараха мен виновна, че съм ги “ пратила за зелен хайвер”. Аз лично съм получавала пратки чрез други куриерски фирми – ВИНАГИ са ми се обаждали по телефона, дори да са пред вратата, а аз да съм в вкъщи. Ако ме няма са ме информирали, че имам пратка и сме се разбирали как да си я получа, дори са ме намирали на другия край на града и са ми я предавали там, само и само да спазят срока. Но това е когато фирмата е коректна и сериозна. И не пести от телефонни разговори. Чувала съм какви ли не “случки” с фирма “Еконт” от недоволни клиенти, много по-жалки и срамни от моята, но не се отказвах – продължавах да им вярвам. До днес! На мен ми лесно- ще прежаля “скромната сума”, която платих за “по-бързата” доставка, ще прежаля и времето и нервите, които изхабих и просто сменям фирмата. Но фирмата е тази, която губи повече и ще продължава да губи, защото така не се прави бизнес.

С уважение / макар, че не виждам за какво/: Румяна Христова
rnh
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 2:49 pm

Мнениеот Ozzie » Пет Фев 13, 2009 3:16 pm

Абе мизерници са! Факт!
Днес сутринта ме събудиха в 8:00 сутринта със SMS, за да ме уведомят, че пратката пусната вчера от Казанлък е пристигнала.
Ама- ха, не можаха ли да изчакат поне до 9-9:30ч?!? :bawling: :bawling: :bawling:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот msniki » Пет Фев 13, 2009 4:34 pm

Мен също ме прецакаха!При получаване на пратка,платих им всичко(доставка + наложен платеж),след 5 дена ми звъни момчето което ми изпрати частите и ми казва че не съм платил наложения платеж.Същия ден отидох и им показах лисчето на което пише че съм платил,а от еконта реакцията им беше: :eek:.Казаха ми че това не е било от тях,при положение че пише "Ekont express"най-отгоре. :crazy:
И вече след много разправий ми казаха че трябва отново парите да ги изпратя! :bigeyes:
Казах на момчето че ще му пратя парите наново,и ги пратих зощото съм коректен. :^: :popcorn:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Мнениеот Ozzie » Пет Фев 13, 2009 4:48 pm

Мисля, че този дето ти е пратил частите, те е изпързалял, т.е. платил си му два пъти за едно и също нещо.
След като получаваш пратка с наложен платеж, ясно, че не можеш да я получиш преди да си дал парите. След като си ги дал, топката остава в куриера. От там нататък те да се оправят.
Ама като сте наивни, ще си плащате като попове.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот An1MaL » Пет Фев 13, 2009 4:54 pm

Всички адреси и офиси на "Еконт Експрес" в България!
P.S
Съвсем не забелязах, че темата е от преди пет години....
Последна промяна An1MaL на Пет Фев 13, 2009 5:13 pm, променена общо 1 път
Аватар
An1MaL
 
Мнения: 584
Рейтинг: 1942
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 10:05 am
Местоположение: София

Мнениеот TheAnimal » Пет Фев 13, 2009 5:13 pm

Ozzie написа:Абе мизерници са! Факт!
Днес сутринта ме събудиха в 8:00 сутринта със SMS

позната история...
и мене ме събудиха една сутрин с СМС да ходя да си взимам пратката от другия край на София...отидох...чаках сумати и време...за да ми кажат накрая, че куриера е напът към вкъщи да ми достави пратката :(!:
:offtopic: предпочитам Сити Експрес, а някои хора покрай мене го намразват :rofl:
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Мнениеот kotka12 » Пет Фев 13, 2009 5:20 pm

като не искате да ви будят
си изключвайте звука на телефона
освен това
ако е платено да я получиш у вас
нямаш работа да се разкарваш до офиси
с Еконт не съм имал проблем
с изключение на веднъж
когато една булка упорито твърдеше
че без товарителницата за наложен платеж
няма да ми даде парите
две изречения по-късно ми ги даде
иначе винаги пристига стоката
винаги уведомяват
и съм определено доволен
освен това цените им са доста по-добри от Спийди например
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот TheAnimal » Пет Фев 13, 2009 5:25 pm

kotka12 написа:ако е платено да я получиш у вас
нямаш работа да се разкарваш до офиси

платено беше до вкъщи и ме очуди СМС-а, но в него изрично беше написано да отида до офиса им за да си взема пратката...
все пак хората не са безгрешни, направили са объркване, но ги посърбяха дупенцата...
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Мнениеот mTb_rid3r » Съб Мар 21, 2009 5:00 pm

аз да попитам, преди да се заплати полученият артикул, може ли да се отвори колета, за да се види какво има или не? :dunno:
Изображение
Аватар
mTb_rid3r
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1181
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 3:07 pm
Местоположение: Форума xD

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Мар 21, 2009 5:03 pm

TheAnimal написа:
kotka12 написа:ако е платено да я получиш у вас
нямаш работа да се разкарваш до офиси

платено беше до вкъщи и ме очуди СМС-а, но в него изрично беше написано да отида до офиса им за да си взема пратката...
все пак хората не са безгрешни, направили са объркване, но ги посърбяха дупенцата...


Когато живях близо до Орлов Мост... редовно имах проблеми с доставянето на пратки... (до адреса ми)

Сега просто си работя с офиса.... по-малко разправии
по-малко телефонни разговори....
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Куриерски услуги с Еконт Експрес

Мнениеот djogobg » Нед Апр 11, 2010 7:43 am

А колко горе-долу излиза изпращането на цяло колело от Пловдив, Стара Загора или Хасково до София с еконт? Питам, защото размерите са му големи, пък не тежи толкова, а те взимат административното тегло по размери... абе въобще голяма каша са ми куриерските услуги в главата и затова не ги ползвам, моля помогнете. Дайте някой пример колко ви е излязло на вас от някой град до друг, за да имам поне някаква база за сравнение, защото калкулаторът все ми изплюва 50+ лева като вкарам размерите на колелото.
warp 9.8
Аватар
djogobg
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1306
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 9:17 am

Предишна

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта