Проблем с видео драйверите.HELP!

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Проблем с видео драйверите.HELP!

Мнениеот Metal_Psycho » Вто Авг 03, 2004 11:07 pm

Ок,това може да се стори хипер странно на много от вас,най-вече защото досега друг комп със същия проблем не съм открил.

Ок първо ще започна със съдържанието на кутията си
Процесор:Duron 850Mhrz
Дънна платка:QDI K7B-C
Рам памет:256SDRAM 133
Видео карта:Jaton GeForce 3 Ti200 200/450
Sound карта:C-Media 4 канална
HDD-Quantum Fireball 7200rpm 20GB
Windows XP със Service Pak 1

Ta,след като имаме описанието на хардуера нека започнем и със проблема.
Значи,карам си аз попринцип със nvidia 52.16 вече доста време.Проблеми с тях допреди Doom 3 съм нямал.Единствената причина поради която при всяка нова версия да я качвам е в сляпата ми надежда с новите да се подобри производителноста,но уви.Не само няма разлика в кадрите,но навсичкото отгоре определени програми забиват!Да,буквално като ги стартирам и край,само рестарта помага.Нещо което напълно липсва със 52.16
Странното е,че точно с тези 52.16 не ми вади картина на Doom,a всяка версия след 52.16 си върви,но (ще дам пример със другата игра на харда ми в момента)Diablo 2 пък забива лошо с всичко над 52.16,а си върви нормално със 52.16 и надолу.
Ебати,тази цифра ми определя 50:50,или еди кои си игри ще тръгнат или другите,а сега избирай!Е деееба много се нервя.
Досега които и да съм попитал защо става така,няма отговор,пълна мистерия.Тотална каръкщина му викам аз.

Та,много моля всеки които има представа какво е техническото естество на проблема,нека ме светне,а още по-добре ще е ако някои ми каже как евентуално да се отърва от този досаден проблем.
Благодаря предварително.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Вто Авг 03, 2004 11:54 pm

Четох ти поста през 2-3 реда - скапания doom 3(60hz),но по-добрите драйвери за GF 3/4 TI са тея от 4x сериите.Пробвай 43.45,първо un-install на предния драйвер.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Вто Авг 03, 2004 11:57 pm

Мислиш ли,че е заради херците на монитора?Странно ще е ако е вярно.
А за 4*.** незнам дали ще тръгне Дуума,но все пак ще пробвам.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Сря Авг 04, 2004 10:45 am

[quote="Metal_Psycho"]

Мислиш ли,че е заради херците на монитора?Странно ще е ако е вярно.
А за 4*.** незнам дали ще тръгне Дуума,но все пак ще пробвам.
[/quote]

аз одавна съм спрял да се занимавам с таквиз ми ти работи, но знам нещо старо и златно: при такива проблеми махаш старателно всички стари драйвъри и слагаш на чистичко новите.
Ако и това не помогне, вече може да е нещо HW или несъвместимост някаква.
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот loopo » Сря Авг 04, 2004 10:47 am

Metal Psycho, проблемът ти всъщност не е нов и се състои в основата си в самия XP(с това в никакъв случай не обвинявам MS, просто са пожертвали 1 за друго...).Все пак е напълно възможно нещата да се оправят с по-стар drv, но не напълно(-> вероятно е тогава да имаш проблем с друг софтуер).Аз имах подобен проблем, когато за първи път си сложих XP - с Max Payne(е тва си е баси яката игричка:P).
Как го реших ли? Успях да измамя XP и да си кача едновременно него и любимата ми 98ца - 98 за Max, и XP за вси4ко останало :D

Успех с Dooma:)
It usually comes down to a binary choice...
loopo
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 9:01 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Сря Авг 04, 2004 12:08 pm

Естествено че проблем в херците няма и е невъзможно да има.Препоръчах ти 43.45 защото аз съм с тях и Дума вече 4 дена няма проблеми.Не само че 4х.хх сериите са най-бързи за ГФ3/4 но и няма проблеми с тях за разлика от 5х.хх и 6х.хх.Това е по простата причини че по-новите драйвери се оптимизират за новите карти 5х.хх за ФХ-сите а 6х.хх единствени подържат новите дзверчета 6800 ГТ/ултра.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Сря Авг 04, 2004 12:11 pm

Това с херците беше оправдание за защо чета през 2-3 реда:P:^:
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Сря Авг 04, 2004 1:13 pm

Аз имам друго решение: защо просто не си качиш най-новите драйвери (или с които смяташ, че най-добре ще върви Дум -а) и не разкараш Диаблото? :D И без това е тъпа игра. :D

Не, сериозно, най-добре е като се инсталират драйвери да uninstall -ваш старите и след това да слагаш нови. Така казват и от nVidia. Колкото до това кои са най-добрите драйвери за Дум -а, аз бях с най-новите (61.77), но разбрах, че за GeForce 4 Ti сериите най-добре било с 56.72, затова сега съм с тях. И нямам проблеми. :D

А и някой да има идея защо Дума е на 60 херца и няма от къде да го настроя на повече??
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот velco » Сря Авг 04, 2004 4:47 pm

[quote="Alien"]
А и някой да има идея защо Дума е на 60 херца и няма от къде да го настроя на повече??
[/quote]

Че за какво ти е повече ?

Може монитора да ти е на 60HZ и да sync-ваш frame rate-а с него ...

(Което, по мое скромно мнение е най-добрия setup за игране на shooter-и.)
[color=red]Edit:[/color] Разбира се, ако успяваш да постигнеш такъв frame rate. Иначе по-добре за изключиш sync-а.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Сря Авг 04, 2004 10:28 pm

[quote="velco"]

[quote="Alien"]
А и някой да има идея защо Дума е на 60 херца и няма от къде да го настроя на повече??
[/quote]

Че за какво ти е повече ?

Може монитора да ти е на 60HZ и да sync-ваш frame rate-а с него ...

(Което, по мое скромно мнение е най-добрия setup за игране на shooter-и.)
[color=red]Edit:[/color] Разбира се, ако успяваш да постигнеш такъв frame rate. Иначе по-добре за изключиш sync-а.
[/quote]

Защото много се морат очите-хората направили TCO 99 стандарта препоръчват от 85 нагоре.Обяснението е че човешката зеница опреснява инфото за образа пред очите ти около 60 пъти за 1 секунда.Но монитора и окото ти не са синхронизирани тоест опресняват през различен интервал,за да са достатъчни 60hz.Резултата е умора а може и главоболие.Тоест за да е търпима картината-поне 75 hz,а не са малко хората които усещат разлика до 85 и до 100Hz.Аз примерно погледна ли под 85hz монитор или LCD и почват да ме болат очите :|):
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Авг 04, 2004 10:58 pm

Ok,10x за съветите и инфото,но за жалост нищо непомага:bawling:Ще трябва да се мъча като реча да пусна някоия игра да сменям драйверите,но само докато събера за един светсен ъпгрейд.

А иначе на мен Doom 3 ми върви с 75hz.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zozka » Чет Авг 05, 2004 9:41 am

Винаги, ама винаги след инсталация на различни драйвери си екзекутирам ReForce - оправя опреснителните режими на монитора в различните софтуери (Direct3D, OpenGL и т.н.) колкото повече херци, толкова по-добре за очите, а и недейте да пускате некви огромни резолюций на малки монитори (примерно 1280х1024 на 17'), ефектът за очите не е добър...
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот velco » Чет Авг 05, 2004 10:56 am

[quote="koko"]

[quote="velco"]

[quote="Alien"]
А и някой да има идея защо Дума е на 60 херца и няма от къде да го настроя на повече??
[/quote]

Че за какво ти е повече ?

Може монитора да ти е на 60HZ и да sync-ваш frame rate-а с него ...

(Което, по мое скромно мнение е най-добрия setup за игране на shooter-и.)
[color=red]Edit:[/color] Разбира се, ако успяваш да постигнеш такъв frame rate. Иначе по-добре за изключиш sync-а.
[/quote]

Защото много се морат очите-хората направили TCO 99 стандарта препоръчват от 85 нагоре.Обяснението е че човешката зеница опреснява инфото за образа пред очите ти около 60 пъти за 1 секунда.Но монитора и окото ти не са синхронизирани тоест опресняват през различен интервал,за да са достатъчни 60hz.Резултата е умора а може и главоболие.Тоест за да е търпима картината-поне 75 hz,а не са малко хората които усещат разлика до 85 и до 100Hz.Аз примерно погледна ли под 85hz монитор или LCD и почват да ме болат очите :|):
[/quote]

Абе, много ясно, бе, баси, аман от обяснения! Ама като работиш. Като играеш shooter е друго, 60Hz въобще не се усещат. Поне при мен е така.

А окото опреснява с 25Hz, за справка - филмите.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Авг 05, 2004 11:12 am

Всъщност всичките ви проблеми идват от неправилен избор на монитор. Постъпете като мен!

[img]http://free.bol.bg/ddiidd/1/micro_ondePC.jpg[/img]
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот velco » Чет Авг 05, 2004 11:21 am

[quote="velco"]

[quote="koko"]

[quote="velco"]

[quote="Alien"]
А и някой да има идея защо Дума е на 60 херца и няма от къде да го настроя на повече??
[/quote]

Че за какво ти е повече ?

Може монитора да ти е на 60HZ и да sync-ваш frame rate-а с него ...

(Което, по мое скромно мнение е най-добрия setup за игране на shooter-и.)
[color=red]Edit:[/color] Разбира се, ако успяваш да постигнеш такъв frame rate. Иначе по-добре за изключиш sync-а.
[/quote]

Защото много се морат очите-хората направили TCO 99 стандарта препоръчват от 85 нагоре.Обяснението е че човешката зеница опреснява инфото за образа пред очите ти около 60 пъти за 1 секунда.Но монитора и окото ти не са синхронизирани тоест опресняват през различен интервал,за да са достатъчни 60hz.Резултата е умора а може и главоболие.Тоест за да е търпима картината-поне 75 hz,а не са малко хората които усещат разлика до 85 и до 100Hz.Аз примерно погледна ли под 85hz монитор или LCD и почват да ме болат очите :|):
[/quote]

Абе, много ясно, бе, баси, аман от обяснения! Ама като работиш. Като играеш shooter е друго, 60Hz въобще не се усещат. Поне при мен е така.

А окото опреснява с 25Hz, за справка - филмите.
[/quote]

[color=red]Edit:[/color] Да поясня все пак защо смятам 60Hz за близко до оптималната настойка:
а) добре е да има синхронизация между flip-ването на front-буфера и back-буфера - по малко мигане, по-малко умора на очите
б) против по-големи честоти: при твърде голяма вертикална честота на монитора И синхронизация играта трябва за свърши същата работа (да нарисува фрейм) за по-малко време. Ако времето (CPU мощност) не достига (а то ВИНАГИ не достига) има поне две опции: да се "рисува" по-малко или да се вършат други работи по-малко, например по-малко време да се отдели за AI, т.е. или по-грозна графика или по-тъпи противници. Често времето все пак не е достатъчно и резИлтата е, че ефективния frame rate намалява ДВОЙНО - така, че игра, която успява да продуцира фрейм 70 пъти в секунда ще върви със 60Hz на 60Hz монитор, но със 42.5Hz на 85Hz монитор.

Разбира се, може човек да си остави монитора на 85Hz и да изключи синхронизацията, но не съм убеден, че умората на очите ще е по-малка.
(BTW, аз така го играя, но защото се съмнявам, че ще мога за постигна 60Hz frame rate (виж б))
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Чет Авг 05, 2004 2:09 pm

ОК
всеки да си слуша очите :lol::lol:и да слага съответните херци:8D:.Иначе това за 25HZ беше че над толкова мозъка приема картината за не-насичаща (гладка) май:popcorn:
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Чет Авг 05, 2004 6:26 pm

[quote="Zozka"]

Винаги, ама винаги след инсталация на различни драйвери си екзекутирам ReForce - оправя опреснителните режими на монитора в различните софтуери (Direct3D, OpenGL и т.н.) колкото повече херци, толкова по-добре за очите, а и недейте да пускате некви огромни резолюций на малки монитори (примерно 1280х1024 на 17'), ефектът за очите не е добър...
[/quote]


1280х1024 не ми се вижда никак "огромна" резолюция за 17' монитор. Аз съм точно на такава, на такъв монитор, на 85Hz и си нямам проблеми.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Zozka » Чет Авг 05, 2004 7:18 pm

Огромна определено не, но най-малкото по-уморяваща Учите, просто няма смисъл от тази резолюция на 17', освен ако не се занимаваш с CAD/CAM/3D
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 106 госта