Ревю на курбели Force

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Ревю на курбели Force

Мнениеот LorDDemoniC » Съб Яну 12, 2019 9:05 pm

Едно импровизирано ревю на курбели FORCE ELEVEN BOOST 1.7B 34T https://www.youtube.com/watch?v=Mb8VOVLE2uQ
Аватар
LorDDemoniC
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Яну 14, 2016 8:41 am

Re: Ревю на курбели Force

Мнениеот Alexi » Съб Яну 12, 2019 9:53 pm

здравей ,малко насоки - едно смислено ревю задължително включва тегло на частта ( в случая може да се изтегли и плочата отделно да си преценят хората кое колко тежи ) също така следва да се отбележи ,че курбела ползва стандартното за шимано междуболтово 4х104 ( много важен елемент откъм подмяна на плочи ) ,че се предлага като решение 2х и 1х ; дебелина на оста ? курбела е с ос 24мм и може да се монтира на стандартни шимански средни ( съществено ) ; след това цена ? това е задължителен елемент на ревюто .. ако курбела е примерно 300 лв никой няма да си го купи нали така ? но с цена от 100 лв с плочата е сравнително конкурентен на Deore да речем - малко по тежък ,малко по евтин ; после карането му е задължително със впечатления - коравина ,гладко ли работи и т.н. все пак не е оригинална част .. :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Ревю на курбели Force

Мнениеот LorDDemoniC » Пон Яну 14, 2019 1:19 pm

Alexi написа:здравей ,малко насоки - едно смислено ревю задължително включва тегло на частта ( в случая може да се изтегли и плочата отделно да си преценят хората кое колко тежи ) също така следва да се отбележи ,че курбела ползва стандартното за шимано междуболтово 4х104 ( много важен елемент откъм подмяна на плочи ) ,че се предлага като решение 2х и 1х ; дебелина на оста ? курбела е с ос 24мм и може да се монтира на стандартни шимански средни ( съществено ) ; след това цена ? това е задължителен елемент на ревюто .. ако курбела е примерно 300 лв никой няма да си го купи нали така ? но с цена от 100 лв с плочата е сравнително конкурентен на Deore да речем - малко по тежък ,малко по евтин ; после карането му е задължително със впечатления - коравина ,гладко ли работи и т.н. все пак не е оригинална част .. :beer:


Благодаря за мнението , търся точно такива , все пак сефте пускам такова нещо в канала си ... Цената я има на края на видеото. А тези параметри в линка от долу ... Записвам си , че "Нисък клас" не е цена :)
и пак благодаря.
Аватар
LorDDemoniC
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Яну 14, 2016 8:41 am

Re: Ревю на курбели Force

Мнениеот КоlЮ » Пон Яну 14, 2019 6:24 pm

Браво за направено ревю! Дано последват и още за други продукти свързани с велосипедите.

Малко градивна критика.Според мен едно ревю трябва да бъде спретнато. Все пак цели да впечатли клиента с дадения продукт.
Като цяло.Твърде много излишна информация и странични детайли и липса на главните параметри.
Ето едни пътеводни точици:
1. Какво представлява рекламирания продукт и какво включва.
2. Технически данни и параметри.
3. Визия и естетика.
4. Цена/качество.
5. Монтаж/експлоатационна информация
6. Показване на кефа породен от въпросния продукт.


Само за доуточнение Nm нютон метра (,а не нано n ) e единица за мерене на въртящ момент.
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Ревю на курбели Force

Мнениеот LorDDemoniC » Съб Яну 19, 2019 2:32 pm

КоlЮ написа:Браво за направено ревю! Дано последват и още за други продукти свързани с велосипедите.

Малко градивна критика.Според мен едно ревю трябва да бъде спретнато. Все пак цели да впечатли клиента с дадения продукт.
Като цяло.Твърде много излишна информация и странични детайли и липса на главните параметри.
Ето едни пътеводни точици:
1. Какво представлява рекламирания продукт и какво включва.
2. Технически данни и параметри.
3. Визия и естетика.
4. Цена/качество.
5. Монтаж/експлоатационна информация
6. Показване на кефа породен от въпросния продукт.


Само за доуточнение Nm нютон метра (,а не нано n ) e единица за мерене на въртящ момент.


100% сте прав , но ...
1. Не рекламирам нищо в момента ... мой пари съм си дал , фирмата дори не знае , че правя "импровизирано" ревю до колкото знам ...
2. Сила е в нютон метра да! Благодаря , аз съм Радио и ТВ / IT и тва нано неще да излезне от главата ми :D
3. Монтажа , ами видя ми се скучно много да го покажа - явно е трябвало ...
4. Кефа ... ами споменах , че ще направя ново видео след няколко месеца да се види курбели за 119лв нови (толкоз бяха май) в какво състояние ще са ...
Аз съм бая голям и тежък , за момента след 3 карания из камъни , сняг и кал все още са здрави ... ще ги видим ...
5. Визия и естетика ... о да там съм адски зле ... ще трябва да помисля по въпроса по задълбочено :)

Адски много благодаря :)
Аватар
LorDDemoniC
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Яну 14, 2016 8:41 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта