Климатик Daikin URURU SARARA

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Климатик Daikin URURU SARARA

Мнениеот Reptile » Вто Ное 15, 2016 4:40 pm

Здравейте,
Преди около половин година си купих въпросния климатик втора употреба. Въпреки, че е перфектно нивелирано вътрешното тяло, през лятото във ваничката задържаше вода, която започна да се превръща в тиня и да мирише неприятно. Тръбата за оттичане не е запушена. Някой да има обяснение за въпросния проблем?
От скоро започнах да го ползвам и за отопление.
В режим HEATING настроен на 21-22 градуса климатикът започва да вкарва топъл въздух и температурата в стаята става с 3-4 градуса по-висока от зададената. В момента на режим AUTO съм задал 21 градуса + пречистване на въздуха. В стаята съм разположил 3 термометъра по места, дето не се обдухват директно. Температурите са между 24 и 26 и от време на време пак се включва и духа топъл въздух. Редуват се въртене на въздуха, затопляне и спиране на въздушната струя. Някой има ли идея какво се случва? Това ми е първи климатик.
Само да вметна, че дупката в стената, през която тръбите излизат навън не е затворена/уплътнена и навън е 4 градуса. Същата дупка е зад десния край на тялото. Възможно ли е от там да влиза студен въздух, който да охлажда датчикът на вътрешното тяло и да го кара да духа топъл въздух?
Reptile
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 25, 2016 1:54 pm

Re: Климатик Daikin URURU SARARA

Мнениеот Alexi » Вто Ное 15, 2016 4:48 pm

да се обадя като отопляващ се с климатици от над 10г ,в момента имам 4 бр ,като 2та са купувани чисто нови за японския пазар на 100 волта( какъвто предполагам е и твоя дайкин) .. възможно е да влиза студен въздух покрай тръбите ,уплътни ги .. според мен ако ти е топло просто му задай по ниски градуси ,разминаването в поддържаната температура е нерядко явление .. ваната така си плесенясва ,за това всяка година е добре да се поразглобява и изчиства основно - ако не можеш сам се вика техник ,нарича се профилактика и е задължителна за правилната работа на машината
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Климатик Daikin URURU SARARA

Мнениеот evilzet » Вто Ное 15, 2016 5:03 pm

Алекси, съчувствам ти ;) .
До питащия, вътрешното тяло се монтира с лек наклон - поне това съм виждал навсякъде. За мен е логично наклона да е вътре във ваничката, а кутията да е нивелирана, но...
evilzet
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Климатик Daikin URURU SARARA

Мнениеот Reptile » Вто Ное 15, 2016 5:25 pm

evilzet написа:Алекси, съчувствам ти ;) .
До питащия, вътрешното тяло се монтира с лек наклон - поне това съм виждал навсякъде. За мен е логично наклона да е вътре във ваничката, а кутията да е нивелирана, но...

Чел съм теми за климатици и навсякъде се казва, че вътрешното тяло трябва да е перфектно нивелирано, защото ваничката вътре си има наклон. Въпросът е, че аз няма как да бръкна вътре с какъвто и да е нивелир и да проверя дали има наклон дъното на моята ваничка. Едвам бъркам с два пръста и гъба за да попия останала вода. Има нещо друго - маркучът е свързан с ваничката в левия край, минава зад цялото тяло и излиза навън през дупка в стената зад десния край. Предполагам, че проблемът би идвал, ако нивото на маркуча зад тялото е малко по-високо по някаква причина, примерно недоглаждане по време на монтаж. Това разбира си е някаква моя теория. Лятото пробвах да налея вода с едно шише. Навън започва да се оттича едва, когато нивото във ваничката стане по-високо.
Reptile
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 25, 2016 1:54 pm

Re: Климатик Daikin URURU SARARA

Мнениеот Alexi » Вто Ное 15, 2016 7:37 pm

evilzet написа:Алекси, съчувствам ти ;) .
До питащия, вътрешното тяло се монтира с лек наклон - поне това съм виждал навсякъде. За мен е логично наклона да е вътре във ваничката, а кутията да е нивелирана, но...

да ти кажа родил съм се с тия климатици .. задавам им 23-24° в началото на зимата и ги забравям .. навсякъде разтворено и топло ,хлапето щъка където си иска ,сметки нормални но всичките ми машини са висок клас от по 2000 лв средно :)
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Климатик Daikin URURU SARARA

Мнениеот evilzet » Вто Ное 15, 2016 11:23 pm

Кофти монтаж.
evilzet
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта