Ски

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Re: Ски

Мнениеот STAFF » Чет Яну 28, 2010 1:24 am

did написа:... и ти караш с каска, нали?


Вече май да... Обаче ако...
а) не ми беше подарък
б) не бях започнал да изглеждам екзотично в очите на блюстителите на реда в определени ски-райони
... не съм сигурен, че щях да нося. Честно.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот skiman » Чет Яну 28, 2010 9:25 am

Бе то и аз карам от 34 години и последните 10 неизменно с каска.
Навремето оцеляхме и без каски, ама сега без нея не се качвам. Пък и е по-модерно. :D
п.п Карам и с бекпротектор и гащи протектор :eyebrow: Гащите ме спасиха веднъж от налитаща сноубордистка. Която много учтиво ми се извини после. :beer:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот STAFF » Чет Яну 28, 2010 9:58 am

skiman написа:Гащите ме спасиха веднъж от налитаща сноубордистка.


:rofl:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот Вилката » Чет Яну 28, 2010 10:07 am

STAFF написа:Хм... ми аз карам от 37 години, от които 4 полупрофесионално и 34 без каска и имам само един фар, дето ме боли. Начи може...
Е аз карам от 13 години, 3 от които с каска. За 10те без каска изкарах с 1-2 натъртвания, а откак съм с каска имам доста брутален инцидент последван от ремонт в лечебницата на ПСС на пистата. Но тва какво ще рече - карайте без каски???
Един пример - един шофьор може да се похвали, че има 77 години стаж зад волана и не е слагал колан, пък си е ОК. Веднъж става белята, при 1 от 100 хил. скиора, но... :erm:
Веднага давам и друг пример - последните дестина години над Банско загинаха доста(7-8) скиори и бордисти. :V: За 4-ма от тях каската можеше да означава нов живот...
Във форум, в който и за леко ХС каската се счита за задължителна, тоя проблем е повече от ясен!
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Ски

Мнениеот STAFF » Чет Яну 28, 2010 10:33 am

Вилката написа: Е аз карам от 13 години, 3 от които с каска. За 10те без каска изкарах с 1-2 натъртвания, а откак съм с каска имам доста брутален инцидент последван от ремонт в лечебницата на ПСС на пистата. Но тва какво ще рече - карайте без каски???


Tва ще рече, че поколението на каските има по-малко под каските от поколението без каските. :D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот Вилката » Чет Яну 28, 2010 11:11 am

:D :D :D Май си прав! Но така, както ме цитираш излиза, че откакто съм сложил каска, и мойто съдържание на ксаката е обедняло. :bawling: Отдавна подозирам Роси с техните ниски цени, че има нещо гнило... :idea:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Ски

Мнениеот eMcKu » Чет Яну 28, 2010 11:44 am

eMcKu написа:... някъде в София дават ли ски под наем ?

???
Тояга, я кажи какво ти е нивото в МТБ ?
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Ски

Мнениеот STAFF » Чет Яну 28, 2010 12:51 pm

Вилката написа::D :D :D Май си прав! Но така, както ме цитираш излиза, че откакто съм сложил каска, и мойто съдържание на ксаката е обедняло. :bawling: Отдавна подозирам Роси с техните ниски цени, че има нещо гнило... :idea:


Виж там нещо да не изветрява от доброто проветрение... :D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот STAFF » Чет Яну 28, 2010 12:52 pm

eMcKu написа:Тояга, я кажи какво ти е нивото в МТБ ?


Уникално!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот eMcKu » Чет Яну 28, 2010 1:24 pm

STAFF написа:
eMcKu написа:Тояга, я кажи какво ти е нивото в МТБ ?


Уникално!

Въпроса е сериозен, имам някакво впечатление, че не караш слабо.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Ски

Мнениеот joropc » Чет Яну 28, 2010 6:29 pm

В последните 2-3 страници от тази тема се изписаха доста глупости,....... по така иначе хубавото заглавие "Ски".
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Ски

Мнениеот dimitariv1 » Пет Яну 29, 2010 12:55 pm

Някой може ли да ми каже цените на картите за влековете на хижа Бяла черква и хижа Здравец (Пловдивско) този сезон (2009/2010)???
Пиши на КИРИЛИЦА - БЪДИ БЪЛГАРИН ПОНЕ ЗА ЕДНА МИНУТА!!!
Аз НЕ чета мнения на латиница, а ти ?!
Гледай Спорт Онлайн
Аватар
dimitariv1
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 4:22 pm

Re: Ски

Мнениеот Вилката » Пет Яну 29, 2010 3:43 pm

http://dnes.dir.bg/2010/01/29/news5784175.html#sepultura
Кучетата си лаят, керванът си върви...
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Ски

Мнениеот STAFF » Пет Яну 29, 2010 8:33 pm

skiman написа:...за жалост в ски зона Банско се наблюдава порочна тенденция. Ски патрули седят в края на тодорините улей и спират и глобяват хора, които знаят защо са там, подготвени са, поели са си риска.


:V: Лека му пръст!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот did » Пет Яну 29, 2010 8:38 pm

Лек му сняг! :crap:

Явно е бил добър сноуборд-инструктор в Юлен. Дано е обучил възпитаниците си на дисциплина и спазване на правилата...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ски

Мнениеот did » Съб Яну 30, 2010 12:08 pm

Хайде пак...
http://www.focus-news.net/?id=n1340128

По всички медии вчера цял ден обясняват, повтарят, потретват, че точно сега се чака там да падне лавината, а навалицата какво прави - отива на Палащица на разходка по лятната пътека!

Е, такива хора не заслужават да ги спасяват!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ски

Мнениеот Вилката » Съб Яну 30, 2010 1:50 pm

Басси и малоумниците!!! :crazy: :dontknow: :(!:
Ами сега кой да обвиним??? :dontknow: Александър Краваров??? Цеко Минев??? Дедо Господ??? Тоя път Последният си е свършил работата и ги е опазил :bowdown:. Но т'ва малоумие няма да остави сезона "само" с 2 жертви за съжаление.
Както е тръгнало, скоро ще почне да не ни дреме, просто ще ги броим...
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Ски

Мнениеот hitar_potter » Нед Яну 31, 2010 12:37 am

Както броим жертвите при катастрофите, уви :crap:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот bluskanie » Нед Яну 31, 2010 12:38 pm

did написа:По всички медии вчера цял ден обясняват, повтарят, потретват, че точно сега се чака там да падне лавината, а навалицата какво прави - отива на Палащица на разходка по лятната пътека!

Е, такива хора не заслужават да ги спасяват!


Те ако са в планината от 2-3 дни, и както аз ходя без лаптопи и без желание за никаква информация, мислиш ли, че са разбрали изобщо какво е станало предния ден и къде е лавиноопасно място?

Точно такива хора имат най-голяма нужда от помощ!
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Re: Ски

Мнениеот STAFF » Пон Фев 01, 2010 1:39 pm

eMcKu написа:Въпроса е сериозен, имам някакво впечатление, че не караш слабо.


Чудно как си се сдобил с подобно впечатление... :dontknow:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Фев 01, 2010 1:44 pm

STAFF написа:
eMcKu написа:Въпроса е сериозен, имам някакво впечатление, че не караш слабо.


Чудно как си се сдобил с подобно впечатление... :dontknow:

Фърля боП. :D :beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Ски

Мнениеот eMcKu » Пон Фев 01, 2010 1:56 pm

STAFF написа:
eMcKu написа:Въпроса е сериозен, имам някакво впечатление, че не караш слабо.


Чудно как си се сдобил с подобно впечатление... :dontknow:

Аматъор ..., а аз те мислех за сериозен :D :beer: :beer: :beer:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Ски

Мнениеот STAFF » Пон Фев 01, 2010 5:25 pm

eMcKu написа:Аматъор ...


Aматьор звучи гордо, младежо... Едно е да караш от душа и за кеф, друго е да се гърбиш по принуда и да забавляваш публиката за жълти стинки. :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот did » Пон Фев 01, 2010 8:18 pm

Ето един интересен разказ, потвърждаващ старата поговорка, че в морето се давят само тези, които могат да плуват.

По думите му там теренът е сравнително безопасен от гледна точка на релефа...

Според него грешката им е била в това, че са объркали пътеката и не е трябвало да излизат извън гората. Като друга грешка на групата той отчете и факта, че са предполагали, че лавинната опасност е „висока", а не са знаели, че тя е „изключително висока"...


Накрая се оказва, че ПСС е виновна!

Е, наистина не заслужават да ги спасяват! Те са професионалисти! За тях "висока лавинна опасност" не е проблем, важното е да не е "изключително висока"... :crazy:

Объркали пътеката... :crazy:
Та нали в планината през зимата се ходи само по маршрути, които поне 10 пъти преди това си минал през лятото! Това е АЗБУКА!
Последна промяна did на Пон Фев 01, 2010 8:25 pm, променена общо 1 път
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ски

Мнениеот STAFF » Пон Фев 01, 2010 8:25 pm

Да пази Господ!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Ски

Мнениеот did » Пон Фев 01, 2010 8:26 pm

STAFF написа:Да пази Господ!

Той си е свършил работата, ама не може все на него да се разчита.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ски

Мнениеот KiD_WiTh_GuN » Пон Фев 01, 2010 10:59 pm

did написа:Ето един интересен разказ, потвърждаващ старата поговорка, че в морето се давят само тези, които могат да плуват.

По думите му там теренът е сравнително безопасен от гледна точка на релефа...

Според него грешката им е била в това, че са объркали пътеката и не е трябвало да излизат извън гората. Като друга грешка на групата той отчете и факта, че са предполагали, че лавинната опасност е „висока", а не са знаели, че тя е „изключително висока"...


Накрая се оказва, че ПСС е виновна!

Е, наистина не заслужават да ги спасяват! Те са професионалисти! За тях "висока лавинна опасност" не е проблем, важното е да не е "изключително висока"... :crazy:

Объркали пътеката... :crazy:
Та нали в планината през зимата се ходи само по маршрути, които поне 10 пъти преди това си минал през лятото! Това е АЗБУКА!

В планината не се ходи по маршрути по които си минал лятото по простата причина, че зимните и летните пътеки не вървят по едно и също място, защото летните пътеки минават по възможно най-преките пътища а в повечето случаи там е лавиноопасно а зимните маркировки са през места които не са лавиноопасни.Ама то при тея отпуснати положения в наще планини надали има безопасен зимен маршрут така че от една страна си прав. :agree:
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!
Аватар
KiD_WiTh_GuN
 
Мнения: 711
Рейтинг: 1418
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 8:20 pm
Местоположение: NOISE CITY

Re: Ски

Мнениеот did » Пон Фев 01, 2010 11:03 pm

KiD_WiTh_GuN написа:В планината не се ходи по маршрути по които си минал лятото по простата причина, че зимните и летните пътеки не вървят по едно и също място, защото летните пътеки минават по възможно най-преките пътища а в повечето случаи там е лавиноопасно а зимните маркировки са през места които не са лавиноопасни.Ама то при тея отпуснати положения в наще планини надали има безопасен зимен маршрут така че от една страна си прав. :agree:


Нищо не си разбрал!

Ако планираш да минеш по някой екстремен маршрут през зимата, задължително трябва предварително да минеш ТОЧНО ПО НЕГО поне 10 пъти през лятото. Трябва да познаваш всеки камък, всяко стърчащо дърво, понеже всяка "дребна" грешка може да убие човек. Естествено, преди това, трябва да си минал и всички летни и немаркирани пътеки в района многократно.

Ако ще водиш и група там, 10 минавания са недостатъчни!

Това не съм го измислил аз, а е стандартно туристическо правило.

... ама кой ти чете и спазва правила напоследък...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ски

Мнениеот KiD_WiTh_GuN » Пон Фев 01, 2010 11:23 pm

did написа:
KiD_WiTh_GuN написа:В планината не се ходи по маршрути по които си минал лятото по простата причина, че зимните и летните пътеки не вървят по едно и също място, защото летните пътеки минават по възможно най-преките пътища а в повечето случаи там е лавиноопасно а зимните маркировки са през места които не са лавиноопасни.Ама то при тея отпуснати положения в наще планини надали има безопасен зимен маршрут така че от една страна си прав. :agree:


Нищо не си разбрал!

Ако планираш да минеш по някой екстремен маршрут през зимата, задължително трябва предварително да минеш ТОЧНО ПО НЕГО поне 10 пъти през лятото. Трябва да познаваш всеки камък, всяко стърчащо дърво, понеже всяка "дребна" грешка може да убие човек. Естествено, преди това, трябва да си минал и всички летни и немаркирани пътеки в района многократно.

Ако ще водиш и група там, 10 минавания са недостатъчни!

Това не съм го измислил аз, а е стандартно туристическо правило.

... ама кой ти чете и спазва правила напоследък...

Така е по-ясно. :D Абе зимата дори да познаваш пътеката си е опасно като цяло вярно, че ако я познаваш е много по-малка опасноста но пак е в пъти по-голяма отколкото лятото.Абе като цяло аз много много не се кефя на зимни обикаляния в планините. :beer:
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!
Аватар
KiD_WiTh_GuN
 
Мнения: 711
Рейтинг: 1418
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 8:20 pm
Местоположение: NOISE CITY

Re: Ски

Мнениеот Вилката » Вто Фев 02, 2010 10:22 am

did написа:Ето един интересен разказ, потвърждаващ старата поговорка, че в морето се давят само тези, които могат да плуват.
Божеее! :crazy: Ама тоя не знае къде е брега даже! Първо загубването ми е много странно. Как от х. Бъндерица ще объркаш Джамджиев ръб с Палашица?! Най-левият връх е Вихрен, а въпросният му ръб е тоя към нас. Палашица е най-десният обект на снимката. Хижата е някъде зад средния от тримата скиори, ниско в дерето.
Изображение
После, хайде добре, объркали, ама поне да знаеха къде изток, къде север и т.н. Пълна дезориентация! А лафът за релефа е гениален. То Палашица (която е очевадно източна) в голямата си част е изпъкнала, а през нея минават 2 улея, които събират снега, свлечен от изпъкналите части.
Изображение

И не на последно място - ПСС са вредни! Ни матракът им матрак, ни лекарят - лекар. Само пречат, пушат и се снимат!
По информация на ПСС това са планинари от "Млад дихател", които преди 2 години пак бяха спасявани от "ужасните спасители". Ако е така, не им прави чест :(!:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 102 госта