с. Баница - Серско-Гърция

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

с. Баница - Серско-Гърция

Мнениеот MIKEY MOUSE » Съб Юли 05, 2014 8:54 pm

Уважаеми колеги,
Много Ви моля за достоверна информация относно въпросният обект.
Възнамеряваме да направим обиколка из планините на Северна Гърция ,но основната ни цел е запазената църква в селото - /За тези ,които не знаят - лобното място на Гоце Делчев/. Оказа се , че гръцките власти са наложили забрана- имало предаване по телевизията за върнати българи със заплаха за арест. Ходил ли е някой скоро и каква е процедурата. Ние няма да минем по класическия път от Серес ,а през планински пътища от североизток. Благодаря предварително за всяка достоверна и актуална информация. :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: с. Баница - Серско-Гърция

Мнениеот Ozzie » Съб Юли 05, 2014 9:19 pm

Да не те четем после в новините?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: с. Баница - Серско-Гърция

Мнениеот trix » Пет Авг 01, 2014 9:27 pm

Два пъти ходил в гръцко, и при двата се явяваше по некое време в началото шофьор с :wavey: чао-чао поздрав. Да съм си тръгвал. Има неква такава работа, значи.
Аватар
trix
 
Мнения: 320
Рейтинг: 958
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 12:14 pm
Местоположение: Плевен

Re: с. Баница - Серско-Гърция

Мнениеот trix » Съб Авг 02, 2014 12:13 am

Което не мисля, че е проблем. Аз не бих направил нищо за тях, да им помага идиота - наказател, после да си ги тури в гетото и да си ги държи докато умрат. Това могат да очакват от курвенска българия. В Гърция има много продали се бгейски жени. Те се пазят и защитават от други българи, имайки се за жестоки.
Аватар
trix
 
Мнения: 320
Рейтинг: 958
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 12:14 pm
Местоположение: Плевен

Re: с. Баница - Серско-Гърция

Мнениеот MIKEY MOUSE » Чет Окт 09, 2014 9:19 pm

DSCN0933.JPG
DSCN0933.JPG (79.19 KiB) Прегледано 1273 пъти
DSCN0945.JPG
DSCN0945.JPG (65.65 KiB) Прегледано 547 пъти
DSCN0941.JPG
DSCN0941.JPG (177.41 KiB) Прегледано 544 пъти
postaviha-pametna-plocha-na-goce-delchev-v-gyrciq-162549.jpg
postaviha-pametna-plocha-na-goce-delchev-v-gyrciq-162549.jpg (56.03 KiB) Прегледано 1275 пъти
Достигнахме до Баница /Кариес на гръцки*. Жестока и тъжна история. На отговорът ни- "...отиваме в с. Кария "- винаги едно и също - "Там българи няма!" А ми за това отиваме - да има.
Селото - разположено под връх Циклопа е било най-голямото и богато в красива долина. Люлка и убежище на български комити - за наказание и назидание изгорено и плячкосано през 1913 г.Останалите две български села /на голи баири / съществуват и до днес / с гръцки имена/.
. Развалините са обрасли в бодливи храсти, пътеки няма.Камбанарията се вижда от далеч /достъпът е труден/, но духът на свободата е там. Наоколо е пусто, няма жива душа , но ... Няма я и поставената миналата година плоча в памет на Гоце Делчев. Сигурен съм , че 10 мин след отпътуването ни , няма да го има и забитото от мен българско знаменце.
Гоце Делчев пада убит след като четата му е обкръжена от турска потеря, предвождана от съвипусника му от Военното училище -София.Това спасява него и убитите му четници от поругаване и той е погребан с християнски ритуали.


ПП Що се отнася за "арестуваните българи"-оказаха се кандидат депутати -имитиращи с предизборна пропаганда -родолюбие - примитивна гавра с паметта на загиналите за Отечеството. Тези няма как да бъдат родолюбци с битието си на шутове и слуги на ...
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: с. Баница - Серско-Гърция

Мнениеот hrissim » Пет Окт 10, 2014 2:13 pm

Паметни плочи, знаменца... Не сме дорасли още до правилната оценка за тези символи.
Земята е една, homo sapiens е един биологичен вид.
Границите сме ги измислили ние.
А за историята да не говорим - пълна е с манипулации.
Дали има държава, която дава име на град /свети Врач/ на един родопрестъпник на заплата в турската армия?

Да не ме разбере някой погрешно. Бил съм и в пещерата "Капе" в Алиботуш, дет комитите са въртели шишовете. Патриот съм, но започвам за преосмислям някои постулати.
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: с. Баница - Серско-Гърция

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пет Окт 10, 2014 6:21 pm

Sv._Petar_na_Kajmakčalan.jpg
Sv._Petar_na_Kajmakčalan.jpg (5.86 KiB) Прегледано 1180 пъти
[quote="hrissim"].
Земята е една, homo sapiens е един биологичен вид.
Границите сме ги измислили ние.

А за историята да не говорим - пълна е с манипулации....

Много си прав!Историята /не само нашата/ е пълна с измислици, манипулации и откровени лъжи . Но:
КОЙТО ВЛАДЕЕ МИНАЛОТО , ВЛАДЕЕ НАСТОЯЩЕТО!!!

... и един пример:На връх Каймакчалан през 1916 год. са избити от сърби и французи с помощта на руснаци хиляди български войници. Ето и паметника! .. Та за това!! / Ако не е ясно- паметник на убитите сърби??!!/
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта