Питане за раници QUECHUA

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Питане за раници QUECHUA

Мнениеот dafigg » Вто Юни 17, 2014 9:11 pm

Привет,

решил съм да си взема една раница 60+10 и се чудя каква да е. Накратко ще опиша и за какво ще се използва - 3-4-5 пъти в годината като в нея трябва да се събере палатка, спален чувал, дрехи, малко храна и някои други дреболии. Не съм планинар и раницата няма да се разкарва из планини, шубраци, гори и прочие, няма и да се мокри. Няма да види много зор, в най-общия случай качва се на самолета, от самолета до ж.п. гарата, 1-2 влака и някой автобус докато се стигне до селото за което сме тръгнали, слизаме и разпуваме палатковия лагер. От извесно време проучвам различните марки и на доста места видях, че много препоръчват раници на Ташев, но не намерих информация за Quechua. Харесъл съм си тази за 100лв. http://www.decathlon.bg/ranitsa-forclaz ... 00842.html, но преди това ми трябва малко поваче информация за марката и дали раниците им са достатъчно надежни?
Аватар
dafigg
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 1:47 pm

Re: Питане за раници QUECHUA

Мнениеот xargs » Вто Юни 17, 2014 11:58 pm

Не знам за конкретната раница, но всичко с марката Quechua което съм си купувал е било изключително качествено, за цената си.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Питане за раници QUECHUA

Мнениеот mariko » Сря Юни 18, 2014 10:53 am

Ташев не бих си взела. Имам една малка тяхна раничка. За здрава- здрава е, но това единственото хубаво, което мога да кажа за нея. Кечуа не съм имала, но май не са лоши от това, което чувам.
За тази която си показал:
+има достъп до дъното
+има връзки за багаж и ушички, на които може да се завърже нещо
+горните компресионни ленти са с катарама с разкопчаване
-страничните джобове под стягащите връзки са малко недомислени - ако искаш нещо за бърз достъп ще го сложиш в джоба на капака, ако не- вътре в раницата. Ако в мрежичката сложиш нещо и го закачиш с компресионната лента то ще ти пречи да ровиш из джоба
-не знам какъв ѝ е гърба, дано да е стабилен и удобен
Но щом само за из автобуси ще я носиш вероятно ще ти свърши работа.
"Те са живели и хвърляли зар, само това ще остане-
огънят вложен в самия комар с много пари проиграни"
Аватар
mariko
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Сря Мар 20, 2013 10:13 am
Местоположение: София

Re: Питане за раници QUECHUA

Мнениеот kobso1245 » Сря Юни 18, 2014 4:22 pm

Още 1 глас за Кечуа(дано така се пише наистина :Д).
Аз карам с една такава по-малка и е адски удобна, а и цената е много добра.
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Питане за раници QUECHUA

Мнениеот Pakroid » Сря Юни 18, 2014 9:42 pm

Имам Forclaz 30 AIR QUECHUA и съм страшно доволен. Преди време 3 месеца се наложи да спя в палатка на Quechua, някаква палатка за 30 евро не мръдна изобщо, дъждове, ветрове, желязна беше. Оттогава съм фен на марката и не ме е разочаровала.
Pakroid
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Май 07, 2012 8:19 pm

Re: Питане за раници QUECHUA

Мнениеот Boyan1984 » Съб Юни 21, 2014 7:43 pm

dafigg написа:Привет,

решил съм да си взема една раница 60+10 и се чудя каква да е. Накратко ще опиша и за какво ще се използва - 3-4-5 пъти в годината като в нея трябва да се събере палатка, спален чувал, дрехи, малко храна и някои други дреболии. Не съм планинар и раницата няма да се разкарва из планини, шубраци, гори и прочие, няма и да се мокри. Няма да види много зор, в най-общия случай качва се на самолета, от самолета до ж.п. гарата, 1-2 влака и някой автобус докато се стигне до селото за което сме тръгнали, слизаме и разпуваме палатковия лагер. От извесно време проучвам различните марки и на доста места видях, че много препоръчват раници на Ташев, но не намерих информация за Quechua. Харесъл съм си тази за 100лв. http://www.decathlon.bg/ranitsa-forclaz ... 00842.html, но преди това ми трябва малко поваче информация за марката и дали раниците им са достатъчно надежни?


Няма ли да ти е голяма 60+10 са тези неща? Една 45+ би ти свършила перфектна работа.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2433
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане за раници QUECHUA

Мнениеот dafigg » Нед Юни 22, 2014 11:27 am

Благодаря за мненията, бях пуснал подобна тема и на още няколко места. В крайна сметка чух само отзиви за палатките на Quechua, но не и за раниците и вчера отидох и си взех една Ташев Вихрен 70+10. Гледах и Алпин модела, но Вихрена с двата си големи странични джоба ми се видя по функционалната, а разликата в цената е само 5лв.

Boyan1984 написа:
Няма ли да ти е голяма 60+10 са тези неща? Една 45+ би ти свършила перфектна работа.


Абсурд, освен изброените по-горе неща съм забравил да сложа и едни кубинки и понеже се пътува със самолет, всичко трябва да е вътре, а не да виси окачено по раницата.
Аватар
dafigg
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 1:47 pm


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта