Гората не е само за сеч!

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Гората не е само за сеч!

Мнениеот eminem94 » Вто Май 18, 2010 10:37 pm

Спаси горите- http://wwf.panda.org/bg/get_involvedd/forestcampaign
Не отнема много време да направиш добро.Незаконно се изсичат хиляди декари гори,нека спрем това.
Мъж паднал с колело и една жена отишла и казала:Господине паднахте лошо.А мъжът отговорил:Падни ти по хубаво да ти еба майката.
Аватар
eminem94
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Окт 22, 2009 6:43 pm

Re: Гората не е само за сеч!

Мнениеот Alpina » Вто Май 18, 2010 10:41 pm

ДобрЮтро
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Гората не е само за сеч!

Мнениеот uaz_95 » Нед Май 30, 2010 9:40 pm

За незаконните гори да, ама какво правим тия дето си ги взимат съвсем законно, като баща ми? Значи вие ги обвинявате дърварите че сечат, че незнам си какво, апък зимата "студено ми е ". Ква е тая работа ? Тая работа е мизерна България
Град Тетевен за връзка с мен 0882626753 или скайп alfata_95. Може и ЛС
Еконта също може да помогне.
Ето ви и снимките : http://www.album.bg/chasti_ttv/
Аватар
uaz_95
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1089
Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 7:46 pm

Re: Гората не е само за сеч!

Мнениеот Alpina » Нед Май 30, 2010 10:27 pm

Ай не се обаждай неподготвен.
И да притежаваш гора, това не значи че можеш да отсечеш дори едно дърво, просто така.
А какви са тез "незаконни гори" - би ли обяснил?

А това с "студено ми е зимата", поредните ти глупости - има си ред по който се сече и след това такъв, по който се залесява - тия дето секат незаконно, нито го правят по някакъв ред, нито залесяват след себе си...
Последна промяна Alpina на Нед Май 30, 2010 10:29 pm, променена общо 1 път
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Гората не е само за сеч!

Мнениеот Daniel Panev » Нед Май 30, 2010 10:28 pm

uaz_95 написа:За незаконните гори да, ама какво правим тия дето си ги взимат съвсем законно, като баща ми? Значи вие ги обвинявате дърварите че сечат, че незнам си какво, апък зимата "студено ми е ". Ква е тая работа ? Тая работа е мизерна България

Кво, що, запетайка, а? И аз съм собственик на гора, и кво? Не съм тръгнал да я сека, вЕрвай ми...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Гората не е само за сеч!

Мнениеот subritual » Нед Май 30, 2010 11:25 pm

Давайте ги тез гори бе,аз резачка немам,имам байк!
Кво стана с оная далавера с обучението за сигнализиране за сеч с GPS точки и тн.?
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Гората не е само за сеч!

Мнениеот did » Нед Май 30, 2010 11:31 pm

subritual написа:Кво стана с оная далавера с обучението за сигнализиране за сеч с GPS точки и тн.?

Свърши тая далавера с обучението. Подадените сигнали са... подадени. Няколко десетки човека са "обучени". Сечта си продължава, а в бъдещия закон за горите законотворците умуват, как да опазят гората от колоездачите.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Гората не е само за сеч!

Мнениеот Манол Минчев » Пон Юни 07, 2010 2:43 pm

Alpina написа:Ай не се обаждай неподготвен.
И да притежаваш гора, това не значи че можеш да отсечеш дори едно дърво, просто така.
А какви са тез "незаконни гори" - би ли обяснил?

А това с "студено ми е зимата", поредните ти глупости - има си ред по който се сече и след това такъв, по който се залесява - тия дето секат незаконно, нито го правят по някакъв ред, нито залесяват след себе си...




Момчето искаше да се изрази срещу незаконната сеч. Ако баща му си върши работата и залесява след сеч и има разрешително, значи всичко е наред. Все пак, дърветата са служели за огрев, много преди нас. :beer:
Аватар
Манол Минчев
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Май 27, 2010 11:30 pm

Re: Гората не е само за сеч!

Мнениеот ACID BURN » Сря Юни 09, 2010 4:24 pm

Ей така офтопик
Ма само да спомена че след вчерашното ми каране исках да изселя всички цигани от планината....
Ако някой е карал скоро по обиколната алея ще потвърди думите, че пътеката е направена на Г** и не само това в отсечката където беше супер тъмно ии имаше мнооооого дървета сега е мноооооого по-светло.Дърветата са с поне 50% по-малко.Циганите с магаретата си свалят дървесината и няма никви проблеми, нито има някой проверяващ и заверяващ на материала, нито нищо...
Принципно съм оптимистичен човек, ма за мен тва е незаконна сеч и ако е така (което няма хич да ме учуди ) , то това се случва само на няколко километра от нашата "държавност" или там администрация да го кажа...
Жалко е, просто гледката е наистина много тъжна и жалка... А пък това се води ПАРК...
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Re: Гората не е само за сеч!

Мнениеот bikerider » Сря Юни 09, 2010 5:28 pm

WWF написа:Настоявам:
...
• Да се създаде силна и отговорна горска администрация
...


:rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Гората не е само за сеч!

Мнениеот downhiller542 » Пон Юли 05, 2010 10:54 pm

И аз щях да пускам такава тема, добре, че някой се е сетил прди мен! :agree: :agree:
Газ, газ, газ, бум, тряс, прас ауууууу!!!
downhiller542
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Сря Юни 16, 2010 1:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Гората не е само за сеч!

Мнениеот subritual » Вто Мар 01, 2016 3:24 pm

Нещо ново по темата....
Ето тази платформа позволява да видите лесно и бързо още на място, ако забележите съмнителна сеч, например.
След 6 години откакто последно е дискутирана темата мисля, че има положително развитие и контролът може да бъде по-добър.
http://gis.wwf.bg/
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 92 госта