now watching

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Re: now watching

Мнениеот moonlight » Пет Дек 06, 2013 12:36 pm

Battle Royale :smash: :smash: :smash:

Хареса ми!
Аватар
moonlight
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1425
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 12:38 am
Местоположение: Шопия Шити

Re: now watching

Мнениеот Ozzie » Пон Дек 09, 2013 8:05 pm

Август Восьмого
Първият руски филм които гледам, в които руските войници не ядат много пердах (може би защото сюжетът не е военен, а войниците са по- скоро притурка) и завършва със щастлив край (пак за солдатите).
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: now watching

Мнениеот MIKEY MOUSE » Вто Дек 10, 2013 7:41 am

Ozzie написа:Август Восьмого
Първият руски филм които гледам, в които руските войници не ядат много пердах (може би защото сюжетът не е военен, а войниците са по- скоро притурка) и завършва със щастлив край (пак за солдатите).

...а ми ,не си се родил 25 години по-рано /което е хубаво./ С колективно и без колективно посещение на кино и по телевизия /черно -бяла/-съветските войници винаги, всякога и задължително побеждаваха и бяха много благородни. И Гулаг нямаше... Принципа на махалото , изчакай- работи се усилено по въпроса.

ПП Демагогия, кво да правиш?! :dontknow:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: now watching

Мнениеот Reactor » Чет Дек 12, 2013 10:59 pm

Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: now watching

Мнениеот psixopat » Чет Яну 02, 2014 8:44 pm

Se7en http://www.imdb.com/title/tt0114369/ Страхотен филм.

:offtopic: търся един филм..помня само, че се разказваше за двама приятели, несправедливо обвинени в убийство, които все се опитваха да избягат от затвора.Накрая се озоваха в лудница и я запалиха, за да избягат.На финала на филма гледаха бейзболен мач, доколкото си спомням. :D
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: now watching

Мнениеот cvb » Сря Яну 15, 2014 3:27 pm

майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Re: now watching

Мнениеот natalito » Чет Фев 06, 2014 12:15 am

"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: now watching

Мнениеот PtD » Чет Фев 06, 2014 9:12 am

Сиганьска работа, какооо. :wavey: :wavey: :wavey:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: now watching

Мнениеот natalito » Пет Фев 07, 2014 12:05 pm

PtD написа: какооо. :wavey:

ще ти се
вместо да остроумничиш, кажи некой филм, съзерцателен

@hrissim а този гледа ли го, сигурно дотяга на моменти, ама аз такива ги попивам :eek3:
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: now watching

Мнениеот PtD » Пет Фев 07, 2014 1:05 pm

natalito написа:вместо да остроумничиш, кажи некой филм, съзерцателен


http://www.imdb.com/title/tt0072443/
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: now watching

Мнениеот vafi » Пет Фев 07, 2014 2:07 pm

La migliore offerta

Не е романтичен, но е прилично засукан :popcorn:
Amsterdam is like the Tour de France. Just a lot of people on drugs riding bikes!!!
Аватар
vafi
 
Мнения: 289
Рейтинг: 1412
Регистриран на: Чет Мар 08, 2012 3:38 pm

Re: now watching

Мнениеот natalito » Пет Фев 07, 2014 10:59 pm

PtD написа:
natalito написа:вместо да остроумничиш, кажи некой филм, съзерцателен

http://www.imdb.com/title/tt0072443/

е добре бе, зареден както винаги, как влезе с тежката артилерия, ама брои ти се де, щото улучи този, който пропусках няколко пъти
(btw от обща култура ли го даваш или си го гледал)

ей този чекни ако го намериш и ми го дай :D :deal:
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: now watching

Мнениеот PtD » Пон Фев 10, 2014 1:21 am

natalito написа:(btw от обща култура ли го даваш или си го гледал)


Гледал съм го :eyebrow: :eyebrow: :eyebrow:

П.П. А тоя 4 по описанието не знам защо адски ми напомня за http://www.imdb.com/title/tt0042876.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: now watching

Мнениеот synsens » Вто Фев 11, 2014 12:08 pm

Planet Ocean, от режисьора на Home. И двата доста съзерцателни, но не тип Самсара, ами с повечко обяснения, факти и бесни кадри от Корея примерно и от 3000м. дълбочина ;) яки животини и яко индустрия, + добивате по-реална представа къде се намирате и какво се случва със света.
σύν
Аватар
synsens
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1236
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 12:52 pm
Местоположение: Sofia

Re: now watching

Мнениеот hrissim » Вто Фев 18, 2014 9:49 pm

natalito написа:....
@hrissim а този гледа ли го, сигурно дотяга на моменти, ама аз такива ги попивам :eek3:

Мараба - не съм го гледал този. Са съм на вълна Тери Пратчет.
Инак по препоръка на един френд гледах първата серия на Sherlock, въпреки че съм предубеден към сериали.
Играта на Benedict Cumberbatch е невероятна. Безупречен - сякаш героя е писан за него.
Би се харесал на хора с високо мнение за себе си - идеален е за себеприпознаване или поне стремеж за подражание на Шерлок. Абе за такива, взели се твърде насериозно. :D
Има закачки за сивото, де - и изненади, характерни за жанра.
Та така.
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: now watching

Мнениеот bluskanie » Сря Мар 05, 2014 10:25 pm

NEBRASKA - значи тоя филм с всичките добри рецензии плюс номинациите за Оскар + не знам си какво още, направо ме облещи. Е, успя да ми заангажира ума в последните 2 дни, мислейки си, колко тъп и ограничен средния американски селянин, че и филм да направят за него. Ужасно клише, направо ме потриса. Скука до края, предвидим до болка, направо не знам, как е възможно това...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Re: now watching

Мнениеот blackberry » Пет Апр 11, 2014 3:14 pm

В момента гледам Модерно Семейство. Много ми харесва :))
blackberry
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Сря Апр 09, 2014 12:41 am

Re: now watching

Мнениеот hrissim » Пон Апр 28, 2014 9:08 pm

Някак си гледайки филма изплуваха две имена в съзнанието ми - Леонардо да Винчи и Жул Верн.
"Хрисимар"от мен :D :
her

Изображение
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: now watching

Мнениеот Ozzie » Вто Юни 10, 2014 10:49 pm

Passion

И как по дяволите свърши този филм?!? :magnify: :boggled:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: now watching

Мнениеот Blackcoack » Съб Юни 21, 2014 11:30 pm

Американска история Х :)
Blackcoack
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1130
Регистриран на: Пет Юли 26, 2013 10:23 pm

Re: now watching

Мнениеот Ozzie » Пон Ное 10, 2014 12:37 am

Изображение

Зарибяващо фентъзи.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: now watching

Мнениеот natalito » Нед Ное 23, 2014 3:39 pm

Hunger

от тези "съзерцателните", абсолютно заснет
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: now watching

Мнениеот Kpoko » Пет Ное 28, 2014 12:48 pm

Изображение
В последната година не е имало филм, който да ми грабне вниманието, затова този, въпреки че от един момент във филма се разбира кой, какво, как и защо, ми достави истинско удоволствие.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: now watching

Мнениеот Speedmaster™ » Пет Ное 28, 2014 8:08 pm

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: now watching

Мнениеот natalito » Съб Ное 29, 2014 1:00 pm

Speedmaster™ това топ 10 ли ти е, аааа 12 да кажа :D
кажи нещо за Melancholia

Made in Britain
main, от едно друго десетилетие
дебютът на Тим Рот :)
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: now watching

Мнениеот Speedmaster™ » Съб Ное 29, 2014 5:54 pm

Две планети,две сестри,два противоположни характера (два полюса),две части (плюс пролог) - „Меланхолия" е филм дуел.Един от най-красивите и предизвикали най-малко спорове филми на ужасното дете Ларсс фон Триер.

Красота,изискваща известно търпение,което да преодолее първоначалното безразличие и недоумение. Да вземем пролога,съноподобно обобщение на предстоящия филм. Всичко е изложено от самото начало,премахвайки всякакъв съспенс или по-скоро залагайки огромна пръчка динамит с дебел фитил в трюма на започващия филм:кон,ударен от гръм,горяща картина на Брьогел, Земята, пронизана от друга планета - всичко на забавен каданс,в светлината на здрача и под гръмкия съпровод на Вагнер.

Този пролог би ни се сторил великолепен,ако си падаме по помпозния академизъм,по живописта на немския романтизъм, имитирана от киното и ако сме решили да нападнем Полша. А също и ако не се смущаваме от факта,че режисьорът връхлита върху зрителя от самото начало,натрапвайки му високата си култура и самооценката за формалисткия си гений.

Първата част - Джъстин,по името на младата руса жена, чудесно изиграна от Кирстен Дънст,е изцяло посветена на нейната сватба.Пищният празник се разиграва във великолепното имение на Клер (Шарлот Генсбург,също изключителна),сестрата брюнетка на Джъстин,която изглежда държи стриктно на организацията на празненството и социалните порядки. Участват толкова звезди - странният баща (Джон Хърт),недостойната майка антиконформистка (Шарлот Рамплинг), деверът бизнесмен (Кийфър Съдърланд),шефът на Джъстин (Стелан Скарсгаард),че се чудим дали Ларс снима сватбата на Джъстин или триумфа на изкусителската си мощ в световното кино.

Всъщност семейното тържество със задължителните сцени на програмирана радост,на жлъч и притъпена ненавист,е доста познато (най-вече във филмите на северните режисьори,Бергман, Винтерберг). А златистата светлина и дразнещите бързо сменящи се широки планове са толкова запазена марка за Триер, колкото и препратките към движението Догма 95.

Подобно на Джъстин и ние искаме да избягаме, но въпреки всичко вниманието ни е задържано от няколко прекрасни широки плана на внезапно забуленото от меланхолия лице на Кирстен Дънст. А и тази тайнствена червена звезда,която ту се появява,ту изчезва от небето и очевидно е свързана с експлозията от пролога.

Втората част - Клер,е тази,в която филмът напълно се разгръща.Джъстин е разрушила всичко - брака,кариерата,бъдещето си. Тя страда от странна, тежка депресия,едвам се движи и се опитва да възстанови здравето си при сестра си Клер, която е доста по-грижовна, отколкото бихме предположили.

Червената звезда е вече планетата Меланхолия,расте в небето и някои учени предричат възможен сблъсък със Земята. Мъчителната тревога на Джъстин се превръща в планетарен страх,а филмът намира ритъма и сюжетната си линия и логичната си красота.

Това е филм за края на света,но Ларс фонТриер нарушава всички холивудски правила на жанра.Няма сцени на масова психоза,няма рушащи се градове, нито пък мрачни новинарски емисии. Голямата идея се състои в това световният катаклизъм да се покаже посредством семейната клетка, сведена до две сестри, живеещи в луксозно уединение.От тук и чудесният ефект на контрапункт,който пронизва цялата втора част на филма: краят на света наближава, но спокойно,протяжно и нежно на място,изтъкано от ред и красота,охолство,покой и наслада.

Както казва деверът,тази планета Меланхолия сякаш е "приятелска".Знаците,предвещаващи края,са смътни и поетични : дъжд от полени,градушка, неспокойни коне,двойно пълнолуние ...

Двете сестри се променят с нарастването на Меланхолия.Богатата и уравновесена Клер прогресивно губи почва под краката си и Триер предава чудесно бавното надигане на паниката.Джъстин от своя страна се подобрява,сякаш светът се настройва към мрачното ѝ настроение и придава смисъл на меланхолията ѝ,доставяйки парадоксалното усещане за равновесие и унищожителен вътрешен покой.

Друга чудесна кино хрумка е теленият обръч,измайсторен от момченцето на Клер:за да се прецени траекторията на наближаващата планета,е достатъчно само да се насочи към небето този наивен уред,тази детска играчка.

В Кан нямаше как да не направят връзка между планетата Малик и планетата Фон Триер.Диалогът между тези два космически и противостоящи филми продължава. Американецът е от страната на сътворението,на светлината, на търсенето на изкупление, на религиозното дирене на смисъл, докато датчанинът си представя края на човечеството в една нощ без бог,управлявана от физичните закони,определящи безстрастния ход на звездите.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: now watching

Мнениеот natalito » Съб Ное 29, 2014 6:58 pm

:lol: стигнах до третия абзац, по скоро ще го гледам :8D:
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: now watching

Мнениеот PtD » Нед Ное 30, 2014 3:13 pm

Ми не е лоша "Меланхолията". Ама пък не е и шедьовър.

Напоследък ето този: http://www.imdb.com/title/tt1592281 ме впечатли доста.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: now watching

Мнениеот eMcKu » Пон Дек 01, 2014 8:31 am

http://www.imdb.com/title/tt0325710/
Отдавна не го бях гледал и отново бих.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: now watching

Мнениеот mentalhead » Пон Дек 01, 2014 2:12 pm

PtD написа:Ми не е лоша "Меланхолията". Ама пък не е и шедьовър.


Без "Мандерлей' съм му ги гледал всичките и "Меланхолията" е единствения, който изобщо не ми хареса.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта