Некоректна борса за автомобили!

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Некоректна борса за автомобили!

Мнениеот Speedmaster™ » Съб Апр 09, 2016 8:15 am

Изображение
Тези дни решихме да вземем автомобил на познат от въпросната борса и попаднахме на автомобили с значителни дефекти по тях,възможно е да ме разберете погрешно но ако все пак някой се реши на покупка трябва много да внимава с тях и задължително трябва да го провери в сервиз.Гледахме автомобил който имаше проблем в последствие с скорости,деферинцяли,хидравлика и др.и борсаждията ни оверяваше че това са шумове от лагери и ни въздействаше психологически с цел да се създаде паника.Проверихме автомобила в друг сервиз и се оказа че дефектите подминават цената на автомобила при цени втора употреба.Разгледах в субару форума и на други места и има доста оплаквания от въпросния Петко.Въпросния г-н Петко Маринов си е добър търговец и мошенник от класа. Целта е да не попадаш в "ръчичките му".Когато влезеш в автокъщата и попаднеш на него, той някак си успява психологически да въздейства на клиентите си и много лесно печели тяхното доверие. Обикновено неговите коли са с перфектен външен вид и почти винаги с някакъв скрит технически проблем. Ако колата има някакви видими забележки, той ти предлага да закупиш части втора употреба от неговата морга на "много добра цена". След като веднъж си му се доверил, че ти предлага перфектния автомобил,автоматично му се доверяваш,че и частите който предлага са много изгодни,само че в последствие като се запознаеш по подробно с автомобила, установяваш,че закупените части никак не са изгодни.В автокъщата освен,че се продават коли,също така има автоморга и автосервиз.На въпроса може ли да се огледа колата в доверен сервиз,господина така отклонява темата, че едва ли не страшно много ще го обидиш ако откажеш прегледа да се извърши в негов сервиз. Естествено колата се оказва, че е перфектна и остава само да си стисне ръката с новия горд собственик на перфектния автомобил на старо.Интересното е,че въпреки многото отрицателни мнения за въпросната автокъща или по скоро към Петко Маринов, има и някой друго положително мнение.Моя съвет е,по възможност да се избягва въпросния търговец,защото вероятноста да си тръгнете излъгани-измамени е много по голяма от колкото да си тръгнете удовлетворени от закупуването на автомобил и какви то и да е техни услуги.Всичко написано е кратко и мога да потърся мнения на клиенти от техните услуги и повечето са отрицателни,не казвам да не купувате нищо от там просто бъдете много внимателни и се оказвайте и при най малкото съмнение.Борсата има и друго име,по спомен AvtoPegas!
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Некоректна борса за автомобили!

Мнениеот Speedmaster™ » Пон Апр 11, 2016 8:08 pm

http://www.subaruclubbg.com/forum/viewt ... =10&t=5132
Аз си мислих че само нас е опитал да излъже а то се оказа че в много форуми има теми за въпросния "търговец",дори хората измамени от него са мислили да слагат билборд пред борсата да предпазят клиенти от него.Знам взимането на автомобил втара употреба крие риск,но тук на тази борса може да се разочаровате в голяма степен и да съжалявате отколкото да сте доволни.Имайте едно на ум и бъдете много предпазливи!
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Некоректна борса за автомобили!

Мнениеот iPop » Вто Апр 12, 2016 8:15 am

Много хора са се парили при покупка на автомобил от въпросния мошенник
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Некоректна борса за автомобили!

Мнениеот Antares » Пет Апр 15, 2016 11:03 pm

Че то има ли друг тип борси!? Неслучайно на тия борси им викат "джамбази"... Като търсих моята кола се нагледах на такива чудеса, че да ти се изправи косата. Боклуци, боклуци, боклуци... И в Пловдив обиколих борсите, и в София - трагедия е положението. Няколкостотин лева съм ръснал за платформи, за да карам коли по сервизите и такива чудеса откриват по тях, че ум да ти зайде. В София един красавец дори отказа да допусне да викна с мен майстор да се закачим на компютъра, а за платформа поиска да му заплатя 200 лева...
Въобще от тия борси е печално положението. За мен лично кола се купува от форум. Почти всички по-сериозни марки вече си имат форуми и шанса да попаднеш на читава бройка там е най-голям. Е, да, и цените са други, но може би има защо?
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Некоректна борса за автомобили!

Мнениеот hitar_potar » Сря Апр 20, 2016 3:02 pm

Купуването на ползван автомобил си е чиста доза късмет!!! Ако е от частно лице, най-добре - там човека си е поддържал колата, не е изпечен мошенник, няма нищо против да бъде проверена в сервиз. Но задължително ходете минимум с 1 истински майстор на оглед, ако ви се налага да отидете в друг град за кола. Пък ако имате в този град познати, работещи в сервиз - най-добре! Че джамбазите са станали ебаси факирите!!! :smash:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Некоректна борса за автомобили!

Мнениеот Jumpup » Чет Апр 21, 2016 12:27 pm

И аз така постъпих накрая. Купих си джипката от офф роуд форума. Преди това от София до Петрич разглеждах постояно каруци във всички познати и непознати автокъщи. Без да преовиличавам едно 300 джипа различни марки за 2 години прегледах ме с един френд (да подчертая технически съм неграмотен с автомобилите, но вече не е така). :rofl: Е на такива чудеса се нагледахме, та направо си викам не да са мошеници изпечени като този горепосоченият, а така е затапяло средностатистическото население, че тия джамбази не си и правят труда да лъжат и те са кухи като галоши за моя радост. Най-фрапиращият случай е в Петрич отиваме до там за един Самурай, по-обявата слънце. :D Казвам му на лекето преди това по телефона: ,,Човек всичко ли е ок идваме от София със специалист, казвай сега да няма изненади, че се нагледах на какво ли не вече, да не хабим бенз и нерви само?'' - а той: ,,Всичко е слънце, цветя и рози само теб чака идваите.'' Както се досещате вече на място освен дребните проблеми които ни посочи и едрите които беше премълчал копелдака му неден, моя човек намери още дозина повреди за които и той не е знаел :rofl: Мислех да му тегля един бой ама като се замислих колко посърна като разбра за тежките повреди и колко струва един ремонт и че никой няма да му купи каруцата ми олекна. Та така вариянтите са два купувате кола от познат и близък или на самоход до Австрия примерно (както щях да постъпя и аз накрая) всичко друго е лотарията на пеевски. :dontknow: :rofl:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 96 госта