"Чия е тази песен?"

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

"Чия е тази песен?"

Мнениеот mih » Чет Мар 03, 2005 3:35 pm

Първо да поздравя всички съфорумци с националния ни празник и да пожелая повече оправдано самочувствие на всички, a на състезаващите се навън - да представят все по-достойно татковината :peace:
ИзображениеИзображениеИзображение

И после да ви поканя пред телевизора: довечера в 20.40, програмата е първа :^:, а филмът е "Чия е тази песен?" , който аз гледах на кино и горещо ви препоръчвам:thumbu:

Приятно гледане!
:popcorn::)


П.С. Ще се радвам да прочета тук мненията ви за филма, ако го гледате.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот mih » Чет Мар 03, 2005 3:53 pm

[url=http://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=whose+is+this+song+peeva&btnG=Search][u]тук[/u][/url] има повече инфо за филма :deal: (специално за Сенчестия - на английски, не на [color=brown]немски[/color])

Призовавам "по-съвестните" "интернет-граждани" на България да проявят своята съобразителност и находчивост като запишат въпросната "лента" и после разпространят връзката към нея!
:D:beer:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот mih » Чет Мар 03, 2005 9:10 pm

очаквам и мненията ви чия е наистина тази песен
:)
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот hlebarka » Чет Мар 03, 2005 10:28 pm

прилича малко на една мелодия от списъкът на шиндлер
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Harka » Пет Мар 04, 2005 12:55 am

Филмът е доста показателен...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Нед Мар 06, 2005 10:56 am

мдам, мен лично доста ме замисли... тука на Балканите все още си е гнездо на оси...
...обаче българската част накрая най-малко ми хареса, не само заради изцепките за изтребването на цигани и турци, а и понеже беше снимана на национален събор ("Петрова Нива"), където е естествено присъствието на повече патриотизъм и дори национализъм, и затова не беше съпоставима със спокойната обстановка на другите места, по които беше сниман филма.
може доста да се побеседва по филма, най-вече защото е документален и нещата са представени непосредствено. изкефих се, задето филмът е български и малко се скофтих заради пияните селяци, дето искат да убиват наред...
а песента колко е хубава във всичките й варианти... показателно е наистина, щом една-единствена песен може да разпали етнически вражди...

а вчера гледах "Животът е чудо" - последния филм на Емир Костурица... прекрасен, просто, а masterpiece, un vrai chef d'oeuvre!...
днес съм на "Като порасна, ще стана кенгуру"(http://programata.bg/index.php?page=det ... &eid=19924), пак сръбски. :^:
хубаво е да има филм-фест :uhh::liplick:
само и един безплатен пас да имаше...:unhappy:

А някой СЛУЧАЙНО да записа "Чия е тази песен" все пак?
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Harka » Нед Мар 06, 2005 2:05 pm

И все пак чия е тази песен?
Моето мнение е, че песента все пак е турска. Просто единствено Турция е владяла и се е разполагала върху всичките тези държави, в които се пее въпросната песен.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Нед Мар 06, 2005 2:20 pm

да, нали, и са разнасяли на всички само култура и знания (така ми разправяха пустите османци в Истанбул по Нова Година!!!) :(!::hbang2::crazy:

на мен пък турците са ми последна вероятност, понеже са дошли доста след нас (и съседите ни) тука на Балканите.
не смея да изкажа сериозно предположение, но като знам музикалните ни корени (които са доста дълбоки) съм най-склонен да приема, че открай време си е била местна, балканска мелодия (даже май имам някъде един неин ремикс от Орфей:D)
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот did » Пон Мар 07, 2005 10:33 am

[quote="mih"]
... (така ми разправяха пустите османци в Истанбул по Нова Година!!!) ... [/quote]


:bigeyes:

моля?

само не ми казвай, че и ти си бил там.

а остава и да кажеш, че си посрещал новата година на една яхта по Босфора, на която щъкаше един върколак...

:boggled:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Пон Мар 07, 2005 10:42 am

[quote="Harka"]

И все пак чия е тази песен?
Моето мнение е, че песента все пак е турска. Просто единствено Турция е владяла и се е разполагала върху всичките тези държави, в които се пее въпросната песен.
[/quote]


И аз съм на тва мнение. Не знам дали обърнахте внимание как звучеше въпросната мелодия в марш-аранжимент... Да ти настръхнат космите!:xx(:

BTW, ако човек успее да се абстрахира от различните насложени върху мелодията текстове, ще открие, че звученето ЯКО избива на еврейска народна песен, което още веднъж насочва нещата по-ското към Близкия Изток, отколкото към Балканите.

Самите Балкани в светлината на внушението на филма с (естествено!) небалканско финансиране изобщо не ми се коментират... Идеята на авторката/сценаристка/режисьорка/главна героиня и т.н. обаче без никакво съмнение е БЛЕСТЯЩА.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот mih » Пон Мар 07, 2005 4:12 pm

@TOYAGA,
настръхването на космите е за мен сигурен знак, че музиката ми харесва и ми въздейства, обикновено ми се случва с родопските народни песни и с фолклора като цяло ;)
Случва се когато душата ми откликва, а не само тялото...:look:

Колкото до мелодията - на мен далеч не ми бие на еврейска. Изключително сполучливият цигански вариант ме навежда на мисли за вероятен индийски произход, но съм склонен да вярвам и в това, че е местна балканска мелодия (пък чия точно е няма никакво значение).
След като и видни музиканти не смеят да се изкажат компетентно и отбягват въпроса (Иво Папазов твърдеше на концерт по случай премиерата на филма обаче, че си е българска :thumbu:), какво ни остава на нас тук, освен да си чешем езиците :spin::peace:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот mih » Пон Мар 07, 2005 6:26 pm

И понеже моят език продължава да ме сърби, ще споделя впечатленията си от вчерашния филм ("Като порасна, ще стана кенгуру"), който гледах на феста, понеже адски много ми хареса и дори прогнозирам, че ще спечели наградата на публиката.

ще пробвам с две думи: Йеботеееееее!!! Йеботеуфилмоооо!!!
но не стигат...
Трябва да се гледа просто! защото ние си нямаме читав съвременен младежки филм за фиркане, жени, футбол, ганджа и мизерстване. заради страхотните лафове, които извират от всяка реплика, смешните и правдиви ситуации, качествените режисура и актьорска игра. заради култовите псувни... и заради онова типично балканско светоусещане, което е толкова трудно разбираемо за чужденците (и заради което редица филми така и остават неразбрани щом напуснат Балканите)... да кажеш на манекенката, с която си излязъл и в която се влюбваш (понеже не е тъпа! - като на филм:^:), че те дразнят правежите й, обкръжението й и накрая да я напсуваш... или да напсуваш себе си с думите "Кон да ми го начука"...
отдавна не се бях смял толкова много... супер лек и положителен филм... за мен е от ранга на филмите на Дани Бойл ("Трейнспотинг") и Гай Ричи ("Гепи", "Две димящи дула")
пропуснах да кажа, че филмът е от режисьора на "Светкавици" ( [url=http://store1.data.bg/ixitixl/moviez/Munje!/][u]"Munje"[/u][/url] , който го е гледал ще ме разбере;))

но смятам вече достатъчно избрисах...
гледайте го и няма да съжалявате!
само може малко да се замислите какво ни пречи на нас да си направим и ние подобен...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот RaveUnit » Вто Мар 08, 2005 1:08 am

Ранье
http://ftlbg.com/seventh/@---===Fill-me ... e/Rane.avi
Мълниите ми се струва по-префинен някак

български такива и аз не зная да има
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 80 госта