ЧАЛГА

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Мнениеот Admin » Съб Юли 23, 2005 9:33 pm

За правилата сте прави, че не винаги ги спазваме достатъчно стриктно, даже замислям промяна в тях, така че действията ни да не им противоречат. Което не значи, че ще толерираме обиди и караници.
За тази тема е трудно да се квалифицира като обида, освен самото й заглавие. Но не мога да разбера защо се връзвате на TOYAGA - ако темата не ви харесва, просто не я четете, ако човекът и писането му не ви допадат, просто не му обръщайте внимание. Говоря специално за настоящата тема.
В крайна сметка всеки сам си решава и отговаря за действията си - не разбирам защо ТOYAGA така дейно се опитва да настрои цял куп хора срещу себе си (защото според мен с тази тема той няма да успее да се пребори и да промени тези, които смята за носители на чалгата, а само ги настройва срещу себе си, но и много други покрай тях, които може и да не забележат по-старите му постове, а да изградят впечатленията си само по новите), но щом той вижда смисъл, добре. За мен все пак е по-добре повечето заяждания да са в една тема, на която който не иска, може да не обръща внимание, отколкото да заключвам всяка трета тема заради кавги.
Така че вместо да се обиждате, просто игнорирайте темата.

Специално към Миро и Марто: Още по-непонятно ми е как може в тази тема да има и постове на хора, които съвсем очевидно са съвсем начинаещи, всичко свързано с байка, частите му и т.н. им е съвсем ново и поради това им е трудно да формулират въпросите си правилно, и това е напълно разбираемо. Но очевидно и те са чалгари, само защото сега прохождат и тепърва имат да учат...:dunno: Ама де да знам, аз нали не отбирам от чалга :guiter::D
Но най-добре е да обсъждаме положението на по бира когато дойде време ;):beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Юли 23, 2005 9:35 pm

[quote="Windstream"]

Абе не ви ли омръзна вече? Айде измислете нещо ново, че почвате да ми ставате скучни. Баси колко шум се вдига за такава глупост - еми като не ви харесва как някой се отнася към вас не му обръщайте внимание бе, не видя му се и мамините синчета дето сте. Сериозно, за някои от вас почвам да се съмнявам че мрънкате дори и ако някой ви погледне накриво...
[/quote]


с риск да бъда оплют много брутално ще си кажа мнението:
А за какво са правилата бре, колега?
разбирам да няма такива, но в случая....
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Windstream » Съб Юли 23, 2005 9:52 pm

[quote="HepBeH_XaMcTep"]

А за какво са правилата бре, колега?
[/quote]


Леле, е просто не мога да се въздържа - ми много ясно че за да се нарушават :D
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Cocko » Съб Юли 23, 2005 10:05 pm

Бе верно си е тва, дето го казва Нервен Хамстер. По- добре да се обяснява грешката, а не да плюеш поста. Така тези, които само четат, няма да разберат нищо, а нали форума е за да обменяме информация! Какъв е смисълът да влизш в един от най- дискутираните форуми в БГ, като от него няма да разбереш нищо? Я прочетете нещо от "What the FAQ" да видите или да си припомните какво е било миналата година по- това време, и какво е сега! По- добре обяснявайте, дори под други имена, щото форума почва да си губи целия смисъл!
П.С. Знам, че веднага ще бъда оплют, ама нека, щом ви е кеф.
Пиши на кирлица!
Pi6i na kirilica!
Cocko
 
Мнения: 511
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KRAZzy » Съб Юли 23, 2005 10:21 pm

[quote="Cocko"]

...Знам, че веднага ще бъда оплют, ама нека, щом ви е кеф.
[/quote]


Запази спокойствие. Никой няма да те "оплюва", нито да коментира мнениието ти ;) Просто свикни с мисълта, че тук повечето членове (юзери) говорят директно - без заобикалки, за това често пъти остават криво разбрани. А всъщност са готини хора :) Единственото към което е необходимо да се стремим е малко повече търпимост.

P.S. Ей сега ще кача някой нов филм да разведри обстановката ;)
Аватар
KRAZzy
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 3:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gladstone » Съб Юли 23, 2005 10:25 pm

[quote="Windstream"]
много ясно че за да се нарушават :D
[/quote]



Аууу :bigeyes: НИ ТА И СРАМ! :D
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Юли 24, 2005 12:27 am

[b]shotlandetsa[/b]

[b]"Golden[/b] :finger:[b]"[/b] за цялостно творчество
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот skynet » Нед Юли 24, 2005 8:50 am

[quote]BTW, oтдавна не гледам кво се пише в "Мероприятия", щото там [b]пикльовците яко ядат сапун. Деца[/b], кво да ги праиш...[/quote]

ЕГН-то ти се обажда... пич! :evil::rofl:
skynet
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 9:10 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Юли 24, 2005 10:34 am

@ skynet

Не пий повече антифриз!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот mih » Нед Юли 24, 2005 10:49 am

[quote="Harka"]

@mih:
един съвет от мен - приемай възрастта като някакво абстрактно понятие, което въобще не е задължително да се припокрива с действителните възможности на даден човек. И нали знаеш - "Не питай старило, питай патило"... ;)
[/quote]


а, добре, мерси за нравоученията!:bowdown:

явно баяТ си патил, щом толкова лесно даваш съвети на човек с 10-на години по-голям от тебе(и по-голямо дете от тебе!), пренебрегвайки факта, че той може би поназнайва цитираната от теб поговорка...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Harka » Нед Юли 24, 2005 12:22 pm

[quote="mih"]
а, добре, мерси за нравоученията!:bowdown:
[/quote]

Моля, пак заповядай.
[quote]
явно баяТ си патил, щом толкова лесно даваш съвети на човек с 10-на години по-голям от тебе
[/quote]

След като се налага...
[quote]пренебрегвайки факта, че той може би поназнайва цитираната от теб поговорка...
[/quote]

Едно е да знаеш, друго е да осмисляш, съвсем друго пък е да прилагаш.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Нед Юли 24, 2005 12:27 pm

@Harka:
моля те, приеми ТИ един съвет от 15-години по-възрастен от теб човек (аз) - не мисли с клишета и поговорки.
Това което каза на mih е типичен пример за черно-бяло мислене. Ако се позамислиш, ще стигнеш точно до това което mih ти казва - по-голямата въраст не е гаранция за по-голям опит, но по-малката възраст СЪС СИГУРНОСТ е гаранция за ПО-МАЛЪК опит, особено когато става дума за такава разлика. Сеш`ли се?

Да знам, че е трудно да си смирен, да осъзнаеш колко по-голям е света от собствената ти вселена, но това че е трудно не е причина да не го правиш. mih съвсем не случайно ти обърна внимание на това че е по-голямо дете от теб. И колкото да звучи парадоксално, възрастния човек се познава по това, че не се ИЗЖИВЯВА като възрастен, той просто е. Сеш`ли се? "Хлапак" и "дъртак" са относителни понятия, а не абсолютни. Един 15 годишен човек може да каже "хлапак" на един 10-годишен и ще е прав точно както един 31-годишен когато го каже на един 15-годишен. Важи и за обратното. Това са релации, това не са факти.

Ето това наричам аз чалга - стремежа към незабавно себеудовлетворение, към бягането от проблема "как да порасна" и залитането към "аз съм вече върастен". Порасналите хора нямат нужда да го демонстрират, сеш`ли се?

Ето ти малко съвети от старило И патило. Факта, че съм на 31 години, а TOYAGА даже повече, но въпреки това общуваме свободно с хлапаци тук би трябвало да ти говори какво е да си истински човек без самоограничения на мисълта. И повярвай ми, ако се обиждаш когато някой ти каже "хлапак", значи наистина си. Ако не се обиждаш на хлапак, значи си на прав път. Само дето ти липсва малко смиреност и бързаш. Това наричам аз чалга - симулацията на нещо, което ИДВА С ГОДИНИТЕ.
Репликите на разни смешковци тука за ЕГН-та и така нататък, само потвърждават това, за което говоря. Всеки иска да порасне сега, веднага и да го гледат с уважение. Да, ама не става само като го поискаш. Преди малко се разминах на улицата с две хлапета и едното каза: "Ей тоя червения байк е за мене". И когато се обърнах и му казах "не сладур, тоя червения байк е за МЕН", той се нацупи и ме погледна злобно. Сеш`ли се? Той и представа няма какво е да сглобиш такъв байк и да го страдаш и да го чакаш, но знае че го иска. И когато му се наложи да работи и да се пОти за да го има, ама не му се ще да не ходи по кафета и дискотеки, за да си гъделичка чувството, че е "възрастен", а трябва да БАЧКА, да БАЧКА и да МИСЛИ, а не иска (щото гледа MTV и FTV и иска да е "cool & sexy") и не разбира защо "другите" имат такива неша и момичетата ги харесват, а той който е мъж на място не може едно момиче да хване или все нещо не върви с момичетата и парите, ей тогава идват злобата, завистта и комплексите. Само не прави грешката да си мислиш, че те сравнявам с такива, аз ти давам пример до къде води лесния път. Лесния път е да кажеш "аз съм възрастен и искам това и това"... и да си останеш с ПРЕТЕНЦИЯТА, че си възрастен за цял живот. Ето това е чалга. Вместо наистина да пораснеш. Ама за да пораснеш, ТРЯБВА да слушаш по-възрастни от теб (не говоря за мен). Просто НЕ можеш сам да откриеш всичко. Това е. И то много добре го знаеш, просто те гони нормалната за твоите години суета и демонстрираш друго в публичното пространство. Затова трябва да има правила, затова възрастните ТРЯБВА да са строги с младите - защото НЕ може да пораснеш без контрол от страна на старило И патило. Не можеш да израснеш без строг учител. Колкото и да звучи потиснически. Много е лесно да се издървиш на някой, който в КРАЙНА СМЕТКА ти желае доброто и действа с морков И тояга за да те накара да прогледнеш, а не да ти "налее" акъл. Налятия акъл изтича през устата, ушите и гъза. Придобития акъл по трудния начин си стои в главата.
Който си мисли, че възрастните "потискат" младите, просто играе по свирката на господа Коеновците, които искат да разрушат връзката между поколенията, да оставят младите без опита на по-възрастните и да го заместят с неестествени "role-models", които директно щамповат нужните им калъпи върху неоформеното съзнание на младите. И когато младите застинат в поза "претенция", те ги въртят на малкия си пръст с внушения за "cool" и "sexy" и подобни измислици през целия им живот. Ей това е истинския корен на злото. Но той не може да се отреже вече е задълбал прекалено надълбоко, може само да се борим да отворим очите да единиците, които имат шанс да го надскочат. Ако не слушаш по-възрастните се обричаш на пределна манипулируемост. Ако пък прекалено слушаш по-възрастните, закостеняваш преди да си пораснал наистина. Както каза господин Ботушаров, всичко е баланс. Само че трябва да знаеш баланс между какво. А и в крайна сметка "баланс" е просто дума. Ето това имам предвид под класова борба. Може би не го разбираш, но в момента определяш ЦЕЛИЯ си живот и това какъв ще си, колко ще успееш и така нататък. Ако останеш на лесния път, цял живот ще си манипулируем лумпен и ПРОЛ(ЕТАРИЙ). Ако не останеш, поне имаш шанса да направиш от себе си такъв човек, какъвто искаш. Само че ти трябват по-възрастните от теб за да ти кажат какъв МОЖЕ да си. Иначе ще си останеш в Матрицата и ще вярваш в промивките на "висшата класа".

Накрая, казвам ти тези неща, защото считам, че единствено на теб си заслужава да ги кажа, понеже те считам за най-интелигентния човек от хората тук с чернобяло мислене. И мисля, че имаш най-голям потенциал да осъзнаеш за какво ВСЪЩНОСТ се говори тук и да надскочиш примитивното асоциативно мислене и да минеш към понятийно и категорийно мислене. Не са важни думите, а това което е зад тях. Сеш`ли се? Смиреност, смиреност, смиреност. Иначе за цял живот ще останеш на 15 години и ще си манипулируем с едно намигване. Надявам се оценяваш това, че ти говоря толкова директно и задълбочено пред всички безнадеждни случаи тук. Вярвам, че е за твое добро.

@Admin: господин Ботушаров, това надявам се отговаря на забележката Ви към мен и TOYAGA. Ще взема да се прекръстя на "MORKOV", че от две тояги няма смисъл само бунтуваме младежта. Пък и ще мога да пиша пак без да си нарушавам думата както сега.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Нед Юли 24, 2005 12:45 pm

@Cocko:
абе Цоцко, моето момче. Опитай да разясняваш едни и същи неща по десет пъти и ти ще започнеш да критикуваш МЪРЗЕЛА на хората, които не искат да ЧЕТАТ и да МИСЛЯТ. Това тук не е безплатна агенция за информация. Тук пишат хора. И никой не ти е длъжен да повтаря неща, които са от ЯСНИ по-ясни, а и ги има обяснени черно на бяло в архива. Подобно отношение просто моментално води до реакция "що не си ...., нахалник такъв".

Считай поста ми за точно такава реакция. Днес не ми пука от нищо и ще ви режа точно както заслужавате, щото нахалството ви няма граници. Ако иска нещо безплатно, човек обикновено го търси или моли ВЪЗПИТАНО да му се обясни, като се извинява, че пита за неща, за които е говорено. Ако потърсиш например мои постове, ще видиш ясното разграничени - има хора на които с удоволствие казвам за N-ти път неща, които са писани. Но повечето хора тук заслужават именно ТОЯГА. Защото са нагли, невъзпитани, че и държат сметка на всичкото отгоре.

@Admin: Господин Ботушаров, това вярвам отговаря и на тенденциозното ви поставяне на отговорите ни с TOYAGA под един знаменател, което чисто и просто не е вярно. Както казах по-горе има хора на които аз лично с кеф им натривам носовете, има и хора (малцинство) на които с огромно удоволствие отговарям, дори да ми е писнало да повтарям това което им казвам. Щото за тях си заслужава.
Така че, не се опитвайте да ни изкарате черни. Това вярвам идва И от вашето чернобяло мислене.

И не на последно място, вярвам че както всеки тук вярва че ИМА ПРАВО да получи обективна, качествена и БЕЗПЛАТНА информация, също така даващите я имат РАВНОТО право да определят отношението си. Не сме длъжни да сме "слуги" на форума в името на "съгласието". Който се държи като простак и демонстрира с това си заслужава отношението.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Нед Юли 24, 2005 12:47 pm

@TOYAGA: Здравеееей :wavey:

:rofl::rofl::rofl::thumb::beer:


@mih: респект, морски :thumb::thumb::thumb::beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот uha_rampage » Нед Юли 24, 2005 12:56 pm

Абе хора я вземете се стегнете :)
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот LiFo » Нед Юли 24, 2005 1:00 pm

Пример за това, което казва bikerider, е учителят по математика Велико Колев в СМГ.Не знам дали някой от този форум го познава, но той е наистина строг, взискателен (в 8-ми клас започнахме с функции и в края на 10-ти и началото на 11-ти минахме интегралите) и директен (особено третото).Много пъти през последните пет години ни е хокал и това не е много приятно, но сега, когато вече завърших, осъзнах всъщност колко полезно е било това за мен.Сега даже ми липсват неговите часове.
И в този ред на мисли, трябва да отбележа, че съм напълно съгласен с казаното от bikerider...наистина форумът ни се нуждае от един или двама Велико Колевци.:D:P
Law:
There is no law without an exception!
Exception: Murphy's law
Аватар
LiFo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 11:13 pm
Местоположение: Soon on Mars

Мнениеот bikerider » Нед Юли 24, 2005 1:05 pm

@нервния гризач: кога стана циганин, кога ти почерня гъза...

@LiFo: хубав nick :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот skynet » Нед Юли 24, 2005 1:37 pm

[quote]Ето това наричам аз чалга - стремежа към незабавно себеудовлетворение, към бягането от проблема "как да порасна" и залитането към "аз съм вече върастен". Порасналите хора нямат нужда да го демонстрират, сеш`ли се?[/quote]

wow masta',това какво общо има с цитатите постнати тука?!
[quote]Не сме длъжни да сме "слуги" на форума в името на "съгласието". Който се държи като простак и демонстрира с това си заслужава отношението.[/quote]

OMFG!! ВИКАМ ДА СЕ НАПРАВИ [b]ПЛАТЕН[/b] ПОДФОРУМ СПЕЦИАЛНО ЗА ВЪПРОСИ КЪМ ТЕБЕ И ТОЯГА! ВСИЧКИ ТОПИЦИ ТРЯА ДА ПОЧВАТ И ЗАВЪРШВАТ ТАКА :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown: :rofl::rofl:
абе пичуи не се земайте толкова насериозно
и непросветените съфорумци душа носят
skynet
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 9:10 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Юли 24, 2005 1:49 pm

[quote="bikerider"]

@нервния гризач: кога стана циганин, кога ти почерня гъза...

@LiFo: хубав nick :beer:
[/quote]

просто ще се въздържа от коментар:angfire:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Cocko » Нед Юли 24, 2005 3:31 pm

@Bikerider
Извинявай, понякога трябва и да мисля, преди да пиша (ма нещо не ми се получава). Не съм искал да обидя никого, просто не си дадох сметка, че все някой, за да обясни, трябва и да пише=> седи пред компютъра. И все пак мисля, че ЧЗВ трябва да се обновява по- често, защото това ще спести много въпроси/отговори.

Още една молба, отправена към всички, пишещи на латиница: пишете на кирилица, защото иначе много трудно се чете или поне спазвайте някакъв общ стандарт.
Пиши на кирлица!
Pi6i na kirilica!
Cocko
 
Мнения: 511
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Нед Юли 24, 2005 3:33 pm

[quote="skynet"]
wow masta',това какво общо има с цитатите постнати тука?!
[/quote]

А ти си автора на темата, така ли? :crazy:

[quote="skynet"]
OMFG!! ВИКАМ ДА СЕ НАПРАВИ [b]ПЛАТЕН[/b] ПОДФОРУМ СПЕЦИАЛНО ЗА ВЪПРОСИ КЪМ ТЕБЕ И ТОЯГА! ВСИЧКИ ТОПИЦИ ТРЯА ДА ПОЧВАТ И ЗАВЪРШВАТ ТАКА :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown: :rofl::rofl:
[/quote]


Може също и всяка сутрин да се молиш на OMFG (който и да е) за наше здраве... че като гледам колко компетентни мнения имаш във Веломеханик и Продукт-Консулт... ние трябва да ударим чела в земята пред теб... :bowdown::bowdown::bowdown:

[quote="skynet"]
абе пичуи не се земайте толкова насериозно
и непросветените съфорумци душа носят
[/quote]


Демек да пиша само по велосипедни теми, че иначе ... :scared:


Edit: абе кфо ти се връзвам на егалитаристичните тъпотии... още малко и Фройд ще ми цитираш... :crazy:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Нед Юли 24, 2005 3:41 pm

[quote="Cocko"]

@Bikerider
Извинявай, понякога трябва и да мисля, преди да пиша (ма нещо не ми се получава). Не съм искал да обидя никого, просто не си дадох сметка, че все някой, за да обясни, трябва и да пише=> седи пред компютъра. И все пак мисля, че ЧЗВ трябва да се обновява по- често, защото това ще спести много въпроси/отговори.

Още една молба, отправена към всички, пишещи на латиница: пишете на кирилица, защото иначе много трудно се чете или поне спазвайте някакъв общ стандарт.
[/quote]


Приемам извиненията ти, макар че нямаше нужда от тях, все пак аз нищо не очаквам в замяна когато пиша нещо по същество за да помогна на някого.
Все пак моля те, приеми и ти моите извинения ако съм бил малко рязък.

Съгласен съм с теб по всяка точка. Само дето за жалост и ЧЗВ-то иска време и усилия да се обновява :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот skynet » Нед Юли 24, 2005 5:18 pm

Еми bikerider, издай учебник бе пич :), що се хабиш да помагаш на такива, дето не ти оценяват таланта, а и не ти дават нищо в замяна? бахти чалгарите
skynet
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 9:10 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cocko » Нед Юли 24, 2005 5:30 pm

:offtopic:
М/у другото идеята с учебника не е никак лоша, защото единствената книга на български за велосипеди (която съм виждал) е написана не особено читаво, автора си е спестил много важни моменти или пък не е доописал всичко както трябва.:V:
Това е мое лично мнение и не претендирам да е обективно.
Пиши на кирлица!
Pi6i na kirilica!
Cocko
 
Мнения: 511
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Нед Юли 24, 2005 5:46 pm

[quote="bikerider"]
@Admin: Така че, не се опитвайте да ни изкарате черни. Това вярвам идва И от вашето чернобяло мислене.
[/quote]


Никого не съм изкарвал черен. Просто коментирам, имам право да го правя, както и всеки друг.
И не разбрах защо мисленето ми е черно-бяло... Защото не съвпада с твоето ли? :dunno: Разбира се, това си е просто твое мнение за моето мислене, други хора може да имат друго мнение, та общо взето сигурно ще се получи голяма шарения :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Нед Юли 24, 2005 6:08 pm

Aaaaa,айде спрете,а?
Какво е това джафкане тук?Като малки деца който се карат за една играчка сте.Беше смешно и интересно в началото,ама вие не се укротихте.
Пийте по една студена вода(бира;):beer:)и се усмихнете.Защото карането трябва да носи само весели и радостни усмивки,а не раздори.
В интернет пространството тези който нямат срам,уважение,респект и тн., колкото и да се опитваме да ги променин,няма да успеем.Всичко става фейс ту фейс с груба сила.Защо нестава?Ами опита говори сам за себе си.Акселмаксчо промени ли се?Не.Никитзо промени ли се?Не.
Това са само два примера.Но съм сигурен,че почти всеки един от нас се е сблъсква с повече и не само тук,във форума.Пред екрана тези хора никога не биха отстъпили.Затова подобни походи няма да променят нищо.
Най-силното оръжие е пренебрегването на тези хора.Знам,че има доста неща който биха оборили това мое твърдение.Естествено,че то не е валидно в 100% от случайте,но като се види,че здравия разум не помага,тогава е време за пренебрегване."Тъп е и неще да поумнее.Ми нека си тъпее."

Наздраве.:beer:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Нед Юли 24, 2005 6:49 pm

:popcorn::popcorn:
Аз като гаворя не приказвам.
:popcorn::popcorn:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GОA2 » Нед Юли 24, 2005 6:58 pm

[quote="HepBeH_XaMcTep"]
@Admin&Mods чудно ми е просто как допускате и толерирате такива нарушения на правилата?[/quote]

Сефте...


[quote="Metal_Psycho"]
Какво е това джафкане тук?[/quote]

Естествено "забранения плод е най-сладък". Можеше и тук да бъде:
http://mtb-bg.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7782 .

Но нека да оставим хората да "преливат от пусто в празно", щом ги влече... :popcorn:
[size=67]
PS
Не че съм подстрекател, ама... я кажете кога ще обсъждате на "баба Яга" да дойда с една камера. Street fihgt-a добре се търгува в internet.[/size]
[center]Слей се с тълпата. Остави глупаците да блестят.
GОA2
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 1:08 pm

Мнениеот Alien » Нед Юли 24, 2005 7:03 pm

Уф ХОРА, МНОГО пишете!!! :) Ебати от 1 час чета нови мнения в ДВЕ теми. :)

Аз искам да попитам ТОЯГА и байкрайдер - разбирам вашите тези. Не разбирам вашето РЕШЕНИЕ. Какво си мислите, че ще постигнете? Мислите ли, че можете да промените света?
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот GОA2 » Нед Юли 24, 2005 7:18 pm

Не си ли чел за дон Кихот и Санчо ?
[center]Слей се с тълпата. Остави глупаците да блестят.
GОA2
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 1:08 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 138 госта