Ски

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Мнениеот skiman » Чет Окт 09, 2008 10:15 am

Бай дъ уей, на 2-то видео ще видите новите ми ски за сезона :bigeyes:
Лъбърти Дабъл Хеликс
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот bozidar » Чет Окт 09, 2008 10:23 am

Вчера ми се обади чичо, да ме светне че до десетина дена ще имам S6, направо ще полудея от кеф!!!!!!!!!!!
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот Вилката » Чет Окт 09, 2008 10:38 am

К'во е S6? Като се хвалите, хвалете се по-подробно, че да можем да ви завиждаме като хората :D
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот skiman » Чет Окт 09, 2008 10:49 am

Rossignol S6
Аз пък ще взема и едни от тези-Rossignol S7
Пак ще съм с 3 чифта ски. Няма спасение :popcorn:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Вилката » Чет Окт 09, 2008 11:21 am

Гъзари! :(!:
Аз ще си джиткам с ланските пистарки(надявам се още доста годинки). Ако ми потрябва да копам дупка ще ви викна с лопатите ;)
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот skiman » Вто Окт 28, 2008 10:52 pm

В отговор от темата за сноуборда-малко зарибявка за новият сезон:
Един хелмет кам
Ако ви е харесал, ето ви най-добрият филм за мин. година:
Believe
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот kikon » Вто Окт 28, 2008 11:15 pm

skiman написа:Ако ви е харесал, ето ви най-добрият филм за мин. година:
Believe

Аз го гледах още, когато го пусна в темата за филмите. Много ми хареса, определено заслужено е спечелил първото място! :agree:
Когато карат фрийрайд, сноубордистите сякаш се движат по повърхността, докато скиорите сякаш плуват в пудрата. Много интересно и красиво е за гледане, предполагам и за практикуване. :)

Едит: Сега гледах и другото клипче - жееестоко! Колко меко се кара, скача и приземява! И как светлината се отразяваше нощем от снега и ставаше светло почти като ден! И яко powdaaa! Lovely!
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Мнениеот crazybiker » Сря Окт 29, 2008 9:30 am

Здравейте отново.Тъй като скоро се оказа,че ще се наложи и обувките да сменям бихте ли ми препоръчали обувки като за начинаещ(почти накрая съм но още се уча) спускач.Попринцип не скачам и не карам по необработено.Търся най-вече удобство от обувката.Ските ми са Rossignol,автоматите също.Мога да отделя максимум 300 лв за обувки даже и по малко.Проблема е че съм от ловеч и няма как да ходя по магазините.
Благодаря предварително
Нов профил:GHOSTRIDER
Аватар
crazybiker
 
Мнения: 267
Рейтинг: 896
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 7:52 pm
Местоположение: Ловеч

Мнениеот skiman » Сря Окт 29, 2008 9:30 am

kikon написа:Когато карат фрийрайд, сноубордистите сякаш се движат по повърхността, докато скиорите сякаш плуват в пудрата. Много интересно и красиво е за гледане, предполагам и за практикуване. :)

То това и е хубавото на пудрата, да се заровиш яко в нея. Жалко, че тука не пада такава, каквато оттатък океана. Там е по-суха, тука е по-влажна. Но и тука понякога ако я уцелиш има игра;)

kikon написа: Сега гледах и другото клипче - жееестоко! Колко меко се кара, скача и приземява! И как светлината се отразяваше нощем от снега и ставаше светло почти като ден! И яко powdaaa! Lovely!

Уникален е клипа. Осветен склон за фрирайд. Това е мечта просто. :bowdown: :beer:

crazybiker написа:Здравейте отново.Тъй като скоро се оказа,че ще се наложи и обувките да сменям бихте ли ми препоръчали обувки като за начинаещ(почти накрая съм но още се уча) спускач.Попринцип не скачам и не карам по необработено.Търся най-вече удобство от обувката.Ските ми са Rossignol,автоматите също.Мога да отделя максимум 300 лв за обувки даже и по малко.Проблема е че съм от ловеч и няма как да ходя по магазините.
Благодаря предварително

Прегледай цялата тема, има много коментирано за обувки. Но без да пробваш никога не купувай обувки!
Търси нещо с твърдост 70-80 и задължително с 4 щрамера и НОВИ. Не се подлъгвайте да купувате обувки 2-ра употреба.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот crazybiker » Сря Окт 29, 2008 10:44 am

Абе някой тази година по коледа има ли ходене към Банско?Можем да се засечем,аз съм там от 24 до 29. :)
Нов профил:GHOSTRIDER
Аватар
crazybiker
 
Мнения: 267
Рейтинг: 896
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 7:52 pm
Местоположение: Ловеч

Мнениеот gurga4a » Сря Окт 29, 2008 10:46 am

Новите обувки на Росиньол вече са по магазините СЛС. Аз тея дни отивам да хващам един Скрач за ушите. :nuts:

Имам един въпрос препоръчайте ми някаква раница за ски, която да може да събира дрешки и да не пропуска вода и по възможност да мога и ските да си нося на нея. Разполагам с около 150лв. :confused:
www.veterinar-bg.com
Sell:Fox vanilla fork
Аватар
gurga4a
 
Мнения: 750
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот Вилката » Сря Окт 29, 2008 5:06 pm

Иди в БАС и ще си харесаш ;)
:beer:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот skiman » Сря Окт 29, 2008 5:17 pm

Вилката написа:Иди в БАС и ще си харесаш ;)
:beer:

Какво точно ще си хареса в БАС :dunno:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот IVO Jordanov » Сря Окт 29, 2008 5:30 pm

skiman написа:
Вилката написа:Иди в БАС и ще си харесаш ;)
:beer:

Какво точно ще си хареса в БАС :dunno:


Може би имаше предвид "СТЕНАТА" :idea:

;)
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Мнениеот skiman » Сря Окт 29, 2008 5:31 pm

IVO Jordanov написа:Може би имаше предвид "СТЕНАТА" :idea:

;)

И какво точно ще си хареса в Стената? :popcorn:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот IVO Jordanov » Сря Окт 29, 2008 5:33 pm

И какво точно ще си хареса в Стената? :popcorn:


Раница :dunno:
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Мнениеот Вилката » Сря Окт 29, 2008 5:44 pm

@skiman: Раница :dunno: А може и магазинерка, и дрешки... но за раница пита, ако не си забелязал :popcorn:
Dakine например. Миналата година имаше поне 3 модела, кото отговарят на критериите му. Helli Pro например...

Ама тия дето задавате контравъпроси защо не препоръчвате нещо, а спамите :^:
:beer:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот skiman » Сря Окт 29, 2008 5:45 pm

Ааааааааа той си е променил мнението. Извинете момчета, грешката е моя. Предното му не ъпдейтнато мнение беше само за ски обувки :rofl: :rofl:
Та за това питах, какви обувки аджеба ще търси в БАС и Стената :angel:
Отивам да се самобичувам :dark:
За да не е съвсем безсмислено мнението-Дакайн Хели Про или някой от моделите на Дойтер.
Макар лично аз да предпочитам Ортовокс Тур Райдер 30+ от Стената. Това е една от най-леките раници на пазара.
Аз карам с Дакайн Вертекс за еднодневни карания и за 2-3 дневни - с Ортовокс-а.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот IVO Jordanov » Сря Окт 29, 2008 6:47 pm

Deuter Edge 30

Аз карам с такава и мога да кажа, че е най-добрата раница, която можете да си купите за 90 лв. :D
Хванах намаление в Стената миналата година и съм супер доволен от раничката. Пази много добре, има супер много възможности за настройка на презрамките и е много удобна. Но не забравяйте, че раницата е по-скоро за еднодневно каране и няма много място за дрехи, обувки и т.н.
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Мнениеот pibsi » Сря Окт 29, 2008 8:50 pm

gurga4a написа:Новите обувки на Росиньол вече са по магазините СЛС. Аз тея дни отивам да хващам един Скрач за ушите. :nuts:
confused:

Колко парички е Скрач-а :dunno:
А като ще се хвалим (още не е сигурно ама) K2 Kung Fujas :nuts: :nuts:
или нещо подобно :D

Изображение
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот bozidar » Сря Окт 29, 2008 9:36 pm

skiman написа:
IVO Jordanov написа:Може би имаше предвид "СТЕНАТА" :idea:

;)

И какво точно ще си хареса в Стената? :popcorn:

Garmont?
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот skiman » Чет Окт 30, 2008 9:00 am

bozidar написа:Garmont?

Шегуваш се, нали? Гармонт-а става за всичко друго, но не и за КАРАНЕ на ски!
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот bozidar » Чет Окт 30, 2008 9:25 am

skiman написа:
bozidar написа:Garmont?

Шегуваш се, нали? Гармонт-а става за всичко друго, но не и за КАРАНЕ на ски!

Eстествено, но ти попита какво ще търси там!?
PS:Аиде ходи да пантиш с някое росси.
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот skiman » Чет Окт 30, 2008 9:40 am

bozidar написа:PS:Аиде ходи да пантиш с някое росси.

Аз карам ски, не ходя с тях. А и повечето ми колеги пантят с твърди обувки ;)
А и да пантех, нямаше да си взема Гармонт. Обувка, която се дезинтегрира сама в най-неподходящия момент, не бих сложил на краката си.
Тази година ще заложа на това :popcorn:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот bozidar » Чет Окт 30, 2008 10:06 am

skiman написа:
bozidar написа:PS:Аиде ходи да пантиш с някое росси.

Аз карам ски, не ходя с тях. А и повечето ми колеги пантят с твърди обувки ;)
А и да пантех, нямаше да си взема Гармонт. Обувка, която се дезинтегрира сама в най-неподходящия момент, не бих сложил на краката си.
Тази година ще заложа на това :popcorn:

Колко ще заложиш за това?
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот skiman » Чет Окт 30, 2008 10:15 am

bozidar написа:Колко ще заложиш за това?

Не питай :bawling: Поне ми връзва на моя чепат крак, а и има разни шукаритетки, които ще ми бъдат от полза. :)
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Вилката » Чет Окт 30, 2008 10:53 am

А сега е момента да попитам нещо за Ланге. В един пост (в БАССЕС май беше) се споменава, че тя е от малообемните марки обувки. А аз пък, от опита на няколко приятели с такива обувки, знам, че те са добър избор за хора с по-широки ходила. На кое да вярвам? :dunno: Я сподели опит от първа ръка! :beer:

П.П. К'ви шукаритетки? :popcorn:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот bozidar » Чет Окт 30, 2008 10:55 am

Вилката написа:П.П. К'ви шукаритетки? :popcorn:

Разни настройки, а защо не земеш някакви зелени, ще ти тичат с екипировката и ските
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот skiman » Чет Окт 30, 2008 11:11 am

Вилката написа:А сега е момента да попитам нещо за Ланге. В един пост (в БАССЕС май беше) се споменава, че тя е от малообемните марки обувки. А аз пък, от опита на няколко приятели с такива обувки, знам, че те са добър избор за хора с по-широки ходила. На кое да вярвам? :dunno: Я сподели опит от първа ръка! :beer:

Значи според производителя, наистина са малообемни. Дават ги 98мм ширина на стъпалото. Което си е доближаване до състезателните(за сведение миналогодишният Скреч на Роси беше 102мм). Обаче:
Аз лично имам широко стъпало и в Ланге-то се побирам перфектно. Защото при мен освен широко, ми е и високо стъпалото. По тази причина, не мога да влезна в нито един модел на Нордика. Понеже от години обувките на Роси и Ланге са едни и същи, произвеждат се от Ланге(Ланге е собственост на Роси, както и Дайнастар), за това се побирам еднакво в обувки на двете фирми. Извода е, че ако ти станат Роси, ще ти станат и Ланге. Разликата е само в дизайна и цветовете.
Вилката написа:П.П. К'ви шукаритетки? :popcorn:

Ами ако забелязваш има гел отпред на езика, където контактува с пищяла. А това при моите травмирани(от футбол) пищяли е много полезна екстра. Има още разни шок абсорбери, термоизолация отпред на пръстите, както и вибрам подметка.
bozidar написа: а защо не земеш някакви зелени, ще ти тичат с екипировката и ските

Ланге Фристал са ми зелени :popcorn: Ама и тези ще тичат.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот bozidar » Чет Окт 30, 2008 11:45 am

skiman написа:
Вилката написа:А сега е момента да попитам нещо за Ланге. В един пост (в БАССЕС май беше) се споменава, че тя е от малообемните марки обувки. А аз пък, от опита на няколко приятели с такива обувки, знам, че те са добър избор за хора с по-широки ходила. На кое да вярвам? :dunno: Я сподели опит от първа ръка! :beer:

Значи според производителя, наистина са малообемни. Дават ги 98мм ширина на стъпалото. Което си е доближаване до състезателните(за сведение миналогодишният Скреч на Роси беше 102мм). Обаче:
Аз лично имам широко стъпало и в Ланге-то се побирам перфектно. Защото при мен освен широко, ми е и високо стъпалото. По тази причина, не мога да влезна в нито един модел на Нордика. Понеже от години обувките на Роси и Ланге са едни и същи, произвеждат се от Ланге(Ланге е собственост на Роси, както и Дайнастар), за това се побирам еднакво в обувки на двете фирми. Извода е, че ако ти станат Роси, ще ти станат и Ланге. Разликата е само в дизайна и цветовете.
Вилката написа:П.П. К'ви шукаритетки? :popcorn:

Ами ако забелязваш има гел отпред на езика, където контактува с пищяла. А това при моите травмирани(от футбол) пищяли е много полезна екстра. Има още разни шок абсорбери, термоизолация отпред на пръстите, както и вибрам подметка.
bozidar написа: а защо не земеш някакви зелени, ще ти тичат с екипировката и ските

Ланге Фристал са ми зелени :popcorn: Ама и тези ще тичат.

Добре, ама тогава защо има dynastar freestyle team, а пък от роси имат Данчо Роев само?
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта