Реклами

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Реклами

Мнениеот Victor » Пон Ное 08, 2004 8:43 am

Не ви ли си е случвало да гледате реклама и дотолкова да ви се стори тъпа/смешна/неподходяща/комерсялна и т.н. че вместо като отидете в магазина да купите въпросното нещо така да ви отврати че да се кълнете да не си купите рекламираното ?Постнах това защото според мен рекламите стават все по- тъпи.Аз например като гледам сегашните реклами се чудя "Ами ако рекламираното е като рекламата няма никога да си дам парте за него!"
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Пон Ное 08, 2004 10:31 am

Еталон за тъпота и липса на всякава идея е рекламата на МТЕЛ с онези безумни баскетболисти, които вместо да играят говорят по телефоните си! По-безидейна и бездарна реклама не познавам... като я пуснат и сменям канала! Тия нямат ли къде да си похарчат парите, че инвестират в такива неща! :crazy:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Victor » Пон Ное 08, 2004 12:39 pm

Да бе верно оная на Mtel верно :crazy: .Ами онази с "силата на propolisa" мамо има нещо спецялно в тази паста- е то на съдизъм ме избива като я гледам просто:cussing:
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Deimos » Пон Ное 08, 2004 3:15 pm

Глупавите реклами с лопата да ги ринеш.
Най антипатичните ми реклами са тези, с които някой се опитва да бие рекорда за скорострелно изговаряне на най-много глупости в рамките на 30 секунди. Един от най-цветущите примери - някакъв почистващ препарат беше... дето даже и с котления камък се справял. Е в тази реклама няма и четвърт секунда в която никой нищо да не казва. И то всичко се изхърля с такава времева "компресия" на словото, че лошо да ти стане.:xx(:

Според мен ще е по-интересно да се обърнат нещата и да се говори за най-готините реклами. ;)

Може би една от най-култовите телевизионни реклами които съм гледал, в момента се върти по българския ефир - Smirnoff Red - Get Out! Директно попада в графата ми "рекламни шедьоври"! Абе просто радост за възприятията.

Също така, страшни бисери пуска и IKEA (т.е., рекламната им компания). Една лоша тяхна реклама не съм видял (за жалост се засичат само в "Рекламна пауза" и в нет-а).

The Coca Cola Company - въпреки, че нямат кой знае какви шедьоври, всичките им реклами са свежи, веселяшки, с готина музика :D. (А пък и какви български кавъри имат - от рода на "Пужаааар! Пужааааааар!" :rofl:)

Сега се сещам и за още една готина реклама - на новия Honda Accord. Ама не тези кратки и логически разкъсани сегменти които пускат в нашия ефир, а оригиналната, двуминутна версия.
mtb stratiev com
Deimos
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 2:28 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Пон Ное 08, 2004 3:31 pm

[quote="Deimos"]



Сега се сещам и за още една готина реклама - на новия Honda Accord. Ама не тези кратки и логически разкъсани сегменти които пускат в нашия ефир, а оригиналната, двуминутна версия.


[/quote]

Гледал съм клипа по нета целия!!! Мания е!
И нтересното за него е, че няма и секунда анимация - всичко е снимано с нагласена система от истински чарколяци, които падат, търкалят се и задвижват други!!! Четох статия някъде за нея за около 996 опита с установката са я направили. Снимана е в Парижки апартамент и на 2 места е била прекъсвана при снимките, за да могат да наредят следващия участък, че не им е стигало място на дължина!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Deimos » Пон Ное 08, 2004 4:47 pm

[quote="jivkonik"]
Гледал съм клипа по нета целия!!! Мания е!
И нтересното за него е, че няма и секунда анимация - всичко е снимано с нагласена система от истински чарколяци, които падат, търкалят се и задвижват други!!!...[/quote]


И аз съм чувал нещо такова.
Обаче има един момент в рекламата, дето или просто немога да го разбера, или е някаква ненормална недомислица, която разваля цялата идилия. Някой може ли да ми каже, каква точно е идеята с качващите се по наколон нагоре гуми? При това засилващи се нагоре?!? :crazy: Ей това немога да го разбера.
mtb stratiev com
Deimos
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 2:28 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Ное 08, 2004 4:57 pm

[quote="Deimos"]


И аз съм чувал нещо такова.
Обаче има един момент в рекламата, дето или просто немога да го разбера, или е някаква ненормална недомислица, която разваля цялата идилия. Някой може ли да ми каже, каква точно е идеята с качващите се по наколон нагоре гуми? При това засилващи се нагоре?!? :crazy: Ей това немога да го разбера.
[/quote]


Рекламата е нумеро уно и е заснета на 607 дубъл. Носили са си 2 разглобени Accord-а в камиона. Отначало шефовете в Хонда не били особено впечатлени и казали "Ааа, хубава компютърна анимация", но като разбрали, че всичко е наистина, окръглили очите.

А каква е идеята за гумите не знам, знам само как са успели да ги накарат да се качат нагоре - с ексцентрична тежест, балансирана в горно положение - най-малкото извеждане от тази равновесна позиция води до търкаляне на гумата, при подходяща дължина за засилване може от инерцията да се качи и нагоре. Иначе наистина изглежда нереален момент ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот AgentOrange » Пон Ное 08, 2004 5:32 pm

Добри реклами напоследък:
-Durex - серията с "нашествието на гигантските сперматозоиди", особено тая скърцащата дето са зад един найлон
-Yellow Pages - по Extreme въртят една доста идейна тяхна реклама с един пич в един празен апартамент...
-Рекламите на Toyota Corolla от серията "ти чувал ли си Corolla да закъса?"

И, на байк-тема :) Mongoose имат две уникални реклами с едно дърво и един камък... За който не ги е виждал - ще гледам да ги кача някъде и ше пусна линк.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот barbarossa » Пон Ное 08, 2004 7:08 pm

http://free.data.bg/serendipity/HONDA/

ето я прословутата реклама и мен ме кефи адски много :I:I:I
Аватар
barbarossa
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 04, 2003 10:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Victor » Пон Ное 08, 2004 7:30 pm

[quote]Според мен ще е по-интересно да се обърнат нещата и да се говори за най-готините реклами. [/quote]

Да де то на мен целта ми беше да полафим малко за реклмаите по нашите телевизии които с изклячение на 2-3 са направо плачебни!
Но просто тази с HONDA е направооо :bowdown:.Сега пак я гледах благодарение на линка (мерси много за него) еми по хубава реклма не съм гледал от години!
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот No1s » Пон Ное 08, 2004 8:15 pm

Opredeleno reklamite, koito AgentOrange spomena- na Durex i na Toyota Corolla, sa spored men nai-dobrite, koito se vartqt v momenta po BG efirite. Ina4e moite lubimi reklami sa na Budweiser. Prosto vinagi mnogo im se zabavlqvam.
Kato cqlo reklamite pri nas sa prosto super zleee. Kato q vidite taq lelka deto reklamira neznam si kakav prah za prane prosto vi se dopovrashta. Sichko e edno i sashto. Nqma nikakva improvizaciq, ili ako ima to e ot nqkoi palen t****k.
Onova predavane po BNT "Reklamna Pausa" e mnogo dobro. Ne vinagi moga da go gledam no prosto vinagi ima nqkoq strashna reklama ot koqto prosto ne moje da ne napalnite pampersite.....ot smehhh:spiny:
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Ное 08, 2004 9:33 pm

[quote="No1s"]

Ina4e moite lubimi reklami sa na Budweiser.
[/quote]


От серията Whaaazuuuuuuuuuup? ли? :8D:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот reaper » Пон Ное 08, 2004 9:45 pm

[quote="No1s"]

Kato q vidite taq lelka deto reklamira neznam si kakav prah za prane prosto vi se dopovrashta. Sichko e edno i sashto. Nqma nikakva improvizaciq, ili ako ima to e ot nqkoi palen t****k.
[/quote]


точно така. тези реклами са ми най-отвратителни. все ми е чудно оная бабичка с белината...ма*ка й, от къде я вади всеки път, от задника си ли?! толкова е изнервяща, че полудявам когато я видя. освен това рекламите ги дават и по доста неблагоприятно време. все по-често започна да ми се случва следното: сядам си аз да вечерям около 8-9 часа, по принцип нормално за ядене време. и като започнат разни реклами на дамски превръзки, тампони, хапчета против диария, или такова които ти расзкарват газовете. има една доста отвратителна. на някакъв си ароматизатор, глайд или нак'ъв друг бокук,с едно тъпо тайванче дето сере и казва: "уфффф, че мирише!":crazy::crazy:. според мен освен, че трябва да се правят смислени реклами, които да заинтригуват клиента, то и да се излъчват в подходящо за целта време. не мислите ли?
Follow the Reaper
пишете на кирилица!
reaper
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:46 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sp0nG » Пон Ное 08, 2004 9:58 pm

Според мен оная реклама на Мезим Форте, в която една дебела лелкка пее "Вече ми е леко, чувствам се добре" просто РУЛИРА, обаче на първо място по тъпотия са рекламите на вафли 'Чайка', те убиват всичко детско в мен:dark:
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот MyxoMopa » Вто Ное 09, 2004 1:29 am

[quote="Victor"]

Не ви ли си е случвало да гледате реклама и дотолкова да ви се стори тъпа/смешна/неподходяща/комерсялна и т.н. че вместо като отидете в магазина да купите въпросното нещо така да ви отврати че да се кълнете да не си купите рекламираното ?Постнах това защото според мен рекламите стават все по- тъпи.Аз например като гледам сегашните реклами се чудя "Ами ако рекламираното е като рекламата няма никога да си дам парте за него!"
[/quote]


az za tova ne vkliu4vam ve4e TV,
po TV samo reklami vurviat i v pauzata, ako ia iz4aka6, moje da dohvane6 po niakoia telenovela ili horoskop
MyxoMopa
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 5:03 am
Местоположение: British Indian Ocean Territories

Мнениеот screamBoy » Вто Ное 09, 2004 1:49 am

ей Agent-е ти едно време като ми даде клипчетата то закво беше, за да се мъчиш сега да ги катериш някъде ли ??
ftp://ftlbg.com/screamBoy/Bike/mpg/Rock.mpg
ftp://ftlbg.com/screamBoy/Bike/mpg/Tree.mpg
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот mih » Вто Ное 09, 2004 10:19 am

абе, хора, вие още ли гледате телевизия?!
нали има интернет?>?
сега ще кажете - ами биг брадър, анимал планет, дискавъри!?
плюя на тях и на цялата тв комерсиална пропаганда, която се превръща и в политическа щом почнат новините...
Америка защо мислите си преизбра чучелото?!
щото са медийно манипулирани, затова!
както и всички ние, де, но не пречи все някой някога да се осъзнае!
отварям дебат - какво ви дава телевизията, и какво ви взима?
/ако се развие, местете го в отделна тема./
TV SUX, дори и в самата Америка все повече хора я намират демоде, културен атавизъм, идиотска и прочее!
четете книги по-добре! (може и в .doc формат ;))
а по повод рекламите - и аз като повечето млади хора преди време много исках да се занимавам с реклами - брей, колко креативно, идейно и т.н. но сега това е предпоследното нещо, което искам да правя.
малко са истинските реклами, и както личи могат да се намерят и в нета ;)
поклон пред Абсолют и Бенетон, които превърнаха рекламата в изкуство, както и пред Анди Уорхол, той си знае защо.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот AgentOrange » Вто Ное 09, 2004 11:45 am

[quote="screamBoy"]

ей Agent-е ти едно време като ми даде клипчетата то закво беше, за да се мъчиш сега да ги катериш някъде ли ??
ftp://ftlbg.com/screamBoy/Bike/mpg/Rock.mpg
ftp://ftlbg.com/screamBoy/Bike/mpg/Tree.mpg
[/quote]


Тенкю :)
Та значи който не ги е виждал задължително да им хвърли по едно око.

"...and he attacked me."
"Allright, up against the rock, rock..."

Култ :)
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот MyxoMopa » Вто Ное 09, 2004 1:31 pm

[quote="mih"]

абе, хора, вие още ли гледате телевизия?!
нали има интернет?>?
сега ще кажете - ами биг брадър, анимал планет, дискавъри!?
плюя на тях и на цялата тв комерсиална пропаганда, която се превръща и в политическа щом почнат новините...
Америка защо мислите си преизбра чучелото?!
щото са медийно манипулирани, затова!
както и всички ние, де, но не пречи все някой някога да се осъзнае!
отварям дебат - какво ви дава телевизията, и какво ви взима?
/ако се развие, местете го в отделна тема./
TV SUX, дори и в самата Америка все повече хора я намират демоде, културен атавизъм, идиотска и прочее!
четете книги по-добре! (може и в .doc формат ;))
а по повод рекламите - и аз като повечето млади хора преди време много исках да се занимавам с реклами - брей, колко креативно, идейно и т.н. но сега това е предпоследното нещо, което искам да правя.
малко са истинските реклами, и както личи могат да се намерят и в нета ;)
поклон пред Абсолют и Бенетон, които превърнаха рекламата в изкуство, както и пред Анди Уорхол, той си знае защо.
[/quote]


az za tova ne vkliu4vam TV,
po TV samo reklami vurviat i v pauzata, ako ia iz4aka6, moje da dohvane6 po niakoia telenovela ili horoskop
MyxoMopa
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 5:03 am
Местоположение: British Indian Ocean Territories

Мнениеот Zink » Вто Ное 09, 2004 2:10 pm

Най-тъпата реклама е оная на Orbit дето неква идиотка си лепи тиксо по зъбите. Егати гнусната реклама. просто като я пуснат и превключвам веднага. Другата глупава и безмислена реклама е оная на бонукс дето един дядка готви кебапчета и му се е изцапала престилката.
Иначе за хубави реклами:
за Тойота и за Пепи.
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот barbarossa » Вто Ное 09, 2004 6:10 pm

за феновете на big brother:
http://free.data.bg/vanisher/Big%20Brother%20BG/

:I:D:I:P
Аватар
barbarossa
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 04, 2003 10:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот No1s » Вто Ное 09, 2004 9:40 pm

[quote="PtD"]

[quote="No1s"]

Ina4e moite lubimi reklami sa na Budweiser.
[/quote]


От серията Whaaazuuuuuuuuuup? ли? :8D:
[/quote]

aha:hbang::hbang2:
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот No1s » Вто Ное 09, 2004 9:48 pm

Eeeee neee! Aide i tuk li she pochnete s taq PROSTOTIQ narechena "Big Brother". Prosto tova neshto molq vi se ne go spomenavaite che kato go chuq mi se hodi do toaletnata za edna specialna operaciq:^:
Seriite na Orbit i neznam si tam kakvi davki sa sashto mnogo zleee. Se za nqkakvo "ph" mi govorqt, ako ne gi qm she mi se razvalqt zabite i tem podobni. Ne gi qm i kvo, pak si imam zdravi zabi. Prosto pri nas ima tochno 3 temi za reklami- kozmetika, prahove za prane i "grija za usnata higiena: :D.
V posledno vreme zabelqzvam che ako edin film e 2h, to 30 minuti otivat v reklami, koito bivat puskani tochno v nai-kulminacionniq moment ot filma. :crazy::dark:
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Сря Ное 10, 2004 4:03 pm

[quote="No1s"]


V posledno vreme zabelqzvam che ako edin film e 2h, to 30 minuti otivat v reklami, koito bivat puskani tochno v nai-kulminacionniq moment ot filma. :crazy::dark:
[/quote]


Ни съ шашкай, отиди погледай публичните американски телевизии да видиш как се вмъква филм между рекламите, вместо обратното :o)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот kagami » Сря Ное 10, 2004 5:34 pm

Твърди се, че рекламите не са за да се харесват. Аз например не понасям рекламите на Сисли, но познавам марката благодарение на гадните им според мен реклами. Тук вероятно ще се намери някой, който да каже, че рекламният отдел на фирмата си е свършил добре работата. Защото рекламата, а следователно и марката, е запомнена, независимо дали с положителен или отрицателен знак. Друг е въпросът дали бих се радвала на дрехи на Сисли.
Е, Palmers бих носила, и то не на последно място заради рекламите им :D

От телевизионните реклами в момента тази на Хонда е наистина много яка. Харесва ми и една реклама по Еurosport, с един огромен състезател по вдигане на тежести, чува се песента "You're strong enough", състезателят се напъва напъва (да вдигне щангата, която не се вижда) и накрая се чува шум от тоалетно казанче.
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот bikerider » Сря Ное 10, 2004 5:53 pm

[quote="kagami"]

Твърди се, че рекламите не са за да се харесват. Аз например не понасям рекламите на Сисли, но познавам марката благодарение на гадните им според мен реклами. Тук вероятно ще се намери някой, който да каже, че рекламният отдел на фирмата си е свършил добре работата. Защото рекламата, а следователно и марката, е запомнена, независимо дали с положителен или отрицателен знак.:D
[/quote]


абсолютно - точната дума от теорията е "внедряване". питайте племенника на Фройд за повече...
и понеже ми е писнало да гледам тъпотии и да ми внедряват кви ли не глупости и помии в подсъзнанието вече не гледам телевизия и не слушам радио. други медии бол... та... що се ядосвате като имате избор?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот AgentOrange » Сря Ное 10, 2004 10:10 pm

[quote="Deimos"]


Може би една от най-култовите телевизионни реклами които съм гледал, в момента се върти по българския ефир - Smirnoff Red - Get Out! Директно попада в графата ми "рекламни шедьоври"! Абе просто радост за възприятията.
[/quote]


Между другото, макар че е рекламата с най-хубаво послание в момента, това далеч не е първата добра такава на Smirnoff. Сериите с бутилката, променяща образите, също са много силни...
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот ThEUfO » Сря Ное 10, 2004 10:25 pm

Рекламите че са кен*Ф, такива са 99% от тях, но както са казали хората : И най-лошата реклама си е реклама! :]
Древна мъдрост: "s****** ** **** po default"
ThEUfO
 
Мнения: 374
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 5:20 pm
Местоположение: Madagascar

Мнениеот Deimos » Чет Ное 11, 2004 12:16 am

[quote="AgentOrange"]

Между другото, макар че е рекламата с най-хубаво послание в момента, това далеч не е първата добра такава на Smirnoff. Сериите с бутилката, променяща образите, също са много силни...

[/quote]


Вярно! Тези ги бях забравил. :D
[img]http://www.coloribus.com/smirnoff/smirnoff54.jpg[/img]
mtb stratiev com
Deimos
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 2:28 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Чет Ное 11, 2004 2:08 am

[quote="kagami"]

Твърди се, че рекламите не са за да се харесват. Аз например не понасям рекламите на Сисли, но познавам марката благодарение на гадните им според мен реклами. :D

[/quote]


Буааааааааа, рекламите на Sisley смучат! Отврат! Някои от тях навяват мисли за зоофилия :puke: Ако бях жена, направо щях да им обявя бойкот... Но понеже съм мъж си ги нося без угризения :rofl:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Следваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 97 госта