Ски

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Мнениеот gurga4a » Пон Дек 08, 2008 9:08 am

Такам. Имам още няколко въпроса. Трябва да си купя голяма удобна непромокаема раница. Трябва да е голяма за да мога да си мъкна сухи парцалки за преобличане и да събира камера, маска и тем подобни. Харесах си това: http://www.ridespot.net/product_info.ph ... 6a85f9b0f2 ; Някой има ли някакви впечатления? И изобщо разумно ли е да си закача ските да ги нося на тази система за прикрепване?

Имам въпрос и за маска. Аз имам една много удобна и хубава маска обаче е с прозрачна плака и ми е за колелото. Няколко приятелчета, които карат сноуборд ми казаха че ако карам със прозрачна плака може да ми се осветат очите или нешо от сорта? Това възможно ли е? И ако е така препоръчайте ми някаква маска до 200-250лв с НЕпрозрачна плака. Благодаря предварително! :)
www.veterinar-bg.com
Sell:Fox vanilla fork
Аватар
gurga4a
 
Мнения: 750
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот skiman » Пон Дек 08, 2008 10:23 am

gurga4a написа:Такам. Имам още няколко въпроса. Трябва да си купя голяма удобна непромокаема раница. Трябва да е голяма за да мога да си мъкна сухи парцалки за преобличане и да събира камера, маска и тем подобни. Харесах си това: http://www.ridespot.net/product_info.ph ... 6a85f9b0f2 ; Някой има ли някакви впечатления? И изобщо разумно ли е да си закача ските да ги нося на тази система за прикрепване?

Ако няма да слагаш ски обувките също вътре, раницата е перфектна. И ДА на Дакайн системата за носене на ски е перфектна.

gurga4a написа:Имам въпрос и за маска. Аз имам една много удобна и хубава маска обаче е с прозрачна плака и ми е за колелото. Няколко приятелчета, които карат сноуборд ми казаха че ако карам с прозрачна плака може да ми се осветат очите или нешо от сорта? Това възможно ли е? И ако е така препоръчайте ми някаква маска до 200-250лв с НЕпрозрачна плака. Благодаря предварително! :)

Никога НЕ карай ски с прозрачна плака на маската, освен на нощно каране!!!!! Така ще си прецакаш очите, че последиците може и да са необратими. Комбинацията сняг+слънце е убийствена за ретината на окото! Хубави маски има пак в ridespot.net(Смит), има в БАС(Драгън), има Електрик в Корпорайд.....маски да искаш. Аз лично карам с Драгън.
Имам и един Вонзипер за резерва. Желателно в раницата да носиш 2 маски. Едната с огледална плака за силно слънце и една оранжева/розова/кехлибар, малко по-светла, когато има мъгла. Защото с огледалните е малко тегаво в мъгла. Драгъните вървят с 2 плаки. Йонизирана(огледална) и кехлибар. Перфектна комбинация. ;)
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот bozidar » Пон Дек 08, 2008 11:09 am

Aз карам с Von Zipper Feenom и съм страшно доволен! Която и маска да вземеш винаги гледай/питай за Lens category, ето малко помощ с плаките
Изображение
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот TheAnimal » Вто Дек 09, 2008 10:25 am

вчера на боровец бая понаваляваше снежец :bowdown:
до колкото разбрах на 20-ти ще е откриването :V:
направих си резервация за петък-неделя и мисля да щипна нагоре към Мусала, ако времето го позволява. ако има желаещи да пуснат едно ЛС.
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Мнениеот bozidar » Вто Дек 09, 2008 11:18 am

С панти ли?
ПП: Ето тук можеш да проверяваш времето http://www.snow-forecast.com/resorts/Borovets/6day/mid
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот TheAnimal » Вто Дек 09, 2008 11:44 am

ами не, аз карам борд. мисля да полюбезнича с лифтаджиите, ако не устоят на чара ми ще катеря пеша нагоре.
п.п. мерси за сайта, аз от години си следя времето по него :agree:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Мнениеот bozidar » Вто Дек 09, 2008 12:02 pm

LS
Аватар
bozidar
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1406
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 8:18 pm

Мнениеот gurga4a » Вто Дек 09, 2008 9:33 pm

Такам купих си маска Dragon с 2 плаки по съвета на @skiman, която е доста удобна и ми харесва доста. :)

Пореден въпрос:
Като начинаещ ще ми трябва ли каска за ските? Предполагам да но все пак питам. Можете ли да ми препоръчате някакви модели тъй като за каска не може да се препоръча определен модел или да ме ориентирате като марка какво да търся. Благодаря отново.
www.veterinar-bg.com
Sell:Fox vanilla fork
Аватар
gurga4a
 
Мнения: 750
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот skiman » Вто Дек 09, 2008 11:33 pm

gurga4a написа:Такам купих си маска Dragon с 2 плаки по съвета на @skiman, която е доста удобна и ми харесва доста. :)

Честито, добър избор. Няма да съжляваш. Само пази йонизираната плака, че лесно е дере и после е много грозно!

gurga4a написа:Пореден въпрос:
Като начинаещ ще ми трябва ли каска за ските? Предполагам да но все пак питам. Можете ли да ми препоръчате някакви модели тъй като за каска не може да се препоръча определен модел или да ме ориентирате като марка какво да търся. Благодаря отново.

Трябва ти точно толкова, колкото и за байк!
Задължително с каска. Среща на главата ти със заледен сняг е като с гранитен блок! А да те прасне котвата по главата е равно на трепанация!
Хубави каски. Ами ГИРО. Веломания.
Аз лично карам с G10MX, модел от миналата година и това е перфектна каска. Достатъчно отвори за проветрение, които могат да се затварят на 3 степени.
Хубави каски. В СЛС има прилични на добри цени. В Саломон има БРИКО на добри цени....
Хубави каски-абе обикаляш и мериш. Задължително с маската!!!!
Съвета ми е да си вземеш каска с меки уши. Много по-удобни са.....пък и са позьорски ;) Те така :popcorn:
Забележи, как трябва да прилепва маската към каската!
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот gurga4a » Чет Дек 11, 2008 12:05 am

А колко $ струва това GIRO G10MX? Помниш ли да се ориентирам горе-долу в цените...
www.veterinar-bg.com
Sell:Fox vanilla fork
Аватар
gurga4a
 
Мнения: 750
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот skiman » Чет Дек 11, 2008 9:15 am

169 лв
Може и друга да си избереш.
Прочети и ТОВА. Ще ти е от полза. :agree:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот pibsi » Пет Дек 19, 2008 4:53 pm

Изображение
С това се сдобих днес :) Сега останаха и автомати . Най-вероятно някакви ТИРОЛ-ски ще са . Някой може ли да ми препоръча :popcorn:
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот yavka » Пет Дек 19, 2008 5:07 pm

Ако можеш да отделиш 150-200лв. за автомати иди в склада на Саломон.
Аватар
yavka
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1945
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:57 pm
Местоположение: София

Мнениеот skiman » Пон Яну 05, 2009 11:46 am

Не се сдържах. От вчера.
Изображение
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот 25thframe » Пон Яну 05, 2009 11:51 am

@ skiman :) :clap:
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Мнениеот Вилката » Пон Яну 12, 2009 1:51 pm

Вчера карах над Банско и беше мноо яко! Ето малко инфо:
Работят почти всички писти и лифтове. Изключение прави паничката на платото, но успоредната котва бачка.
Камъни има на 2-3 места по 10тина метра отсечки,но са на широки участъци и се избягват лесно. Пистите са обработени перфектно. Гледайте да сте с наточени кантове, че изкуствения сняг е твърд, но не е лед де, с повече натискане се удържа.
Паркингът е станал 8 кинта, така че ако сте с кола си потърсете място в новия квартал под него(вече е асфалтиран), но спазайте правилата, че има много чевръст паяк!
На лифта се отива преди 8.30, после има меле. Но по самите писти хората не се струпват. Особено "томба" си стои празна.
Малко снимки:
Изображение
Изображение
Празната "Томба":
Изображение
Изображение
Изображение
М-у другото имаше следи по северните склонове на вр. Тодорка, но май е опасно за лавини:Изображение
И извънземните беха дошли, паркирали са чинията горе в ляво от слънцето:Изображение
Те ме те и мене :D Малко размазан, ама от скоростта ще да е :idea: :
Изображение
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот gurga4a » Вто Яну 27, 2009 12:44 am

Абе момци, как са ските, вървят ли?! :D
www.veterinar-bg.com
Sell:Fox vanilla fork
Аватар
gurga4a
 
Мнения: 750
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот skiman » Вто Яну 27, 2009 9:23 am

Принципно вървят, но ако някой търси ски обувки да ме търси на ЛС.
Имам и едни ски за фрирайд за човек под 178см висок, пак на ЛС.
Иначе за мен сезона приключи, ако не си намеря спешно нови обувки :bawling:
Язък за сезонната карта. :crap: Куца работа.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот gurga4a » Вто Яну 27, 2009 10:03 am

Абе то и обувки да си имал... то един сезон беше... но се надявам да повали да се кача още няколко пъти. А ти защо не продадеш сезонната карта във някой форум?! (например БЕФСА или някой друг).
www.veterinar-bg.com
Sell:Fox vanilla fork
Аватар
gurga4a
 
Мнения: 750
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот skiman » Вто Яну 27, 2009 10:12 am

Не става. Аз също съм от БАССЕС. Сезонната карта е със снимка, а на Витоша всички ме познават :^:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот gurga4a » Вто Яну 27, 2009 10:12 am

А верно бях забравил за снимката... :D
www.veterinar-bg.com
Sell:Fox vanilla fork
Аватар
gurga4a
 
Мнения: 750
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот Вилката » Вто Яну 27, 2009 11:27 am

gurga4a написа:Абе момци, как са ските, вървят ли?! :D


Ухааа, как вървят само! Напук на всички, говорещи против Банско, пистите над градчето са в перфектно състояние - снегът е напълно достатъчно (особено след последните 3 дни валежи), няма оголено, няма затворени писти, няма хора, няма лед. Абе мазна работа! Даже вече спрях да правя снимки горе, защото все се повтарят - писта със следи от трака, слънце и бири :beer: Това обаче важи за пистите, там има сериозна основа от изкуствен сняг и достатъчно естествен отгоре. За фрирайд картинката май не е толкова розова, нямам инфо!

@Skiman: Много кофти се е получило с обувките, а уж най-високия клас! Не се ли усещаше поне малко при пробването им, че може да ти убиват?
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот skiman » Вто Яну 27, 2009 11:52 am

Вилката написа:@Skiman: Много кофти се е получило с обувките, а уж най-високия клас! Не се ли усещаше поне малко при пробването им, че може да ти убиват?

Не. Докато съм с тях на крака, няма никакво убиване. Все едно са правени за мен. Почва да убива докато карам. Даже ми ги фитваха в Спортракс, но не помогна. Проблема е в крака ми. Там се е появила мъртва кост(стандартен проблем за дългогодишни скиори). Убиват ми и старите обувки. Ще трябва да ги сменям с по-широки. Контрола ще се понаруши, но по-добре да карам, отколкото да не карам. Ако въобще влезна в някакви обувки. Така, че ако някой си търси хубави обувки 44 номер да свирка. Имам 2 чифта за продаване :bawling:
Иначе за пистите на Банско е ясно. Ама за който му е скучно на пистите, нещата са трагични. А и лавинната обстановка е трагична.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот brokicho » Вто Яну 27, 2009 12:53 pm

Сезона не върви на добре, но и аз се разписах веднъж на Боровец и веднъж на Пампорово... на второто място сняг нямаше, но на Маркуджиците.... :bowdown: супер в събота беше отлично и на четирите ръкава, едно момче и момиче(явно фриирайдъри) ми показаха един склон от дясно на трети(не знам как се казва точно мястото) с необработен сняг, не бях изпитвал такова удоволствие... може и да се наложи да сменя състезателните ски с такива за фриирайд, съответно обувките... skiman ... но нека да видим как ще сме с финансовата възможност!
Моля, извинете ме за допуснатите правописни грешки!
brokicho
 
Мнения: 379
Рейтинг: 1735
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 7:50 pm
Местоположение: Благовград

Мнениеот skiman » Вто Яну 27, 2009 1:11 pm

Всеки изпитал удоволствието от каране с хубави ски в дълбок сняг, не се връща на тънки и на писта :D
А "мястото" вдясно на М3 се казва-Лавината на М3 :) Внимавай там. Мин. година там загина хижаря на х. Мусала. В лавина.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот 25thframe » Вто Яну 27, 2009 3:07 pm

skiman написа:Всеки изпитал удоволствието от каране с хубави ски в дълбок сняг, не се връща на тънки и на писта :D

:agree: :agree: :agree:
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Мнениеот ZmD » Вто Яну 27, 2009 4:05 pm

А някой може ли да ми обясни къде точно се намира този Фън парк в Банско,и дали там има някакви прилични скокчета.Замислям тази събота/неделя ако не става за колело да се метна до Банско.
Изображение
Аватар
ZmD
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1352
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 3:44 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот skiman » Вто Яну 27, 2009 4:09 pm

От дясно на Платото. Но дали са го направили още, не знам.
Знам, че на Боровец има рейл, 6 и 9 метрови кикери. На 3-ти плац долу.
Събота имаше хубаво състезание там.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот ZmD » Вто Яну 27, 2009 4:14 pm

skiman написа:От дясно на Платото. Но дали са го направили още, не знам.
Знам, че на Боровец има рейл, 6 и 9 метрови кикери. На 3-ти плац долу.
Събота имаше хубаво състезание там.


За Боровец къде точно можеш ли да ми обясниш,че бях миналата събота неделя и не ги намерих :idea: .
Изображение
Аватар
ZmD
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1352
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 3:44 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот skiman » Вто Яну 27, 2009 4:18 pm

На 3-ти плац. Като застанеш с гръб към х. Рила в дясно на седалката.
Няма начин да не го намериш.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 5 госта