SPAM на килограм

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: SPAM на килограм

Мнениеот BurNiNg_IcE » Нед Апр 07, 2013 11:58 pm

bocky написа:Аз хубаво имам три щангички ама защо нямам три ръце :xx(:

Изображение
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: SPAM на килограм

Мнениеот exiteyes » Пон Апр 08, 2013 8:00 am

Ето го отново, добре дошъл Понеделник!
Аватар
exiteyes
 
Мнения: 1262
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 8:11 pm
Местоположение: София, България

Re: SPAM на килограм

Мнениеот TheAnimal » Пон Апр 08, 2013 10:40 am

Чета тая тема viewtopic.php?p=919818#p919818 и се сетих за тази песен http://www.youtube.com/watch?v=DPF2aSSAevA :rofl:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот Alpina » Пон Апр 08, 2013 4:50 pm

Грозна Бат Бойковщина...
Аутсайдерите ще изпъкнат покрай лидера, само ако има такива. :popcorn:
Като няма лидер - ще гният, докато не заразят тялото.

Честито и успех в доказано провалящата се система и за тези, който сами се слагат на позицията "аутсайдери". Трагикомичното е самозаблудата, че когато отрежат главата на "ламята" ще си решат проблема. Скоро от тялото ще поникнат нови няколко глави и то ще трябва се бори с това дЕка го дърпат в няколко посоки.

Ще си позволя цитат на едно прясно прясно мнение:
"Degenerates can find ways to justify any decision, which can be sad and hilarious at the same time.
And even if we haven't personally done some of the sicker things they have, we can imagine doing such things when we're only on tilt.
"
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот PtD » Пон Апр 08, 2013 5:06 pm

На мен пък ми е любопитно докъде ще го докарат без "лидер". Нещо махалото много силно се залюля :smokin:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот kvelikov » Пон Апр 08, 2013 5:37 pm

vpravov написа:...Ама на този Вожд му пожелавам до живот да не му избягат някой насекоми от някой места, че може и земята да си забави въртенето! :beer:


Хубаво нещо са документите - седят и си тежат на мястото. ;)
Бях забравил, че съм провокирал със "светлата" си личност толкова много народна любов, че и отделна тема.
Много ви/ги обичам всички, но повече обичам себе си и да карам колело. :blush:

Винаги ще има подскачащи, закачащи и откровено простачащи - затова е толкова весело в Преизподнята.
От 2012-та се "замонаших" и самодосташих - живее се къде по-лесно и спокойно.
На който му е интересно къде скитам, достъпът е лесен.
Мир вам. :D
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: SPAM на килограм

Мнениеот Rayko » Пон Апр 08, 2013 5:49 pm

А аз се сетих за тая група:
http://www.youtube.com/watch?v=BGBM5vWiBLo
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот vpravov » Пон Апр 08, 2013 5:54 pm

@Алпина - много хубав цитат. :agree: И поста ти също е теоретично издържан, но е далеч от правилното разбиране на горния ми пост. Но ти май никога не си се отличавал с особено чувство за хумор или поне през монитора не ти личи ;)
@PtD - Лидери си има и хубавото е, че са по вкуса на всички.
@Краси - Аз все още си седя зад тези думи! И мисля, че сам се досещаш защо поста е тук, а не където му беше мястото.Пък и някой други постове също. А и не го приемай твърде лично. ;)
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот Alpina » Пон Апр 08, 2013 8:39 pm

vpravov написа:-Ами няма лидер! Имаше един, ама го изгонихме!

Alpina написа:Трагикомичното е самозаблудата, че когато отрежат главата на "ламята" ще си решат проблема. Скоро от тялото ще поникнат нови няколко глави и то ще трябва се бори с това дЕка го дърпат в няколко посоки.

vpravov написа:@PtD - Лидери си има и хубавото е, че са по вкуса на всички.

Ламя на стероиди :D
Га резнахте главата, га пораснаха новите...

Нищо де, те като млади глави се разбират, ще пораснат, ще почнат да им бушуват хормоните главите, ще започнат "я съм по глава" и те така...
Alpina написа:Честито и успех в доказано провалящата се система

:deal: :popcorn:

Само да не очаквате да си говорим пак след месец, два... то си трябва време...
Двама сред "най-глупавите" във форума съзряха проблема ви, дето 3 години го осъзнаваха и то в рамките на седмици... сега и доста по-читавите люде съзряват по-грозновати поличби. :deal:
Последна промяна Alpina на Пон Апр 08, 2013 9:01 pm, променена общо 2 пъти
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот PtD » Пон Апр 08, 2013 8:46 pm

Alpina написа:Га резнахте главата, га пораснаха новите...


:clap:
Да се надяваме, че е 8-битова и като отрежат 256 глави, ще си умре самичка :8D:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот taurus13 » Пон Апр 08, 2013 8:56 pm

Алпина написа:Ламя на стероиди ...

Владо, що захранваш ламята с храна....??? :smash:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот vpravov » Пон Апр 08, 2013 9:00 pm

@Алпина - поживём-увидим! Докато не стане, проблемите ще са в твоята глава и тук-таме на още някой! В моята още не са! Кой ще излезе прав... :dontknow:
Иначе "латино-сериала" добре го поддържате! Имате талант, пък и свободно време явно! :agree: :D
@Милко - скучно ми е и се забавлявам. Заключиха темата на бацетата и няма драма във форума! :dontknow: Лошото е, че бирата ми свършва. :(!:
Последна промяна vpravov на Пон Апр 08, 2013 9:02 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот Alpina » Пон Апр 08, 2013 9:00 pm

Ще видим, ще видим...

В крайна сметка важното е забавление да става. :wavey:
Ако позволите обаче - полагането на основи върху телата на довчерашните лидери не създава градеж със здрави основи.
Когато "злото" е лепилото, рано или късно ще биде забравено (изветрее), а когато това се случи - изградените с него връзки лесно-лесно ще се скъсат, когато то няма да обединява.

P.S. Всяка прилика с действителни лица и събития е съвсем случайна.
Както винаги - аз си говоря глупости...

Жалко е че глупостите от преди време се оказаха реалност, но някои хора им е под височкото самочувствие да си признаят колко по детски наивно са живяли и пореден път тръгват с рогцата напред.
Последна промяна Alpina на Пон Апр 08, 2013 9:13 pm, променена общо 1 път
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот PtD » Пон Апр 08, 2013 9:12 pm

Alpina написа:Жалко е че глупостите от преди време се оказаха реалност, но някои хора им е под височкото самочувствие да си признаят колко по детски наивно за пореден път тръгват с рогцата напред.


Забавно е колко бързо се минава от "Осана!" на "Разпни го!" :nuts:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот vpravov » Пон Апр 08, 2013 9:13 pm

Точно това ме учудва! Къде във форум за планинско колоездене, при хора които се забавляват чудесно заедно, търсиш лепилото в "злото"? Ето Краси сам го казва:
kvelikov написа:.... но повече обичам себе си и да карам колело.

Това е същината! Достатъчно грижи си имаме всички в нормалния живот. Тука е място за отдих и "латино-драми". Къде търсиш "зло"? Все ми се струва, че слагам кавичките на правилните места. А здрава компания не става с "Лидери". Особено, ако се опитват и да ти променят мирогледа. Става с приятели! А приятел няма как да си с всички! :dontknow:
PtD- На Краси му трябваше сравнително малко за да е още в "осанта". Ама беше малко повече "Лидер". Силните му страни, никой не ги отрича. А и му беше намеквано нееднократно!
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот TheAnimal » Пон Апр 08, 2013 9:21 pm

Вие двамата как им сипахте. :roll2:
Тя тази тема е за "Вождове и индианци", а какво стана: индианците си изкараха нови вождове. :D
За последно се забавлявах така, когато "Федерацията" бе на власт. :popcorn:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот vpravov » Пон Апр 08, 2013 9:26 pm

Мирче, значи не се хабя напразно. :D Да имаше и кой да скокне за още бира...
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот TheAnimal » Пон Апр 08, 2013 9:39 pm

Влади, имам още три бири в хладилника. Надявам се, да пуснете материал и за тях. :D
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот vpravov » Пон Апр 08, 2013 9:46 pm

Ах мръсница... нищо. Утре ако съм в настроение може да продължим. Даже може и да разширим кръга. :beer:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Апр 08, 2013 10:26 pm

@ Alpina & PtD - има изследване, което наблюдаваше това как от една група деца едно изпъква и става лидер. Анализираха поведението на достатъчно много групи деца и установиха, че общото е следното - лидер в детска група става детето, което най-добре усеща настроенията на останалите и предлага да се играе на това, на което всички останали в групата ще се радват. Също така се случваше в някой групи някой лидер да си повярва много и да накара групата да прави нещо, което мнозиството не иска - е тогава групата бързо бързо вкарваше лидера в правия път : - )

Всякакви плирики с реални случки и лице са случайни ; - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот Alpina » Вто Апр 09, 2013 2:31 am

Pr3d4t0R, много, наистина много добре казано и почти уцели. :)

Няма лошо в това да има лидери, дори обратното, защото както отбелязваш - те могат да усещат желанията и водят групата в такава посока, та максимално да се задоволят нейните изисквания. Трябва обаче лидерите да бИдат слагани в релси навреме и то доста преди да поемат в посока дерайлирането на композицията. А това се прави от членовете на групата (всъщност е една от малкото им отговорности) и най-вече - трябва да се прави от тях още от самото начало, за да не се стига до там, че лидерите да си повярват много много, защото това си е човещинка от където и да го погледнеш. В случай че се стигне до този момент - вината е в много по-голяма степен на членовете на групата, от колкото на нейния лидер.

Лично за мен обаче са крайно неадекватни и неуважителни методите в стил "арабска пролет". До вчера да си се кланял на лидера, следвайки безропотно неговите идеали и виждания, а утре, след като някакви чужди фактори са ти вкарали нещо евтино в главата, да вземеш да му резнеш вратлето и плюеш по него. Не за друго, но защото неусетно ще влезеш отново в същото положение, но с нов лидер или трима, а като не си си научил урока - изхода ще бъде много по-болезнен.

Вярвам че по подразбиране ще махнете с ръка на написаното от мен, просто защото стои до моя псевдоним и аватар. Само че май ще да се е стигнало до края на една история, в началото на която също имаше едни такива съвети, поднесени по малко по-грубичък начин и тогава точно "групата" не си взе бележка и остави лидера си да ги докара до това положение.

И не за друго ги пиша тези неща (не знам дали сте забелязали липсата ми последно време, понеже нямам ей така излишно такова да се занимавам с детски истории), ами защото колкото и да ми е неприятен същия този лидер (не съм си променил мнението за него) - никога не бих се отнесъл така с него. За мен той не се е променил и си е същия както в началото, когато чух за него. Но когато днес ТИ го тачиш и следваш стъпките му, а утре гониш и се правиш че само ти е кривил живота, излиза че или не можеш да си осъзнаеш мястото в живота, или си прекалено наивен и ще те сполети същата съдба или просто си двуличник и доста недостоен човечец. Във всеки случай, обаче, когато не става въпрос за обсебени от хормони юноши, а претендиращи за възрастни изградили характера си люде, с риск да се повторя - това е крайно неуважително и недостойно.

И отново - знам че най-вероятно доста се изсмеят и за пореден път откажат от елементарно замисляне, но все пак бих ви посъветвал да опитате да бъдете една идея повече такива, за каквито претендирате че сте, защото лесно е да посочиш с пръст и да кажеш "тоя е виновен за всичко", от колкото да си кажеш "аз му позволих да си повярва прекалено много и да попаднем заедно в тази ситуация". Вродено ни е да си чистим с лека ръка съвестта, сочейки лидерите с пръст и обвинявайки ги за всичките ни неволи.

За последно - сред една групичка има няколко човека, които уважавам страшно много и ми е криво, като гледам в какви поредни филми се забъркват/биват забъркани, просто защото са добри души. И писанията ми са само заради тях, а не да гъделичкам чувството на някои самозабравили се, че някой го е еня и вълнува от подранилите им или навременни кризи на средната възраст. :beer:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот taurus13 » Вто Апр 09, 2013 8:03 am

Пак вкарвате драми, които не съществуват, особено Алпина. Не знам как всички станахте специалисти по СКА след като групата ни си водеше доста затворен живот. Аз лично за това време чух толкова слухове, които са така далеч от истината, но пък когато липсва информация, а има интерес, хората си я измислят. Всъщност в групата от 15 човека, като цяло винаги е била сплотена и тия години кара толкова, колкото малко други. Никога не е имало Осанна и дрънн-дрънн - най-малкото ние повечето сме толкова независими и чешити, че трудно би било да се случи такова нещо. Причината всички да си мислите така, е единствено страстта на Краси съм изява. Ние винаги сме си го знаели че има малко люта чушка в Г*за, но до някой момент изявите и хиперактиовността му не пречеха - както казах, всеки си е чешит. Съвсем доскоро си бяхме в съвсем нормални отношения, но явно лютата чушка взе много да го пари и групата като такава, направи единственото което трябва да направи - каза му да се кротне малко с пропагандата и промиването на мозъци. И какво мислите направи той - послуша групата.....да бе да - влезна набързо в конфликт с тоя или оня, започна да си бройка привържениците и враговете и в крайна сметка, когато това не му се получи, се почуства изолиран и отиде да си основава друга църква и да злослови, че сега започна и теми да трие, но в края на краищата, човек каквото прави, на себе си го прави.
Пожелавам му успех с формата СКА, тъй като той разбира се смята това за лично свое творение и няма желание да го отстъпва. Нашата група, продължава да си кара, пък дали ще се казва СКА или нещо друго изобщо няма значение за нас. Спойката драги ми Алпина, никога не е била злоба в нашата скромна група, а както каза Владо, приятелство и общи интереси. Пък вие вземете покарайте малко(може и с нас) и не стойте толкова у този форум, че води до промяна на мисленето към лошо. :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот TheAnimal » Вто Апр 09, 2013 8:45 am

Сашко президент, шаляляляляяяя! :D
Чакам момента, в който Софи ще изреве, що му преебавате темата. :evil:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот did » Вто Апр 09, 2013 9:00 am

TheAnimal написа:Чакам момента, в който Софи ще изреве, що му преебавате темата. :evil:


:agree:

СКАкалците ВЪН от хубавата тема!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот Antares » Вто Апр 09, 2013 9:14 am

Някой добър човек може ли да ми обясни за какво иде реч (може и на ЛС), че нещо на нова карикатура ми намирисва :lol:
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот Yavkata » Вто Апр 09, 2013 10:39 am

Antares написа:Някой добър човек може ли да ми обясни за какво иде реч ... :lol:

Може , но после ще трябва да те убием. :eyebrow:
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот PtD » Вто Апр 09, 2013 11:22 am

Antares написа:Някой добър човек може ли да ми обясни за какво иде реч (може и на ЛС), че нещо на нова карикатура ми намирисва :lol:

Според Wikileaks има разкол в БПЦ... ъъ в СКА, де.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: SPAM на килограм

Мнениеот boriss13 » Вто Апр 09, 2013 11:24 am

Кво е БПЦ? :confused:
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: ТЕМА ЗА ВОЖДОВЕ И ИНДИАНЦИ!

Мнениеот Alpina » Вто Апр 09, 2013 11:41 am

@taurus13, после ми разправяй кой се взема прекалено на сериозно :D
taurus13 написа:...и не стойте толкова у този форум, че води до промяна на мисленето към лошо. :)...

Както казах - говорите си наизуст и хич не вниквате в картинката. :)

Последният 1 ден
Последният 1 месец
Последните 3 месеца
Последните 6 месеца

taurus13 написа:след като групата ни си водеше доста затворен живот

Сми социализирайте се бря. :idea: ... Без да стигате до социализъм обаче (препоръка)... :D
Или и за това някой друг е виновен? :D :beer:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: SPAM на килограм

Мнениеот vpravov » Вто Апр 09, 2013 12:06 pm

Оставете малко за довечера де! Сега пия кафе, не бира.
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 133 госта


cron