Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Мар 26, 2012 2:17 pm

Spoiler Alert:
!!!!НЕ ЧЕТИ, АКО НЕ СИ ДОВЪРШИЛ MASS EFFECT 3!!!!!










Края на МЕ3 е яко WTF?!?!?
Цялата поредица е изградена над идеята, че изборът ти е от значение и винаги измаш избор!
В случая нямаш такъв... и при 3-те варианта за край се случва почти едно и също
"детето" ти говори някакви глупости и ти се съгласяваш с тях... вместо да имаш опцията да му теглиш една майна ( както е при почти всеки разговор)?
Шепард реагира нетипично?
Как по дяволите Андерсън е стигнал преди теб?
Какво прави Illusive Man там? Не ми се връзва...
Защо Норманди бяга от битката на земята? Нито един член на екипажа не би изоставиш Шепард....
При един от възможните финали... - Лиара е с мен на земята... а излиза от разбилата се Нормади?
При друг - избиваш Рийпърите, Масс релетата гърмят... и огромната армия, която си събрал остава заседнала Земята... Опустошена от война планета....
Турианците и Куарианите не могат да ползват ресурсите - най-вече храна... и рано или късно всички ще се избият/изядат ввазимно...
няма логика в това!

При най-добрия възможен финал - когато си събрал максимална военна сила
В края се вижда как Шепард лежи сред отломките и поема глътка въздух....
Това ме навежда на мисълта, че има планирано DLC с епилог!

През цялата игра вижда момчето.. сънува странни сънища!
Все едно е паднал под влианието на Рийпърите...
Цялата случка в Цитаделата е била в главата на Шепард?
Все едно се бори с техния контрол?
Индокриниране?
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Gasolin » Пон Мар 26, 2012 6:42 pm

SPOILER ALERT!








Всичките неща, които са ужким пропуснати да се споменат от биоуеър - като се почне от глупостите на момчето, до екипа дето се озовава на Норманди са обяснени с така наречения Indoctrination Theory. Която съм на 80% сигурен, че е вярна или поне близо до истината. http://angryjoeshow.com/2012/03/indoctr ... nding-dlc/ Ето това е линкче към един коментар към теорията. Знам че е 20 минути ама мисля, че и десетина ти стигат да видиш за кво иде реч.
Аватар
Gasolin
 
Мнения: 873
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Нед Авг 10, 2008 2:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Мар 29, 2012 12:26 pm

Освен combat-a , Mass Effect 3 е една гавра с трилогията до момента.
Прекарвам повече време в биофорумите четейки темите на разочаровани фенове,който веднага биват наругани/напсувани и наречени куп още глупости.

Така наречените гейм ревю сайтове са срещу геймърите,което е.......просто :crazy:

Не съм изненадан обаче.Очаквах го този момент още от 2007 година,когато BW бяха закупени от EA.
Постепенно ЕА успяха да съсипят репутацията на още едно студио.Сигурен съм,че в офисите си драскат чертички за всяко едно такова на някоя огромна стена.

Dragon Age 2,първия силен признак за проблеми,промяната от KOTOR 3 към TOR последвана от почти копиране на WOW,и сега Mass Effect 3 с Day 1 DLC,безсмислен Multiplayer,който е закрепен към соловата игра по много груб начин,минаваме през ограничения контрол над диалога и стигнем до финала,който има наглоста да ти каже да чакаш още DLC-та....Bioware is dead.

Смяната на главния сценарист от първата част,и заместването му с някой който по-му отива да пише за Twilight,беше грешка.
Смяната на оригиналната идея за мотивите на Рийпърите,и създаването на изцяло нов персонаж в самия край на третата част който ти казва "ЛОЛ,аз контролирам рийпърите и имам най-сбърканата логика евър" ... без коментар.

Кейсито Хъдсън,продуцента на трилогията беше дал интервю около пусковата дата,обяснявайки как края на МЕ3 е била измислена и финализирана декември месец,но лийкнатия сценарий още миналото лято показва,че още тогава се е знаело,че това ще е края.И още тогава реакцията беше "Ебати тъпия финал"
Отговора беше "Не е актуален,има промени"....мдам.

Не ми се навлиза в детайли за глупостите който сътвориха в третата част,защото няма смисъл а и гледам Нервния вече го е направил :)
А и пиша с краката си в момента :D Извинете ме.

Едит: Забравете за индоктринацията.
Да,това е била една от идейте им за финала,но е била скрапната,най-вероятно не са могли напълно да премахнат някой визуални,а и сценарийни ресурси заради недостиг на време и затова хората спекулират с тази теория.
Не казвам,че не е възможно да завършат края си с епилог за индоктринация,но е малко вероятно.Все пак,те съвсем отрито коментираха как са се отказали от тази версия още миналата година,защото не са могли да я внедрят технически(по техните думи).

На 6 април ще разберем повече.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Мар 29, 2012 1:07 pm

Мда.... Бойната система смуче... :) RPG системата - също!
Припомних си го... сега преигравам МЕ1
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Мар 29, 2012 3:26 pm

HepBeH_XaMcTep написа:Мда.... Бойната система смуче... :) RPG системата - също!
Припомних си го... сега преигравам МЕ1


Ами бойната система ми харесва честно да ти кажа,но само ако я сравня с тази от първата и втората част.

Още миналата година бях почнал нов сейв от МЕ1,който го продължих седмица преди да излезне тройката.
Минах през двойката и преди няколко дена импортнах вече в три.
Така,че и трите игри са ми съвсем съвсем пресни.Третата просто има най-добрата бойна система от трите.Има някой неща който адски не ми допадат,а именно тъпия FOV,които сигурно е или 70 или 80,но е доста гаден,най-вече ако искаш да удариш нещо съвсем от близо.
Другото е нещо което ме вбеси в мултито.Понеже играя Vanguard,и самия начин на игра с него е да им се забиеш в лицата,ако ти се изпречи Banshee(в мултито) сигурно 8 от 10 пъти ми прави фаталити,нищо,че съм на пълен щит и кръв,просто губя контрол над героя си,и гледам 5 секундна екзекуция...абсолютно дебилно.един път даже ме издърпа от има няма 10-тина метра ,което или е вина на лага,или...........просто някой програмист/скриптър си е оставил ръцете.

Но да,от личен опит казвам,че в МЕ2 на hardcore и insanity,с Vanguard-a ми почти не използвах Charge,защото в 90% случайте си беше смъртна присъда.А и нямаш умение с което можеш веднага да продължиш след него.
Сега,имаш и Nova,и ако не слагаш безумно тежки оръжия,можеш спокойно да играеш,даже без да стреляш.Един вид,си изцяло само Biotic Soldier .:)
На Bronze трудност бях си махнал дори и помпата и минахме всичките Wave-ове,само с биотик скиловете.
Такаче ако гледам САМО бойната система,има напредък от предишните две.
НО,както и двамата знаем,не играем Mass Effect заради битките ;).И точно от там произлизат проблемите.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот boriss13 » Чет Мар 29, 2012 4:15 pm

:offtopic:
Ей талибан, няа закачаш Боби баншито, щот ми е приятел!!! :emlaugh: :peace: :D
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Metal_Psycho » Пет Мар 30, 2012 9:42 am

boriss13 написа::offtopic:
Ей талибан, няа закачаш Боби баншито, щот ми е приятел!!! :emlaugh: :peace: :D


:offtopic:
Естествено,че няма,ще се скрия зад една от много chest-high walls и ще го изчакам да отмине :D
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот did » Нед Апр 01, 2012 7:06 pm

Някой в този форум да знае как се играе покер?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Ozzie » Нед Апр 01, 2012 7:56 pm

Шефа, май? :D
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот k0k0 » Пон Апр 02, 2012 1:06 pm

did написа:Някой в този форум да знае как се играе покер?

Само тексаски :D
Аватар
k0k0
 
Мнения: 489
Рейтинг: 1419
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 10:30 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот gesh0898 » Нед Апр 08, 2012 2:25 pm

did написа:Някой в този форум да знае как се играе покер?

Сериозно ли питаш или наистина не знаеш? :confused:
ТАЙНАТА
Никога не излизаш с намерение да паднеш, затова винаги слагай каска.
Аватар
gesh0898
 
Мнения: 652
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 5:43 pm
Местоположение: София

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот hitar_potter » Нед Апр 08, 2012 10:23 pm

gesh0898 написа:
did написа:Някой в този форум да знае как се играе покер?

Сериозно ли питаш или наистина не знаеш? :confused:

Сериозно ли питаш или наистина го питаш? :D
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот r1nftw » Нед Апр 08, 2012 10:51 pm

Разцъквам много COD мулти, ама нещо за Battlefield3 не мога да намеря как става мулти без купена игра.Някой, нещо да предложи? :banghead:
Intel core i7 920 @4,1GHZ Sapphire HD7870 Ghz edition OC @1250/1600
Аватар
r1nftw
 
Мнения: 417
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 6:24 pm
Местоположение: София

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Crimson » Пон Апр 09, 2012 9:48 am

r1nftw написа:Разцъквам много COD мулти, ама нещо за Battlefield3 не мога да намеря как става мулти без купена игра.Някой, нещо да предложи? :banghead:


Да, купи си играта :)
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Niksancho96 » Вто Апр 17, 2012 8:56 am

r1nftw написа:Разцъквам много COD мулти, ама нещо за Battlefield3 не мога да намеря как става мулти без купена игра.Някой, нещо да предложи? :banghead:

MW3 ли играеш? Иначе и аз играя много MW2 online както и Black Ops (имам я купена :D)
Ozzie написа:Няма да ти слагам иконка с бири, 'щото предполагам нямаш 18 години, за да имаш право да консумираш алкохол, но пък нямаме иконка с бутилка лимонада или боза, така че... :thumb:
Аватар
Niksancho96
 
Мнения: 369
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 9:29 pm
Местоположение: Враца

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Crimson » Пет Май 18, 2012 3:20 pm

ДИАБЛО III - Не моа да разбера тия докога ще лежат на стара слава. Може ли да не мръднат и метър за толкова години (освем графично) :crazy: Линейна, безмозъчна и комерсиална боза, тотално разочарование :crap: :crap: :crap: И всичко това на ебаси цената :crazy:
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Antares » Пет Май 18, 2012 3:57 pm

Я, значи не съм само аз :)

Софи, цъкаш ли още жедаЙте?
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот waffleS » Пет Май 25, 2012 10:08 pm

League of Legends C,S
Продаваш или търсиш части за колело? Виж всички обяви тук!
https://bike-trade.net
Аватар
waffleS
 
Мнения: 333
Рейтинг: 1163
Регистриран на: Вто Фев 16, 2010 8:10 pm

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот zax983 » Сря Юли 04, 2012 6:24 pm

Crimson написа:ДИАБЛО III - Не моа да разбера тия докога ще лежат на стара слава. Може ли да не мръднат и метър за толкова години (освем графично) :crazy: Линейна, безмозъчна и комерсиална боза, тотално разочарование :crap: :crap: :crap: И всичко това на ебаси цената :crazy:

Е то лошо няма, лудите фенове и така ще си я цъкаме, само не разбрах защо трябва да си купя ново PC, само за да мога да я играя... Едно е да дам 100 кинта за играта, но съвсем друго е да дам и още над 1000 лева, само за да има къде да я подкарам и да върви като хората... За мен единственият плюс, е това което доста хора сочат за най-големият минус, а именно RMAH, понеже е прекрасна възможност за мизерници като мен, да си върнат инвестицията, а не да е пълна загуба тази хилядарка... Ей го вече втори месец ще стане откакто излязла и аз още не мога да намеря къде да я играя... Накрая ще взема на заем и така... Но без RMAH, гаранция че нямаше да набутам толкова пари само за една игра...
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Gasolin » Сря Юли 04, 2012 8:04 pm

От скоро WoW в Нептулон и Дентарг. Ако има някой наоколо дето разцъква там, аз съм Akagha. Приемам и анонимни голд дарения. :eyebrow:
Аватар
Gasolin
 
Мнения: 873
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Нед Авг 10, 2008 2:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Antares » Чет Юли 05, 2012 11:00 am

zax983 написа:Е то лошо няма, лудите фенове и така ще си я цъкаме, само не разбрах защо трябва да си купя ново PC, само за да мога да я играя... Едно е да дам 100 кинта за играта, но съвсем друго е да дам и още над 1000 лева, само за да има къде да я подкарам и да върви като хората... За мен единственият плюс, е това което доста хора сочат за най-големият минус, а именно RMAH, понеже е прекрасна възможност за мизерници като мен, да си върнат инвестицията, а не да е пълна загуба тази хилядарка... Ей го вече втори месец ще стане откакто излязла и аз още не мога да намеря къде да я играя... Накрая ще взема на заем и така... Но без RMAH, гаранция че нямаше да набутам толкова пари само за една игра...
Чакай, ти сериозно ли? Blizzard откакто съществуват винаги са били известни с прекрасната си оптимизация на игрите откъм системни изисквания.
Ти да не би да искаш да играеш игра от 2012-та на пентиум двойка?! И 1000 лева е пресилено. Моята машина (четириядрен процесор, 8G RAM, 750W PSU, ATI 6850) ми излезна около 700 лева втора употреба. А играта върви и на далеч по-слаби машини (на служебния ми лаптоп, например).
И съжалявам, ако те разочаровам, но за да си на плюс от RMAH, ще трябва бая да фермиш. Но предполагам, че преди да стигнеш до Inferno, ще има още постове, с които да се оплачеш колко несправедливо трудна е играта, как е направена да прецаква хората, как е заговор срещу човечеството от масоните, извънземните, илюминатите, луминисцентите и т.н. и как ти, въпреки че целия свят е срещу теб, си изфармил оръжие със 300 dps, с което безгранично се гордееш и каква несправедливост е, че никой не ще да го купи за 300 евро...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Brave » Чет Юли 05, 2012 12:16 pm

zax983 написа:
Crimson написа:ДИАБЛО III - Не моа да разбера тия докога ще лежат на стара слава. Може ли да не мръднат и метър за толкова години (освем графично) :crazy: Линейна, безмозъчна и комерсиална боза, тотално разочарование :crap: :crap: :crap: И всичко това на ебаси цената :crazy:

Е то лошо няма, лудите фенове и така ще си я цъкаме, само не разбрах защо трябва да си купя ново PC, само за да мога да я играя... Едно е да дам 100 кинта за играта, но съвсем друго е да дам и още над 1000 лева, само за да има къде да я подкарам и да върви като хората... За мен единственият плюс, е това което доста хора сочат за най-големият минус, а именно RMAH, понеже е прекрасна възможност за мизерници като мен, да си върнат инвестицията, а не да е пълна загуба тази хилядарка... Ей го вече втори месец ще стане откакто излязла и аз още не мога да намеря къде да я играя... Накрая ще взема на заем и така... Но без RMAH, гаранция че нямаше да набутам толкова пари само за една игра...


Много пресилено изказване. Не знам какво ти е ПЦ-то, но аз я играя на 1920х1200 с всичко на макс, с изключение само на сенките, на машина купена основно през 2007 с ъпгрейд на видеото в края на 2008. И то не нещо прекалено за времето си - Core 2 Duo E6750, 4 GB RAM, Radeon HD 4875.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот zax983 » Чет Юли 05, 2012 1:55 pm

Еми, да на минимума си. Кое ми е пресиленото? Искаш да си купя нещо от 2006-та, за да може другата година да го хвърля в кофата ли? Говорим все пак ако ти се налага да вземеш ново... В последните 5-6 години, не знам как все така се получава но ново PC все струва около 1000 лева. Говорим да е такова, което да можеш да си позволиш лукса да ползваш поне още 3-4 години, а защо не и 5 и повече с някой друг ъпгрейд, както в случая ти си направил. Хубавото е че бума от тогава няма да се повтори толкова скоро и всъщност може и да не ти се наложи чак толкова скоро, да но на моето дъно няма как да се накове двуядрен и т.н. Ей го и на жената е 2006-та зимата, а е пълен боклук, вървели и тогава всичките нови игри ми разправя, но с изплащането е дала 2 бона, за нещо което днес струва 50 лева и монитора 100, но след ремонта миналия месец все едно е 50, та това което е взела за 2 бона, сега струва 100 лева... Аз така си взех едно бракувано от някаква разпродажба за 20 лева, липсваше само хард и захранване, но аз точно това имах останало от старото, дори имах да бодна още рам и ето че ми върши перфектна работа, по-добре е малко от нейния дори, но D3 не тръгва и няма как да тръгне на тоя P4 моя. Просто номера е да се направи играта достатъчно тежка, за да те принудят да минеш на следващото поколение хардуер. Сестра ми също е дала над 1000 лева, двуядрен е вече там процесора, но е лаптоп, видеото ако се смени всичко ще е наред, но не става, знаеш... Всъщност само в 99% от случаите не става : ]

Общо взето имаш голям късмет. Но покажи ми в момента оферта, под 1000 лева, която да става за D3 и най-вече да е нещо което би си купил.
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Crimson » Чет Юли 05, 2012 4:07 pm

zax983 написа:Просто номера е да се направи играта достатъчно тежка, за да те принудят да минеш на следващото поколение хардуер.


Ама ти сериозно ли ?
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот zax983 » Чет Юли 05, 2012 5:13 pm

Да бате, съвсем съм сериозен!

И понеже вече не могат да направят нищо принципно ново, с което да те изнудят... Почнаха да се лигавят да сменят сокетите всяка година, та даже вече и по 2-3 пъти на година, че да не можеш да минеш само с лек ъпгрейд, ами всяка година изцяло ново PC ако има как да те изнудят да си взимаш, най-добре ще е.

Виж например аз какво съм си сглобил и живот и здраве само след няколко дни ще си го взема:

http://store.picbg.net/pubpic/B1/85/fa8 ... 65b185.PNG

Не ми одобриха лизинг шибаняците, исках за 6 месеца по 150 лева, та сега се опитвам да се изтормозя на куп да ги извадя, вече 2 месеца откакто са я пуснали играта... Все до някакви 800 лева стигам и не мога да ги събера и това е... Накрая ще изпуша и ще думна някоя банка : ]

Пък ако имам късмет, ще изкара няколко години само с добавяне на рам, евентуално смяна на видео и процесор след още няколко години и после пак нов, ако не ме принудят и по-рано разбира се... Лошото е че ако имаш пари само за половин диня, половин ще си вземеш и пак ще ядеш диня, докато ако имаш пари за половин PC, няма как да си вземеш половин PC, има как само някой боклук да си вземеш... А аз просто не виждам от къде повече мога да отрежа, мисля че е абсолютно безсмислено да взимам нещо по-слабо от това.

Иначе ако парите не бяха проблем, направо ей това щях да си взема http://www.rmania.net/kompyutri-dell--p ... -1146.html и десетилетия няма да ми се наложи да го сменям...
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Antares » Чет Юли 05, 2012 6:36 pm

zax983 написа:някой друг ъпгрейд, както в случая ти си направил.
Не си прочел достатъчно внимателно. Дъно, процесор, памет, видео карта и захранване ми струваха около 700 лева. Без да се приспадат старите части.
zax983 написа:Просто номера е да се направи играта достатъчно тежка, за да те принудят да минеш на следващото поколение хардуер.
Пак ще се повторя - Diablo3 е достатъчно облекчена откъм системни изисквания. Или ако искаш - дай да сравним Crysis 2 и Wolfenstein? Да бе, същата графика е, само дето напъват за по-мощен хардуе, гаднярите! Или да спазваме темата, дали има разлика между Diablo 1 (вървеше ми на 486-тицата) и Diablo 3...
zax983 написа:Общо взето имаш голям късмет.
Не, моето момче, не е късмет. Просто в един момент спрях да мрънкам и запретнах ръкави. Можеш да се оправдаеш с каквото и да е било, но без да съм някакво светило в областта си, гений, или да ми дават мама и тати мога да си позволя да си купя такава машина.
------
[ontopic]
Иначе определено ми грабва очичките ето тази игра.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот zax983 » Чет Юли 05, 2012 7:15 pm

И ти през ред четеш обаче, гаджето даде 2 бона за PC, те малко след това излязоха следващото поколение PC-та и какво стана, днес то струва 100 лева... Изкарала си ги е, дала ги е, но още не го е изплатила и то вече е остаряло и за какво ги е дала? За "по-добрата" графика?!

Знаеш ли че мен графиката ама никак не ме интересува!!! Но дори всичко на най-ниско, пак не тръгва... Е мога ли да им *** майката на близард... За какво ги чакахме 10 години?

От друга страна аз очаквах даже доста по-зле да се представят, така че съм от малцината доволни от продкта им, но не и от изискванията... Да не говорим за политиката им към потребителя, цената и доста други не маловажни неща.
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот Antares » Пет Юли 06, 2012 10:28 am

Аз не съм кой знае колко очарован от играта, но не заради изисквания или графика, а откъм цялостен продукт. Ама тая цена си е стандартна за гейм бранша. Това, че нашия стандарт е по-нисък, това че твоя стандарт е нисък далеч не е проблем на близард.

Играта върви на доста по-слаби от най-съвременните машини. На служебния ми лаптоп с core i3, 4g ram и вградено видео на минимални изисквания си върви перфектно.

Не знам, човек, жал ми е за теб, щото си оревал тоя форум с бедността си, явно това ти се е превърнало в сериозен комплекс. Не мога да не се присетя за една реплика на Бил Гейтс:
Бил Гейтс написа:Ако си се родил беден - това не е твоя грешка. Ако умреш беден - това е твоя грешка

Сега съм сигурен, че ще изореш форума със стена от текст, с която да докажеш на самия себе си, как си цялостно онеправдан и цялата система работи срещу теб. Но с този начин на мислене само ще си ореш на дъното. За да се отлепиш от там малко трябва да си промениш философията.

Апропо, съзнавам, че си кон с капаци и няма да разбереш какво се опитвам да ти кажа. И си задавам въпроса, защо вместо да чета за SS7 и sigtran се занимавам с писане на неща, дето никой няма да прочете....

Сори за стената от безсмислен текст...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот zax983 » Пет Юли 06, 2012 3:37 pm

Проблемът се състои само и единствено във факта, че когато Бил Гейтс е казал това, тогава просто наистина е зависело само и единствено от теб, защото е можело да почнеш от нулата. Сега трябва да си ПЛАТИШ, за да можеш да работиш... Е добре аз ще си платя... На 15-ти май имах заделени само 300 лева, 2 месеца по-късно те са само 600, даже си ги завъртях малко, да не седят ей така, 650 станаха... Другата седмица може и 800 да станат, ще взема още няколко стотин на заем, за да не чакам още 2 месеца и ако имам късмет ще си взема читаво PC тези дни, даже ще започна да играя до края на месеца примерно... А как зверски съм ги изгладувал, само аз си знам... Проблемът е че то наистина не остана вече от какво да се лиша... Иначе Бил Гейтс също беше казал че 64КБ рам стигат за всичко, ама някак не ми стигат за D3, не знам...

Грозното е че отивам в магазина и някакви олигофрени ме гледат тъпо, не искат да вземат 800 лева, за нещо което струва 850 (над 1000 с ДДС). Какво рискуват те? Разбира се че нищо не рискуват, а шибаната банка не може да ме одобри за лизинг при първоначална вноска 75%? WTH?!

Сори но Бил Гейтс нито е забогатял в такива времена, нито го е направил с честен труд...

Защото днес ако отида на работа и изкарам 50 лева, ще похарча 10-20-30 за неотложни разходи като храна, транспорт, дрехи(работни), но шибаният работодател няма да ми плати веднага, а когато му скимне, работа няма всеки ден и пари просто не остават...

Докато веднъж успея ли да си взема PC, на което поне да върви играта, нищо повече не искам. Ще изкарвам достатъчно пари само от нея. Най-после ще изкарвам пари от нещо което ми доставя удоволствие, вместо по цял ден да троша нерви с малоумни мангали и да хамалувам като черен роб за жълти стотинки...

Така че малко остана... Ако успея да си взема PC другата седмица, само след 1-2 месеца ще се похваля с първите пари от RMAH, ей това е уникалното на D3. Разбира се най-големите пари бяха в началото, но поне още няколко години ще могат без никакъв проблем да се вадят по 1-2 хиляди на месец, даже да не ти е основен доход и да си цъкаш съвсем лежерно по няколко часа вечер, пак едно 500 лева ги правиш на месец, като нищо... Е кажи ми как да не се дразня, като вече съм изпуснал 2 месеца, от тази шибана мизерия... Ако имаше от къде да взема едни кирливи няколко стотака, вече щях да съм си избил всичките инвестиции, че и отгоре...

Ами не е честно, както и да го погледнеш :]
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Какви ( кои ) компютърни игри обичате да играете ?

Мнениеот PtD » Пет Юли 06, 2012 4:19 pm

Хайде, пак влязохме в размислите и страстите на zax983... Oще съвсем малко ще търпя и ще има перманентен бан.

zax983, 95% oт мненията са ти офтопик. Направи си блог (безплатно е!) и там мрънкай колкото си искаш.

П.П. Бил Гейтс никога не е казвал, че 64КБ са достатъчни за всичко. Каза го за 640КБ.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта