150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот kubetata » Вто Авг 03, 2010 10:02 pm

axelmax написа:Някой глобен ли е за жисока музика...


сега съм надул малко дъбстеп па` ще видим какво ще става..

Та по темата -- сестра ми(ВИНС - право, 3-ти курс) ми се обади към 6 часа и ми каза да си го качвам горе (най-вероятно е теглила една сочна българска на Йорданчо...)


това за господарите си го мислех, но чак като си направя лебедка и да си го качвам през терасата XDDDDD :rofl: :rofl: :rofl:


Ама нали е демокрация ... -- true.. true.. :agree: :agree:
Тъй кат' стане..
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот _SoRa_ » Вто Авг 03, 2010 10:08 pm

Те от полицията не глобяват за силна музика, че домоуправителя ще глобява :rofl: :rofl:
Имаме съседи, които редовно пускат силно музика дори след 22.00ч. Обаждаме се няколко съседи на 166. Идват след около час. Правят забележка и си отиват. След 10мин пак е пусната музиката. И така. Така е цяло лято от много години.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот axelmax » Вто Авг 03, 2010 10:51 pm

При мен подобна ситуация.Около мен са само наематели и трудно се оправяме с тях.Преди време успяхме да изгоним с един съсед-домоуправител, наемателите от един апартамент(два пъти).Пак същият апартаент има проблем ,и то пак с хора от провинцията.Хората са наясно,че никои не може да ги накаже и не им пука.Такаче трябва всеки да се борим с подобно поведение.Алтернативта е музик до зори,яко сдуани коли с кунци,кебапчета и скари на балкони...........
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот kubetata » Вто Авг 03, 2010 11:11 pm

:offtopic:
2 чаши паднаха от 13" събууфър и все още никой не се е пръкнал..

за да не е само офтопик
по стълби качване и слизане не става защото стълбищата са тесни и няма как да стане номера всеки ден да мина без да драсна стената с гумата..

общо взето сега ще видим утре какво ще стане като се пробвам да се измъкна незабелязан...


аа и днес до като оправях на един приятел задната главина ще се опитам по спомен да напиша разговорът ми със въпросният :asshole: Йордан Биков
ако е в главни букви значи вика
(виждам че се подава една глава през вратата)
аз : Добър ден
той: АА ПОСЛЕ ЩЕ ВИДИМ КОЙ КАДЕ СИ ОСТАВЪ` КООЛЕТАТА И КА`Е
аз : к`во..??
той: НЕ СЕ КАЗВА КВО А СЕ КАЗВА МОЛЯ..
(тук аз за 2 секунди спирам да натягам главината и го поглевдам за една секунда след което си продължавам работата, а момчето което е до мен се пръска от смях.. но беше на такова място, че Данчуту не го видя)
той: НЕ МЪ` ГЛЕЙ ТА`А
(след което почват едни приятни приказки за това какво щял да направи тои на някой мои телесни части от рода на)
тои(вече влезнал в асансьора с мизерната си мъстия):ЕЙ ДА ВИ Е** П****** М****** ПУМИЯРИ ГРОЗНИ... нататък няма да продължавам с репликата му защото аз съм от варна а той е от софия и диалектите са леко различни...

(15 секунди след това)

аз: ..ъъъъъ... кво стана `e .... за едно добър ден да ме тропа до 9-то коляно .. и така свърши нашия 25 секунден разговор...



така че ако видите този индивид Йордан Биков не му казвайте добър ден, освен ако речникът не ви е "по-богат" от неговия...

:offtopic: данчоуу ако го четеш тва -- :finger:


@axelmax ...Алтернативта е музик до зори,... или по точно до като си спека смолата на x-ploid-a
Тъй кат' стане..
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот hitar_potar » Вто Авг 03, 2010 11:35 pm

при подобно отношение бих заебал главината замалко, бих притичал по стълбите нагоре, изпреварвайки асансьора, и на етажа му бих му отворил вратата изненадващо, но не за да го пусна да излезе, а за да се внеса вътре и да му се метна на ушите в стил "турски мечо" с дива усмивка и каратек в бъбреците... а после ще разправяме как е изчезнал безкрайно. :dontknow: сериозно, гореописания сценарий наистина бих последвал поне донякъде, такова отношение не мога да търпя. :(!: ако им е толкова скъп асансьора, вземи малко щъпуркай из входа с байка, но прави всичко възможно да оставяш следи от гуми по стените. така де, като е толкова скъп асансьора, ти си се съобразил и ползваш стълбището. кво си виновен, че е тясно? :D :D :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот kubetata » Вто Авг 03, 2010 11:58 pm

hitar_potar написа: така де, като е толкова скъп асансьора, ти си се съобразил и ползваш стълбището. кво си виновен, че е тясно? :D :D :D



аз по стълбите си го качвам само като е спрял асансьора, а на него му е проблем, че в блока пенсийте не пазят и грам новата мазилка и после ме обвиняват че с колелото съм къртил ръбовете.... а за да стане това по начина по който аз си вкарвам колелото ... средното ми трябва да е на -5 см....

:offtopic: Цялата учебна година бях с колело на училище и 1 път не съм драснал или чукнал някаде мазилката им... :bawling:

но вече ми се иска да си пробвам уменията ми на wall-ride да видим какви отпечатъци ще остави рубената... :rofl:

а за асансьора не ми се приказва в какво състояние е... само две неща ще кажа за него:
1) 1962 г.
2) последно боядисване на ефтините талаШИТени плоскости -- ..2001г.
Тъй кат' стане..
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот Kpucko » Сря Авг 04, 2010 12:17 am

Мене бяха ми забранили да си качвам колелото с асансьора понеже съм го цапал ...
Караха ме до 6-тия етаж да си го качвам постоянно, но след време като почнахме да се разбираме с домоуправителя всичко се оправи, и внимавах да не цапам асансьора ИЛИ ако го уцапам да зема 1 парцал и го почистя .. Така и така плащаме за чистачка и тем подобни неща, защо е трябвало да ми правят проблеми ..
На събранието на входа, се разбрахме като бели хора и забравих за всякакви проблеми :eyebrow:

Дано и Вие да нямате такива проблеми, че не е никак работа ..
Аватар
Kpucko
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1081
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 1:55 pm

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот bikerider » Сря Авг 04, 2010 4:53 am

remove, remove... :puke:

Тя тема е за бла-бла или за триене.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот teodorchy_sofia » Сря Авг 04, 2010 8:56 am

Що не хванеш една бухалка и не го посъветваш как да се държи и какво да забранява?
Не мога да си представя, как някой от моите съседи ще ми забрани да си кача колелото в асансьора?
Този Йордан Биков е пълен бастун и съм сигурен, че след един здрав бой ще се промени :D
viewtopic.php?f=16&t=76145 DARTMOOR !!!
skype: "dragbicycles"
GSM: 0885 74 58 10 - Теодор.
Аватар
teodorchy_sofia
 
Мнения: 507
Рейтинг: 1145
Регистриран на: Пет Яну 29, 2010 6:47 pm
Местоположение: София, Orange County 2

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот Antares » Сря Авг 04, 2010 9:39 am

Оле мале... Хора стегнете се малко бе?! Бухалки, гонене по стълбите, скандали, надуване на музиката до дупка... Честно ми кажете, наистина ли така си решавате проблемите?! Ако да - то това означава, че не сме мръднали на една крачка от годините на мутрите... Какви са тия решения, да не сте в средновековието?!

Не, сериозно, тука се изписаха толкова биячи, че ако не бях наясно с терминa e-thug сигурно бих се страхувал да излезна невъоръжен по улиците...

To вярно темата описва селяния, ама с какво ще борите селянията, с още повече селяния? :nono:
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот hitar_potar » Сря Авг 04, 2010 10:00 am

и ти си прав, но идва момент, когато с приказки не можеш да се оправиш. бил съм в това положение не стигнах до бой само с големи усилия на волята, но се разбучах на бабите и дядовците и им теглих по една майна точно защото с добро не стана - ни молбите свършиха работи, ни усмивките, ни обещанията за по-нататъшно добро поведение. те просто продължиха да си крещят за глупости и все едно говорех на стената. според теб как е трябвало да постъпя? ако трябва, ще дам допълнителна информация за моя случай, за да видиш за какви баби и дядовци става дума. :boggled:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот Antares » Сря Авг 04, 2010 10:13 am

Абе всеки реве от беззаконието, ама никой не се интересува дори какви аджеба са законите... Кой то говори за приказки, говори с адвокат! И то не студент трети курс право, а такъв с практика и опит. Такъв, който е бил в съдебна зала не само като гост.

Взимаш един телефон, включваш да записва клип и го молиш да повтори всичките си приказки. И като се наприказва - със записа - при адвокат. Има такова нещо, като глоба за обида, ама никой не завежда такива дела. Как да работи една система, ако никой не се опитва да я ползва?

Ред: +1 за Бла-Бла.
Последна промяна Antares на Сря Авг 04, 2010 10:37 am, променена общо 1 път
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот IVO Jordanov » Сря Авг 04, 2010 10:18 am

"Бла-бла" ? :erm:
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот kubetata » Сря Авг 04, 2010 10:39 am

Kpucko написа:..ИЛИ ако го уцапам да зема 1 парцал и го почистя ..

аз от скоро карам на малко по мръсен терен и до сега все още никъде не съм си отбелязвал гуми и тн..

Въпроса е, че до преди година - две ми правиха проблем, че съм го пребирал в мазата, било то защото аз съм там по цял ден и някои щял да влезне..
или че някой от мойте приятели са оглеждали мазите и са ги ограбвали... 16 годишни момчета ще се занимаваме да влизаме с взлом в мизерните им мази...

Сега като тръгнах да си го качвам по асансьора и да си стои до мен вечер, не само че съм по спокоен, но на съседите не им харесвало защото "като съм го качвал съм цапал с гумите кабинката на асансьора'... (има се предвид че карам с гуми тейбъл топ и не карам на нищо друго от асфалт..е.. поне докато не сложа рубената..

само ще ви изрецитирам една фраза която ми беше подметната...:
"Само гледай като си купуваш нов апартамент, да е на ниските етажи"
-- в предвид директно ми намекнаха-- ме ни кефиш търси си нов апартамент.. :eek3:
Тъй кат' стане..
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот axelmax » Сря Авг 04, 2010 10:41 am

kubetata написа::offtopic:
2 чаши паднаха от 13" събууфър и все още никой не се е пръкнал..

за да не е само офтопик
по стълби качване и слизане не става защото стълбищата са тесни и няма как да стане номера всеки ден да мина без да драсна стената с гумата..

общо взето сега ще видим утре какво ще стане като се пробвам да се измъкна незабелязан...


аа и днес до като оправях на един приятел задната главина ще се опитам по спомен да напиша разговорът ми със въпросният :asshole: Йордан Биков
ако е в главни букви значи вика
(виждам че се подава една глава през вратата)
аз : Добър ден
той: АА ПОСЛЕ ЩЕ ВИДИМ КОЙ КАДЕ СИ ОСТАВЪ` КООЛЕТАТА И КА`Е
аз : к`во..??
той: НЕ СЕ КАЗВА КВО А СЕ КАЗВА МОЛЯ..
(тук аз за 2 секунди спирам да натягам главината и го поглевдам за една секунда след което си продължавам работата, а момчето което е до мен се пръска от смях.. но беше на такова място, че Данчуту не го видя)
той: НЕ МЪ` ГЛЕЙ ТА`А
(след което почват едни приятни приказки за това какво щял да направи тои на някой мои телесни части от рода на)
тои(вече влезнал в асансьора с мизерната си мъстия):ЕЙ ДА ВИ Е** П****** М****** ПУМИЯРИ ГРОЗНИ... нататък няма да продължавам с репликата му защото аз съм от варна а той е от софия и диалектите са леко различни...

(15 секунди след това)

аз: ..ъъъъъ... кво стана `e .... за едно добър ден да ме тропа до 9-то коляно .. и така свърши нашия 25 секунден разговор...



така че ако видите този индивид Йордан Биков не му казвайте добър ден, освен ако речникът не ви е "по-богат" от неговия...

:offtopic: данчоуу ако го четеш тва -- :finger:


@axelmax ...Алтернативта е музик до зори,... или по точно до като си спека смолата на x-ploid-a


Много се ежиш,нали покрай теб са се пенсионери.Бла-бла за кофата направо.
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот kubetata » Сря Авг 04, 2010 11:44 am

Оззи .. моля те да преместиш темата в Бла-Бла ако можеш, щом така искат повечето потребители.. :dontknow:
Тъй кат' стане..
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот hitar_potar » Сря Авг 04, 2010 12:07 pm

kubetata написа:
Kpucko написа:...
"Само гледай като си купуваш нов апартамент, да е на ниските етажи"
-- в предвид директно ми намекнаха-- ме ни кефиш търси си нов апартамент.. :eek3:

м такъв случай се казва в прав текст: дай пари за нов апартамент или ми яж бубината! :agree: :peace:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот kubetata » Сря Авг 04, 2010 12:39 pm

hitar_potar написа:
kubetata написа:
Kpucko написа:...
"Само гледай като си купуваш нов апартамент, да е на ниските етажи"
-- в предвид директно ми намекнаха-- ме ни кефиш търси си нов апартамент.. :eek3:

м такъв случай се казва в прав текст: дай пари за нов апартамент или ми яж бубината! :agree: :peace:



Аз по принцип имам и апартамент в младост и вила на Телевизионната кула... обаче в младост нямат асансьор , мазите са мизерия и там живеем на 4-тия етаж... а вилата е под всякаква критика.... :crazy: :crazy: :banghead: :banghead:

а и този апартамент съм го наследил от дядо ми и няма да го дам току-така...
Тъй кат' стане..
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот Kpucko » Сря Авг 04, 2010 3:30 pm

Не че им прече на старите хора, а няма с кого да се заяждат по цял ден и си казват "що не се закачим с тоя дет не спря да си качва т'ва колело ..."
Поне в повечето случай е така :(!:
Аватар
Kpucko
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1081
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 1:55 pm

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот Ozzie » Сря Авг 04, 2010 4:47 pm

_SoRa_ написа:Те от полицията не глобяват за силна музика, че домоуправителя ще глобява :rofl: :rofl:
Имаме съседи, които редовно пускат силно музика дори след 22.00ч. Обаждаме се няколко съседи на 166. Идват след около час. Правят забележка и си отиват. След 10мин пак е пусната музиката. И така. Така е цяло лято от много години.


имаше един филм, х'американски (имена и актьори не помня)
та в съседната къща тече някаква веселба, беше късно през нощта, човека ги помоли учтиво да намалят музиката
като не се получи нищо, взе една брадва и директно през захранващия кабел
може и вие да опитате така :thumb:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот Kpucko » Сря Авг 04, 2010 4:54 pm

Това е отвратително гадно :rofl:
Аватар
Kpucko
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1081
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 1:55 pm

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Сря Авг 04, 2010 7:00 pm

В Русе живея в 16-етажен блок с два асансьора в които спокойно влизат два велосипеда с водачите си, а с малко зор и три :) Аз по-принцип не съм в цветущи отношения с комшиите си там, но никога не са ми правели проблем (или на някой друг) за колелото.
Тук в София, квартирата ми е в 6-етажен блок с хаспел от преди 35-40 години.....Тесен, раздрънкан но работи :) :agree: Влизам и с много зор изправям колелото и аз някак с него се свирам.....е пътувам някакви секунди до 6-ия етаж, трае се :) Ако видя хора чакащи асансьора на първия етаж - кротко си го качвам по стълбите байка, но ако някой от "милите" ми "комшии" тук понечи да ми направи забележка, че си качвам колелото в асансьора.......НЕ ОТГОВАРЯМ КАКВО И С КАКВИ ДЕЦИБЕЛИ ЩЕ МУ ЧУЯТ УШИТЕ :kaioken: :kaioken: ....ще съжелява, че изобщо си е отворил плювалника пред мен.....
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот m0nst3r » Сря Авг 04, 2010 9:07 pm

ИНОПЛАНЕТЯНИН написа:В Русе живея в 16-етажен блок с два асансьора в които спокойно влизат два велосипеда с водачите си, а с малко зор и три :) Аз по-принцип не съм в цветущи отношения с комшиите си там, но никога не са ми правели проблем (или на някой друг) за колелото.
Тук в София, квартирата ми е в 6-етажен блок с хаспел от преди 35-40 години.....Тесен, раздрънкан но работи :) :agree: Влизам и с много зор изправям колелото и аз някак с него се свирам.....е пътувам някакви секунди до 6-ия етаж, трае се :) Ако видя хора чакащи асансьора на първия етаж - кротко си го качвам по стълбите байка, но ако някой от "милите" ми "комшии" тук понечи да ми направи забележка, че си качвам колелото в асансьора.......НЕ ОТГОВАРЯМ КАКВО И С КАКВИ ДЕЦИБЕЛИ ЩЕ МУ ЧУЯТ УШИТЕ :kaioken: :kaioken: ....ще съжелява, че изобщо си е отворил плювалника пред мен.....

:agree:
Много си прав.
100 % crazY + full equipment = mega aggressive dh riding
Аватар
m0nst3r
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 9:38 pm

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот ico 1 » Сря Авг 04, 2010 10:21 pm

Това с децибелите ме влудява. Има две дебилки в нашата кооперация, които явно са глухи.
Ако бяха мъжки чеда, досега да съм им направил главите правоъгълни.
Последния път всичко в къщи вибрираше от гадната им туба, а детето ми беше с 39 градуса температура и не можеше да се успокои от вибрациите. Тъпанарките/селяндурки отново не си чуваха звънеца.
Говорили сме много пъти. Спират за два - три дни и после се уливат отново. Нагли са и ме карат да мисля. Събуждат първичното в мен.

Та, моля ви не ми говорете за децибели в жилищни кооперации. Куфейте си някъде, където му е мястото.

Daniel Panev написа:Е нали знаеш кои са им прозорците? "Звънни" им с един камък...
Може и да не улуча точно техния прозорец. Замислям се за брадва върху електромера им.
Последна промяна ico 1 на Сря Авг 04, 2010 10:36 pm, променена общо 1 път
Аватар
ico 1
 
Мнения: 1774
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 8:19 pm
Местоположение: Варна

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот Daniel Panev » Сря Авг 04, 2010 10:32 pm

ico 1 написа:Последния път всичко в къщи вибрираше от гадната им туба, а детето ми беше с 39 градуса температура и не можеше да се успокои от вибрациите. Тъпанарките/селяндурки отново не си чуваха звънеца.

Е нали знаеш кои са им прозорците? "Звънни" им с един камък...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот axelmax » Сря Авг 04, 2010 11:15 pm

m0nst3r написа:
ИНОПЛАНЕТЯНИН написа:В Русе живея в 16-етажен блок с два асансьора в които спокойно влизат два велосипеда с водачите си, а с малко зор и три :) Аз по-принцип не съм в цветущи отношения с комшиите си там, но никога не са ми правели проблем (или на някой друг) за колелото.
Тук в София, квартирата ми е в 6-етажен блок с хаспел от преди 35-40 години.....Тесен, раздрънкан но работи :) :agree: Влизам и с много зор изправям колелото и аз някак с него се свирам.....е пътувам някакви секунди до 6-ия етаж, трае се :) Ако видя хора чакащи асансьора на първия етаж - кротко си го качвам по стълбите байка, но ако някой от "милите" ми "комшии" тук понечи да ми направи забележка, че си качвам колелото в асансьора.......НЕ ОТГОВАРЯМ КАКВО И С КАКВИ ДЕЦИБЕЛИ ЩЕ МУ ЧУЯТ УШИТЕ :kaioken: :kaioken: ....ще съжелява, че изобщо си е отворил плювалника пред мен.....

:agree:
Много си прав.



Как ще е прав,за музиката ?Това са жилищни сгради,не заведения.Има си правила ,за да няма анархия.Незнам вие за какви се мислите?Никои не длъжен да ви слуша музиката ,една стена ви дели от други хора!!Вземете малко се замислете,стига сте гледали собсвения си г*з.Особено наематлите,плаща некви стотинки и си мислят,че всичко е и позволено. Вие сте гости и може да си отидете по всяко време !:crazy:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот kubetata » Сря Авг 04, 2010 11:36 pm

Daniel Panev написа:Е нали знаеш кои са им прозорците? "Звънни" им с един камък...



Това е идея.. имам приятел в съседния блок....но не е това начина да се оправяме с проблемите... преди време и той си надуваше уредбата на алфа радио и точно за 25 минути спря... 2 минути да си намеря схема за ФМ заглушител,10 минути да отида до чип, 10 минути да запоя всичко и 2-3 минутки да го пробвам...от тогава не си е пуснал радиото...

:offtopic: преди малко като се прибрах към 11:45 го срещнах пред входа, скара ми се че съм питал майка му дали се е взело окончателно решение която от своя страна ме оте*а директно... разговорът ни протече така:
аз: (минавайки на manuell пред него) Добър вечер.
(той -- никаква реакция..докато отидох до входа и си извадих ключовете)
той: аз днеска разбрах нещо което не знаех..
аз; Моля..??
той: ходил си да претесняваш майка ми.. аа?? ОНЕЯ ДЪРТОФЕЛИ НЯ`A ГИ ЗАНИМААШ
аз; просто я попитах дали...
той: РАЗБРА ЛИ МА `Е .. ЩИ СКЪСАМ ВРАТА КАТО НА ПИЛЕ(и тука си къса веригата на шнауцера.. сигурно за да докаже че е силен или нещо подобно)
ЯСЕН ЛИ СЪМ `ЕЕ...
аз: Ясен си ми...(идеше ми да допълня "като китайска конфета"
(и в този момент жена му почна да го успокоява... и се разкараха...)

Това поведение не ми се струва нормално за 35-40 годишен човек.. сами си правете изводите.. а аз май ще се местя в младост защото с такива хора не ми се занимава... Пък като почне даскалото пак на ново ще са тези спорове...
Тъй кат' стане..
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот azze » Сря Авг 04, 2010 11:47 pm

Добре де,някой друг от входа прави ли ти забележка?На мен ми се струва,че тоя чичка просто си търси с кой да се заяжда.Аз на твое място изобщо няма да му обръщам внимание,но пък и няма да го оставя да ми говори така.
"Най-голямото доказателство за съществуването на разумен живот във Вселената е,че досега никой не се е опитал да се свърже с нас."
Аватар
azze
 
Мнения: 1943
Рейтинг: 1731
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:33 am

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот hitar_potar » Чет Авг 05, 2010 12:01 am

axelmax написа:Как ще е прав,за музиката ?Това са жилищни сгради,не заведения.Има си правила ,за да няма анархия.Незнам вие за какви се мислите?Никои не длъжен да ви слуша музиката ,една стена ви дели от други хора!!Вземете малко се замислете,стига сте гледали собсвения си г*з.Особено наематлите,плаща некви стотинки и си мислят,че всичко е и позволено. Вие сте гости и може да си отидете по всяко време !:crazy:

монетата тук има две страни - както ти имаш право да си стоиш на тишина и да преживяш, така и аз имам право да си слушам музиката както ми харесва... в определени часове. сутрин след 9-10, следобед от 2 до 4 (айде от мен да мине до 5-6), вечер до 9.30-10, не бих усилвал, но през останалото време не мисля, че можеш да ми се караш. разбирам да дойдеш и да ме помолиш да намаля - на драго сърце. но да ми тръгнеш с кофите ей тей директно - няма да те отразя.

kubetata написа: :offtopic: преди малко като се прибрах към 11:45 го срещнах пред входа, скара ми се че съм питал майка му дали се е взело окончателно решение която от своя страна ме оте*а директно... разговорът ни протече така:
аз: (минавайки на manuell пред него) Добър вечер.
(той -- никаква реакция..докато отидох до входа и си извадих ключовете)
той: аз днеска разбрах нещо което не знаех..
аз; Моля..??
той: ходил си да претесняваш майка ми.. аа?? ОНЕЯ ДЪРТОФЕЛИ НЯ`A ГИ ЗАНИМААШ
аз; просто я попитах дали...
той: РАЗБРА ЛИ МА `Е .. ЩИ СКЪСАМ ВРАТА КАТО НА ПИЛЕ(и тука си къса веригата на шнауцера.. сигурно за да докаже че е силен или нещо подобно)
ЯСЕН ЛИ СЪМ `ЕЕ...
аз: Ясен си ми...(идеше ми да допълня "като китайска конфета"
(и в този момент жена му почна да го успокоява... и се разкараха...)

Това поведение не ми се струва нормално за 35-40 годишен човек.. сами си правете изводите.. а аз май ще се местя в младост защото с такива хора не ми се занимава... Пък като почне даскалото пак на ново ще са тези спорове...

абе на колко си години? нали имаш приятели, вземи си 1-2-ма и да те изпращат до вас 2-3 пъти, все ще го засечете тоя мушмул. нека ти се дърви тогава. а ако си мълчи заради сценична треска пред чуждите хора, чекни го с някоя ядлива забележка, че да му изпушат кюнците. и като почне да се кара и да заплашва, със спокоен тон му казваш, че вече имаш свидетели на заплахите и можеш по всяко време да го осъдиш, ако не спре с простотиите. познавам човек, при когото това проработи, като имаш впредвид, че бойната натура дори беше ченге, което си позволи някои своеволия. ;)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот m0nst3r » Чет Авг 05, 2010 12:03 am

hitar_potar написа:
axelmax написа:Как ще е прав,за музиката ?Това са жилищни сгради,не заведения.Има си правила ,за да няма анархия.Незнам вие за какви се мислите?Никои не длъжен да ви слуша музиката ,една стена ви дели от други хора!!Вземете малко се замислете,стига сте гледали собсвения си г*з.Особено наематлите,плаща некви стотинки и си мислят,че всичко е и позволено. Вие сте гости и може да си отидете по всяко време !:crazy:

монетата тук има две страни - както ти имаш право да си стоиш на тишина и да преживяш, така и аз имам право да си слушам музиката както ми харесва... в определени часове. сутрин след 9-10, следобед от 2 до 4 (айде от мен да мине до 5-6), вечер до 9.30-10, не бих усилвал, но през останалото време не мисля, че можеш да ми се караш. разбирам да дойдеш и да ме помолиш да намаля - на драго сърце. но да ми тръгнеш с кофите ей тей директно - няма да те отразя.

kubetata написа: :offtopic: преди малко като се прибрах към 11:45 го срещнах пред входа, скара ми се че съм питал майка му дали се е взело окончателно решение която от своя страна ме оте*а директно... разговорът ни протече така:
аз: (минавайки на manuell пред него) Добър вечер.
(той -- никаква реакция..докато отидох до входа и си извадих ключовете)
той: аз днеска разбрах нещо което не знаех..


:agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree: :agree:
аз; Моля..??
той: ходил си да претесняваш майка ми.. аа?? ОНЕЯ ДЪРТОФЕЛИ НЯ`A ГИ ЗАНИМААШ
аз; просто я попитах дали...
той: РАЗБРА ЛИ МА `Е .. ЩИ СКЪСАМ ВРАТА КАТО НА ПИЛЕ(и тука си къса веригата на шнауцера.. сигурно за да докаже че е силен или нещо подобно)
ЯСЕН ЛИ СЪМ `ЕЕ...
аз: Ясен си ми...(идеше ми да допълня "като китайска конфета"
(и в този момент жена му почна да го успокоява... и се разкараха...)

Това поведение не ми се струва нормално за 35-40 годишен човек.. сами си правете изводите.. а аз май ще се местя в младост защото с такива хора не ми се занимава... Пък като почне даскалото пак на ново ще са тези спорове...

абе на колко си години? нали имаш приятели, вземи си 1-2-ма и да те изпращат до вас 2-3 пъти, все ще го засечете тоя мушмул. нека ти се дърви тогава. а ако си мълчи заради сценична треска пред чуждите хора, чекни го с някоя ядлива забележка, че да му изпушат кюнците. и като почне да се кара и да заплашва, със спокоен тон му казваш, че вече имаш свидетели на заплахите и можеш по всяко време да го осъдиш, ако не спре с простотиите. познавам човек, при когото това проработи, като имаш впредвид, че бойната натура дори беше ченге, което си позволи някои своеволия. ;)



:agree: :agree:
100 % crazY + full equipment = mega aggressive dh riding
Аватар
m0nst3r
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 9:38 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта