Има ли любители на фитнес във форума?

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Какво предпочитате - фитнес (в залата с тежести) или стрийт фитнес (лостовете) ?

1. Фитнес (в залата с тежести).
63
28%
2. Лостовете.
73
32%
3. Занимавам се и с двата вида.
59
26%
4. Според мен няма смисъл нито от едното нито от другото.
32
14%
 
Общо гласове : 227

Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот flair » Сря Авг 04, 2010 4:01 pm

Хората избрали последната възможност да се обосноват ;).
ИзображениеЯки каки аз набирам, после вкъщи ги прибирам, алкохола абсорбирам..целия дайте гоИзображение
Аватар
flair
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 11:25 pm
Местоположение: Монтана

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот Daniel Panev » Сря Авг 04, 2010 4:23 pm

btw - у фитнеса, дето ходя, си има и лост, и "успоредка" за кофички...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот outfaced » Сря Авг 04, 2010 4:34 pm

смисъл във витнеса има ... но влиянието му върху колоезденето не е непремено положително - намаля подвижността и трупа "бавни" мускули.
Пак разбира се от програмата, колко често, колко упорито и тн.
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот Gasolin » Сря Авг 04, 2010 4:47 pm

Абе лошо няма във фитнеса. ама да се тормозиш без смисъл е гадно. Може би трябва повече воля, ама при мен ходенето по фитнеси...не се получи :D
Аватар
Gasolin
 
Мнения: 873
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Нед Авг 10, 2008 2:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот PRobably » Сря Авг 04, 2010 6:01 pm

outfaced написа:смисъл във витнеса има ... но влиянието му върху колоезденето не е непремено положително - намаля подвижността и трупа "бавни" мускули.
Пак разбира се от програмата, колко често, колко упорито и тн.


Не е задалжително.Тренирам бокс и редовно си ходя на фитнес,смея да твърдя,че едното не ми пречи на другото,въпреки че са доста несъвместими.С правилните упражнения ефекта на ''бавните'' мускули не се появява.
"Don't let your mind bully your body into believing it must carry the burden of its worries."
Аватар
PRobably
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 1657
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:37 am

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот _SoRa_ » Сря Авг 04, 2010 8:12 pm

:agree:
Една година редовно три пъти в седмицата. От два три месеца нещо домързява и ходя най-много по два.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот kikon » Сря Авг 04, 2010 8:43 pm

outfaced написа:смисъл във витнеса има ... но влиянието му върху колоезденето не е непремено положително - намаля подвижността и трупа "бавни" мускули.
Пак разбира се от програмата, колко често, колко упорито и тн.

Те затуй от световната купа са толкоз бавни, щот трупат бавни мускули 6 пъти седмично :lol:
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот Inzagi » Чет Авг 05, 2010 11:51 am

_SoRa_ написа::agree:
Една година редовно три пъти в седмицата. От два три месеца нещо домързява и ходя най-много по два.


е то лятото с повечето хора е така ми се струва
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот despite » Чет Авг 05, 2010 11:48 pm

+1 за лостовете - най-евтиния спорт наред с бягането
despite
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 10:39 am

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот Daniel Panev » Пет Авг 06, 2010 9:00 am

Спорен е въпросът дали бягането спада към най-евтините спортове....
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот buzzjn » Пет Авг 06, 2010 10:14 am

И аз съм фен на лостовата система. Можеби някой ден фитнес у дома :praying:
buzzjn
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Сря Юни 27, 2007 6:53 pm

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот i love bikes » Пет Авг 06, 2010 11:32 am

Daniel Panev написа:Спорен е въпросът дали бягането спада към най-евтините спортове....


Има нещо такова... Чувал съм, че нови колелна трудно се намират... :D
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот borislav » Пет Авг 06, 2010 7:25 pm

Мислите ли, че вместо да хода да покарам в планината ще се забия в някой фитнес да дигам щанги или на някой лост да се премятам
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот axelmax » Съб Авг 07, 2010 12:24 am

Фитнеса + всеки подвижен е чудесна комбинация + спортни танци например
честно като видя колоздач с огромни бедра и рамена като на пиле ми се драйфа
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот Daniel Panev » Съб Авг 07, 2010 11:51 am

borislav написа:Мислите ли, че вместо да хода да покарам в планината ще се забия в някой фитнес да дигам щанги или на някой лост да се премятам

Ти явно не работиш :)
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот sos » Нед Авг 08, 2010 8:31 pm

Два пъти в седмица задължително, предимно кардио, тичам на пътека или степер.Е пипам и по малко железа :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот flair » Нед Авг 08, 2010 11:39 pm

sos написа:Два пъти в седмица задължително, предимно кардио, тичам на пътека или степер.Е пипам и по малко железа :D

Аз преди се занимавах и с кардио докато отслабна, сега тренирам със железата :beer: .
ИзображениеЯки каки аз набирам, после вкъщи ги прибирам, алкохола абсорбирам..целия дайте гоИзображение
Аватар
flair
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 11:25 pm
Местоположение: Монтана

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот Alpina » Вто Авг 10, 2010 4:28 pm

i love bikes написа:Има нещо такова... Чувал съм, че нови колелна трудно се намират... :D

Грешни неща чуваш ;)

По темата - сега ме мързи, но преди се занимавах вкъщи и се получаваше...
Проблема при повечето, да не се случва като във фитнеса е само, защото "вкъщи" нямаш концентрацията, нямаш постоянството и нагласата, както когато ходиш на фитнес... Дет се вика "кат сме дошли, дай да вършим работата и да си ходим"
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот dEcLiNe » Чет Авг 12, 2010 6:23 pm

kikon написа:
outfaced написа:смисъл във витнеса има ... но влиянието му върху колоезденето не е непремено положително - намаля подвижността и трупа "бавни" мускули.
Пак разбира се от програмата, колко често, колко упорито и тн.

Те затуй от световната купа са толкоз бавни, щот трупат бавни мускули 6 пъти седмично :lol:

Напротив, те имат специализирани упражнения с които тренират точно мускулите, които са им необходими.Да се напомпаш целия като идиот във всички случай ще ти повлияе негативно.

Alpina написа:Проблема при повечето, да не се случва като във фитнеса е само, защото "вкъщи" нямаш концентрацията, нямаш постоянството и нагласата, както когато ходиш на фитнес... Дет се вика "кат сме дошли, дай да вършим работата и да си ходим"

:agree: И при мен е така.Иначе още се упражнявам(или поне се опитвам) на лоста вкъщи, защото мисля, че ми е малко рано да си спирам растежа във фитнеса. ;) :beer: :beer:
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот Daniel Panev » Пет Авг 13, 2010 9:58 am

dEcLiNe написа:Напротив, те имат специализирани упражнения с които тренират точно мускулите, които са им необходими.Да се напомпаш целия като идиот във всички случай ще ти повлияе негативно.

Тя тая работа не е толкова проста, колкото си мислиш ти. Я кажи кои точно са мускулите, които ти "трябват" за каране на XC или на DH?
P.S. Можеш да провериш кой е най-големия мускул в човешкото тяло... Дали еволюцията го е направила най-голям случайно според теб?
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот uaz_95 » Пет Авг 13, 2010 3:19 pm

Бе незнам за вас, ама нещо тия от мойто даскало почнаха с химиите на по 15-16 години, аз се запалих и реших да им покажа че без химия е по интересно. Не започвайте с анаболитееее. Ако искате да качвате пиите си креатинче от 30 лв и си блъскате, но не посягайте към истинската химия. Вярно има файда първите 2-3 месеца докато си в цикъл с химия, ама после като спреш и за 1 седмица пак си си 40 кила с мокрите дрехи. А лоста е най-добрия приятел на фитнес маниаците. Там е истината. :bowdown: http://www.houseofsport.info/fitness_st ... birane.jpg
Град Тетевен за връзка с мен 0882626753 или скайп alfata_95. Може и ЛС
Еконта също може да помогне.
Ето ви и снимките : http://www.album.bg/chasti_ttv/
Аватар
uaz_95
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1089
Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 7:46 pm

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот skiman » Пет Авг 13, 2010 4:04 pm

dEcLiNe написа:.. защото мисля, че ми е малко рано да си спирам растежа във фитнеса...

Я пак? :popcorn:
uaz_95 написа:... пиите си креатинче от 30 лв...

Брях креатинчето. :crazy:

uaz_95 написа:Вярно има файда първите 2-3 месеца докато си в цикъл с химия, ама после като спреш и за 1 седмица пак си си 40 кила с мокрите дрехи.


Ма верно ли? :popcorn: Колко цикъла с химия имаш, та раздаваш компетентни обобщения?


Колкото до лоста, видяхте малко клипчета в ю-тюб на разни назобани тъмни момченца със смъкнати гащи и решихте, че всичко е постигнато на лоста. Ма не е баш точно така. Напълниха се градинките с тинейджъри, дет висят по лостовете, като прани гащи, ама не мязат баш на тъмните момченца. Що ли? :popcorn:
Е лоста е важен, при това много, ако питаме Животното :eyebrow:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот BlindVictim » Пет Авг 13, 2010 4:28 pm

Аз съм фен на тренировките със собствена тежест, както и на статичните упражнения. Упражненията с пудовки също са много добри. Начина по който тренират бодибилдърите определено не е за мен. Ставаш схванат и почваш да ходиш като робот.
Аватар
BlindVictim
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 3:29 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот PRobably » Пет Авг 13, 2010 10:35 pm

uaz_95 написа:Бе незнам за вас, ама нещо тия от мойто даскало почнаха с химиите на по 15-16 години, аз се запалих и реших да им покажа че без химия е по интересно. Не започвайте с анаболитееее. Ако искате да качвате пиите си креатинче от 30 лв и си блъскате, но не посягайте към истинската химия. Вярно има файда първите 2-3 месеца докато си в цикъл с химия, ама после като спреш и за 1 седмица пак си си 40 кила с мокрите дрехи. А лоста е най-добрия приятел на фитнес маниаците. Там е истината. :bowdown: http://www.houseofsport.info/fitness_st ... birane.jpg



:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Пий си креатинчето от 30 лв. да те видиме до къде ще стигнеш...Яж почивай и ходи на тренировка и няма да ти трябва креатин.
"Don't let your mind bully your body into believing it must carry the burden of its worries."
Аватар
PRobably
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 1657
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:37 am

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот dEcLiNe » Пет Авг 13, 2010 10:42 pm

skiman написа:
dEcLiNe написа:.. защото мисля, че ми е малко рано да си спирам растежа във фитнеса...

Я пак? :popcorn:

Ми извинявай, но вдигането на тежести дори от лежанка както и някои други уреди натоварват доста гръбначния стълб.Ти защо си мислиш, че всички професионални състезатели по вдигане на тежести са по 1.50м?Имам и няколко такива приятели, и те са ми го казвали, и те съжаляват за грешката си. ;)
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот PRobably » Съб Авг 14, 2010 12:31 am

dEcLiNe написа:
skiman написа:
dEcLiNe написа:.. защото мисля, че ми е малко рано да си спирам растежа във фитнеса...

Я пак? :popcorn:

Ми извинявай, но вдигането на тежести дори от лежанка както и някои други уреди натоварват доста гръбначния стълб.Ти защо си мислиш, че всички професионални състезатели по вдигане на тежести са по 1.50м?Имам и няколко такива приятели, и те са ми го казвали, и те съжаляват за грешката си. ;)


Щангист ли ще ставаш?Това са глупости от лежанката няма как да ти се натовари гърба,можеби само от читинг,но и това ме съмнява.
"Don't let your mind bully your body into believing it must carry the burden of its worries."
Аватар
PRobably
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 1657
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:37 am

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот skiman » Съб Авг 14, 2010 12:52 pm

dEcLiNe написа:Ми извинявай, но вдигането на тежести дори от лежанка както и някои други уреди натоварват доста гръбначния стълб.Ти защо си мислиш, че всички професионални състезатели по вдигане на тежести са по 1.50м?Имам и няколко такива приятели, и те са ми го казвали, и те съжаляват за грешката си. ;)

Говориш пълни глупости.
А не си ли се замислял, че тях ги подбират именно да са ниски? А да си виждал Величко Чолаков на живо? А Яни Марчоков? Нещо за категории да си чувал. Как човек, който е висок 2 метра ще влезне в категория 58 килограма?
Няма да е лошо да мислиш малко преди да пишеш глупости!
Лежанката натоварвала гръбначният стълб :clap: :clap: :clap: :bowdown: Слез от дървото на което си се качил и почни да четеш, ама верни неща, а не каквото са ти казали кварталните чичковци, които освен да лющат семки пред блока и да обясняват за циците на Камелия, друго не са виждали в околоблоковият им мироглед.
Един жокер. Ако баща ти е висок 2 метра, ако ще и по цял ден да вдигаш щанги няма начин да си по-нисък от 1.98 примерно. Но ако баща ти е 150 см, ако ще да висиш по лостовете като Мамалев от небезизвестният филм, пак ще си останеш 150-160 максимум, ако и да не си пипвал щанга през живота. Е освен ако не си решил да ползваш хормон на растежа.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот v.zarev » Съб Авг 14, 2010 10:27 pm

Я съм виждал Чолаков на живо :bowdown:

До преди година и половина се занимавах години с натурелен културизъм, имах много добри резултати и постижения за моя тип организъм, но се оказа че започна да ми се образува артрит на колената (наследствено нещо + голямото натоварване) и трябваше да спра с клекове, тяги и то се обесмисли цялата работа :crap: Та свалих 25 килца, но сега нямам никакви проблеми, спортувам активно колоездене, плацикане и гмуренье, туризъм с 30 килограмови раници, самостраховки и просто хвърча .

А хормона на растежа е много инетересна и забавна работа :D Не знаеш от къде ще излезне - 48 номер крака, издължен череп, кви ли не деформации - вижте чичко Слай например на какво заприлича (малко го пооправиха ама пак...) :agree:
Изображение
Аватар
v.zarev
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1378
Регистриран на: Нед Окт 04, 2009 8:39 pm
Местоположение: Северната Полутопка

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот DarKFate » Пон Авг 16, 2010 11:04 am

dEcLiNe написа:
skiman написа:
dEcLiNe написа:.. защото мисля, че ми е малко рано да си спирам растежа във фитнеса...

Я пак? :popcorn:

Ми извинявай, но вдигането на тежести дори от лежанка както и някои други уреди натоварват доста гръбначния стълб.Ти защо си мислиш, че всички професионални състезатели по вдигане на тежести са по 1.50м?Имам и няколко такива приятели, и те са ми го казвали, и те съжаляват за грешката си. ;)

Не си ли се замислял, че са ниски, защото структурата на мускула им е по-къса и по-лесно нараства на обем. Това, че са ниски не означава, че фитнеса ги прави такива. Растежа не може да се манипулира по какъвто и да било начин, то е само и единствено до ген. Ако тръгнеш на фитнес след 12-13 годишна възраст и в началото почнеш с по-подходящи упражнения за твоята възраст няма ни най-малко да ти навреди. Да не говорим, че даже и помага в изправянето на стойката на гръбначния стълб. Това се получава ако спазваш стриктно правилния начин на изпълнение на упражненията. Всяко едно упражнение изисква правилно изпълнение и най-важното е правия кръст и гръб с цел да не се натоварва и да не се получи някоя контузия... :agree:
Nothing compares to a simple pleasure of a bike ride!
Аватар
DarKFate
 
Мнения: 247
Рейтинг: 1031
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 10:53 am
Местоположение: София

Re: Има ли любители на фитнес във форума?

Мнениеот flair » Пон Авг 16, 2010 9:35 pm

Ми извинявай, но вдигането на тежести дори от лежанка както и някои други уреди натоварват доста гръбначния стълб.Ти защо си мислиш, че всички професионални състезатели по вдигане на тежести са по 1.50м?Имам и няколко такива приятели, и те са ми го казвали, и те съжаляват за грешката си.

Колега искам да ти кажа, че леженката е класическо упражнение за гърди, подчертавам гърди , не за гръб , за да ти натоварва гръбначния стълб. Във фитнес залите има едни коланчета, които ги слагаш на гърба си , когато правиш по тежките упражнения за гръб и трапец :peace: . Не съм съгласен с това което си казал :beer: .
ИзображениеЯки каки аз набирам, после вкъщи ги прибирам, алкохола абсорбирам..целия дайте гоИзображение
Аватар
flair
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 11:25 pm
Местоположение: Монтана

Следваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 90 госта