Удароустойчив смарт телефон?

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот subritual » Сря Мар 12, 2014 12:00 pm

След като Нокиата ми изгуби битката с един камък-
Изображение

макар и така да работи, реших да я сменям с нещо по-удароустойчиво.
Спрял съм се на CAT b15 Изображение
Много бих се редвал на впечатления от работата му извън населени места,тъй като знам, че устройства с 2 сим карти не работят особено добре на отдалечени места.Налага се често преслушване на губещия се сигнал и телефонът не успява често да регистрира някоя от картите.
Досега не съм имал андроид, така,че другия ми въпрос е за мнение за този Джели бийн 4.1?
Може ли телефонът да работи като USB host, тоест да му се закачат флашка и най-вече външни устройства?
Недостатък е изглежда, че mUSB буксата е по-навътре и явно обикновенни кабели няма да могат да се пъхнат.
Има ли по-удачни предложения?
Надявам се, че въпросите ми не са толкова задълбочени, мисля да се насоча и към някой специализиран за това форум.
:beer:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот iPop » Сря Мар 12, 2014 12:59 pm

Toзи телефон ако не ме лъже паметта струваше 680 лева, което за хардуера който има в него е безобразно скъпо. В dx.com Можеш да си намериш същия просто няма да пише CAT на него и ще е поне с 40 процента по-евтин :)
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот subritual » Сря Мар 12, 2014 1:11 pm

Съгласен съм, но дали ще е със същото качество на материалите, гумите?
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот eMcKu » Сря Мар 12, 2014 1:30 pm

www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот subritual » Сря Мар 12, 2014 1:37 pm

Мдаа, благодаря за препратката, само дето търсих за удароустойчив и за това не съм попаднал на тая тема.. :blush: Тъкмо разглеждах и опаковките,само дето е добре да е за водоустойчив телефон все пак, щото имам един телефон корозирал вече от пот.
Може би нещо такова? http://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-S3-S4-Shockproof-Waterproof-Aluminum-Metal-Gorilla-Glass-Case-/271408516090?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3f31354bfa
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот unsigner » Сря Мар 12, 2014 1:45 pm

По-добре нормален телефон + калъф..

Аз имам OtterBox Commuter, и като удароустойчивост е перфектен. Не е водоустойчив обаче, не знам как са им водоустойчивите модели.
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот joropc » Сря Мар 12, 2014 6:15 pm

:offtopic:
Както се казва, нали затова е смартфон-да забива. ;)
Как с такъв калъф ще му свалиш батерията като се "омаже"? Трябва да си носиш и отвертката. :)
On
В магазин "Стената" има доста хубави ударо устойчиви калъфи за самсунЗИ(и други марки).От качествени материали са и изглеждат доста добре.Лошото е, че хич не са евтини :V:
btw...май в линка не са изброени всичките видове, които предлагат:
http://www.stenata.com/bg/products/cate ... 0%B3%D0%B8
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот subritual » Сря Мар 12, 2014 6:38 pm

Че забива, забива.Аз за спешни случаи си имам радиостанция.То впрочем си има и смартфони с радиостанция и баш вече 3 в 1 не бих носил, макар и да е още по-олекотено.
Посочения от мен калъф е със стъкло отпред, не знам как се оправя капацитивния дигитайзер с 2 стъкла едно върху друго, но ми се вижда удачно. Жалкото е, че нокиата, с която бях досега има много хубав шорокоъгълен обектив, снимал съм цели филми с нея, но това е...надали има универсално устройство за всичко.
ps: и кво излиза, двуядрен на 1+ Гхц и 4 гиги памет не може да се оправи с няколко приложения накуп. Имам спомени от по-предишната ми нокия н900, дето малко неща и се опираха за времето си. но беше с маемо5, дето още си го ползват някои хора.
PS2: @joropc, извинявам се, не разгледах всички модели, опициите за защипване на стойка или друго си заслужават определено, остава да реша, дали ми се дават още 100лв + цената на галаксито :beer:
И като гледам.стойките вървят отделно...
Последна промяна subritual на Сря Мар 12, 2014 7:22 pm, променена общо 3 пъти
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот joropc » Сря Мар 12, 2014 6:58 pm

subritual написа:Посочения от мен калъф е със стъкло отпред.

Ами те тези от линка, които струват 99 лева и те са със стъкло. ;)http://www.stenata.com/bg/products/prod ... en-htc-one
https://www.youtube.com/watch?v=iXJXGo2 ... ata_player
И понеже мой приятел е с такъв на S4 - бачка си перфектно с двете "стъкла".
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот dudelgrincen » Чет Мар 13, 2014 1:39 am

Бях чел отзиви за въпросния Cat понеже наскоро и моята Нокия (26хх или нещо подобно), която ползвах от много време, пострада при падане както ми беше в джоба и дори за малко да се запали (батериите изглежда могат да бъдат опасни, а Нокия явно са много силно прехвалени относно здравината си)
... По същество отзивите за Cat B15 не бяха добри нито за здравина нито за водоустойчивост (преопбладаващо). По спецификация ( http://catphones.com/phones/b15-smartphone.aspx ) гарантират, че издържа на пускане от височина до 1,8 метра - този показател поне на мен не ми вдъхва много доверие, защото смятам, че при сблъсък силата може да е много по-голяма отколкото при пускане от 2 метра. Освен това самият телефон като хардуер (cpu, ram, rom ...) не е отговаря съвсем на цената си (а и Андроид 4+ заема 3 до 3,5 ГБ от вградената памет). Не съм виждал Кат-а на живо, но след всичко което бях чел не бих си го купил.

Новия телефон го слагам в раницата вече, защото разчитам на него като телефон и защото е голям за да ми е удобен в джоба докато карам. Мисля, че така шанса да се счупи значително намалява.
Ако не караш с раница и/или пък разчиташ на телефона и/или като на GPS/камера то високият клас защитни калъфи със сигурност е добър вариант.
По това отношение аз съм на мнение, че отделните устройства са значително по-надеждна алтернатива - по отделно фотоапарат, gps и телефон.

Смартфоните са доста по-сложни като реализация и има много повече неща, които може да се объркат с тях. Предполагам затова Sonim (за които има отлични отзиви) не предлагат Android телефони.

Иначе на снимката в първия пост виждам счупеното стъкло, но дисплея работи ли нормално? Ако работи - може да смениш стъклото. Ако дисплея е повреден и няма други проблеми, дори може да се окаже сравнително рентабилно за твоя телефон да смениш екрана и да си го ползваш.
Аватар
dudelgrincen
 
Мнения: 241
Рейтинг: 1515
Регистриран на: Нед Окт 04, 2009 9:35 am

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот dhmaniak » Чет Мар 13, 2014 9:43 am

Интерсено ми е за какво ти е смартфон в планината :dontknow: . Според мен е по- добре да караш да си с обикновен телефон, който е здрав и да можеш да се обаждаш от него, например nokia x2-00 това нещо няма чупене( изпитано) :D :peace: :agree:
който кара NS BITCH e супер готиния пич :D
dhmaniak
 
Мнения: 124
Рейтинг: 1086
Регистриран на: Нед Сеп 22, 2013 11:21 am
Местоположение: София

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот Yavkata » Чет Мар 13, 2014 4:56 pm

dhmaniak написа:Интерсено ми е за какво ти е смартфон в планината :dontknow: . Според мен е по- добре да караш да си с обикновен телефон, който е здрав и да можеш да се обаждаш от него, например nokia x2-00 това нещо няма чупене( изпитано) :D :peace: :agree:

Защото ги ползваме и за ГПС.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот subritual » Чет Мар 13, 2014 6:54 pm

Ами да кажем, че не е само за GPS. Минал съм през "телефон за планината" , смяна на сим карти и пренасочвания.
Нокиа-та трябва да и се смени и екрана( вървят в компект), утре ще и взема един менте за около 80лв. Почти не е рентабилно.
Отказвам се от CAT-a.
Благодаря на всички изразили мнение , ще се доверя на хубав корпус за по-мощен андроид.
Оттам пък следва и доълнително захранване в някои случаи, но няма как.... :beer:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот subritual » Пет Мар 14, 2014 8:26 pm

https://lh6.googleusercontent.com/-TNyX3RXpV74/UyNHbkMbpKI/AAAAAAAACF4/Ykpgi-J9llI/w1360-h905-no/DSC02143.JPG

Сега следва продажба и после Галакси, тъй, като за този не можах да открия удароустойчво облекло... :beer:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот peshkin » Пет Мар 14, 2014 11:48 pm

Този телефон го взех за баща ми, НО на него му трябва телефон с 2 карти, който да държи на бой. Убедих го да е смартфон, за да си работи и с е-мейли, да си го ползва като календар, да няма проблеми с указателя и пр. - все базови предимства на "умниците". Аз лично в момента, в който включих телефона вкъщи, първото нещо беше да го потопя във вода. Нищо особено, 2 минути в купа, като пробвах и обаждане. Нямаше проблем. Тънкостта е, че трябва да се затвори добре задния капак, тъй като гумените уплътнения са около батерията. Аз за себе си не бих го купил, тъй като няма да мога да се възползвам от предимствата му, но за работен телефон с 2 СИМ-карти е много добър. Иначе какво пречи да се вземе един X-Cover 2 (примерно). Като софтуер естествено е недоизпипан и няма поддръжка, но поне досега не е правил кой знае какви проблеми (2 забивания за месец). При 2G режим на 1-вия слот и активен 2-ри батерията се държи добре с оглед на капацитета й - около 2 дни с 3-4 часа разговори (доста от тях с bluetooth слушалка), малко ползване на WiFi мрежа и малко цъкане из менютата (първи смартфон е, трябва да се разучи :) ).
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
peshkin
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 3:35 pm
Местоположение: Виена / Варна

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот marsa » Съб Мар 15, 2014 12:13 am

Аз пак да си изрекламирам простите водоустойчиви калъфки... Според нуждите на нормалното колоездене са екстра. Ако целта е просто да се запази телефона от пот и дъжд при самото носене и малко употреба без говорене, то това е отлично решение, което ползвам от около 2г. Телефонът е защитен от влага, тъча може да се ползва, може дори да се говори, ако наоколо е тихо, примерно в планината. Вярно, че не може да защити дисплея от размятане по камъните, а само от драскотини от индиректни удари, но все пак е защита. На мен лично ми е много удобно да ползвам нормален ежедневен телефон, а не някаква бомбоустойчива барака, на която основната и функция е да е здрава. Калъфката ми е и портмоне по време на каране. Ако някой желае да води разговори под проливен дъжд, мисля че ще е частен случай.

Отляво е старата ми калъфка, купена от супермаркет за 2лв (спряха да ги продават). Отдясно е калъфка от eBay/Китай с крайна цена 1,30лв.
Изображение Изображение

@subritual: Не знам от де си взел тоя дисплей "менте" за тия пари, но аз лично на HTC-то вчера му монтирах напълно оригинален дисплей+тъч купен от Китай на стойност 35лв, верно че е малко по-стар, ама все пак... Мисля, че поне дисплеи не се произвеждат ментета, бтв.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот phpetrov » Сря Мар 19, 2014 11:53 pm

Sony XPERIA Go
Не много скъп. Умен. Устойчив на всичко.
phpetrov
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Чет Яну 24, 2013 3:59 pm

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот hitar_potter » Чет Мар 20, 2014 12:10 am

http://www.nokia.com/global/products/phone/105/ едно такова в джоба и смартфона в раницата :D
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот светльо-toxin34 » Нед Май 15, 2016 9:36 pm

Темата е старичка... но да се включа и аз. Опитът ми с противоударни и противоводни телефони е ..ами доста голям . Имал съм какви ли не .. такива от 90 лева, до такива дето са по 900 лева . CAT- ами ..по мое мнение само името ги продава . Сега притежавам един съвсем обикновен Самсунг X-cover550 , съвсем обикновен телефон . Няма смарт, няма дъмб .. само ало и калкулатор дет му се вика.. ама батерията държи 2 седмици .
А оня ден, си взех и нещо с което по клиповете в ю туб ковът пирони с дисплея, минават през него с трактор и го подхвърлят като фризби .
http://telefoni-bg.com/NO-1%20Rugged?product_id=145
Нещото е 4G, 5800 милиампера батерия, огромен дисплей....13 мега камера .....минус: тежи към четвърт свинско ...че и повече ...можеш и мечка да утрепеш с него, ако я замериш ..а в сайта има и доста други модели ... за всеки джоб . Най вече, че всичките им телефони са си с гаранция .
Аватар
светльо-toxin34
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 8:17 pm

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот xargs » Нед Май 15, 2016 10:49 pm

То това си изглежда като всичките други САТ-опроизводни. Ако се търси нещо по-нормално Мото Х Форс е актуалното предложение -http://www.motorola.in/products/moto-x-force
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот Speedmaster™ » Пон Май 16, 2016 5:22 am

http://youtu.be/BaiEIlPxnok
Тук има видео от предложения,ползвал съм две мотороли от по-нисък клас и съм повече от доволен.Чист андройд,много бързи и не правят бъгове както повечето прехвалени общо купувани марки на пазара в България.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот tradi » Пет Юли 15, 2016 8:55 am

subritual написа:След като Нокиата ми изгуби битката с един камък-

Спрял съм се на CAT b15
Много бих се редвал на впечатления от работата му извън населени места,тъй като знам, че устройства с 2 сим карти не работят особено добре на отдалечени места.Налага се често преслушване на губещия се сигнал и телефонът не успява често да регистрира някоя от картите.
Досега не съм имал андроид, така,че другия ми въпрос е за мнение за този Джели бийн 4.1?
Може ли телефонът да работи като USB host, тоест да му се закачат флашка и най-вече външни устройства?
Недостатък е изглежда, че mUSB буксата е по-навътре и явно обикновенни кабели няма да могат да се пъхнат.
Има ли по-удачни предложения?
Надявам се, че въпросите ми не са толкова задълбочени, мисля да се насоча и към някой специализиран за това форум.
:beer:


Има и по-добри версии на САТ. S40 е с военен стандарт Mil Spec 810G, а това значи Рамбо телефон.http://www.premiummobile.bg/cat-s40.html

Честно казано, бая грозничко устройство е и не бих го взел, въпреки здравината и горе-долу добрите характеристики.
tradi
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Юни 29, 2013 10:02 am

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот taurus13 » Съб Юли 16, 2016 9:59 pm

Един нормален влагозашитен телефон с подходящ калъф, може да се окаже по-здрав.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот iPop » Пон Юли 18, 2016 6:57 pm

Samsung Galaxy Xcover 3 не е лош вариант
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот stm_bg » Пон Авг 01, 2016 10:22 pm

Да се похваля ,благодарение на колегата Светльо и аз се сдобих с един хамер, посетих ги на място наистина имат голям избор. Аз взех едно наречено LMV9 че ми го препоръчаха в магазина като супер здрав.
Да видим колко ще издържи в моите ръце. Ако има някой хамер да сподели опит,този е сигурно е половин кило но не съм го зареждал от първия ден (преди седмица) и още показва 67%батерия. Вярно че малко го ползвам но може би не показва вярно? Последното сони което счупих повече от 2 дни не ми е изкарвало.
stm_bg
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 29, 2016 12:03 pm

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот Speedmaster™ » Вто Ное 22, 2016 4:05 pm

https://www.kaldata.com/телефони/stone-v3-max-и-stone-v3-plus-два-нови-евтини-мобилни-телефо-230548.html
Не са смарт но ще имат голям обхват в планината и на водоема примерно,моделите са двойна антена и големи батерии.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот светльо-toxin34 » Нед Яну 01, 2017 1:05 pm

stm_bg написа:Да се похваля ,благодарение на колегата Светльо и аз се сдобих с един хамер, посетих ги на място наистина имат голям избор. Аз взех едно наречено LMV9 че ми го препоръчаха в магазина като супер здрав.
Да видим колко ще издържи в моите ръце. Ако има някой хамер да сподели опит,този е сигурно е половин кило но не съм го зареждал от първия ден (преди седмица) и още показва 67%батерия. Вярно че малко го ползвам но може би не показва вярно? Последното сони което счупих повече от 2 дни не ми е изкарвало.


Показва си вярно. Без интернет, GPS,само като телефон моя държи 15-16 дена батерия .
Аватар
светльо-toxin34
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 8:17 pm

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот subritual » Вто Яну 03, 2017 4:29 pm

Май съм забравил да покажа какво си взех. Самсунг галакси с5 заедно с защитна кутия за 20$. Има и по-качествени,тази определено не е без кусури,но я намирам за точно попаднала в златната среда качество/цена
Комплектът е видял доста падане и мокрене и от тогава, както е видно и от снимките.
Избирайки популярен модел телефон от сравнително качествен производител получавате добри хардуерни и софутерни характеристики на приемлива цена. Останалото то калъфа.
Вярно,тежи доста, но освен другите плюсове, през лятото кутията не позволява телефонът бързо да достигне висока температура от излагане на слънце или натоварване. Махнах веднага долното капаче,че телефонът и без това си има и ми писна да отварям и затварям,а и е вероятно да се скъса.
Стъклото е горила глас и като, че ли се драска по-малко от оригиналното. Мислил съм за разни китайски телефони, имаше дори с радиостанция и шифт за радиолюбителските ретранслатори,но се отказах,защото дават доста дефекти предимно от консруктивен тип-я микрофон ще прекъсне,я букса, някоя гума ще се скъса.Говорителя ще задрънчи... та така, това са моите 5 стотинки дето се казва.ЧНГ!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот Lucky Loser » Вто Яну 03, 2017 4:36 pm

Същото направих и аз с моя Galaxy S5.
Case-ът струва умопомрачителнитени $2.89
https://www.aliexpress.com/item/Top-Qua ... 4929c6a0f5

Страшно доволен съм. Още повече, че отстрани точно при бутоните за звука и заключването, е наръбен и ми стои стабилно в ръката.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Удароустойчив смарт телефон?

Мнениеот Любо » Чет Яну 05, 2017 6:45 am

Във Facebook страницата на Седрик Грасия попаднах на това: http://crosscall.com/en/ . Доста добре изглежда :agree:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BaiMile и 20 госта