Ски

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Re: Ски

Мнениеот skiman » Вто Фев 02, 2010 10:23 am

KiD_WiTh_GuN написа: :beer:

Получи ли ските?

По темата. Тези трябва да правят курбан на тази дата. :praying:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот KiD_WiTh_GuN » Вто Фев 02, 2010 2:21 pm

Ооо те одавна са при мен и немога да си намеря място от радост влюбен съм в тях :love: а вече минаха 4-5-6 дена някъде.Само чакам да идва 26 февруари да се мятам на Пампорово. :D :deal:
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!
Аватар
KiD_WiTh_GuN
 
Мнения: 711
Рейтинг: 1418
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 8:20 pm
Местоположение: NOISE CITY

Re: Ски

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Фев 02, 2010 2:44 pm

Аз от понеделник следващата седмица съм на Боровец, така че ако има хора, на които са им мили живота и здравето, любезно им предлагам да не се появават в периода 08-12.02.2010 г. по пистите в курорта. Призовавам ги да информират за опастността и техните близки. Тежа над 100 кила и не мога да спирам, а и трудно завивам!!! :blush:
Последна промяна NovemberCharlie на Вто Фев 02, 2010 3:21 pm, променена общо 1 път
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Ски

Мнениеот skiman » Вто Фев 02, 2010 3:15 pm

Купи си котва. :rofl:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Фев 02, 2010 3:19 pm

Плаваща или адмиралска? :D Мисля да си сменя ника на "The sliding tornado"
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Ски

Мнениеот skiman » Вто Фев 02, 2010 3:30 pm

Плаваща в дълбок сняг. За пистите на Боро най-добре от старите. Като на пиратските кораби :D
Като решиш за Витоша свиркай. Аз утре съм горе, после събота и неделя. :beer:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Фев 02, 2010 3:32 pm

Ще свиркам!

WTF???
:crap:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Ски

Мнениеот bluskanie » Вто Фев 02, 2010 3:36 pm

Айде и нещо убаво... то е повече за борд, ама има и ски (не такива пенсионерски, а от хубавите) :D :agree:

http://nitro.bg/blog/2010/02/slopestyle ... %80%D1%82/
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Re: Ски

Мнениеот skiman » Вто Фев 02, 2010 3:50 pm

NovemberCharlie написа:WTF???
:crap:

Загиналият е ски-учител в Банско и е от доброволния състав на ПСС

За какви табели, за какво случайно влизане в улеи говорим изобщо? :bigeyes:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот did » Вто Фев 02, 2010 6:19 pm

NovemberCharlie написа:Аз от понеделник следващата седмица съм на Боровец, така че ако има хора, на които са им мили живота и здравето, любезно им предлагам да не се появават в периода 08-12.02.2010 г. по пистите в курорта. Призовавам ги да информират за опастността и техните близки. Тежа над 100 кила и не мога да спирам, а и трудно завивам!!! :blush:


Спокойно! Аз проходих на ски на Маркуджик 1. Става за начинаещи и мога да разказвам доста за начина ми на учене там, ама не е за пред хора :D

Предлагам да не коментираме тук повече жертвите на лавините. Явно е, че който си го търси, ще си го намери и "бройката" ще продължава да расте.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ски

Мнениеот skiman » Вто Фев 02, 2010 9:32 pm

Мда. Маркуджик 1 е перфектен за учене. Особено сега с новата 4-седалка. Пък и билното влекче е там и ако е трудно в началото на М1 се местиш на него.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Фев 03, 2010 8:16 am

А ски път Ситняково?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Ски

Мнениеот TheAnimal » Сря Фев 03, 2010 10:09 am

Чарли аз ти препоръчвам да пробваш Мусаленската пътека, ще ти е идеална :beer:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Ски

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Фев 03, 2010 11:45 am

Мерси! Ама май е затворена. :beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Ски

Мнениеот yavka » Сря Фев 03, 2010 11:58 am

+1 за Маркуджик 1. В началото ще ти се стори малко трудна за учене, но всъшност е една от най-леките и приятни писти на Боровец и се използва предимно за учене, особено от по-големите групи скиори. Важно е докато се учиш да знаеш как да падаш - по-добре е да падаш настрани. Другото, което според мен е важно - не се засилвай много, ако не си съвсем уверен в действията си. Първоначално ще караш на рало - прибирам (при завой) и постепенно ще почваш да караш малко по-бързо със същата техника. След известно време ще почнеш да усещаш нещата по-добре и няма да се страхуваш толкова и ще караш добре.
Аватар
yavka
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1945
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:57 pm
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот TheAnimal » Сря Фев 03, 2010 12:11 pm

Аз пък съм -1 за Маркуджик :evil:
Там е много населено и само ще му се пречкат такива учащи като него или той ще се пречка. Докато пътеката е достатъчно широка и полегата, като изключиме малка част във долния и край (два завоя с лек наклон) и няма толкова навалица. Значително по-спокойно ще му е :nuts:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Ски

Мнениеот yavka » Сря Фев 03, 2010 12:23 pm

На вас с бордовете всичко ви пречи... Маркуджика е достатъчно широк, че да има място за всички, а Мусаленската пътека не е достатъчно широка за човек тепърва прохождащ в ските. А и врътката с 4-седалковия лифт на Маркуджик 2 е доста по-приятна от колкото бутане на края на мусаленската пътека, а ако изпуснеш и минаването надясно за Плац 4 дори получаваш и ходене по пътя, за да стигнеш до кабината.
Аватар
yavka
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1945
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:57 pm
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот Вилката » Сря Фев 03, 2010 1:05 pm

На пътеки ски не се учат. Кога ще завие, кога ще изправи кога ще подготви следващ завой и пак ще завие??? А само направо нищо няма да научи. А и колкото по-равно е, толкова по-бавно се учи човек. Дето вика Did, намери си наклонена писта :agree:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Ски

Мнениеот TheAnimal » Сря Фев 03, 2010 1:11 pm

yavka написа:На вас с бордовете всичко ви пречи... Маркуджика е достатъчно широк, че да има място за всички, а Мусаленската пътека не е достатъчно широка за човек тепърва прохождащ в ските. А и врътката с 4-седалковия лифт на Маркуджик 2 е доста по-приятна от колкото бутане на края на мусаленската пътека, а ако изпуснеш и минаването надясно за Плац 4 дори получаваш и ходене по пътя, за да стигнеш до кабината.

Ей бъкате от празноглавие щекарите, то в сайта хората са го написали ама на, нали трябва да има щекарска опозиция. Влез и виж коя писта как е обозначена в сайта :wavey:
Вилка, виждам че не си карал по тази пътека :beer:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Ски

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Фев 03, 2010 2:29 pm

Абе я ми обяснете за ски автоматите. На колко трябва да ги настроя? Гледах някаква схема и там ми излиза 6. Сега са ми на 7. Може ли някой да ме светне какво точно означават тия числа? В смисъл явно с тях се контролира кога да се отворят автоматите, ама ако някой знае нещо повече...
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Ски

Мнениеот CrZ » Сря Фев 03, 2010 2:37 pm

NovemberCharlie написа:Абе я ми обяснете за ски автоматите. На колко трябва да ги настроя? Гледах някаква схема и там ми излиза 6. Сега са ми на 7. Може ли някой да ме светне какво точно означават тия числа? В смисъл явно с тях се контролира кога да се отворят автоматите, ама ако някой знае нещо повече...


Има сто хиляди фактора по които трябва да се настройват автоматите. Аз например съм 87 кг. В моя случай би трябвало да ги слагам на макс 7 8 ако чета упътвания, но при по агресивно каране ми откачат автоматите и за това ги слагам на 10ки в редки случаи когато се кара по големи фрирайд склонове и на повече. Ако караш добре на писта и с агресия за 90 кг човек ги слагай на 9ка. Иначе при по малък дин най много да ти откачи и да стане по лошо.
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Re: Ски

Мнениеот Вилката » Сря Фев 03, 2010 2:39 pm

TheAnimal написа:Вилка, виждам че не си карал по тази пътека :beer:

Хвана ме :blush: Ама като чуя пътека и си представям безожките пътища, които ги взимам на 1 крак, за да не губя скорост :D На Боровец съм карал само на Ястребец, друго всичко ми излгеждаше или късо, или равно.
NovemberCharlie написа:Абе я ми обяснете за ски автоматите. На колко трябва да ги настроя? Гледах някаква схема и там ми излиза 6. Сега са ми на 7. Може ли някой да ме светне какво точно означават тия числа? В смисъл явно с тях се контролира кога да се отворят автоматите, ама ако някой знае нещо повече...

Правилно си разбрал какво значи. Има доста таблички, но ти препоръчвам да почнеш с някакъв занижен дин, и после с времето правиш корекции. Тръгваш от по-ниско и ако се откача когато не трябва, минаваш с 1/2 нагоре. 7 ми се струва добре за старт при теб :dontknow:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Ски

Мнениеот Вилката » Сря Фев 03, 2010 3:02 pm

Има и едно по-"баламско" правило, което ползвахме едно време, като нямаше литература:
- за начинаещите - теглото делено на 10, после извашдаш една единица;
- за средно ниво - теглото делено на 10;
- за напредналите - теглото делено на 10, после прибавяш една единица.
За извън писти не важи, там откачатето може да направи голяма беля. Друг пропуск на тая система е, че не отчита номера на обувката, а той също играе (явява се рамо).
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Ски

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Фев 03, 2010 4:39 pm

Отчита и разммера на обувките. ;)
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Ски

Мнениеот yavka » Сря Фев 03, 2010 8:14 pm

TheAnimal написа:Ей бъкате от празноглавие щекарите, то в сайта хората са го написали ама на, нали трябва да има щекарска опозиция. Влез и виж коя писта как е обозначена в сайта :wavey:
Вилка, виждам че не си карал по тази пътека :beer:

Мусаленската се води "за начинаещи", защото е лека за спускане, но не е място за учене. Вилката ти обясни защо, а и въпреки че не е карал там е прав, че не е достатъчно широка за учене.
Аватар
yavka
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1945
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:57 pm
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот did » Сря Фев 03, 2010 8:45 pm

@NovemberCharlie:

Чакай да ти разкажа едни мои приключения на Маркуджик 1 през 1993 година.

2 години преди това се бях качвал 2 пъти на пистичката на х. Кабата и след 2 сблъсъка в бараката, намираща се в края на пистичката, бях решил, че вече мога да карам.

Отидохме с бъдещата ми жена (тогава беше още гадже) на Боровец за 2 седмици. Тя кара от 5 годишна и без да е екстремен карач, минава отвсякъде стилно и без проблеми. Тръгна тя да си кара нанякъде, а мен ме заряза на единицата да се уча.

В началото някак слезнах 1-2 пъти без да се пребия. Размина ми се само с припотяване. Обаче още първия ден по обяд стана нещо весело:

В средата на Маркуджик 1 има един кратък, широк, но лееееко стръмен участък. Аз тамън се бях заперпелешил преди него в полууспешни опити да пазя равновесие и се оказах, по моите тогавашни представи "на ръба на пропаст, движейки се с невъзможна за контролиране скорост". Още по-лошото беше, че на десетина метра пред мен бяха спрели някакви чужденци от ски-училище, заедно със ски инструктора си, наредени в права редичка надолу по склона, със ски, напречно на склона. Пред тях стоеше ски-инструкторът...

Оказах се пред дилема - да се нафърфя в редичката и да ги натъркалям всичките или да пробвам да приложа малкото си умения и да ги спася.

Опитах се да направя второто. Успях да се изместя метър вдясно. Паднах назад, точно преди да се врежа в редичката. Продължих да се пързалям по гъз, като едната ми ска мина върху предната част на техните ски, другата ми ска мина пред ските им, а задникът ми мина точно върху извивката в предната част на ските.

По онова време ските не бяха толкова плоски отпред.

Не успях да ги спася - изпопадаха почти всичките. Оказаха се немци. Аз се забих в някаква бабуна под групата.

Ски-инструкторът дойде при мене, беше нещо почервенял и ми вика "Ше те утепам ве, копеле!". Успокоих го: "Спокойно, няма нужда. Аз сам ще се утепам малко по-надолу." и отпраших.

Долу на опашката за влека установих, че хората зад мен се смеят нещо. Разбрах защо - гащите ми отзад бяха разпрани... па и слиповете частично. Скатах се и се прибрах някак...

Това беше първия ден.

За другите 13 няма да разправям... не че няма какво.

Жена ми още помни, как на Маркуджик 2 в последния момент я виждам на кафето в долната част на пистата и с бясна скорост правя ляв завой, влизам неконтролируемо между масите и спирам в задните части на две англичанки, които са се подпрели на оградата и си гледат пейзажа... Последва "Ооооооhhhh!", "What??", пак опити да ме бият...


Заключение: Боровец е много вълнуващо място за начинаещи.

Когато имам вдъхновение мога да разкажа, как дъщеря ми спускаше Томбата на Банско в пълна поледица, а аз се търкалях след нея :D

:beer:
--------------------------------
Това май вече го бях писал някъде из форума по друг повод, ама не мога да си намеря поста.

Редакции: Кривопис.
Последна промяна did на Сря Фев 03, 2010 9:35 pm, променена общо 3 пъти
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ски

Мнениеот Вилката » Сря Фев 03, 2010 9:02 pm

:rofl: :weepn: :rofl: :agree:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Ски

Мнениеот hrissim » Сря Фев 03, 2010 9:05 pm

did - ти си бил по-страшен от лавина, бе... :rofl:
Относно къде е добре да се учите - питайте първия изпречил ви се ски-учител.
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: Ски

Мнениеот did » Сря Фев 03, 2010 9:07 pm

hrissim написа:did - ти си бил по-страшен от лавина, бе... :rofl:


Аз бях по-страшен от лавина през 1993 година. Сега други са по-страшни от лавина, пък и тежат повече, например ноемврийския Чарли :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ски

Мнениеот Ozzie » Сря Фев 03, 2010 9:20 pm

рева от хилеж
спрете се бе
:lol:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 99 госта