PayPal negative balance - допълнителна такса

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

PayPal negative balance - допълнителна такса

Мнениеот THEZOGGO » Сря Авг 19, 2015 12:19 pm

Здравейте,

В момента PayPal aкаунта ми има отрицателен баланс от 6.42 евро. Получих някакво странно за мен писмо, и не мога да разбера дали е някакъв вид измама или е истинско и ако е истинско на какво се базират тези допълнителни такси които искат да им бъдат платени. Писах два пъти до PayPal преди две седмици относно това писмо и все още нямам никакъв отговор от тях. Писах им чрез тяхната система за запитвания. Taзи компания която ужким събира задължения се казва "Infoscore Forderungsmanagement GmbH, 33405 Verl" и тя иска да й преведа допълнително пари на нейна сметка, понеже имам задължение към PayPal.

Прикачам като снимка писмото което получих. Моля всеки които е имал подобно писмо или е имал същия или подобен случай с отрицателен баланс в PayPal, нека да сподели опит. Нямам представа какво да правя и това писмо изобщо опит за измама ли е или не.

Има подобни теми в интернет, като например това: http://www.123recht.net/forum_topic.asp ... 9&ccheck=1 но е на немски. Случаят е подобен.

Интересно е, че писмото било валидно дори и без да е подписано. Как е възможно това?!

Моля вижте писмото и коментирайте.

Предварително благодаря.
Прикачени файлове
PayPal-neg.balance.JPG
PayPal negative balance letter
(2.02 MiB) 280 пъти
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: PayPal negative balance - допълнителна такса

Мнениеот moridinbg » Сря Авг 19, 2015 12:37 pm

От колко време ти е отрицателният баланс? По принцип е нормална практика.
Аз имах -19 паунда в английския ми акаунт и след 3-4 месеца ми блокираха акаунта и почнаха да ме спамят от английска кредитна агенция по същия начин.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: PayPal negative balance - допълнителна такса

Мнениеот THEZOGGO » Сря Авг 19, 2015 12:50 pm

moridinbg написа:От колко време ти е отрицателният баланс? По принцип е нормална практика.
Аз имах -19 паунда в английския ми акаунт и след 3-4 месеца ми блокираха акаунта и почнаха да ме спамят от английска кредитна агенция по същия начин.


И какво стана, колко ти искаха да платиш?! Изобщо плати ли това което ти искаха? Сподели повече информация, моля.

Писмото е от 05.08.2015. А отрицателния ми баланс е от края на юни 2015.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: PayPal negative balance - допълнителна такса

Мнениеот Ozzie » Сря Авг 19, 2015 2:11 pm

THEZOGGO написа:Има подобни теми в интернет, като например това: http://www.123recht.net/forum_topic.asp ... 9&ccheck=1 но е на немски. Случаят е подобен.
Интересно е, че писмото било валидно дори и без да е подписано. Как е възможно това?!


И твоето е такова, последните два реда:
"Това писмо е генерирано автоматично."
"Съдържанието е валидно, дори и без ръчен подпис."

Иначе как е възможно, да се стигне до отрицателен баланс в PayPal?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: PayPal negative balance - допълнителна такса

Мнениеот hitar_potar » Сря Авг 19, 2015 2:27 pm

Да пишеш на Пейпал през тяхната система и да очакваш отговор (до 24 часа според техните писания) е като да чакаш от умрял писмо. 2 пъти съм им писал така - веднъж не отговориха въобще, веднъж отговориха сутринта на 22-я ден след моето запитване... :crazy:
Ако се оправяш добре с английския, звънни им 1 телефонче и се разбери с тях за какво става дума. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: PayPal negative balance - допълнителна такса

Мнениеот THEZOGGO » Сря Авг 19, 2015 2:31 pm

Ozzie написа:
THEZOGGO написа:Има подобни теми в интернет, като например това: http://www.123recht.net/forum_topic.asp ... 9&ccheck=1 но е на немски. Случаят е подобен.
Интересно е, че писмото било валидно дори и без да е подписано. Как е възможно това?!


И твоето е такова, последните два реда:
"Това писмо е генерирано автоматично."
"Съдържанието е валидно, дори и без ръчен подпис."


Да де, това го прочетох, затова питам и аз

Ozzie написа:Иначе как е възможно, да се стигне до отрицателен баланс в PayPal?


Срешу мен бе повдигнат диспут като продавач, тъй като DHL загуби моя пратка която беше платена от купувач. Съответно купувача повдигна диспут, пейпал реши в негова полза и ми взеха пари като минуса дойде от това че взеха и такса за това, че превеждат пари от моя акаунт към акаунта на купувача. Така се стигна до отрицателния баланс.

Иначе какво да правя с превода на тия пари които "дължа" на някаква лихварска компания?!
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: PayPal negative balance - допълнителна такса

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Авг 19, 2015 3:25 pm

Пишете им по няколко пъти след като не отговарят - през 2-3 дена. При такъв тип съпорт (безплатен за потребителя) най-нахалния печели - кофти, но факт. PayPal трябва да ти обяснят какво става, че наистина изглежда странно за такава малка сума да те дават на колекторска фирма.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: PayPal negative balance - допълнителна такса

Мнениеот donpeev » Чет Авг 20, 2015 8:06 pm

Плащай си, за да не дойде след време момент в който ще съжаляваш горчиво.
Любовта на хората прави един отбор голям!
Аватар
donpeev
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:51 pm

Re: PayPal negative balance - допълнителна такса

Мнениеот THEZOGGO » Чет Авг 20, 2015 10:52 pm

donpeev написа:Плащай си, за да не дойде след време момент в който ще съжаляваш горчиво.


Защо ще съжалявам горчиво? Аргументирай се. Явно знаеш нещо, което аз не знам. Сподели информацията, моля.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: PayPal negative balance - допълнителна такса

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Авг 20, 2015 11:58 pm

Прочети пак общите условия на ПейПал - практиката на такива компании е да те предупредят и дадат шанс да си платиш преди да те дадат на колектор. Най-добре да се обадиш на съпорта им.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: PayPal negative balance - допълнителна такса

Мнениеот outfaced » Пет Авг 21, 2015 9:04 am

Как се минава на минус, след като акаунта в пейпал е вързан с кредитна или дебитна карта? Не се ли теглят парите автоматично от там?
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: PayPal negative balance - допълнителна такса

Мнениеот THEZOGGO » Пет Авг 21, 2015 9:35 am

outfaced написа:Как се минава на минус, след като акаунта в пейпал е вързан с кредитна или дебитна карта? Не се ли теглят парите автоматично от там?


По принцип акаунта ми е вързан към карта. Иначе в общите условия на ПейПал не намерих точка свързана с дадена кредитна компания която след определен период от време ако баланса ти е негативен, да ти бъде начислена някаква лихва.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron