Какво мислите за "cloud" услугите?

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Какво мислите за "cloud" услугите?

Мнениеот kikon » Пон Ное 16, 2015 6:51 am

Здравейте :)

Правя прочуване на пазара за една бизнес идея и имам нужда от вашето мнение!
Ще ми помогнете много, ако попълните тази кратка анкета :)

Какво мислиш за "cloud" услугите?

Благодаря!
:beer:

Мнения в темата също са добре дошли :)
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Какво мислите за "cloud" услугите?

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Ное 16, 2015 10:10 am

Отне около минута да се попълни :) Доста общо са зададени въпросите, дано да ти е от полза.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Какво мислите за "cloud" услугите?

Мнениеот Ozzie » Пон Ное 16, 2015 5:55 pm

Също така е удачно на някои въпроси да има възможност за повече от един отговор.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво мислите за "cloud" услугите?

Мнениеот kikon » Вто Ное 17, 2015 7:15 pm

Да, знам че са общи въпросите и нарочно изборът е сведен до едно :)
Искам да видя кой е най-истинския избор, а няма как да се получи другояче с толкова кратка анкета.

Благодаря на тези, които са попълнили, трябват ми още 200 човека :D
Помагайте, ако можете, ще раздавам виртуални бири! Пък ако след 2 години има бизнес, ще има и истински :D :beer:
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Какво мислите за "cloud" услугите?

Мнениеот vpravov » Вто Ное 17, 2015 7:42 pm

Готова си! :agree:
На въпроса за съхранението на файлове, можеше да се пусне повече от един отговор. Имам и на дискове(по-старите) имам и на USB, а и на хард.
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: Какво мислите за "cloud" услугите?

Мнениеот cvb » Сря Ное 25, 2015 5:06 am

плажна снимка и си готова :agree: :wavey:
майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Re: Какво мислите за "cloud" услугите?

Мнениеот boriss13 » Пет Дек 11, 2015 12:42 am

Преди малко присъствах на презентация по темата, и съм силно впечатлен.Вероятно бих променил част от отговорите си, които, признавам, попълних в анкетата без да съм наясно с "cloud" услугите.В тоз ред на мисли мнението в темата ми е, ако може да копнеш някакъв линк или нещо подобно тук, за да не се налага непросветените да дирят из нета, щот ще ги изгубиш като потенциални анкетопопълнители. :D Примерно. :D Не знам рисърча дали е още актуален, ама като слушах презентацията и се сетих за таз тема! :popcorn:
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Какво мислите за "cloud" услугите?

Мнениеот taurus13 » Сря Дек 23, 2015 11:58 pm

Чай да кажа вица, дет го чух днес.
- Какво работиш?
- Cloud engineer...
- Хм.. това пък какво значи?
- Абе, смесвам ментата с мастиката.
:eyebrow:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Какво мислите за "cloud" услугите?

Мнениеот kikon » Пет Яну 22, 2016 10:19 am

boriss13 написа:Преди малко присъствах на презентация по темата, и съм силно впечатлен.Вероятно бих променил част от отговорите си, които, признавам, попълних в анкетата без да съм наясно с "cloud" услугите.В тоз ред на мисли мнението в темата ми е, ако може да копнеш някакъв линк или нещо подобно тук, за да не се налага непросветените да дирят из нета, щот ще ги изгубиш като потенциални анкетопопълнители. :D Примерно. :D Не знам рисърча дали е още актуален, ама като слушах презентацията и се сетих за таз тема! :popcorn:


Малко със закъснение виждам (само месец и половина, хъх), но вече има онлайн страница с инфо и ранната регистрация е отворена :)
http://portnebula.com/

Всяка обратна връзка е високо ценена, така че не се стеснявайте на думи :) Най-вече искам да знам дали не пропускам нещо, което би било добре да има.
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Какво мислите за "cloud" услугите?

Мнениеот RaveUnit » Чет Мар 24, 2016 11:11 pm

Киконче, м'глата е все още мъглива идея и у нас и изобщо. Предполагам поне ти вече си наясно, че това е идея (егрегор, логическа отделеност) и нищо повече, а отзад може да има какво ли не. Предлагам ти в началната страница да напишеш коя е целевата група, примерно:

За хората, ползващи Интернет като продължение на своя компютър:
желаете да управлявате своите Dropbox, onedrive и т.н. документи от едно място?
желаете вместо няколко парченца да виждате всички свои интернет пространства като едно общо място?
желаете файловете ви да се синхронизират автоматично между различните услуги, като вие избирате дали да се дублират?
желаете малко повече анонимност, когато работите с безплатни споделени услуги?

и в този дух. Щото примерно съм сигурен, доста от хората дето аз ги познавам си представят мъглата като да си вдигна у нас owncloud - т.е. FTP с локален клиент за активна синхронизация. Е да и малко sharing с други юзери. Или пък тая простотия дето й викат мъгла безплатните антивируски - т.е. да ти взимат всичките данни и да ги дават някъде там на НСО или М$ или Джуджъл. А това твойто ми се вижда бая по-друг аспект, нали. Един вид имаш някакво проучване сред някакви хора, а зариби ли ги тия хора или ще се целиш в тия дето вече имат нужда от такова нещо ... Щото май всичките безплатни пощи имат придатък в този дух, но това не значи, че се прави връзка с клипчета в някоя туба или някой сайт за музика или с друга такава услуга 'място'. А и може би твойто аплетче ще прави така, че услугата го вижда него а не реалните данни на потребителя (т.е. някво прокси го играе) което си плаче за любителите на тоя последния въпрос.
Толкова от мен, такива са ми впечатленията.

Най-най- и бай-бай ~~~
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 94 госта