Електрическа Триколка срещу Кола

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Електрическа Триколка срещу Кола

Мнениеот bozhilov86 » Вто Апр 04, 2017 6:41 pm

Здравейте,

представям ви проекта, който разработвам заедно с двама мои колеги. Казва сe 'Narcine' - сгъваема, електрическа триколка за каране в градска среда. Триколката е много лека и с ограничена мощност и макс. скорост - за да може да се кара свободно по вело-алеи и паркове. Преди няколко дни направихме експеримент - състезание от т.А до т.Б, в София - като трайка се изправи срещу автомобил и успя да победи с над 5 мин. преднина. Ето линк към клипчето, както и нашия сайт където има основна информация относно триколката. Ще се радваме на мнения и препоръки от ваша страна.

https://www.youtube.com/watch?v=svZLyCmH23E&t=38s
https://www.narcine.com/
Прикачени файлове
Avatar1.jpg
Avatar1.jpg (67.31 KiB) Прегледано 4742 пъти
bozhilov86
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 10:22 am

Re: Електрическа Триколка срещу Кола

Мнениеот valsbak » Сря Апр 05, 2017 9:15 am

Поздравявам ви за чудесната идея, защото според мен подобни персонални и екологични средства за предвижване са бъдещето за големите градове. Според мен обаче ниския профил на движение може да създаде опасност за другите участници в движението, които трудно забелязват дори велосипедистите. Може би трябва да помислите за по-яркото обозначаване на триколката. Желая ви успех.
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Електрическа Триколка срещу Кола

Мнениеот evilzet » Сря Апр 05, 2017 11:01 am

Аз ще бъда по-критичен, макар да има само отделни детайли снимани. Явно целта е да е нещо нестандартно. Ето какви главни минуси виждам спрямо един велосипед.
1. Това, че си на ниско е голям риск за водача - няма да те виждат достатъчно рано, паркиралите коли, които са навсякъде ще те скриват. Нито пешеходци, нито водачи на МПС ще те забелязват.
2. Триколките имат склонност към преобръщане, затова сте помислили да се наклонява в завой, но при резки маневри няма как.
3. Друг минус на триколката е, че има 3 следи и е трудно да заобиколиш дупка, камо ли много дупки (което е нещо съвсем обичайно).
4. Може да се движи само по равно - 5см бордюр е проблем. А в града много често се налага да се минава през пропаднали, прокопани места, липсващи павета и т.н.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Електрическа Триколка срещу Кола

Мнениеот bozhilov86 » Чет Апр 06, 2017 8:37 am

Благодаря за коментарите!

Забележката за ниската позиция са напълно валидни, затова работим по идея да повдигнем малко шасито и монтираме малко по-големи гуми отпред. Така ще подобрим просвета и височината на самия ездач, който ще е по-забележим за другите участници в движението. През нощта трайка се откроява и в момента, тъй като има голям LED профил в предната част и ярка светлина - в задната.

Иначе преобръщане в момента е много трудно, да не кажа невъзможно - системата за накланяне позволява да се балансира теглото на водача с центробежната сила.
bozhilov86
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 10:22 am

Re: Електрическа Триколка срещу Кола

Мнениеот Antares » Чет Апр 06, 2017 10:21 am

Принципно малките гуми предполагам са част от концепцията за компактно превозно средство, но по нашите пътища би било голямо неудобство. Ще следя проекта иначе, изглежда интересна идея :)
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Електрическа Триколка срещу Кола

Мнениеот bozhilov86 » Вто Апр 03, 2018 3:32 pm

Здравейте, съживявам темата за да ви покажа завършения втори прототип на нашия проект - решихме да се отървем от триколесната конфигурация, тъй като създаваше повече проблеми , отколкото помагаше. Ето някои от подобренията:

- Намалихме броя на колелата, но не и тръпката от управеление:)
- По- готин дизайн
- Повече спирачна сила
- Подобрен комфорт
- Подобрен просвет
- По-висока позиция на водача.
Надявам се да ви хареса:
Изображение
Изображение
bozhilov86
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 10:22 am

Re: Електрическа Триколка срещу Кола

Мнениеот madsnake » Вто Апр 03, 2018 8:07 pm

На мен нещо не ми се отварят снимките.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Електрическа Триколка срещу Кола

Мнениеот bozhilov86 » Сря Апр 04, 2018 9:35 am

Съжалявам, мисля че са с много голям размер.
Има ги и на сайта ни:
https://www.narcine.com/
bozhilov86
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 10:22 am

Re: Електрическа Триколка срещу Кола

Мнениеот madsnake » Сря Апр 04, 2018 9:40 am

Добре изглежда. Повече ми харесва така отколкото като триколка. Трябва да се тества и с по-тежки хора да се види дали ще може да си минава рейнджа.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Електрическа Триколка срещу Кола

Мнениеот bozhilov86 » Чет Апр 05, 2018 9:46 am

С по-тежки хора със сигурност ще падне рейнджа, но това зависи и от доста други фактори.
Аз в момента го тествам с раница с тежести, за да проверя здравината и управлението.
bozhilov86
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 10:22 am


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта