За децата от 60-те, 70-те и 80-те...

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Мнениеот SpoileR » Чет Яну 10, 2008 7:29 pm

did написа:водните змии миришат на риба, ако ги печеш живи...


:D :agree:



Ако видя някое от децата ми да прави сега това, което аз съм правил като малък, ще има бой! Дума да няма :D


:rofl: :rofl: :rofl: :fight: :qright:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Antares » Чет Яну 10, 2008 8:44 pm

skiman написа:
Yavkata написа: но не мога да се сетя как се казваха малките стъклени топченца.

Сирийчета :D

Тази игра, както и топчетата имат различно име във всеки край.
Аз примерно, като израстнал в Пловдив, ще кажа, че се казват "Джамини".
Иначе можете да срещнете лемки, билички, билюри, гимлички и куп други наименования...
Тази игра, според мен е мъртва от поне десет години... може и повече...
Още си пазя кутийката с джаминките...
TOYAGA написа:Най-готините фунийки ставаха от "Огонек"- чичката на нашия РП го продаваше задължително с PIF-четата, щото иначе не му вървеше... :D Най-готините ластици за прашки (не за скобички, а от големите) се изрязваха от противогази, а за скобарниците имаше едни перфектни тънки бели в тирантите. :D

Още си пазя списания "PIF" от детството на баща ми. Седят си в нас и обещавам някой ден да ги показвам на децата си (ако бъда наказан с такива). Както и колекцията ми от "Дъга"... "Добромир" кърти!
Като малки с един приятел крадяхме капачките от вентилите по гумите на колите. А какъв deathmatch ставаше с фунийките и колелетата из дебрите на Лаута... Нечовешко.
Баща ми ми подари скейтборд с лика на Майкъл Джексън, който за доста дълго ми разпали страстта по скейта, но тогава никой в квартала не знаеше, че освен да се возиш и да правиш "контри" с това могат да се правят някакви трикове... Баща ми, като инженер беше сложил гумени плоскости на местата, където стъпвам, за по-добро сцепление, щото оригиналните шкурки бързо ги изпокъсах, с което скейта ми стана по-тежък от HT1...
Лятото на Лом с братовчед ми слагахме камъни по релсите на влаковете и гледахме как ги пръсва.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Чет Яну 10, 2008 10:28 pm

did написа:Ако видя някое от децата ми да прави сега това, което аз съм правил като малък, ще има бой! Дума да няма :D


Но ти, разбира се, няма как да ги видиш. :rofl:
Странно, без да съм чел темата, днес по едно време се сетих за някои от детските си игри, пакости и приключения. Тоя форум да няма телепатични функции?
А пък сега се сетих за още повече :D

Прашките за скоби не помня с какви ластици ги правехме, но баба ми имаше солиден асортимент, така че най-вероятно сме пробвали различни модели :D За самите скоби колко тел и жица са минали през ръцете ми, хаха, най-ценна беше една дебела тел от бял метал (може би някакъв алуминий), която стоеше на тавана на вилата и се ползваше само за специални случаи, защото баба ми рядко отпускаше от нея, пък ние гледахме да не крадем много...

Не, не трябваше да ме връщате в тия години, сега цяла вечер ще се сещам за разни глупости! :(!: :agree: :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Чет Яну 10, 2008 11:38 pm

@chill, това с азотната киселина и глицерина и аз съм го пробвал, също не стана, но после се сдобих с наръчник на химика-технолог и открих, че ако просто ги смесиш при стайна температура, глицеринът веднага се разлага. Трябва да поддържаш температура 17'С и още други условия.

Аз, бидейки от семейство на химици, най си падах по бомбичките, димките и химическите пакости. :^:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот mih » Пет Яну 11, 2008 8:01 am

ндам, на билички бях един от асовете в междублоковото пространство... листенца, средняци, биренки, бях поспечелил баят... прав кат кол! кути... 3-6-12-18... андрей... Нищо!!! заместванките ми бяха любими...
освен това знаех къде се съхраняват противотоковите ръкавици в подстанцията, в която работеше баща ми, и винаги имах няколко първокласни ластики (както им викаме на прашките в Бургас)...
тръби за фунийки взимахме най-често от антените на покрива на блока (любимо място за обстрел и за пушене на Феникс и БТ, а по-късно и за първите свалки), а за самите фунийки най-често го отнасяше Жената днес...
майка ми бачкаше в Кабелния, та и скобелници имах, ама за тях отнасях най-много бой, та не се задържаха много...
бойното ми снаряжение беше допълвано от бомбички (болт и гайка, миниум-бронз, пълнени фулмастери с барут от кибрит), димки (амониевата селитра на бащата се свършваше доста бързо) и един тъпкалник (което е нещо като примитивен мускет)...
често излизахме на лов за жаби (с прът или с ластика), вкусни са, а съм ял и водна змия, ама не ме изкефи... о, и за риба, разбира се....
ходехме често и да крадем грозде или слънчогледови пити, налазвали сме и градинки...
ами балканчетата, мойто беше Вит от 115 лв с никелирани калници, които махнах най-напред, барабар с фара, динамото и предната спирачка... имах и сини гуми за бмх, от ония, дето бяха с по-голям балон и се изтриваха супербързо... кормилото беше извито напред за по-агресивна стойка, на пистата за мотокрос до нас правихме първите си скокове (DJ :D ), счупих три пъти вилката и два пъти кормилото, а когато приятел на баща ми ми направи ново от няква суперздрава стомана от Нефтозавода и спрях да го чупя :)
имах и руски скейт с колелца на релси и с каучукови гуми, на фона на българските пластмаски (викахме им рибки) бях ебаси гъзара... е, първо го карах седнал, докато схвана за какво иде реч :) а после правех трикчета, скачах бордюрите...
обожавах да се скитам из село с колелото, знаех всички сладки сливи и коя череша кога узряваше... завирал съм се къде ли не... изоставени къщи, бараки, строежи, фабрики, рудници... даже и в курник се наврях веднъж, да видя как живеят кокошките, ама не ми хареса... нямаше дърво, на което да не се бях качвал, имах си даже и къщичка на сливата в село...
оттогава обичам и да паля огън... пекли сме си какво ли не... правехме си факли от найлони и хвърляхме празни деодоранти в жарта, а накрая пикаехме ритуално отгоре...
в първи клас подкарах москвича на татко на един полигон, първо седнал в скута му, а в трети клас - и сам... карах го най-често по черни пътища и по асфалта ми беше адски скучно... а в девети клас татко отиде за месец в чужбина, като заключи москвича отвътре(беше спрян от движение поради множество повреди), отвърза клемите на акумулатора (който и бездруго беше издъхнал) и взе ключовете със себе си, което, разбира се, ни най-малко не ме спря да ходя с него на училище... като се върна бащата му го върнах с поправена скоростна кутия и знаех да управлявам "кола" с половин оборот празен ход на волана, прецакан съединител, педал за газта със собствено мнение, липсваща ръчна спирачка, залепено реле на мигачите, скорости, които се самоизключваха при повече газ, падащо гърне и какво ли още не...
после почнахме да забелязваме момичетата в блока, а и те нас, почнахме да ходим на лостове, да си мерим пишките, да си слагаме гел и да си правим дискотека в общото мазе, там още стоят и първите ни графити... за пръв път бях DJ с новия си двукасетъчен касетофон, после дойдоха и първите натискания, първата целувка, сефтето... а през това време възрастните говореха за Чернобил, а по-късно и за някаква мистериозна Демокрация... :dunno:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Yavkata » Пет Яну 11, 2008 9:35 am

А предаването на вторични суровини,а? Помните ли какъв бизнес беше? Основен източник на доходи за много деца. Вестниците и бутилките от Швепс("Златен портокал" и пържени кюфтета с хляб ,най -вкусната храна!), бяха далавера. Много мразех когато ме караха да връщам бутилки от олио. Изкупуваха ги на около 2-3 км от къщи,и ми ми беше супер гадно да влача дрънчащи торби и мрежи.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот Reactor » Пет Яну 11, 2008 9:54 am

Yavkata написа:А предаването на вторични суровини,а? Помните ли какъв бизнес беше? Основен източник на доходи за много деца. Вестниците и бутилките от Швепс("Златен портокал" и пържени кюфтета с хляб ,най -вкусната храна!), бяха далавера. Много мразех когато ме караха да връщам бутилки от олио. Изкупуваха ги на около 2-3 км от къщи,и ми ми беше супер гадно да влача дрънчащи торби и мрежи.


Верно е.Повечето по готини за онова време играчки си бяха и скъпички за стандарта.И аз си ги купувах именно като събирах и връщах най вече стъклен амбалаж,че у дома такъв най се намираше.
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот skiman » Пет Яну 11, 2008 10:08 am

И имаше Светло пиво..по 32 ст....изстудено в кофа с вода :bowdown:
Любимото беше след мач лятото да си вземем една каса Светло и да се хидратираме :^:
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Reactor » Пет Яну 11, 2008 10:17 am

skiman написа:И имаше Светло пиво..по 32 ст....изстудено в кофа с вода :bowdown:
Любимото беше след мач лятото да си вземем една каса Светло и да се хидратираме :^:

Онова дето беше без етикет на бутилката ли.. малииии,как цепеше глава от него.. :bowdown: :cyclops:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот skiman » Пет Яну 11, 2008 10:19 am

Reactor написа:
skiman написа:И имаше Светло пиво..по 32 ст....изстудено в кофа с вода :bowdown:
Любимото беше след мач лятото да си вземем една каса Светло и да се хидратираме :^:

Онова дето беше без етикет на бутилката ли.. малииии,как цепеше глава от него.. :bowdown: :cyclops:

Мда...имаше кафяви и зелени бутилки. Зелените рулираха :D
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот 4getcredo » Пет Яну 11, 2008 10:27 am

mih написа: ...


:bowdown: Земляк (май е по-точно 'пишлеме') в пълния смисъл на думата... :D Уточнението за ластиките и на ме ми се прииска да го направя... ама забравих. :) Може би трябва да спомена, че ползването на дървен чатал беше за лигльовците... истинските хулигани ползваха пръстите си за тази цел. :) Още мога да стрелям.:^:

При едно найлоно-факелно шествие... чиято цел беше бомбардиране на божи кравички (едни червени буболечки, които много често ходят в комплет една връз друга) за малко да подпаля купата сено на дядо ми, долепена до саята и обора... саможертвено се хвърлих да гася като се възнаградих с няколко дупки по пръстите и колената от стопения найлон... разбира се купата и аз оцелях :D без да ям бой... не си спомням какво съм казал за изгарянията.

Наш'та жигула не съм я ползвал обаче като mih ... гъзар! :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот SpoileR » Пет Яну 11, 2008 10:35 am

mih написа:

знаех да управлявам "кола" с половин оборот празен ход на волана, прецакан съединител, педал за газта със собствено мнение, липсваща ръчна спирачка, залепено реле на мигачите, скорости, които се самоизключваха при повече газ, падащо гърне и какво ли още не...


после дойдоха и първите натискания, първата целувка, сефтето... а през това време възрастните говореха за Чернобил, а по-късно и за някаква мистериозна Демокрация... :dunno:


@mih сцепваш братле! :rofl: :bowdown: :beer: :)
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот tanya » Пет Яну 11, 2008 2:16 pm

Някога цялата лятна ваканция я прекарвах на село при баба ми. Още със събуждането изчезвах някъде навън с колелото. Карахме балканчета, че то друго нямаше тогава, но пък по цял ден не слизахме от тях. Колко състезания си правехме по улиците. А лагерните колички спомняте ли си ги? Край нас имаше хубави баири и като се засилиш с количката по тях беше голям кеф. Веднъж така излетях от пътя, че после цял ден се търкалях от болка в стаята си. Единият ми крак беше останал без кожа и не смеех да се покажа пред баба ми за да си получа конското. Почти всеки ден играехме на фунийки, всякакви игри с топка, висяхме по дърветата. Имаше и една игра с ластик. Двама държаха ластика и го омотаваха по някакъв начин. Третият трябваше да премине без да закачи никъде ластика, като или се промуши като червей или го прескочи. Като си помисля колко високо скачахме, ако сега се опитам да скоча така, сигурно ще се пребия като куче. И така - докато се мръкне. Не се прибирахме дори да ядем. По някое време се появяваха бабите, да ни търсят с по някоя филия в ръка. През учебно време също си беше гот. Тренирах конен спорт и половината си ден прекарвах на конната база. А тя беше на 3-4км извън града. Колко сме се къпали с конете из вировете на реките или пък ходехме да си крадем плодове по градините. Голям кеф беше и гоненето на сърни в горите, обаче нямаха стигане.
Нямаше компютри и кабелна, ама поне си оттиграхме. Сега вече няма конна база. Не съм виждала и деца да играят на фунийки. Всъщност кат се замисля почти не виждам деца да играят навън.
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Мнениеот did » Пет Яну 11, 2008 2:19 pm

tanya написа:Всъщност почти не виждам деца да играят навън.


Те сега не играят. Сега позьорстват.

Игрите навън задължително биват заснемани и после коментирани из форуми, Skype, ICQ, IRC... Играта навън, без никой да те види, вече не е модерна.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Alpina » Пет Яну 11, 2008 2:49 pm

То и да имат желание или някой е паркирал на полянката, или някакви се напиват на катерушките, ако са останали след поредната акция "желязо", или някоя лелка я боли глава и и вдугат шум.

До преди 3 години зад блока, лятото беше лудница от дечурлига, сега има само единични опити и то биват бързо осуетявани :V:

Даже като че ли е срамно да играеш на вън, явно нямаш компютър, конзола или gsm и за това си там :dunno:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Quiz » Пет Яну 11, 2008 3:16 pm

В продължение на 3-4 години, във вътрешния двор на кооперацията ни, се събираше една банда с подрастващи кандидат-тийнеджъри, които крещяха, псуваха, пиеха, чупеха каквото сварят и така до ранните сутрешни часове. Всяка нощ, разбира се! Външна намеса и викането на полиция не помагаше. И родителите им не смееха да им направят забележка даже. Честно казано, колкото и да бяха малки, молех се по-скоро да открият секса, щото вече не се издържаше на среднощните буйства, а явно само това можеше да промени ежедневието им...
Е, миналото лято май го откриха :D
Та искам само да потвърдя, че забавленията вече са съвсем различни... :crap:
Аватар
Quiz
 
Мнения: 1063
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот mih » Пет Яну 11, 2008 7:34 pm

@4getcredo

от тия найлони имам два белега на едно и също място на дясната ръка, един върху друг :) тъкмо мина единия и айде пак... ми то не е лесно да го държиш изправен без да капе :D
:beer:

@tanya

ей, вярно, лагерните колички бяха много яки... като картинг... :bowdown:
имаше предпочитани марки за лагери, метални, обвити в пластмаса, по-големи, по-малки...при нас предпочитани бяха тези от вагонно-строителния завод (мисля "Гочо Иванов")...
а играта на ластик си е запазена само за момичетата, моля, моля.... :) момчетата скачахме на въже :^:
между другото, неотдавна открих какво означава онова знаменателно Ем-Аа-Ес–Ес-Ааа, Ес-Ес-Аа-Пи-Пи-Аа, което си припяваха "женските" (така им викахме тогава, не се обиждайте) :
та, открих отговора в една песен на Блуба-Лу - всъщност това е леко изопачено спелиране на MISSISSIPPI :crazy: откъде е дошло, понятие си нямам :dunno:
наскоро си припомних и една броянка :

Аката-Баката-Чуката-Бе
Абел-Фабел-Домине
Ици-Пици-Две-Петлици
Кафка-Либерон
и който е посочен последен прави някаква магария :)
Като се замисля по текста и ми става изключително интересно откъде аджеба се е взел, каква ли му е етимологията... детско творчество :)

ай ся кажете и за кръжоците :beer:
кой на какво е ходил? аз - на нищо, истински хулиган :) ходех на лека атлетика и малко на шотокан, а после хванах и волейбола :) е, това не ми пречеше да съм отличник :^:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот outfaced » Пет Яну 11, 2008 7:46 pm

а кой е практикувал екстремния спорт скачане от люлка ...
ние имахме пясъчник малко след люлката (2-3метра) и та скачахме там. Зора беше разбира се да стигнеш до пясъчника ...
Мисълта за сблъсък с бетона обаче действаще мотивиращо и по едно време се мятахме като луди ... засилваш се яко, люлката малко преди да удари в железата и се мяташ. Как някой не се е претрепал :D

също така по едно време мода беше "ходене по ограда"
едната площадка беше с метална ограда широка към 4см. отгоре и зора беше кой най много ще ходи по нея докато падне. Малий ... свят ни са завиваше по едно време. зора беше най вече в обръщанията на двата края. Всъшност това май беше на момичетата повече мания ... а на нас манията ни беше да ги плашим когато баш най много са се съсредоточили да не паднат. Имаше насредата на оградата и един храст шипка. Майсторите минава отвъд него :)

Игрите на криеница няма да ги споменавам. Терена при нас между блоковете беше просто перфектен. Играли сме по 15-20 лапета.

зарибявка при нас бяха и електронните игри ... ония големите дет и сега ги има тук таме, ама тогава това беше "е баааси якото геймене". Само се чудехехме как да си "изковем" стотинки от капачки , че да играем. И ни хващаха и си отнасяхме по някой шамар ...
А кат няма пари седиш и гледаш батковците-майстори.

скейтове имах два, обаче освен зверски да си изкълча единия глезен при първия ми и последен опит за някъв "номер" за повече не ми стигна ентусиазъм


обаче виж на кръжок не съм ходил ... ама на никъв даже
странно като се има предвид че баща ми е бил изявен ТНТМ-еец. Ама аз нещо не съм бил прихванал :)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот cvb » Пет Яну 11, 2008 7:50 pm

Yavkata написа:А предаването на вторични суровини,а? Помните ли какъв бизнес беше? Основен източник на доходи за много деца. Вестниците и бутилките от Швепс("Златен портокал" и пържени кюфтета с хляб ,най -вкусната храна!), бяха далавера. Много мразех когато ме караха да връщам бутилки от олио. Изкупуваха ги на около 2-3 км от къщи,и ми ми беше супер гадно да влача дрънчащи торби и мрежи.
сега сериозно - предлагам ти СДЕЛКА :agree: - я че пииьем а ти че връщаш бутильките хлъц :rofl: :rofl:
майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Мнениеот Reactor » Пет Яну 11, 2008 7:56 pm

И аз се сетих една броянка:

Срало мече на пътече,
кой го яде - ти....

и когото посочат да му мисли :)
Иначе ходих на кръжок по авиомоделизъм.Екстра беше.У нас беше пълно с Етер/не за пиене и добре че майка ми работеше в "Пирогов"/,нафта,рициново масло.Това са компонентите на горивото за моторите на самолетите които правех.Имах три мотора/руски юнаци:)/ и като ги запалех,всички се изреждаха у нас начело с домоуправителя.Голям шум вдигаха.
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот Yavkata » Пет Яну 11, 2008 8:14 pm

cvb написа:
Yavkata написа:А предаването на вторични суровини,а? Помните ли какъв бизнес беше? Основен източник на доходи за много деца. Вестниците и бутилките от Швепс("Златен портокал" и пържени кюфтета с хляб ,най -вкусната храна!), бяха далавера. Много мразех когато ме караха да връщам бутилки от олио. Изкупуваха ги на около 2-3 км от къщи,и ми ми беше супер гадно да влача дрънчащи торби и мрежи.
сега сериозно - предлагам ти СДЕЛКА :agree: - я че пииьем а ти че връщаш бутильките хлъц :rofl: :rofl:

Навит съм! Да те видя колко бутилки ще изпиеш ....олио. :rofl:
Нямаше ДВД, дори видео, но имаше доста квартални кина, без долбисъраундсаунд. Най- близо ми беше кино "Асен Златаров".Винаги сядахме на балкона защото от там можеже да се плюят люспите от семки върху балъците от долу.
Един киноспомен. Бях на 10 -11 години и отидох да гледам в "Ц.Церковски" филма "Междузвездни войни". Нищо не знаех за него , но по заглавието реших, че е нещо за Американската военна програма, тоест политически некъф... Лелееее, не помня как съм се прибрал у нас след филма. По целия път бипках като роботче и от време навреме прелитах ниско като спидер.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Пет Яну 11, 2008 8:26 pm

Yavkata написа:Един киноспомен. Бях на 10 -11 години и отидох да гледам в "Ц.Церковски" филма "Междузвездни войни".


Мммм и аз там го гледах, в малкия салон, беше някъде 1980-81, нещо такова... А преди това пак в същия салон даваха "Свръхчудовище" :bowdown:

А кой си спомня за "Империята отвръща на удара" какви опашки имаше пред "Сердика"? :bigeyes:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Reactor » Пет Яну 11, 2008 8:31 pm

Верно имаше опашки.Това кино беше май единственното с най доброто озвучаване.
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот Ozzie » Пет Яну 11, 2008 8:55 pm

mih написа:ай ся кажете и за кръжоците :beer:
кой на какво е ходил?

Приложно колоездене. :)

outfaced написа:също така по едно време мода беше "ходене по ограда"

Хич да не е, ама веднъж май успях да обиколя училищната. Включително участъка където заварката беше скъсана и оградата се люлееше.

Какви времена, какви времена...
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот 4getcredo » Пет Яну 11, 2008 9:06 pm

Как Alien не се е сетил да 'ви' заклейми... пенсии!!??!!?

В своя защита и за да му се вдигна в очите (на Alien, де) ще кажа, че ходих на кръжок по компютри, на който се научихме общо взето да слагаме "контролера*" (така се викаше, всъщност :idea:), да пускаме Жабката, Конън и... Каратеката, баткаааа!!
:D :rofl:

--------------
*платка към Правец 82, която не знам точно какво е правила?
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот cvb » Пет Яну 11, 2008 9:46 pm

Yavkata написа:
cvb написа:
Yavkata написа:А предаването на вторични суровини,а? Помните ли какъв бизнес беше? Основен източник на доходи за много деца. Вестниците и бутилките от Швепс("Златен портокал" и пържени кюфтета с хляб ,най -вкусната храна!), бяха далавера. Много мразех когато ме караха да връщам бутилки от олио. Изкупуваха ги на около 2-3 км от къщи,и ми ми беше супер гадно да влача дрънчащи торби и мрежи.
сега сериозно - предлагам ти СДЕЛКА :agree: - я че пииьем а ти че връщаш бутильките хлъц :rofl: :rofl:

Навит съм! Да те видя колко бутилки ще изпиеш ....олио. :rofl:
Нямаше ДВД, дори видео, но имаше доста квартални кина, без долбисъраундсаунд. Най- близо ми беше кино "Асен Златаров".Винаги сядахме на балкона защото от там можеже да се плюят люспите от семки върху балъците от долу.
Един киноспомен. Бях на 10 -11 години и отидох да гледам в "Ц.Церковски" филма "Междузвездни войни". Нищо не знаех за него , но по заглавието реших, че е нещо за Американската военна програма, тоест политически некъф... Лелееее, не помня как съм се прибрал у нас след филма. По целия път бипках като роботче и от време навреме прелитах ниско като спидер.
първия и единствен модел видео вхс - електроника по лиценз на акай нашо видео си беше или руско - та съм сбирал целия блок да гледаме прогнило порно с чичолина и др. звезди щото тати е тиражия и беше джумбуш здраво.........
майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Мнениеот chiMol » Пет Яну 11, 2008 10:04 pm

така е 1 време тичахме с хартиена ракета варзана с конец и се състезавахме ,,,,,,, после с фунйики..... офффф хубави времена бяха ,,,,,

останете с надеждата че всичко ще се повтори .... както дизайна на колите започва да се повтаря така и 8годишните се някога отново ще играят на НЕ СЕ СЪРДИ ЧОВЕЧЕ а не на warcraft - return of the dics in :asshole: s :D :D :D :D примерно заглавие :D :D

ДА ЖИВЕЕ Плодовото прясно мляко (от ягоди) купено за 8 ст то супера и изпито с кеф от 4 дечица в бесетката между блоковете докато си говорят за костенурките нинджа,,,,,!!!!
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот skiman » Пет Яну 11, 2008 10:22 pm

А хартиените ракетки и самолетчета? Веднъж изхвърлих цял топ карирани листа във вид на самолетчета от 14-тият етаж.
После ме караха да си ги събирам и си отделих тези, които бяха стигнали най-надалеч, за да се фукам с тях в училище :rofl:

п.с А плодовите млекца верно бяха много хубави.
А помните ли киселото мляко в буркани? :bigeyes: И не ти даваха да си купиш, ако не върнеш необходимото количество буркани :bigeyes:
Ама беше кисело млякооооо :hbang2:
Ей са се сетих нещо. Софиянци, помните ли "Показният магзин" на Раковска? А сладкарница Преспа на Графа?......размечтах се :D
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот SpoileR » Пет Яну 11, 2008 11:43 pm

Хм...сега като се замисля....преди ритахме топка пред пейките на блока....

и имахме култова фраза "аре пред блока" :D


след което се наобядваме и пак "аре пред блока" или "аре в даскалото"...



и преди бабички, жени с деца, само деца....всичко беше на пейките....

сега е пусто и обрасло с трева и цигани спят там :(

Оправяме ли се, по зле ли ставаме или хората стават по ограничени просто, не знам... :V:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот PtD » Пет Яну 11, 2008 11:55 pm

skiman написа:А сладкарница Преспа на Графа?


Ммммда... :agree: Аз освен това обичах да посещавам ресторанта на самообслужване на пл. Славейков.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 93 госта