Смисъл.. СЕРИОЗНО ЛИ ?!?!?!

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Смисъл.. СЕРИОЗНО ЛИ ?!?!?!

Мнениеот Lucky Loser » Сря Сеп 20, 2017 4:41 pm

Търсих, търсих и не намерих подходяща тема, тема, в която да изсипвам небивалиците, за които чувам и още по-зле - на които ставам свидетел по пътищата, докато си карам кууото.

Та.. Карам си вчера по Графа(посока Съдебната Палата), прибирам се от работа.. Пресичам Раковска и точно приближавам паметника на Пенчо и Петко, едно BMW, идващо от Солунска, прави десен завой и паркира на трамвайните линии, а в същото време трамвая чакаше на светофара на Раковска т.е буквално след минута пристига.
Продължавам аз, видиш ли, на 20 метра пред мен, двама полицаи. Веднага спрях, обърнах им внимание, казах им, че трамвая идва всеки момент, а то си седи ли седи наш'то баварче по средата на улицата...
Аз пак продължих. Спирам след няколко секунди, че ми стана интересно ще направят ли нещо. Не! Продължиха си напред с все така лежерна походка все едно им казах, че врабец е кацнал на тротоара.

Ъъъ.. смисъл.. сериозно ли ?! Аз ли очаквам много, аз ли съм в грешка, че се надявах да предприемат нещо или.. ? :smash:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Смисъл.. СЕРИОЗНО ЛИ ?!?!?!

Мнениеот billclinton » Сря Сеп 20, 2017 6:53 pm

Там наблизо има заведение където се хранят висши полицай - така че обикновен полицай не може да им каже нищо.
Вадиш телефона снимаш и пращаш към "Господари на ефира" "BTV" и други медии които смяташ че може да излъчат репортаж.Това в случай че наистина има нарушение и шофьора на БМВ-то е слязъл от колата и я е оставил на релсите
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Смисъл.. СЕРИОЗНО ЛИ ?!?!?!

Мнениеот Alexi » Сря Сеп 20, 2017 7:39 pm

личи си че е млад автора на темата .. ще минат години ,и ще почнат да те вълнуват далеч по съществени неща в живота ,а подобни простотии ще отминаваш с усмивка :D карай си байка по горите остави ги градските плъхове на мира
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Смисъл.. СЕРИОЗНО ЛИ ?!?!?!

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Сеп 20, 2017 8:06 pm

Точно масовата търпимост към подобни изпълнения ни дърпа назад и вече 30 години сме в преход...
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Смисъл.. СЕРИОЗНО ЛИ ?!?!?!

Мнениеот Alexi » Сря Сеп 20, 2017 8:14 pm

не е работа на редовия гражданин да решава подобни въпроси .. а че полицията не работи е отделен въпрос .. ние реално сме полицейска държава с много голям процент полицаи на глава от населението ,но всеки прави каквото си иска ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Смисъл.. СЕРИОЗНО ЛИ ?!?!?!

Мнениеот Lucky Loser » Сря Сеп 20, 2017 9:51 pm

Pr3d4t0R написа:Точно масовата търпимост към подобни изпълнения ни дърпа назад и вече 30 години сме в преход...

Уви.. така е!

Alexi, ако само по мнение можеш да съдиш за това какъв човек е, не знам какво изобщо правиш в този форум, като има къде-къде по-съществени проблеми и каузи по Света, където можеш да бъдеш полезен.
Така че с цялото ми уважение, не мисли какво ме вълнува и какво не :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Смисъл.. СЕРИОЗНО ЛИ ?!?!?!

Мнениеот victortrt » Чет Сеп 21, 2017 8:39 am

Споко, като дойде трамвая бързо ще я отмести.
Трамваят звъни два пъти и продължава, не може кола да го спре.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Смисъл.. СЕРИОЗНО ЛИ ?!?!?!

Мнениеот cyclopz » Съб Сеп 23, 2017 11:12 pm

Значи... Ето го сериозното. Щом ти правят впечатление такива неща, шансът да продължат да те безпокоят, е голям. От друга страна, вероятността да се случват все по-често и в по-големи мащаби в България, е близък до 100%. Намери начин да емигрираш, докато си млад - аз изпуснах момента, имам жена, дете, всичко е буквално 20 пъти по-трудно сега. Не бях сигурен, не се реших, изпуснах момента, време мина и така. Тук нищо няма да се промени към добро, а към лошо - гарантирано. Казвам ти го, защото ми се ще някой да ми беше казал на мен, когато беше времето.
Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Смисъл.. СЕРИОЗНО ЛИ ?!?!?!

Мнениеот Harka » Съб Окт 07, 2017 12:27 pm

Alexi написа:не е работа на редовия гражданин да решава подобни въпроси ..

Но е работа да бъде недоволен и да изисква институциите, на които това е работа, да си я вършат. Нещо, за което редовия гражданин плаща!
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Смисъл.. СЕРИОЗНО ЛИ ?!?!?!

Мнениеот Insight » Чет Окт 12, 2017 6:51 am

Alexi написа:личи си че е млад автора на темата .. ще минат години ,и ще почнат да те вълнуват далеч по съществени неща в живота ,а подобни простотии ще отминаваш с усмивка :D карай си байка по горите остави ги градските плъхове на мира


Много грешен мироглед, според мен де.
Искрено се надявам младите "да започнат да се вълнуват от по-съществени неща в живота", без да приемат този пораженчески мироглед.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Смисъл.. СЕРИОЗНО ЛИ ?!?!?!

Мнениеот Antares » Пон Ное 13, 2017 5:05 pm

Точно наша работа си е да имаме активна гражданска позиция! Не е наша работа, да се правим на супер герои и да предотвратяваме престъпления, но е абсолютно наша задача при нередности - да сигнализираме.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта