Ски

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Мнениеот Alek-mtb » Чет Ное 13, 2008 6:41 pm

IVO Jordanov написа:Една от мини мечтичките ми ще се сбъдне този сезон. Ще карам с GORE-TEX. Най-накрая. BONFIRE :^:

якето е Path Mission 30,000
долнището е Path Command 30,000

Позволявам да завиждате, благородно. :D


Евала,и двте са мноо яки,ама якето кърти от всякъде,можеш ли да споменеш цената му,ако не е тайна де. :)
I got hope....for dope!
Аватар
Alek-mtb
 
Мнения: 467
Рейтинг: 975
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 12:51 pm
Местоположение: София,Младост 3

Мнениеот bozidar » Чет Ное 13, 2008 8:46 pm

Alek-mtb написа:На 19 съм,а ти си смешен.Моля те не ми отговаряй,защото няма смисъл,научавам това,което искам от skiman,а от теб нищо.

bozidar-ако говориш за каране на ски или борд,да не карам от дълго,даже не съм се качвал досега,което не значи,че нямам огромно желание и при първа възможност ще си купя ски,и не виждам това дали карам или не какво значение има за момента,като аз ви искам съвет за яке???
А за ходенето в BAS,така,като гледаш кога съм регистриран не смяташ ли,че е доста смешно да говориш такива неща.Ясно е,че съм ходил,и какво от това? :agree:

Тогава започни от befsa.com а не от mtb-bg.com. Ако беше казал че ще караш за първи път, ОООО повярвай ми якето ти е най-малкия проблем. И защо се заяждаш с пибси и пренебрегваш мнението му? ПОВЯРВАЙ каквото и да си купиш ще е все едно докато си на пистата:
skiman(чието име знам, за разлика) ще ти каже че в планината никой не гледа какво ти е якето и бла бла. А и щом ще се учиш за какво ти е 15К, skiman ти говореше за супер екстремни ситуации в които ти няма да попаднеш скоро.
PS: Когато се учиш и хубавите ски не помагат.
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот pibsi » Чет Ное 13, 2008 9:29 pm

bikerider написа::offtopic:

pibsi, ridespot.net НЕ е БАС. Седни, слаб 2. Напиши си домашното и пробвай пак.
Извинявай :bowdown: BAS е собственост на ONEDistribution ,който е собственик на Ridespot => BAS=Ridespot
@Bozidar - :agree: :agree: :agree:
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот skiman » Чет Ное 13, 2008 9:59 pm

bozidar написа:skiman(чието име знам, за разлика) ще ти каже че в планината никой не гледа какво ти е якето и бла бла.

Идея си нямаш колко грешиш. Позата брат, позата е водеща:rofl:
bozidar написа:А и щом ще се учиш за какво ти е 15К, skiman ти говореше за супер екстремни ситуации в които ти няма да попаднеш скоро.

В планината, когато се качваш, никога не знаеш в каква ситуация ще попаднеш. Най-добре е да си подговен. А хубавата екипировка преди всичко помага
bozidar написа: Когато се учиш и хубавите ски не помагат.

А па тука колко грешиш. :nono:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот pibsi » Чет Ное 13, 2008 10:24 pm

skiman написа:...

Аз имам едно предложение . Нека да предложим на момчето най-скъпите възможно стоки, точно защото навлиза в спорта и НЕ знае какво иска. Нека освен яке за 400 лева си вземе и долнище за 400 + К2 Hellbend и Едни автомати за 500 лева и обувки за 600 - 700 лева . Тъкмо ако се откаже от спорт-а да е изгубил повече пари .

Т'фа е като с байка . Караш с твърдак докато не знаеш какво искаш ,тъкмо усвояваш техника и после вече си купуваш ДХ колело ; ХС колело или каквото си избереш .

Моята първа грейка беше една социалистическа - цяла .Не съм умрял както виждате . После около 2 години карах с ДИЕЛ и пак съм жив .

Първите ми ски са Младост за 100 ле'а с автомати МАРКЕР 36 . Обувките ми бяха буквално две парчета пластмаса с плат от вътрешната страна . Както виждате съм жив и здрав . Не съм измръзнал . Диел-ското яке съм го подлагал на не леки условия . Цял ден каране на суграшица и мокър сняг .

Не искам да кажа ,че момчето тре'а да си вземе най-долнопробната екипировка . Просто смятам ,че при навлизането в един спорт няма смисъл от такава инвестиция . След като вече се научи да кара, да си купува грейка за 1500 лева ако ще . Най-малкото, което е да разучи какво има на пазара . И като за начало, да си купи каска ! В момента карам СКИ С ФФ ,след като видях човек с забита в долната устна щека, само защото няк'ва го засякла и пребила .

И като говорим за позьорство приятелю . Предполагам си виждал не един или двама с екипировка по скъпа от твоята ,мъчещи се да правят рало ,а както чета постовете на Алек-мтб . Сякаш се убеждавам ,че пича мисли ,че ще слезне от лифта и веднага ще се метне с 70 извън пистата .
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот bozidar » Чет Ное 13, 2008 10:53 pm

skiman написа:
bozidar написа:skiman(чието име знам, за разлика) ще ти каже че в планината никой не гледа какво ти е якето и бла бла.

Идея си нямаш колко грешиш. Позата брат, позата е водеща:rofl:
bozidar написа:А и щом ще се учиш за какво ти е 15К, skiman ти говореше за супер екстремни ситуации в които ти няма да попаднеш скоро.

В планината, когато се качваш, никога не знаеш в каква ситуация ще попаднеш. Най-добре е да си подговен. А хубавата екипировка преди всичко помага
bozidar написа: Когато се учиш и хубавите ски не помагат.

А па тука колко грешиш. :nono:

Оффф мразя да ми противоречат, ПРИМЕРИ:
1.Скъпи карвинг ски- например мойте старите- Zetith Z11 1600лв, стават ли за начинаещ? Тежки са, не са маневрени, а да, безполезни са при рало.
2.ФР-ФС- да не говорим за тях, или по точно как че се научи да кара със 100 средно.
Забравил си времената преди 25-30 години когато си се учил, а това че си поза вички го знаем
ПС:Пибси жените не могат да карат!
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот IVO Jordanov » Чет Ное 13, 2008 11:10 pm

Alek-mtb написа:
IVO Jordanov написа:Една от мини мечтичките ми ще се сбъдне този сезон. Ще карам с GORE-TEX. Най-накрая. BONFIRE :^:

якето е Path Mission 30,000
долнището е Path Command 30,000

Позволявам да завиждате, благородно. :D


Евала,и двте са мноо яки,ама якето кърти от всякъде,можеш ли да споменеш цената му,ако не е тайна де. :)


@Alek-mtb
Никаква тайна не е. 269.95 $ (намалено от 449.95 $), сайта е alpinwarehouse.com За съжаление точно от този сайт е малко сложно - трябва ти US кредитна карта и доставят само там...
Един съвет от мен - каквато и екипировка да си избереш, проучи как да я поддържаш, переш, импрегнираш и т.н. Важно е!
Ариел може да е много добър в изпирането на петна, но за мембрани аз използвам Tide :D

@останалите
нямате ли си пишки, да си се занимавате, а си губите времето в писане на пълни ГЛУПОСТИ :dunno:
Последна промяна IVO Jordanov на Чет Ное 13, 2008 11:18 pm, променена общо 3 пъти
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Мнениеот Alek-mtb » Чет Ное 13, 2008 11:10 pm

Мисля да ви отговоря и на двама,защото явно нещо ви има.

Има яке Atomic 3000/3000,което си купих преди 4 години и сега мисля да си купя хубаво яке,което да задоволява всичките ми нужди,сегашни и бъдещи,и което ще мога да ползвам няколко години напред.
Не мисля да си купувам яке през една година.
Може и да сте по напред със ските,но за колела по-добре да не говорим...
:nono:
I got hope....for dope!
Аватар
Alek-mtb
 
Мнения: 467
Рейтинг: 975
Регистриран на: Нед Яну 18, 2004 12:51 pm
Местоположение: София,Младост 3

Мнениеот bikerider » Чет Ное 13, 2008 11:24 pm

:offtopic:

pibsi написа:BAS е собственост на ONEDistribution ,който е собственик на Ridespot => BAS=Ridespot


Пфф, няма да споря с теб за глупости. Щом искаш да е така - нека да е така.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот skiman » Пет Ное 14, 2008 9:06 am

@Байкрайдер-няма смисъл. Безсмислено е :beer:
@Пибси-предлагаш на момчето да си вземе Крос от Метро, вместо хубав твърдак. За да види дали ще му хареса?
@Божидаре, нямам предвид ски за 1600лв. Има хубави ски(примерно Саломон ФОЙЛ) за 400лв с автомати в момента. А че твоите ски не стават сам се убеди, щом си взе S6-ца.:popcorn:
@Alek-mtb. Днес трябва да се актуализира stormshop. Ще ти пусна ЛС. Ще се предлагат и в БАС, ще има и в други магазини и ще може да ги видиш на живо. Между другото якета и долнища на 686 има на много хубави цени за модели от миналата година. Питай в БАС и за тях, да ти изровят от склада.
А и да, преди 30 години карах Младост 210см....и овералче....но нямаше поза :rofl:
А и не се карайте за годините си, защото и двамата да си ги съберете ,няма да стигнете моите :D :crap:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот bozidar » Пет Ное 14, 2008 9:54 am

skiman написа:@Байкрайдер-няма смисъл. Безсмислено е :beer:
@Пибси-предлагаш на момчето да си вземе Крос от Метро, вместо хубав твърдак. За да види дали ще му хареса?
@Божидаре, нямам предвид ски за 1600лв. Има хубави ски(примерно Саломон ФОЙЛ) за 400лв с автомати в момента. А че твоите ски не стават сам се убеди, щом си взе S6-ца.:popcorn:
@Alek-mtb. Днес трябва да се актуализира stormshop. Ще ти пусна ЛС. Ще се предлагат и в БАС, ще има и в други магазини и ще може да ги видиш на живо. Между другото якета и долнища на 686 има на много хубави цени за модели от миналата година. Питай в БАС и за тях, да ти изровят от склада.
А и да, преди 30 години карах Младост 210см....и овералче....но нямаше поза :rofl:
А и не се карайте за годините си, защото и двамата да си ги съберете ,няма да стигнете моите :D :crap:

А.чакай, чакай не съм казвал че не стават, а напротив просто ми пречеха като скачах с тях(теглото) и за това зех нещо два пъти по леко.
ПС: Първото ми убеждение беше Бригадата.
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот O.K » Пет Ное 14, 2008 10:59 am

pibsi написа:
skiman написа:...

Аз имам едно предложение . Нека да предложим на момчето най-скъпите възможно стоки, точно защото навлиза в спорта и НЕ знае какво иска. Нека освен яке за 400 лева си вземе и долнище за 400 + К2 Hellbend и Едни автомати за 500 лева и обувки за 600 - 700 лева . Тъкмо ако се откаже от спорт-а да е изгубил повече пари .

Т'фа е като с байка . Караш с твърдак докато не знаеш какво искаш ,тъкмо усвояваш техника и после вече си купуваш ДХ колело ; ХС колело или каквото си избереш .

Моята първа грейка беше една социалистическа - цяла .Не съм умрял както виждате . После около 2 години карах с ДИЕЛ и пак съм жив .

Първите ми ски са Младост за 100 ле'а с автомати МАРКЕР 36 . Обувките ми бяха буквално две парчета пластмаса с плат от вътрешната страна . Както виждате съм жив и здрав . Не съм измръзнал . Диел-ското яке съм го подлагал на не леки условия . Цял ден каране на суграшица и мокър сняг .

Не искам да кажа ,че момчето тре'а да си вземе най-долнопробната екипировка . Просто смятам ,че при навлизането в един спорт няма смисъл от такава инвестиция . След като вече се научи да кара, да си купува грейка за 1500 лева ако ще . Най-малкото, което е да разучи какво има на пазара . И като за начало, да си купи каска ! В момента карам СКИ С ФФ ,след като видях човек с забита в долната устна щека, само защото няк'ва го засякла и пребила .

И като говорим за позьорство приятелю . Предполагам си виждал не един или двама с екипировка по скъпа от твоята ,мъчещи се да правят рало ,а както чета постовете на Алек-мтб . Сякаш се убеждавам ,че пича мисли ,че ще слезне от лифта и веднага ще се метне с 70 извън пистата .

напълно съм съгласен с теб :agree: :agree: :agree:
но самао тоя фф ми бръкна в здравето точно фф е най-лошия вариант са каска за ски или борд щото тва отпред дето ти пази мутрата мое да се забие в снега и да си счупиш врата-знам го от собствен опит, каските за ски трябва да са максимално обли, затова по добре без каска от колкото с фф ;) :)
Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът никога нямат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са прави, виж точка 1!
Аватар
O.K
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1067
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:07 pm
Местоположение: София

Мнениеот Вилката » Вто Ное 18, 2008 3:03 pm

Първите снежинки вече слезнаха и на 1000 метра н.в. :banana: Май е време за ски-сервиз, а скоро и за йекшън :santa2:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот skiman » Вто Ное 18, 2008 3:23 pm

Вилката написа: Май е време за ски-сервиз

Закъснял си. Сервиза се прави след сезона, а не преди. ;)
Иначе другата седмица се чака класиката. Влажен средиземноморски циклон, "подпрян" от студен антициклон от север...събота и неделя е началото :guiter: :santa2:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот airborneone » Вто Ное 18, 2008 3:28 pm

Ските ги наточихме края на миналия сезон...
Само дето преди 2седмици се сдобихме и с UST Wet Scream... :eek2:
Дилемата е доста голяма :D
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Вилката » Вто Ное 18, 2008 3:34 pm

Дано са познали метеоролозите!

Иначе след сезона съм в траур и не ми се занимава със сервиз. Тегля с пръста малко грес по кантовете, отпускам автоматите и ги крия някъде да не са ми пред очите, че ме е яд като ги гледам :bawling:

Виж сега с голям мерак ще свърша тая работа :^:

Едит
@airborneone: Ето тук пуснах една идея за такива като теб
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=45780&start=30
Последна промяна Вилката на Вто Ное 18, 2008 3:40 pm, променена общо 1 път
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот skiman » Вто Ное 18, 2008 3:35 pm

airborneone написа:Ските ги наточихме края на миналия сезон...
Само дето преди 2седмици се сдобихме и с UST Wet Scream... :eek2:
Дилемата е доста голяма :D



Пред мен дилемата е друга. Кой от 3-те чифта ски да взема :idea:

Вилката написа:Виж сега с голям мерак ще свърша тая работа :^:

Ама сега сервизите са задръстени и като виж изтървал момента :rofl:
Миналата година в СЛС (където са си преоборудвали с чисто нови машини сервиза, между другото) края на ноември си оставяш ските и си ги взимаш за Коледа.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Вилката » Вто Ное 18, 2008 3:46 pm

Не ме кефи туй, дето ми го разправяш :crap: Дано при мен е по-спокойно, та да ми ги направят за ден-два. В краен случай - имам си пила за кантове, цикла и свещичка... къф мъж съм ако не мога и сам да се оправя :D
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот skiman » Вто Ное 18, 2008 3:49 pm

Вилката написа:... къф мъж съм ако не мога и сам да се оправя :D

Истинският мъж и сам се оправя, но не може да си направи.......структура на базата :rofl:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Вилката » Вто Ное 18, 2008 4:04 pm

:D :D :D
Те с тая средновековна догма ми се иска да преборя, но ме разколебаха по-висши сили да свършат работата вместо мен... за което не им се разсърдих :beer:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот yavka » Чет Ное 20, 2008 6:16 pm

Ето ги и моите нови дъски за огрев на душата... Либърти Фил Ларош 171см. :
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
yavka
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1945
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:57 pm
Местоположение: София

Мнениеот O.K » Чет Ное 20, 2008 6:54 pm

Правилник на потребителите на форума:
т. 1 Администраторът и модераторът никога нямат право!
т. 2 Ако админ-ът и мод-ът са прави, виж точка 1!
Аватар
O.K
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1067
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:07 pm
Местоположение: София

Мнениеот pibsi » Чет Ное 20, 2008 8:24 pm

А чичо доктор каза ,че ще карам най-рано края на януари :bawling: . И то лекичко :crazy: .
п.п. yavka Колко пара го взе твойте ?
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот yavka » Чет Ное 20, 2008 9:28 pm

Това е тестовия модел и го купих за 650лв.
Иначе в www.stormshop-bg.com освен новите модели на Либърти, вече пристигнаха якетата и панталоните.


П.С. @pibsi ти ли куцаше с патерици в даскалото до преди 2-3 седмици?
Аватар
yavka
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1945
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:57 pm
Местоположение: София

Мнениеот pibsi » Чет Ное 20, 2008 9:29 pm

yavka написа:Това е тестовия модел и го купих за 650лв.
Иначе в www.stormshop-bg.com освен новите модели на Либърти, вече пристигнаха якетата и панталоните.


П.С. @pibsi ти ли куцаше с патерици в даскалото до преди 2-3 седмици?

Същия :D Ама беше преди около месец ;)
п.п. А ти ли ме пита ония ден дали аз съм аз :rofl: . (Тоест ти ли си русичкото момченце :D )
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот yavka » Чет Ное 20, 2008 9:35 pm

pibsi написа:
yavka написа:Това е тестовия модел и го купих за 650лв.
Иначе в www.stormshop-bg.com освен новите модели на Либърти, вече пристигнаха якетата и панталоните.


П.С. @pibsi ти ли куцаше с патерици в даскалото до преди 2-3 седмици?

Същия :D Ама беше преди около месец ;)
п.п. А ти ли ме пита ония ден дали аз съм аз :rofl: . (Тоест ти ли си русичкото момченце :D )


Едва ли съм бил аз, ама нека минем на ЛС да не спамим излишно тук.
Аватар
yavka
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1945
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:57 pm
Местоположение: София

Мнениеот skiman » Чет Ное 20, 2008 10:18 pm

Ехеее, честито Явка. Послуша ме значи. Не си сбъркал :beer: Са остава и да почерпиш ;)
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот yavka » Чет Ное 20, 2008 10:38 pm

Аз още като прочетох за теста и почнах по нета да търся информация. След това ти ми прати едно филмче и почнах повече да се заглеждам по подобни ски и не след дълго ми станаха любими.
Сега останаха малко пари, който ще стигнат за малки неща за малката пудра, а за догодина се надявам да имам и за лавинна екипировка.
Аватар
yavka
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1945
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:57 pm
Местоположение: София

Мнениеот Вилката » Пет Ное 21, 2008 11:04 am

На http://www.banskoski.com обявиха 29.11 (събота) за начало на ски-сезона. До тогава ще имам и съвсем точно инфо за състоянието на пистите и ще ви кажа стават ли или не.
Та мисълта ми е - ако има мераклии може да си разменим телефони и да покараме заедно. Надявам се и сноубордистите да четат тук, че да не пиша и в тяхната тема ;)
От личен опит мога да кажа, че при наличие на сняг едни от най-хубавите периоди за каране по писти е точно този до Коледа. Обикновено намаленията са по-големи, а още няма навалица.
:beer:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот skiman » Пет Ное 21, 2008 11:11 am

Тия от Банскоски са ми много смешни. След 1 седмица ще откриват, а още нямат цени за картите. Пълни смешници. Хората по цял свят обявяват цени още от август месец, те пазят всичко в дълбока тайна. Е за това и този сезон няма да стъпя там. Освен всичките лай...а които натвориха. :crazy:
И после ми било курорт N1 на балканите :rofl:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта