Ски

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Мнениеот skiman » Чет Окт 30, 2008 11:56 am

bozidar написа:Добре, ама тогава защо има dynastar freestyle team, а пък от роси имат Данчо Роев само?

Питай Роси и Дайнастар. Те като представителства тука са си отделни фирми. В глобален мащаб Ланге, Дайнастар и Лук са собственост на Роси, а Роси е собственост на Куиксилвър.......глобализация. :dunno:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот bozidar » Сря Ное 05, 2008 9:34 am

skiman написа:
bozidar написа:Добре, ама тогава защо има dynastar freestyle team, а пък от роси имат Данчо Роев само?

Питай Роси и Дайнастар. Те като представителства тука са си отделни фирми. В глобален мащаб Ланге, Дайнастар и Лук са собственост на Роси, а Роси е собственост на Куиксилвър.......глобализация. :dunno:

Нещо не е както трябва- защо им е на quiksilver да купуват френска фирма, при положение че изобщо не се занимават със ски?Странно.
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот PtD » Сря Ное 05, 2008 10:02 am

bozidar написа:Нещо не е както трябва- защо им е на quiksilver да купуват френска фирма, при положение че изобщо не се занимават със ски?Странно.


Може би тъкмо за да навлязат на този пазар? :idea:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот skiman » Пет Ное 07, 2008 9:06 am

Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Alek-mtb » Вто Ное 11, 2008 10:04 pm

Искам да използвам тази тема,защото ми се струва подходяща да попитам какво яке бихте ми препоръчали,говоря за нещо от сорта на 10000мм/8000мм и нагоре,независимо за ски или борд въпроса е да ме кефи,да се предлага на българския пазар и да е около 350-400лв. максимум.Ммм,а да и външния вид е от огромно значение.
Питам,защото разгледах доста сайтове и за сега съм се спрял на някой много добри якета,но все пак е трудно да реша,кое е най-добро.И другото е знаете ли дали са докарали новите модели на Burton да кажем?

Мерси предварително.
I got hope....for dope!
Аватар
Alek-mtb
 
Мнения: 467
Рейтинг: 975
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 12:51 pm
Местоположение: София,Младост 3

Мнениеот pibsi » Вто Ное 11, 2008 10:08 pm

Alek-mtb написа:Искам да използвам тази тема,защото ми се струва подходяща да попитам какво яке бихте ми препоръчали,говоря за нещо от сорта на 10000мм/8000мм и нагоре,независимо за ски или борд въпроса е да ме кефи,да се предлага на българския пазар и да е около 350-400лв. максимум.Ммм,а да и външния вид е от огромно значение.
Питам,защото разгледах доста сайтове и за сега съм се спрял на някой много добри якета,но все пак е трудно да реша,кое е най-добро.И другото е знаете ли дали са докарали новите модели на Burton да кажем?

Мерси предварително.

Малко банално ще прозвучи но виж 686 в БАС :) Около 400 лева са най-скъпите които са примерно 15000/12000 и на външен вид радват + Позьорски са :D
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот Alek-mtb » Вто Ное 11, 2008 10:12 pm

Благодаря ти за изчерпателния и особено полезен отговор. :) И все пак се надявам някой по-напред в нещата да изкаже мнение.
I got hope....for dope!
Аватар
Alek-mtb
 
Мнения: 467
Рейтинг: 975
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 12:51 pm
Местоположение: София,Младост 3

Мнениеот bozidar » Сря Ное 12, 2008 9:45 am

Alek-mtb написа:Благодаря ти за изчерпателния и особено полезен отговор. :) И все пак се надявам някой по-напред в нещата да изкаже мнение.
Какво мнение очакваш като си написал, че най важното е да ти харесва!? Отиваш и пробваш!
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот skiman » Сря Ное 12, 2008 10:28 am

Тези дни на БГ пазар ще се появят неща на Тази марка. Ще ти пусна ЛС, когато пристигнат. Цените ще са добри, нещата също се очаква да са добри.
Иначе 686 са класика. Единият ми екип е на 686 и съм доволен. Виж и в СЛС.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Alek-mtb » Сря Ное 12, 2008 3:12 pm

bozidar-бате,земи се стегни,не съм писал,че външния вид е най-важен,а,че е много важен,и въобще за какво пишеш?

skiman-мерси сега ще ги погледна,а относно 686 си харесах едно 3-слойно,но е над парите,които ще имам.И да те питам какво мислиш за Diel-защото гледах няколко модела и един,който беше 15000/15000 беше около 300 лв и се чудя дали има причина да са толкова евтини?
I got hope....for dope!
Аватар
Alek-mtb
 
Мнения: 467
Рейтинг: 975
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 12:51 pm
Местоположение: София,Младост 3

Мнениеот skiman » Сря Ное 12, 2008 3:28 pm

От ДИЕЛ бягай, като Бен Джонсън от допинг комисия.
За същите пари ще си купиш нещо наистина хубаво и качествено, а и като стил по-модерно.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Alek-mtb » Сря Ное 12, 2008 9:22 pm

Ето този отговор чаках,защото бях готов да си купя Diel.Thanks.
А относно Vehicle,къде ще ги има,ако не е тайна.
И последно,ако знаеш някой добър интернет магазин за такива стоки,където има цени и нови модели ще съм ти адски благодарен. :beer:
I got hope....for dope!
Аватар
Alek-mtb
 
Мнения: 467
Рейтинг: 975
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 12:51 pm
Местоположение: София,Младост 3

Мнениеот pibsi » Сря Ное 12, 2008 9:47 pm

Alek-mtb написа:Тирирам бла-бла


В е-магазин не е по-евтино ,а и доставка имаш да плащаш .


Имам чуството ,че нямаш пари, а само си чешаш крастата в тая тема . Отиди пробвай и купувай .

И 3-тото за к'фо ти е яке с 150000...... непропускливост, на Еверест ли отиваш ? Предполагам ,ще го подложиш на идиотския тест да видиш дали наистина НЕпропуска като се изкъпеш с него ? Моля те после пусни снимки !!!!

Или си просто цифроман ?

В момента съм с яке 8000 на 5000 - марката е 686 . Проблем никакъв не ми е правил .

И моля те не упреквай кой колко знае след като ти нищичко не знаеш :) Мерси :agree:
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот skiman » Сря Ное 12, 2008 10:29 pm

Alek-mtb написа:И последно,ако знаеш някой добър интернет магазин за такива стоки,където има цени и нови модели ще съм ти адски благодарен. :beer:

Ще се внасят от тази фирма-http://www.stormshop-bg.com/
Това ще е и интернет магазина. Когато дойдат ми се обади отново. Следи в сайта.


pibsi написа:тинтириминтири

Колко глупости изписа само ако знаеш. :nono:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот pibsi » Сря Ное 12, 2008 10:35 pm

Слушам те :) Кое по точно :) :popcorn:
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот skiman » Сря Ное 12, 2008 11:01 pm

pibsi написа:В е-магазин не е по-евтино ,а и доставка имаш да плащаш .

Не е вярно. При много магазини при покука над някаква стойност, доставката е безплатна. В ridespot над 50 лв е безплатна. В магазина, който съм посочил също.

pibsi написа:И 3-тото за к'фо ти е яке с 150000...... непропускливост, на Еверест ли отиваш ?

Глупост. Явно никога не си попадал на лошо време дълбоко в планината, а не в курорта. Явно никога не си карал в такъв сняг. Или в такъв ден.
На Еверест нещата са толкова различни, колкото не може да ти побере главата. Там е съвсем друг свят и съвсем друга екипировка.
Непропускливостта е едно, но за много хора другият пааметър е също толкова важен.

pibsi написа:В момента съм с яке 8000 на 5000 - марката е 686 . Проблем никакъв не ми е правил .

Няма и да ти напави в курорта. Когато попаднеш в истинска зима, навътре в планината ще си говорим пак. Якето от 15К/15К работи и като 15К и като 8К...обаче 8К не работи като 15К. Освен това, нямаш идея, колко се поти човека и дали тези 5К ще са му достатъчни. На мен не са.

pibsi написа:И моля те не упреквай кой колко знае след като ти нищичко не знаеш :) Мерси :agree:

Та? Кой кого да упреква? :popcorn:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот pibsi » Сря Ное 12, 2008 11:11 pm

Карал съм с 8к в буря цял ден, за боровец говорим . За пропускане не можем и да си говорим . А като се потя просто отварям циповете под мишниците и на гърба и се проветрявам :beer: .

И сайта ,който си дал ПРЕЛИВА от якета . Направо се чудя кой модел да си избера . И в крайна сметка разбрах ,че и долнища на грейки не продават :idea: .

И нали знаеш ,че райдспот е БАС - Кое му е по-евтиното ? Наясно ли си ,че в БАС нонстоп се променят цените и в момента в неъпдейтвания от 100 години райдспот има части ,които на място в магазина са вече с по 50 - 60 лева по-евтини . Та пазарувай от Райдспот нали има безплатна доставка .
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот skiman » Сря Ное 12, 2008 11:22 pm

pibsi написа:Карал съм с 8к в буря цял ден, за боровец говорим . За пропускане не можем и да си говорим . А като се потя просто отварям циповете под мишниците и на гърба и се проветрявам :beer: .

В курорта. Пак говорим за различни неща. Иначе бирата я приемам;)
Освен това за 300лв, колкото е приготвил да си купи нещо от минала година на 686 и ще е по-добро от твоята 8-ца.
pibsi написа:И сайта ,който си дал ПРЕЛИВА от якета . Направо се чудя кой модел да си избера . И в крайна сметка разбрах ,че и долнища на грейки не продават :idea: .

Сайта, който съм дал споменах, че до 3-4 дена се очаква да се появи стоката. Този сайт съществува от лятото и сега се зарежда със зимна стока. Преди това функционираше за сърф, кайт и друга лятна екипировка.

pibsi написа:И нали знаеш ,че райдспот е БАС - Кое му е по-евтиното ? Наясно ли си ,че в БАС нонстоп се променят цените и в момента в неъпдейтвания от 100 години райдспот има части ,които на място в магазина са вече с по 50 - 60 лева по-евтини . Та пазарувай от Райдспот нали има безплатна доставка .
;)
Райдспот са си ъпдейтнали зимната колекция на 7.11 2008. Това не виждам да е преди 100г :dunno: То вярно, че току що получих новогодишна картичка от Ню Йорк, пратена на 22 декември 2007....ама Райдспот не са Български пощи все пак. И да пазарувам от там . Последният път си взех гуми Хай ролер, защото в БАС нямаха в наличност.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот pibsi » Сря Ное 12, 2008 11:30 pm

skiman написа:БАС нямаха в наличност.

БАС Е РАЙДСПОТ ! Как по ясно да се изразя :dunno: . Явно в БАС не им се е занимавало да ти доставят просто ... Както и да е .
Зима в Курорта ? ми на 2400 м. + беше тая зима в курорта . Верно ,че беше по пистите на Боровец ,ама горе, при хижа Мусала щом е курортна зима... Точно на онова голо поле дето няма кфо да те опази от вятър и студ .
п.п. Аз съм с MaNNuaL Militant от 2007 ;) Изображение
Последна промяна pibsi на Сря Ное 12, 2008 11:33 pm, променена общо 1 път
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот skiman » Сря Ное 12, 2008 11:33 pm

pibsi написа:БАС Е РАЙДСПОТ ! Как по ясно да се изразя :dunno:

Знам. Как по-ясно да ти го кажа? В МАГАЗИН БАС нямаха в наличност. Не ми се чакаше да докарат от склада, за това си поръчах по нета. Просто. За същите пари.

pibsi написа:Зима в Курорта ? ми на 2400 м. + беше тая зима в курорта . Верно ,че беше по пистите на Боровец ,ама горе, при хижа Мусала щом е курортна зима... Точно на онова голо поле дето няма кфо да те опази от вятър и студ .

Това вече го коментирахме. :beer:
пп. Знам с какво си и без да ми го показваш ;)
Аз съм с 686 ACE DEZ(10К/8К) единият сетъп и Rossignol Bandit(20K/20K) е другият.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот pibsi » Сря Ное 12, 2008 11:38 pm

skiman написа:...

На гумите цените не са сменяни Но джуси 5 примерно там е около 170 - 180 лева в момента . А в райдспот го взимаш за 240 . За т'фа говоря в случая ;) Както и да е . Аз смятам да спра с :offtopic: за днес поне в тая тема :D
На мен вторият ми е Росиньол Рейсинг(Май така се водеше) Ако не се лъжа беше към 10к .
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот Alek-mtb » Чет Ное 13, 2008 8:35 am

pibsi-време ти е да замълчиш.явно е,че само спамиш и си чешеш езика,за това дали имам пари за яkе или аз си чеша езика ще си замълча,на бебешори обяснения не давам,така че земи се стегни и не пиши повече.

skiman-мерси пич,ше очаквам да заредят в този сайт,аз така или иначе яке ще копувам декември. ;)
I got hope....for dope!
Аватар
Alek-mtb
 
Мнения: 467
Рейтинг: 975
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 12:51 pm
Местоположение: София,Младост 3

Мнениеот bozidar » Чет Ное 13, 2008 9:22 am

Първо, размазах се от смях! Второ в RIDE SPOT безплатната доставка е за покупки над 20лв. Трето, абе кво ви става? Знаете ли кое е най валежното място в Европа? А знаете ли по колко вали там? А знаете ли че не е зимен курорт, ами е за 20м надморска височина и най големия валеж за 1 денонощие е 5000мм? И да, със 8к няма причина да пропусне якето му!
Относно Диел, миналата година като бях в Австрия, на ледник висок 3500м, якето ми роси със 30к пропусна а на баща ми диела с 12к- не.
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот bozidar » Чет Ное 13, 2008 9:25 am

Alek-mtb написа:pibsi-време ти е да замълчиш.явно е,че само спамиш и си чешеш езика,за това дали имам пари за яkе или аз си чеша езика ще си замълча,на бебешори обяснения не давам,така че земи се стегни и не пиши повече.

skiman-мерси пич,ше очаквам да заредят в този сайт,аз така или иначе яке ще копувам декември. ;)

Виждаме че си нов и се опитваме да ти кажем че само с чужди съвети няма да стане. pibsi кара доста повече от теб и няма да ходи за пръв път в БАС, така че не пренебрегвай всички, които не ти казват каквото искаш да чуеш.
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот skiman » Чет Ное 13, 2008 9:37 am

bozidar написа:Относно Диел, миналата година като бях в Австрия, на ледник висок 3500м, якето ми роси със 30к пропусна а на баща ми диела с 12к- не.

То и найлонова торбичка на главата няма да пропусне. На никъде. Това му е проблема на ДИЕЛ-а....не пропуска в никакви посоки. Навремето с един от върховите им модели, само по термобельо отдолу, на лифта мръзнех, защото бях вир-вода отдолу. Без значение дали съм с отворени или затворени проветрения. Все едно бях с дъждобран. Дебело, тежко, не дишащо, с кофти кройка....еми мерси. Затворихме страницата с ДИЕЛ още през 2003-та. Миналата година на Алеко ме пра дъжд през април и Роси-то ми не пропусна. :dunno:
Иначе ДИЕЛ-а за града е перфектен. :D
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот bozidar » Чет Ное 13, 2008 9:39 am

skiman написа:
bozidar написа:Относно Диел, миналата година като бях в Австрия, на ледник висок 3500м, якето ми роси със 30к пропусна а на баща ми диела с 12к- не.

То и найлонова торбичка на главата няма да пропусне. На никъде. Това му е проблема на ДИЕЛ-а....не пропуска в никакви посоки. Навремето с един от върховите им модели, само по термобельо отдолу, на лифта мръзнех, защото бях вир-вода отдолу. Без значение дали съм с отворени или затворени проветрения. Все едно бях с дъждобран. Дебело, тежко, не дишащо, с кофти кройка....еми мерси. Затворихме страницата с ДИЕЛ още през 2003-та. Миналата година на Алеко ме пра дъжд през април и Роси-то ми не пропусна. :dunno:
Иначе ДИЕЛ-а за града е перфектен. :D

Не казвам, че са добри, а и нямам впечатления от марката.
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот IVO Jordanov » Чет Ное 13, 2008 11:39 am

Една от мини мечтичките ми ще се сбъдне този сезон. Ще карам с GORE-TEX. Най-накрая. BONFIRE :^:

якето е Path Mission 30,000
долнището е Path Command 30,000

Позволявам да завиждате, благородно. :D
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Мнениеот pibsi » Чет Ное 13, 2008 1:41 pm

Alek-mtb написа:pibsi-време ти е да замълчиш.явно е,че само спамиш и си чешеш езика,за това дали имам пари за яkе или аз си чеша езика ще си замълча,на бебешори обяснения не давам,така че земи се стегни и не пиши повече.

skiman-мерси пич,ше очаквам да заредят в този сайт,аз така или иначе яке ще копувам декември. ;)

Повече няма да спамя само си кажи годините :agree: . Или и ти като mindevent си НАЙ-ГОЛЕМИЯ . Та кажи на колко си годинки старши :popcorn:
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот Alek-mtb » Чет Ное 13, 2008 6:27 pm

На 19 съм,а ти си смешен.Моля те не ми отговаряй,защото няма смисъл,научавам това,което искам от skiman,а от теб нищо.

bozidar-ако говориш за каране на ски или борд,да не карам от дълго,даже не съм се качвал досега,което не значи,че нямам огромно желание и при първа възможност ще си купя ски,и не виждам това дали карам или не какво значение има за момента,като аз ви искам съвет за яке???
А за ходенето в BAS,така,като гледаш кога съм регистриран не смяташ ли,че е доста смешно да говориш такива неща.Ясно е,че съм ходил,и какво от това? :agree:
I got hope....for dope!
Аватар
Alek-mtb
 
Мнения: 467
Рейтинг: 975
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 12:51 pm
Местоположение: София,Младост 3

Мнениеот bikerider » Чет Ное 13, 2008 6:38 pm

:offtopic:

pibsi, ridespot.net НЕ е БАС. Седни, слаб 2. Напиши си домашното и пробвай пак.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта