programa-спешно

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

programa-спешно

Мнениеот axelmax » Вто Ное 09, 2004 11:08 am

1.търся ,програма ,която да превежда от български на английски

за обратната процедура ползвам ТРАНСЛО,въпреки, че праи грешки


2.как да скопирам текст от pdf.file
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот MOD » Вто Ное 09, 2004 12:08 pm

хм ... дума по дума също не е удачен вариянт :)
А по въпроса за програмите - има една пет годишна по езиковите гимназии - много удачна ми се струва :))))

Сега сериозно - не съм срещал читава програма за превод ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Вто Ное 09, 2004 12:20 pm

мерси ,за бързата реакция:wavey:
:wavey:

темата още е в сила такаче .....................а бе пишете друго неискам :P
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот mih » Вто Ное 09, 2004 2:12 pm

[quote="MOD"]

А по въпроса за програмите - има една пет годишна по езиковите гимназии - много удачна ми се струва :))))
[/quote]

:D:D върши работа наистина, веднъж инсталираш ли я на харда и няма мърдане. оттам нататък само ъпдейти, а пък решиш ли да смениш програмния език, става все по-лесно със всеки следващ :8D: важното е,че програмата им е добре написана!
;)
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот 4getcredo » Вто Ное 09, 2004 3:19 pm

за PDF-a и това дали може да избираш и копираш текста от него зависи от security-то му при генерирането на pdf-a, т.е. ако му е заложено да не можеш да го копираш, няма да можеш и в Text mode. Има и други рестрикции - за edit, за print, зависи! Не се учудвай, ако не можеш да избереш текста.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ozzie » Съб Ное 20, 2004 2:55 pm

Ами потърси "BULTRA" само че предупреждавам, че това което излиза като краен продукт в повечето случай не е за гледане, може да си издраифаш червата! Сериозно говоря! А за *.PDF трябва "Acrobat"-а да е 6.0 и нагоре. Остава само да си го намериш на сървър от който не отчита трафик (освен ако не си на неограничен). Освен това има и разни програмки (които все още не съм ги пробвал- свалях ги вчера) в DOWNLOAD.BG порови и там, може да намериш нещо... ;)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Albinosko » Чет Дек 09, 2004 12:36 am

Колкото и да е добра дадена програма не винаги превежда на 100% правилно. Наистина има много добри програми за превод, но зависи за какво ти трябват.
Ако не успееш от първия път, явно не си Чък Норис...
Аватар
Albinosko
 
Мнения: 1260
Рейтинг: 1764
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 12:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот asahi » Чет Дек 09, 2004 9:47 am

За превода ти казаха. Аз лично не съм чувал за програма, която превежда от български н аанглийски. За да пребориш PDF-а ти трябва Adobe Acrobat, което не е Acrobat Reader. Платен е - знаеш къде и как да го намериш. И 5-та версия ще ти свърши работа. За сваляне на защите се използва PDF Recovery. Потърси я с Гугъл. Пробната версия разбива PDF-и до 18 страници. Успех!
(__0000__)
II II
asahi
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 3:38 pm

Мнениеот did » Чет Дек 09, 2004 2:01 pm

axelmax, каквито и акробатични изпълнения да правиш, това което ти каза 4getcredo е единствената истина. Ако когато е създаван PDF-а авторът му е забранил да се копира текст от него или да се печата или нещо друго, ако ще не акробат, ами акробатка да ползваш, ефекта си е никакъФ! И в случая няма значение дали си с reader или платената версия, ама НИКАКВО! Аз ползвам acrobat 6.0 pro и наистина съм много доволен и от PS-драйвера, и от това как се справя със шрифтове и кирилица, и от настройките за сигурност, но когато ми е попадал файл със съответните настройки за сигурност си стоя и гледам умно без да мога да направя каквото и да било.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот SPA » Чет Дек 09, 2004 2:46 pm

[quote="did"]
... но когато ми е попадал файл със съответните настройки за сигурност си стоя и гледам умно без да мога да направя каквото и да било.
[/quote]


Ами питай де. То с питане и до Филипополис се стига.

Има една програмка нарича се kleptomania. Пробвай я!!!
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 86 госта