Оставяте ли си колелата в сервиза?

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот borisfx » Чет Мар 30, 2017 11:05 am

Искам да ви попитам - ако имате сравнително хубаво и скъпо колело, като го закарате в сервиз, оставяте ли го да стои там, два-три дни докато го ремонтират или стоите на главата на майстора и го гледате в ръцете какво прави и чакате на място да си вземете колелото още същия ден. Питам щото някои майстори много мразят някой да им виси на главата и да ги гледа какво правят. Обикновено казват - остави велосипеда и ела да го вземеш утре например. Вие оставяте ли го или държите да го ремонтира пред вас.
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот Katana » Чет Мар 30, 2017 11:46 am

Не ти схващам идеята на въпроса! :dontknow: Да не би да се притесняваш да не ти направят нещо на колелото? :D
Иначе когато майстора има време ( сравнително бърз ремонт) стоя и чакам да проключи , но не и да го гледам постоянно в ръцете какво прави!Аз лично имам доверие на моя майстор и не се притеснявам да оставя байка за по-дълго в сервиза! :agree:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот Lucky Loser » Чет Мар 30, 2017 11:51 am

Общо взето и аз така. Оставям си колелото(независимо кое) главно на хора, на които вярвам :smash:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот borisfx » Чет Мар 30, 2017 12:02 pm

Katana написа:Не ти схващам идеята на въпроса! :dontknow: Да не би да се притесняваш да не ти направят нещо на колелото? :D

Абе всякакви майстори има :) Знае ли човек...
По принцип от скоро живея в София и не познавам никакви майстори в града. В града в който живеех преди имах познати майстори и като им занеса колелото, спокойно можеше да остана в сервиза, да си говорим и да гледам какво прави. По принцип обичам да гледам като ми ремонтират колата или колелото. :) Ама знам ли ги тукашните софийски майстори - може да са докачливи и да не обичат човек да им виси на главата докато му ремонтират колелото :). Затова питам да знам каква е обичайната практика в София - оставят ли се колелетата на майстора или може да стоиш в сервиза и да чакаш да го оправи.
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот Lucky Loser » Чет Мар 30, 2017 1:11 pm

Не виждам да има проблем, ако отидеш при някой за нещо бързо, да кажем 20тина-30 мин ремонт и ако разбира се, конкретното място го позволява.
За по-дълго, обаче, не знам кой би искал някой да му виси с часове на главата.
Бил съм при такива момчета, но ги познавам и сме седели с часове да си говорим, докато се занимават, но пак казвам.. познаваме се :)

Но да се говорим генерално за всички няма как, а да се прави психологически профил на хората :clap:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот SStoeV » Чет Мар 30, 2017 2:34 pm

Докато работех в тази сфера когато ремонта беше нещо набързо, оставях клиента да гледа. Когато беше нещо по-сериозно и голямо, обикновено карах клиента да си остави велосипеда за 1-2 дни. За сега не ми се е налагало да ползвам сервиз откакто напуснах тази работа, но мога да ти препоръчам като добри механици Любо на бул.България в Драг зоната, Пацо в жк Илинден - Вело 2009. Отделно в общия форум имаше тема похвали/порицай веломеханика - там може да прочетеш за повечето такива в София.
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот victortrt » Чет Мар 30, 2017 5:12 pm

borisfx, ти взе ли си вече колело, че последно си спомням да търсеше, а не си спомням да си споделил, че си си взел.
Ако не си още, да знаеш, че за ново колело винаги можеш да ходиш в магазина, откъдето си го купил за леки ремонти. Със сигурност ще ти обещаят, че при проблем са насреща.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот borisfx » Пет Мар 31, 2017 10:02 am

victortrt написа:borisfx, ти взе ли си вече колело, че последно си спомням да търсеше, а не си спомням да си споделил, че си си взел.
Ако не си още, да знаеш, че за ново колело винаги можеш да ходиш в магазина, откъдето си го купил за леки ремонти. Със сигурност ще ти обещаят, че при проблем са насреща.

Чакам днес обаждане от магазина. Скоро ще е :) ще споделя като стане в темата за трекинг велосипедите :)
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот victortrt » Пет Мар 31, 2017 11:15 am

Значи малко ти е рано за тази тема. Какво чакаш да дойде и от кой магазин, защото някои са и сервизи.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот Alpina » Пет Мар 31, 2017 7:44 pm

Личните ми наблюдения са, че ако висиш на главата на майстора, обясняваш се излишно и т.н. е много по-вероятно да постигнеш обрания на очаквания ефект.
Като им висиш на главата и пречиш да си вършат работата на спокойствие най-вероятно няма да им станеш скъп клиент, който ще искат да се върне и отново, за да ги притеснява. Съответно няма да направят онази "extra mile", за да се върнеш при тях, понеже си им от любимия тип клиенти.

За това дали ще е колело, кола или друго - обяснявам какъв е проблемът, какво искам да се свърши - оставям му го и изчезвам възможно най-бързо.
Времето за коментари, въпроси и прочие идва когато ще си прибираш колелото например и отново - само ако отсрещната страна е ОК с това. При мен най-често самите те задават въпроси от сорта "ама как успя да го поломиш така" и се почват едни шеги...

Друг е въпросът ако майстора ми е приятел - тогава отново обяснявам му какво искам да се свърши и от там нататък все едно не е моето колело, като си говорим за други неща, освен ако той не попита нещо.

Същото е и за обаждания да се пита "ама готово ли е, а кога ще стане...". Ако е готово - то им пречи и "държи пари", за това те ще те потърсят. Ако не се обаждат - значи работата по него още не е приключила.
Най-често се разбираме "когато е готово ще се обадите, или ако сумата за ремонта надскочи XXXлв".

В крайна сметка - ти ако знаеш как трябва да се свърши и имаш времето да стоиш на главата им - ще си го свършиш сам.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот Antares » Съб Апр 01, 2017 12:02 pm

Не просто си представям как отивам при Пацо, който не може да мръдне из сервиза от останали колела, разпъвам си палатката пред сервиза му и дежуря три дена, докато стигне до моето колело, за да мога да го гледам строго в ръцете... Блазе ти за свободното време човек, аз обикновено имам време да оставя колело/кола на ремонт, обяснявам какво и си бия камшиците да заработвам парите за ремонта...

Единствения вариант, при който бих останал да вися при майстора е, ако той е Пацо, следработно е, знам, че ще ми направи ремонта веднага и си взема бира...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот donpeev » Съб Апр 01, 2017 5:01 pm

Alpina, не съм съгласен с теб!
Дали е автомобил или колело, разликата е от земята до небето. Ако на колелото му се виждат всички компоненти и може да прецениш дали нещо не е подменено, счупено или наранено, то на колата не можеш. Не можеш също да разбереш дали е сменено маслото, филтрите, разни други части, с това за което си заплатил. Примери бол на хора, които са се опарили от пишман сервизи за коли. Оправят 1 кабелче за 10 минути, а като идеш, ти обясняват някакви небивалици и накрая дай 150 за части и 50 за труд, а реално по техния ценоразпис е 10 лева. Счупени щипки, артисали болтчета и т.н. най-редовно се случва. Ако на теб не ти пука кой как ти пипа колата, на мен ми пука и стоя и гледам какво слагат, правят и как сглобяват.
Относно взимането от сервиза, аз съм си оставял няколко пъти колелото и нито веднъж не ми звъннаха да си го взема. Единия път звънях, отговор "нали Ви казах, утре да дойдете след 12ч, ще е готово, защо да Ви звъня?" , следващия път същото и след това директно си отивах на следващия ден да си го взимам.
Та, като има чалъм стоя и чакам, не на главата му отгоре, но се разхождам из магазина, гледам меря, пипам, отивам при него пак гледам и така. А кой какъв клиент и какво правил механикът за него, аз отивам и си плащам за това което получавам, не чакам "extra mile" подарък лепенка или капачка за винтил.
Любовта на хората прави един отбор голям!
Аватар
donpeev
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:51 pm

Re: Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот Alpina » Съб Апр 01, 2017 8:30 pm

donpeev, това че някои хора ходите по такива сервизи си е ваш проблем.

Аз посещавам на места, където не само ми се обаждат когато колата/колелото е готово, но и на които след като съм си взел колата (например) ще открия поправени дефекти за които не съм им споменавал и не са ми ги таксували.
Дребни такива, които съм смятал сам да си отстраня като имам време. Места на които например ще ме чака измита, а ако е преди зимния сезон и със смазани панти - без да са ме таксували за тези услуги.
При това без да ми струва безумни суми. Напротив - не рядко съм оставял и над 10%-50% отгоре на обявената за труд сума, защото ми се е струвала нереално ниска.
За съжаление едното стана толкова популярно, че се налагаше да си записвам час за след 2-3 седмици. За това новото си го пазя в тайна, защото човекът не остава без работа, а аз не искам то да стане популярно и да трябва да чакам по 2-3 седмици. :D

Та както Antares спомена - някои хора си ценим времето и нямаме такова за излишно висене, като оставаме само ако механикът ни е приятел.
А относно това дали ми пука кой ми пипа колата - аз си ценя живота, както и на пътниците в нея и не се доверявам на случайни хора.
Същото се отнася и за колелото - за това ми го прави Пацо.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот taurus13 » Чет Апр 06, 2017 11:05 pm

По интересен е въпросът, дали оставените колела в сервиза се охраняват надеждно.....щото един сервзи с няколко скъпи колела е интерсен за крадците обект
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Оставяте ли си колелата в сервиза?

Мнениеот Admin » Пет Апр 07, 2017 11:41 pm

Е то повечето сервизи са част от магазини, където има стока за повече пари, отколкото оставените в нея велосипеди на клиенти. Респективно, би трябвало да имат и подходящи за дейността застраховки, предполагам.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта