Поръчки от Aliexpress

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Поръчки от Aliexpress

Мнениеот Djani_Varna » Чет Апр 14, 2016 5:47 pm

Здравейте! На път съм да си поръчам една екшън камерка от express-а и ще идва с China Post, някой има ли опит с поръчките, защото ще ми бъде първи път? Има ли вероятност продуктът да постигне повреден или изобщо да не дойде до мен и възможно ли е ако това стане да си върна парите? Също така ако си въведа данните от картата и нямам достатъчно пари..? Примерно: Камерата струва 100лв. аз имам само 80лв. парите ще се дръпнат ли или ще ми дойде съобщение, че нямам достатъчно пари?
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот Ozzie » Чет Апр 14, 2016 6:13 pm

Djani_Varna написа:някой има ли опит с поръчките

Много хора имат. :thumb:

Djani_Varna написа:Има ли вероятност продуктът да постигне повреден или изобщо да не дойде до мен...

Естествено. Път си е и то не малко, но като цяло май, ако стоките не са скапани поначало, то при транспорта едва ли ще се увредят. Китайчетата опаковат много старателно електрониката.
Djani_Varna написа:...възможно ли е ако това стане да си върна парите?

Естествено. В това отношение са изключително точни и безпроблемни. Ако стоката не дойде до крайния срок на доставка или пък дойде повредена, отваряш диспут и т.н.
На мен са ми връщали пари за калпав продукт.
Djani_Varna написа:Също така ако си въведа данните от картата и нямам достатъчно пари..? Примерно: Камерата струва 100лв. аз имам само 80лв. парите ще се дръпнат ли или ще ми дойде съобщение, че нямам достатъчно пари?

Вероятно ще получиш съобщение, че няма достатъчно наличност, съответно и сделката няма да бъде осъществена.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот Djani_Varna » Чет Апр 14, 2016 6:18 pm

Благодаря за точните отговори :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот kysmet4e » Вто Авг 23, 2016 11:19 pm

Колега.. Когато имаш възможност, купувай повече от 1 нещо. Така стоката пристига по-бързо! ;) (все едно като е някаква обща доставка) ;)
kysmet4e
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 20, 2016 8:55 pm

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот Warxcell » Сря Окт 12, 2016 8:19 pm

kysmet4e написа:Колега.. Когато имаш възможност, купувай повече от 1 нещо. Така стоката пристига по-бързо! ;) (все едно като е някаква обща доставка) ;)

Не е задължително. Някои търговци имат различни warehouses на различни места (държави даже). И така става че поръчваш 2 продукта заедно а идват в различно време и опаковки. :)
Warxcell
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2016 7:53 pm

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот cyclopz » Чет Окт 13, 2016 5:59 am

Регистрирай се в Paypal и където може, го ползвай, имаш допълнителна сигурност за връщане на пари и т.н
Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот israeliBG » Съб Ное 12, 2016 11:24 am

Здравейте,
вече няколко години пазарувам от eBay и Aliexpress и наскоро попаднах на приложение, което се инсталира в браузера и Ви връща процент от парите инвестирани за поръчки. Това е и опцията, за което колегата говори по горе.
Приложението се казва AliBonus :)
Можете да се регистрирате посредством този линк :
https://alibonus.com/?u=185595

В Aliexpress това приложение ви дава 10% Кэшбэк. Ето и инструкции за активацията му.

Инсталирайте приложението през линка и влезте в личния си кабинет, като се регистрирате.
Излиза банер на приложението горе в дясно на екрана, който трябва да Активирате всеки път, щом извършвате поръчка.
Като влезнете, се активира горе дясно зелен прозорец, натискате после ПОЛУЧИ КЕШБЕК, прехвърляте се към сайта и от кошницата или вече направен ордер-незаплатен все още чак Тогава плащате. Желателно е по време на самата покупка, да се изключи антивирусната програма, тъй като понякога блокирва добавката и няма да Ви отчете бонуса.
Отчитане на направена поръчка се отразява на следващ ден. Събраните парички могат да се прехвърлят или да служат за заплащане на нови поръчки.

Надявам се, че съм Ви бил от полза и че това ще Ви спестил някой друг $
israeliBG
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 11:17 pm

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот israeliBG » Чет Апр 20, 2017 7:07 pm

Натрупаната сума може да прехвърлите в WebMoney, като за целта си създавате там акаунт.
https://mini.wmtransfer.com/
След това отивате на REQUEST PAYOUT и избирате опцията на WebMoney, като там въвеждате вашия индивидуален номер получен от WebMoney. Трябва да започва с Z, след това са цифри.
Изображение
По описания от мен начин, аз успях да използвам натрупан кешбек за сума 215$, без никакви такси.
Успех на всички възползвали се офертата! :beer:
israeliBG
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 11:17 pm

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот Antares » Чет Апр 27, 2017 12:56 pm

Може би сисадмина в мен се обажда, ама горното ми понамирисва...

Иначе алиекспрес жена ми ги беше налазила сериозно по едно време и няколко пъти за доставки, които не достигнаха до нас, отворения диспут го отсъдиха в полза на продавача. Ся, 15-на лева са общо назад, но отношението на мен лично не ми хареса...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот Lucky Loser » Чет Апр 27, 2017 1:28 pm

Antares написа:Може би сисадмина в мен се обажда, ама горното ми понамирисва...

Определено.
Иначе за диспутите - когато купувам от там, което е сравнително често, винаги избирам продавачи, за които е дадена най-много обратна връзка, за да видя, че наистина голяма част от хората са доволни.
Иначе като оставим, че имам една поръчка вече сигурно минаха 2 месеца не е дошла.. от миналото лято някъде нещата ми пристигат за максимум 4 седмици. По едно време даже си бях поръчал 3-4 неща едно след друго и дойдоха точно за 2 седмици. Чак аз се изненадах :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот Alexi » Чет Апр 27, 2017 3:05 pm

наскоро поръчвах - общо 3 пратки дойдоха всяка от тях за около 3 седмици .. по навик от ибей избирам продавачи с висок рейтинг и отзиви .. с едната пратка имах проблем - има си тракинг всичко ,влезе в БГ и изчезна :evil: но се намери след няколко телефона до Български пощи ( които я бяха забутали естествено )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот KroGh » Сря Май 03, 2017 9:15 am

Аз съм супер доволен от китайския мол, доста често пазарувам и съм винаги доволен от там. Наскоро поръчах LED фар за байка и свети учудващо добре за парите си.. За 20 лв прави ден :D
KroGh
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Мар 20, 2017 11:35 am

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот jjeko » Чет Май 25, 2017 6:54 pm

Ако си поръчвате нещо над 20$ (от Китай), по-добре кажете на продавача, да пише стойност 15$, че ще ви хвани ДДС-то. За JPS на стойност 45$ ме накараха да платя ДДС, а за слушалки от 55$ не, защото на пратката пишеше 8$. Това е просто съвет, не че ще работи на 100%, но ако ви искат разписка на поръчката сайта на али, може да я фалшифициране де с фотошоп, де с inspect element на браузъра. Мен ме въртяха 2 седмици за този JPS не за друго, а защото митничаря, който трябваше да ми го даде, така и не дойде в рамките на 15 дена, защото имал много работа и можел да не си спазва работното време. Забранено им било да приемат чужди флашки, да ровят из сайтове за да проверяват цените и искали разпечатка, като "най-достоверно". Аз се изнервих и написах, че струва 35$, да ги пробвам и стана работата.
Аватар
jjeko
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Чет Май 25, 2017 12:16 pm

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот Lucky Loser » Вто Май 30, 2017 1:58 pm

Здравейте,

Искам да взема някаква читава раница за мой приятел, нищо кой знае колко сериозно, като се има предвид, че кара рядко. Но пък в случаите, когато караме, е все за по 4+ часа.
До момента все ходи с ученическата си раница, но искам да му взема нещо по конфортно.
Спрях се на тази - https://www.aliexpress.com/item/2016-Mo ... 0.0.aeQEr5

Как ви се струва ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот anaydev » Вто Май 30, 2017 2:41 pm

@Lucky Loser

Защо не пробваш класиката на ТАШЕВ Rock Eagle 35 за около 80лв се намира (май е доста над бюджета :bawling: ), но пък ще е раница, която ще използва следващите 10+ години
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот Lucky Loser » Вто Май 30, 2017 3:11 pm

Защото няма да я оцени. Затова и ми се иска да взема нещо непритенциозно, което ще му върши работа 1 път в месеца.
За конкретната на Ташев, едно, че е над бюджета, друго и че наистина ще се ползва рядко.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот anaydev » Вто Май 30, 2017 3:26 pm

Да не разводняваме темата, но в Декатлон има едни такива "раници" :D
Pulse QRS 1 Army Green
Shockblaze R7 Elite 2013
Аватар
anaydev
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Апр 03, 2017 8:59 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот ivansavov » Чет Сеп 28, 2017 9:26 pm

Някой взимал ли си е телефонче от там?
ivansavov
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Пет Дек 02, 2016 9:25 pm

Re: Поръчки от Aliexpress

Мнениеот Lucky Loser » Чет Сеп 28, 2017 10:54 pm

Мой приятел, да. Какво точно те интересува ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта