Въпрос за ...

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Въпрос за ...

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пет Апр 24, 2015 8:34 am

Не исках да го напиша в заглавието / В едно от предишните ми появявания във Форума бях се подписал с :Невежество е сила!. Било е грешка - сега осъзнах и моля за помощ! :praying:
Ще съм малко по - разточителен в обясненията /единствено и само за да получа компетентен съвет/:
С едно приятелче от детинство / съсед преди години -сега селянин- на 50 км/ играем шах онлайн и по Скайпа се псуваме или си викаме -"Наздраве". За него шахът е мания , а аз го играя по лекарско предписания - предпазвало от прогресиращо оглупяване . /Пробвайте/. Свърших с преамбюла, сега ПО СЪЩЕСТВО:
1. Играем на руски сайтове- той с целия свят, аз само с него и при поява на друг играч го елиминирам. Предполагам, че по тази причина сайтът ме блокира.
2. На друг сайт - при мен изчезнаха част от опциите и не мога да поканя желания противник. При него всичко си е нормално.Тук не съм блокиран, но избора на противника е на случаен принцип.
3. Моето обяснение- стар РС с - ХР, приятелят ми -нов лаптоп - - 7. /Съдба и невежество :crap: /
4. Моля за съветите Ви- и да ми посочите / при добро желание /сайт, който да ползвам при описаните в началото "правила".
5. Благодаря Ви и оставам с надеждата ,че с Вашата помощ и подкрепа ще спра прогресиращото оглупяване. :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Въпрос за ...

Мнениеот papinu » Пет Апр 24, 2015 10:27 am

В този сайт в началната страница има бутон 'Play with a friend'. След като го натиснеш се зарежда нова страница и изскача прозорец с генерирано URL и следния текст: "To invite someone to play, give this URL:" и "The first person to come to this URL will play with you.".
Споделяте си URL-то и сте в джаза (пардон – шаха).
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за ...

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пет Апр 24, 2015 11:22 am

papinu написа:В този сайт в началната страница има бутон 'Play with a friend'. След като го натиснеш се зарежда нова страница и изскача прозорец с генерирано URL и следния текст: "To invite someone to play, give this URL:" и "The first person to come to this URL will play with you.".
Споделяте си URL-то и сте в джаза (пардон – шаха).



Точно тук съм блокиран- един ход продължава с минути / при мен /.
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Въпрос за ...

Мнениеот papinu » Пет Апр 24, 2015 12:49 pm

Е, трябва да отбележа, че не спомена къде си бил блокиран.
Няма логика да те блокират по тази причина, защото при стартиране на нова игра имаш опция за: 'Time control: Unlimited '. При това положение един ход в порядък на минути ми се вижда съвсем резонно.
Ако можеш да разбереш истинската причина за блокирането би било полезно да резрешим 'казуса.'
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта