Общи старчески болести.

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Общи старчески болести.

Мнениеот skiman » Вто Окт 07, 2008 9:08 am

Въпроса ми е ориентиран предимно към хората с медицинско образование тука. Става дума за следното нещо. Малко предистория един вид. Цяло лято съм на колелото. Ходя на работа с него, на пазар, в планината, събота и неделя. Глупостта, която свърших, е че цяло лято карах през седмицата в града със сандали, неподходящи за колоездене.
Предполагам, че това е причината за проблема, който ще ви опиша по-надолу. А той е следният. От 2 седмици имам ужасяваща болка в свода на стъпалото. Не е подуто, когато лежа или седя не ме боли, но стъпя ли на крака, болката е ужасна. Кутрето на десния крак е изтръпнало. Ходих на лекар ортопед и той каза, че е претоварено и с оглед на годините ми :nuts: се налага 2 седмици пълна почивка и да го мажа с гел, който ми изписа. И така 2 седмици почивам, ходя на работа с кола(возят ме), мажа се, компреси.....ефекта е нулев. Изтръпна ми и свода. Жена ми снощи пробва с игличка да ми боде стъпалото, почти нищо не чувствам. При натиск има лека болка, но основно седи като изтръпнало. Доктора каза, че няма нищо счупено, опипва, натиска и нямаше болка. Само, когато съм изправен и съм стъпил с цяла тежест на крака. Според на съпругата ми майка и(която също е лекар) съм направил тендовагенит на стъпалото(някое сухожилие от многото там) и лечението е много дълго и продължително, включващо понякога и обездвижване с гипс. Та питането е имали ли сте вие някога подобни проблеми и евентуално какво е лечението? За колоезденето не се притеснявам, защото зимата така или иначе зазимявам колелото, но проблема, е че не мога да седя в ски обувките, а това вече граничи с драма за мен. :bawling: Четох по нета, че понякога се налагала операция :crap: Вярно ли е това? :confused: Възможно ли е да се е получило от кофти настроена стойка върху колелото? Или е плод на малоумието ми да карам със сандали?
Само за информация на докторите-на този крак имам късан ахилес(опериран е през 96-та) и там прасеца е по-малък, отколкото на левият крак. Отделно на същият имам скъсан ректус фемори(пак на футбол) и принципно този крак е за смяна, ама няма резервни части за сега.
Забравих да добавя. Когато ходя, освен болката, има едно "жвакане" някъде там вътре :bigeyes:
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот biker-kj » Вто Окт 07, 2008 1:07 pm

Имам подобен проблем и се появява от време на време!Проблеме се проявява само ,когата стъпвам на крака!Болката е някак си като на схваното и яко опъва и притиска.Имал съм периоди ,в който ми се оправя за ден-два ,но в повечето случеи става за не повече от 15-20 мин.Не използвам нищо просто когато стъпя по-тежко нещо там вътре се размества и изпуква с доста болка и след това съм като нов(предполагам не е правилно лечение ,но в почти винаги докато отида до лекаря се оправям)!
Аватар
biker-kj
 
Мнения: 791
Рейтинг: 1941
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 8:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TeDo_BaPHa » Вто Окт 07, 2008 1:59 pm

И аз съм имал тендовагинит, получава се при многобройни повтарящи се действия в едно и също направление. Лично аз за 1 седмица се оправих. Мазах с разни мазила които ми изписа доктора и пих хапчета за вътрешната инфекция. До 1 седмица някъде се оправи. Аз не можех да се движа, всяко движение беше болка и първоначално си мислех, че има счупена кост понеже предния ден доста се претоварих(кон, картинг, колело, баскет). Та болката беше ужасяваща, но малко по малко с раздвижвания и пиене на хапчета се оправих. Най-много болеше сутрин при ставане, след това вече в продължението на деня болката отминваше малко по малко.
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот pibsi » Вто Окт 07, 2008 2:08 pm

Свода как е ? При "падане" на свода има подобни симптоми като твоите . Лечението е ортопедични обувки с висок свод (или поне стелки) И Тичане БОС по пясък ;)
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот yavka » Вто Окт 07, 2008 2:31 pm

А тичането по пясък знаеш ли какво прави с глезените?
Аватар
yavka
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1945
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:57 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Окт 07, 2008 2:51 pm

А колко от вас имат медицинско образование, та давате акъл?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот pibsi » Вто Окт 07, 2008 2:58 pm

yavka написа:А тичането по пясък знаеш ли какво прави с глезените?

Какво прави с глезените ? :bowdown: :popcorn: 2 пъти съм пукал глезен на десния крак единия път главната кост другия път малка костица . Сега имам и счупване на левия(пак на глезена) интересно ми е защо лекаря ми препоръчва да тичам по пясък и да плувам ,за да заякне крака . Защо не спомена за проблем с глезените :dunno: .


NC: Не Нямам медицинско образование но ми е достатъчно ,че съм говорил с лекар за подобен проблем ! Човекът не търси професионален съвет ,а просто хора ,които са имали същата/подобна епикриза ;)

п.п. Явка Не се заяждай за това ,че ти отговарям в друг форум ... Съжалявам ,но при тъпи върпоси тъпи отговори ;)
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот skiman » Вто Окт 07, 2008 3:03 pm

NovemberCharlie написа:А колко от вас имат медицинско образование, та давате акъл?

А де. :dunno:
По темата. Отговарям произволно, че не ми се вадят цитати.
Носене на стелки при моят проблем води само до по-ужасяваща болка. За сега. Пробвано е, не работи. Друго?
Много ми прилича на проблема, който описа Тедо_Варна. Сутрин след ставане, първите крачки са болящи, постепенно се оправя. Същото е и през деня. Седейки на стола 1-2 часа не усещам нищо, след ставане за цигара примерно, нещата в първият момент са благосклонни, после се появява "джвакането" :dunno: Усещането сега е все едно е "изгорено" Болката е търпима, но неприятното усещане остава.
Бягането по пясък, също не е оферта, защото няма пясък в София.
Утре съм на контролен преглед при травматолога , после след него отивам на невролог. Днес всъщност бях на невролог, заради притеснителното изтръпване на малкият пръст и според него от пренатоварване има засегнати нервни коренчета на стъпалото(описа ми го с картинки). Обаче иска заключението от ортопеда, че няма ортопедично заболяване, за да приложи той лечение, според което ще се повлияя бързо(някакви ампули инжекции от кокиче било:bigeyes: )
Та да видим. Ще държа в течение интересуващите се. Обаче зазимих колелото преждевременно, а това си е дразнещо. Таман ще направя профилактика на вилката. Може и прозорците в нас да измия :popcorn:

Човекът не търси професионален съвет ,а просто хора ,които са имали същата/подобна епикриза icon_smile_wink.gif

Определено. Но ако и медицинско лице се намеси, ще черпя виртуална бира, макар да знам, че то диагноза в нета, е като раждане по телефона. Но все пак. :beer:
Последна промяна skiman на Вто Окт 07, 2008 3:06 pm, променена общо 1 път
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Quiz » Вто Окт 07, 2008 3:04 pm

Така...сблъсквам се с този проблем всяка година (топлите месеци) от около 15ина години насам. Тогава, при спортна травма, получих "рязко" падане на свода на десния крак + порастване на стъпалата с някой и друг номер. Всичко това в рамките на около месец. Спомням си, че дълго време имах ужасни болки и се наложи 2-3 месеца да ходя на нещо като рехабилитация всеки ден (пускаха ми ток на стъпалото и го увиваха за 20тина минути в парафин-процедура, назначена от лекар). Може би подобна практика вече е остаряла, но факт е, че тогава свърши работа. Полека-лека болката отмина, купих си ортопедични стелки за свода (нося само на проблемния крак) и до ден днешен имам такава във всеки чифт обувки. Затова и проблемът се получава само лятото, когато изцяло мина на сандали и отворени обувки с равни подметки. Разбира се, болката се търпи и не е като в началото и единственото, което правя е да се върна към обувки със стелка докато се пооправя, и при всеки удобен случай да си подпирам краката на високо. Лек масаж също върши работа за облекчаване на болежките. Както и ходенето бос, но не го практикувам-нещо не ми е особено приятно.
Възможно е твоята "диагноза" да е различна, но все пак открих сходни проблеми с моите, затова и писах.
Сега е ред на медиците да се изкажат.:)
Днес всъщност бях на невролог, заради притеснителното изтръпване на малкият пръст и според него от пренатоварване има засегнати нервни коренчета на стъпалото(описа ми го с картинки).

Именно това се получи при мен след травмата (само че на съседния пръст)-нарекоха го недохранване на тъканите на въпросното място, затова било изтръпвало.
Последна промяна Quiz на Вто Окт 07, 2008 3:11 pm, променена общо 1 път
Аватар
Quiz
 
Мнения: 1063
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Окт 07, 2008 3:07 pm

pibsi написа:NC: Не Нямам медицинско образование но ми е достатъчно ,че съм говорил с лекар за подобен проблем ! Човекът не търси професионален съвет ,а просто хора ,които са имали същата/подобна епикриза ;)
Ако прочетеш първото изречение на skiman ще видиш, че пита за медици.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот pibsi » Вто Окт 07, 2008 3:15 pm

Съжалявам Пропуск :agree:
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот skiman » Вто Окт 07, 2008 3:22 pm

Quiz написа:Беше ми полезно

Благодаря. Особено ми допада, че е само през топлите месеци. Защото ако зимата ми се появи, ще се самозапаля ритуално с новите ски :bawling:
Почвам да се сещам за нещо, обаче ще го споделя с ортопеда, да видя, какво ще реши. Преди години пак на футбол, усетих режеща болка в стъпалото. Обаче не се сещам дали беше това или другото. Имаше си синина, отток(всички екстри) и почвам да си мисля, дали не е имало тогава някакво разкъсване, което да е отшумяло и поради факта, че спрях с футбола от близо 5 години да не се е появявало, а сега да се обострило от карането интензивно на колело. Принципно карам от доста време, но тази година поради покупката на ново колело(my precious) и като не видял старец млада ханъма :D се улях. Може би.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Вилката » Вто Окт 07, 2008 3:44 pm

skiman написа:... след ставане за цигара примерно...

:idea: Спри цигарите!
:beer:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот skiman » Вто Окт 07, 2008 4:08 pm

Вилката написа:
skiman написа:... след ставане за цигара примерно...

:idea: Спри цигарите!
:beer:

:offtopic:И да седя по цял ден на бюрото? :D Няма да ме боли крака тогава, а друга част от тялото.
Обмислям го. Близо 4 години не пуших и от 1 година пак почнах. Срам и резил. :V: :offtopic:
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Окт 07, 2008 4:20 pm

skiman написа:
Вилката написа:
skiman написа:... след ставане за цигара примерно...

:idea: Спри цигарите!
:beer:

:offtopic:И да седя по цял ден на бюрото? :D Няма да ме боли крака тогава, а друга част от тялото.
Обмислям го. Близо 4 години не пуших и от 1 година пак почнах. Срам и резил. :V: :offtopic:
:offtopic: И аз така. Пет години не пуших и после пак пропуших за две години и половина. Обаче преди 2 месеца пак успях да ги спра. :) :offtopic:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bi » Вто Окт 07, 2008 7:07 pm

Хей, това е тема за общи болести, а не за "Как спрях цигарите" ;)

Ако все пак се появи някой компетентен и аз да се оплача. Имам проблем, болка при бедрената става и тазовата кост, не мога да определя точния център обаче. Появява се когато съм продължително в седнало или легнало състояние или спя на тази си страна, после първите 10 минути като ходя ме боли, след това се свиква, а на края изчезва. Така съм вече 3 седмици. Появи се след един преход в Пирин, но ме е страх да отида на лекар, ще кажат "няма да ходиш 1-2-3-4-5-6-7-8-9 месеца", и аз ще умра, или ще ме пратят пак на физиотерапии и лечения. :crap: :snorkel:
Шегата често е в резултат на интелектуална беднотия.
Жан де Ла Брюер
Аватар
bi
 
Мнения: 330
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Чет Ное 02, 2006 6:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот outfaced » Вто Окт 07, 2008 8:57 pm

Ако все пак се появи някой компетентен и аз да се оплача.


и аз така, ама на глезена ... сутрин някой път едва стъпвам докат ме отпусне и после само слабо го усещам през деня ... уж не пречи, ама не е добре таз работа :dunno:

трябва да се ходи на чичо доктор :crap:
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот codename47 » Сря Окт 08, 2008 8:55 am

преди 10г. някъде си счупих външната кост("резеца") на стъпалото. Сега сутрин ме боли при стъпване но след разгряване чрез въртене на глезена болката изчезва. Мисля си че се наместват костиците и прилежащите им нерви/мускулни влакна->раздвижването помага->масажист кинезитерапевт може да ти помогне. Сещам се за едно упражнение с търкаляне на шише по пода на бос крак, пробвай го и виж ефекта.
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот skiman » Сря Окт 08, 2008 9:18 am

codename47 написа: Сещам се за едно упражнение с търкаляне на шише по пода на бос крак, пробвай го и виж ефекта.

Пробвах го. Боли. Пробвах и специален масажор за крака(едно такова дървенко с ролки-стъпваш и си масажираш стъпалото), пак боли. Ще видим днес какво ще кажат докторите и ще споделя ;)
Иначе темата си е за "Общи старчески болести", така че не се стеснявайте- пишете :popcorn:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Сря Окт 08, 2008 10:45 am

На рентген снимаха ли го?!
Пролетта бях така с дясното спъпало - сутрин едвам стъпвах на него от болка, свода отдолу яко ръчкаше! На снимката излезе - калцирано нещо (излишна костица направо се виждаше) точно на свода отдолу. Минах месец физиотерапия (парафин, електрофореза, магнит) след няколко месеца отшумя напълно!!! Препоръчаха ми операция да го вадя, но за сега не се обажда изобщо (забравих за него)!!!
Затова пък лявото сухожилие и нагоре към прасеца почна да ръчка, мамка му.... а ходя и на няколко вида танци, и колело въртя и ми пречи във всяко едно отношение, сутрин е кошмарна работата... все едно раздвиждаш счупено....
:bawling: :crap:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот did » Сря Окт 08, 2008 12:18 pm

като ви чета темата все повече се радвам, че като малък, освен плуване, друго не съм спортувал.

щом е такова положението сега, какво ли ще е на 50 или на 60 години?

:crap:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот skiman » Сря Окт 08, 2008 12:23 pm

jivkonik написа:На рентген снимаха ли го?!

Не са. Ортопеда го опипа и каза, че няма нищо счупено или скъсано. Било травма на меките тъкани, вследствие на което са възпалени нервни коренчета, преминаващи от там. Не е тендовагинит. Явно вследствие на това, че е травмирано нервното коренче се получава спазъм на мускулите, крепящи свода. Предписаха ми Нивалин(40 лв :crap: ) и Мидокалм. Дозировки няма да пиша, защото не е редно. Това са лекарства предписани за мен и не е желателно да се самолекувате. Давам ги просто като информация. Поне според невролога, а и според ортопеда, ще мине, но много бавно :crap:
Да видим.

като ви чета темата все повече се радвам, че като малък, освен плуване, друго не съм спортувал.

щом е такова положението сега, какво ли ще е на 50 или на 60 години?

А и плуване сме тренирали. От него имам зверски синузит. :D :D

п.п. Ортопеда категорично забрани да карам колело в планината, защото било опасно, както и да карам ски. И това след като разбра, че не съм на 25 години, за колкото ме мислеше в началото :rofl:
Каза също, че вече като улегнал човек, трябва повече да се грижа за здравето си. А карането на колело и ски не било грижа за здравето според нея :dunno:
Невролога пък каза-цитирам: Карай си и си спортувай. Ще спрем като минем 60. За какво живеем иначе :beer:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Сря Окт 08, 2008 12:50 pm

Ортопеда го опипа и каза, че няма нищо счупено или скъсано


Следващия път търси ортопедка! ;) Иначе сичко е от нередовно пиене...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот skiman » Сря Окт 08, 2008 12:55 pm

TOYAGA написа:
Ортопеда го опипа и каза, че няма нищо счупено или скъсано


Следващия път търси ортопедка! ;) Иначе сичко е от нередовно пиене...

Ама аз забравих да уточня..ортопедка е :nuts:
Невролога е мъж, но той не ме опипва никъде :popcorn:
Ако имаш предвид пиене на вода-да не употребявам редовно. :D
:beer:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Сря Окт 08, 2008 1:06 pm

При мен с опиване не се усещаше нищо, затова ме прати на снимка. Там се видя костицата (или калцирано, или каквото е там). Опираше точно на мястото под свода, където се събират основната кост на свода и задната кост с петата.
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот PtD » Сря Окт 08, 2008 6:28 pm

did написа:щом е такова положението сега, какво ли ще е на 50 или на 60 години?


Не се притеснявай - по-зле ще е! :D

Иначе по темата - няква "патия" на гръбнака, но не ходя да ме гледат, щото ше ми забранят и да дишам :popcorn:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот SpoileR » Сря Окт 08, 2008 7:31 pm

Има още някой който не е писал, а 100% има какво да каже!


Др. Русееев..... мац пис пис

:) :) :)
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Пет Окт 10, 2008 5:21 pm

Усеща си се вече... тук заболи - там заболи. Не е кат едно време - пиеш цела нощ и на сутринта бам на работа, свеж кат лимон. :D
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот L-E-G-O » Пет Окт 10, 2008 7:00 pm

Нямам отговор на болежките ви, но имам въпрос. Та проблема ми е в десния крак- повърхностна вена която е доста голяма. Ходих до личния си лекар и ми изписа хапче за разнасяне на тромбове или нещо такова. Спрях за една седмица колелото и пих хапчета, нощем вдигах крака на две възглавници и вената се посви. След качването ми на колелото ефекта от хаповете беше нулев и вената си е същата. Няма болки или дискомфорт, но мисля, че за 19 годишен това е ненормално.
Вода и RAM тръгнат ли ... нямат спиране
Аватар
L-E-G-O
 
Мнения: 264
Рейтинг: 1367
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 6:35 pm
Местоположение: Севлиево

Мнениеот skiman » Пет Окт 10, 2008 8:52 pm

Искай от личната лекарка направление за хирург. Друго не мога да кажа.

Иначе по темата. Мдаааа едно време пиехме до сутринта и отивах на лекции и нямах проблем. Даже в свободните часове спокойно си правех взятките на бридж. А сега. Лягам си в 11 и едвам отлепям сутрин. :popcorn:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта


cron