състеЗнания за състеЗнатели?

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот taurus13 » Чет Фев 12, 2015 8:47 pm

Хората се борят за внимание...дори в тая тема. :eyebrow:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот xcII » Чет Фев 12, 2015 9:56 pm

е, тва е нормално, всичкко живо след като се наспи и наяде се бори за внимание, даже и тея които се борят за климата се борят за внимание.

Иначе, аз все пак си мисля, че и 1/2 байк парк в Сф да стане вследствие на обръщане на прожекторите към нас, вело общността, внимание некво, е много нещо.

Дали ще стане с монокини на байкове или скокове е въпрос на формат, който не е лесно да се измисли, така че да дръпне масовост и внимание, отново :)

Даже за една благотворителна акция, пак е необходимо внимание, за да има ефективност от нея.
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот did » Чет Фев 12, 2015 10:01 pm

Не е това начина! Асистемните подходи са атрактивни, но крайно неефективни.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот xcII » Чет Фев 12, 2015 10:29 pm

абе, по принцип е така. Като изключим "Революциите". В БГСтана цело правителство падна, от тва, че некой не мое да си плаща тока и много други причини, разбира се, в които не ми се иска да навлизам, щото е политика.

Но, давам тоя пример, заради това че от малко идиотски неща, понякога стават бързи, неочаквани промени. Никога не знаеш, кога ще проработи, революционния подход, но ако проработи, има ефект.
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот kvelikov » Пет Фев 13, 2015 7:37 am

Асистемно ще се самоцитирам: ;)

"Революционери, консерви или просто кибици, керванът върви в правилната посока."
:love:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот outfaced » Пет Фев 13, 2015 9:37 am

taurus13 написа:Хората се борят за внимание...дори в тая тема. :eyebrow:

Щот не разбират хората, колко по леко ти става, когато превъзмогнеш нуждата от чуждо внимание и одобрение.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот taurus13 » Пет Фев 13, 2015 10:17 am

outfaced написа:
taurus13 написа:Хората се борят за внимание...дори в тая тема. :eyebrow:

Щот не разбират хората, колко по леко ти става, когато превъзмогнеш нуждата от чуждо внимание и одобрение.

Така е, но не всеки е узрял за самодостатъчност....:)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот 4getcredo » Пет Фев 13, 2015 1:14 pm

kvelikov написа:"Революционери, консерви или просто кибици, керванът върви в правилната посока."
:love:


В такъв случай, Краси, какъв е смисълът от тази тема, освен да си лаят кучетата, а керванът да си върви? Сеир?

Позволи ми да направя кратък и импровизиран дискурсивен анализ на протеклото в темата :D Моля, да ме възприемете полусериозно :love:

В началото изпъленен с добри намерения и желание да направиш нещо за велообщността – така от най-топли и неориентирани чувства – търсиш съвет и посока от твоите колеги. Нямаш никакви конкретни идеи или намерения, просто събираш проблясъци, критики, мнения и прочие. Важното е да има симпатично розова философия зад всичко това!

Общността, разбира се, реагира на призива ти и започва да разсъждава в най-разнообразни посоки. Ти с бащински авторитет я окуражаваш - „топло, топло!“ Постепенно започваш да ни караш да мислим, че ти вече имаш конкретна идея, подхванал си конкретни планове, направил си стъпки за осъществяването им и всъщност общите приказки, съветите, бележките, опасенията нямат никакво значение, защот керванът, воден от теб (чисто в дискурсивен план, нали kvelikov говори), е тръгнал неумолимо напред и нагоре. Не споделяш нищо от конкретните неща обаче.

За какво беше всичко това?

Не мога да преценя точно в каква доза се дължи на съзнателния ти избор (търсени и добре премерени PR ефекти) или просто характерът ти се лута в търсене на сетно удовлетворение, но излиза, че създаваш шум за нещо с неясни очертания, поставяш себе си в средата, даваш възможност на хората да споделят опасенията, критиките и съмненията си и най-подир напускаш (замлъкваш), с недомлъвки и намеци, с целеустремен блясък в очите и обещание да опревергаеш всички консервативни съмнения. Ще ви покажа аз на вас! :D

Струва ми се, че подобна стратегия има несъмнено ползотворен ефект върху твоята мотивация, но дали е така за мотивацията на останалата публика?

Цялата работа ми прилича като да опънеш полу-голия Азис на Орлов мост. Това е голям сеир, съгласи се. Привлича вниманието, но също така и отблъсква, защото не всеки иска да се отъждестви със ставащото – дали с опънатия Азис или с опъващия Краси (говоря за билборд, а не за някакво друго опъване ;)).

Мисълта ми е, че тези ефектни реторически обрати, които обичаш да използваш в прокламациите си, нямат кой знае какъв полезен ефект. Те биха работели на Орлов мост или по телевизора, но ние сме малка общност, познаваме се и не е нужно да залагаш конфликт (там, където го няма) между въображаеми консерви, сеирджии, ентусиасти и всякакви други, за да привличаш внимание и да усилваш преди всичко собствената си мотивация. Струва ми се, че може да стане по-простичко.

Най-накрая, защо слагаш добрите си намерения (халето, събирането на средства чрез интересен велосипеден формат и пр.) и свързания с това ентусиазъм в "БЛА-БЛА"? Това не издава ли някаква непризната от самия лирически герой неувереност в собствения си глас? :)

Това виждам аз, вглеждайки се в тематично оформилите се дискурсивни герои. Те не бива да се приравняват абсолютно с живите хора, макар отделни препратки да са допустими... ;)
:beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот kvelikov » Пет Фев 13, 2015 5:15 pm

Гусин Димитре,

благодаря за отделеното време и символи, посветени на нескромната ми личност.
Благодаря и че ме слагаш в центъра на неща, които (дай Боже) предстоят да се случат.
Има много мъдри мисли и поговорки, с които мога да отговоря на добронамереното ти и никакнеизпълнено с лично отношение включване, но... има и много малко смисъл да го правя.
Защо ли?
Защото не е градивно.
Все си мисля, че за разлика от едни други хора, ти си малко по-различен.
Но ще си оставя карантинно време, за да се убедя, че не греша. :agree:

Темите са в БЛА-БЛА, защото докато нещата не се случат, всичко си остава БЛА-БЛА.
Благодаря на включилите се с конкретика и се надявам да има още.
А когато назрее момента, едни други хора с едни други nicknames ще кажат в коя тема, какво и как...
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот 4getcredo » Пет Фев 13, 2015 6:00 pm

kvelikov написа:Защото не е градивно.

Мисля, че разбра какво имам предвид. :agree: Нека и аз се повторя
не е нужно да залагаш конфликт (там, където го няма) между въображаеми консерви, сеирджии, ентусиасти и всякакви други, за да привличаш внимание и да усилваш преди всичко собствената си мотивация. Струва ми се, че може да стане по-простичко.


Иначе ще дам всичко от себе си, за да те убедя, че не грешиш ;) :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот Бат'Весо » Съб Мар 07, 2015 7:54 pm

Ние с Маринчо ходим на всички мероприятия , които са близко до Карлово и имаме възможност да посетим . Ако започнем да избираме ще се лишим от удоволствието да покараме с група и да направим " сверка " на живо !
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот taurus13 » Нед Мар 08, 2015 12:16 pm

Тоз Марично сигурно вече е станал некой дангалак... :D ...е за теб сигурно си е Маринчо.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот Harka » Сря Мар 11, 2015 10:02 pm

@4getcredo:

:agree: :agree: :agree:

@kvelikov:

След казаното от 4getcredo няма много какво повече да се добави, но все пак не мога да не попитам - защо въобще пускаш такива теми, след като много добре знаеш, че не приемаш чужда критика? То дори в случая не се касае и толкова за критика, по-скоро за чуждо мнение. Струва ми се абсолютно безсмислено и както сам правилно отбеляза - БЛА БЛА.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот kvelikov » Сря Мар 11, 2015 10:43 pm

Равносметката дотук:
1. Четящи и мислещи, с които се получи интересен диалог, дал няколко добри идеи :agree:
2. ...

И както в перифраза казва един умен човек, "Любов е, когато и трезвен и пиян се заяждаш винаги с kvelikov". :love:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот Use.Less » Чет Мар 12, 2015 11:20 am

Е са ме сполетя нещо, не знам доколко хитро и реалистично...

Намират се спонсори, кани се някой готин чужд състезател и/или състезателка (кви лиги ше потекат тогаз, никой няма да има сили да изпревари пред алтернативата да гледа няколко часа стегнато женско дупе :lol:), нашите ще си мерят пишките с тях (лошо ако ги минат :D ), ама в края на краищата за тях тва няма да е приоритетно състезание, ще им е простено (демек ще могат да си го качат в социалните). Каузата от набирането на средства винаги може да е добра - изграждане на парк, картотекиране /изграждане на вело трасета и тн. Аре докога немци и англичани ще дават маса пари да карат из Алпите. Не че е лошо, ама пък планини си имаме бол и са се хубави и различни като топогрфия съответно техничност.

П.С. състезателите може да са също и оттеглили се такива вече от спорта. Предполагам те ще са по-лесни за склоняване.

Освен това, все още не знам за кво хората плащат членски внос към повечето вело клубове. Сериозно, кво получаваш насреща? Титла само? Не че е лошо, но хайде бе, сигурна съм че може да се измисли нещо по-добро.
I love the dirt.
Аватар
Use.Less
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 9:43 am
Местоположение: София

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот Use.Less » Чет Мар 12, 2015 11:50 am

Aaaa а сайклокрос състезания га ше се организират? Тва се прай у парка или в Банкя, събира маса народ, опъват се едни софри и шатри, Нестле ъф корс Живее активно и се набират пари за колоездене с благотоврителна цел!
I love the dirt.
Аватар
Use.Less
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 9:43 am
Местоположение: София

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот Admin » Пет Мар 13, 2015 11:14 pm

Краси, Краси... не бях видял тази тема, много е интересна, но наистина се набива на очи как ти приемаш само едни мнения, а всички неудобни за теб ги пускаш настрани като неконструктивни. :dontknow:
Неконструктивни за кого обаче, за теб? Принципно няма нищо лошо да е така, но тогава трябваше да започнеш темата по следния начин "АЗ искам да направя нещо, което да е еди какво си и да не е друго си и се нядявам да чуя разни мнения и да преценя дали са конструктивни за МЕН, или не". Може да не ти харесват така поднесени нещата, но точно така изглеждат отстрани.
След тази малка критика, ще си кажа и аз мнението, макар да знам, че не е конструктивно.

Какво е спорт? Говорил съм си с приятели за това кое дефинира спорта? За мен това е съревнованието, надпреварата в някаква конкретна дейност. Спортът не е задължително свързан с физическо натоварване, но не се сещам за нито един спорт, който да не е свързан със съревнование в нещо. Ти го наричаш пишкомерене, но за милиони хора по света това е нещо приятно, нещо изграждащо и стимулиращо, нещо забавно, нещо полезно, а за малцина може дори да е печелившо и професионално. Ти си се вторачил в някакви крайности на спорта и ги пренасяш към всички участници в него, но това просто не е правилно.
Конкуренцията в спорта, както и конкуренцията в живота, водят до по-добри резултати. Може би затова човечеството се увлича толкова по него. Себедоказването за човека е важно нещо и дори когато не е в спортна област, пак съществува. Както ти например наричаш спорта пишкомерене, така всеки би могъл да нарече твоето търсене на други, "по-полезни" формати също "пишкомерене", защото примерно се опитваш да станеш по-добър, по-полезен човек от другите; да откриеш нещо, дето другите, видиш ли, още не са открили.
Ти тръгваш с думи за идеализъм и добри намерения, но в същото време с обида към много хора, които са приели състезателното амплоа за свое, решили са, че в тази насока искат да се развиват. Като не ти харесва на теб, не значи, че е лошо. ;)
Идеите, които се появиха - за събитие, в което вместо награди за състезателите да има благотворителна кауза или нещо друго такова, те изобщо не променят характера на занятието. То е и си остава спорт, докато има съревнование, независимо от наградата или идеалната цел. Че то, ако погледнем в исторически план, с идеални цели на байряка доста вреди са били причинени на човечеството, доста войни са водени със сляпа вяра, че се прави добро с тях.

Та мисълта ми е... опитваш се да подмениш разни понятия, но няма как да подмениш същността. Т.е. на този въпрос:
От много години си задавам въпроса дали е възможно голяма група хора да се забавлява спортувайки, без в това да има състезателен елемент.

Отговорът е НЕ. Защото спортувайки означава съревновавайки се.
За сметка на това обаче е напълно възможно големи групи от хора да се забавляват чрез физически натоварваща дейност, без в това да има състезателен елемент. Пример беше даден - ПВ.
Възможно е също така големи групи хора да спортуват в името на благотворителна кауза - освен идеите в темата, не мога да не посоча, че благотворителни спортни събития има от десетилетия, да не кажа от повече..
А е възможно дори големи групи от хора да се забавляват, имитирайки спорт, но оставяйки всъщност нещата на случайността с цел да се получат смешни ситуации.
Изобщо, многообразието отдавна е измислено и просто човек трябва да е наясно с целите и желанията си, за да избере едно или друго средство за тях, а не да се опитва да променя името на средствата. :peace:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот kvelikov » Съб Мар 14, 2015 10:15 am

Интересно...
Тъй като си вторият от хората, които уважавам, който казва, че не се вслушвам в чуждото мнение, ще започна с това.
Предварително се извинявам на аудиторията, че за пореден път ще си говорим не по темата (която очевидно е събудила интерес и преобладаващият брой хора са дали своя дан за да е и полезна),
а за това дали kvelikov приема и други тези, освен своята...
И понеже безкрайно много уважавам фактите, бих те помолил за ДОРИ САМО ЕДИН пример, в който ПО ТАЗИ ТЕМА това е факт.
Ако някой толкова много се интересува от мен и желае да има още такива примери (или опит за такива), нека пусне отделна тема (примерно КУР ЗА kvelikov), за да не забозяваме няколкото нелоши идеи,
появили се тук (при това не от мен, представете си). Обещавам, че ако са конструктивни (а не просто за сеира), ще им отговоря.

Та, относно състеЗнанията и състеЗнателите.


Admin написа:...как ти приемаш само едни мнения, а всички неудобни за теб ги пускаш настрани като неконструктивни.

Кое точно "неудобно" мнение пуснах настрани?
За щастие, цялата дискусия е налична и може да се прочете!
На кой точно клет българин загърбих позицията и не отговорих?

Направих си труда да прегледам - трима са!
Знаеш кои...
Според теб защо не съм отговорил?
Защото дават конкретно и конструктивно предложение, или защото за колко вече години не разбраха, че светът е шарен и там има място за всички... дори и за kvelikov, представи си. :D


Admin написа: Какво е спорт?

За това ли е темата?
Всички знаем какво е, а ако някой не е разбрал, ето прилично определение.
С тази тема се опитвам(е) да намеря(им) ПОЛЕЗНО приложение на това понятие.
Не виждам смисъл да се повтарям какво визирам. По-ясен от това, което написах в предишните си постове, здраве... :agree:
А използвам думата "пишкомерене", защото е точно такова!
Имам възможността да познавам почти всички МТБ-състезаващи се у нас (както и ти) и да съм говорил с тях по темата. Два типа хора са - едните го правят за кеф, другите за слава и ? ..... - точно така. ;)
А не си го признават, защото ги е срам. И мен би ме било срам, ако само чакам Календара, за да си го развея пред останалите.
Но, отново НАТЪРТВАМ - не това е темата на темата... :offtopic: - шарен свят сме и за всичко и всеки има място!


Admin написа: Идеите, които се появиха...

Благодаря на написалите ги!
Мисля да заема за в бъдеще поне 2-3 от тях.
А за това, че "изобщо не променят характера на занятието", ще прощаваш...
Никой не казва, че не е спорт. Спорт е, но за един мирен свят. :eyebrow:
В нашия случай, за една (или няколко) добри каузи. И тогава никой няма да пипа маркировката, или да сече напряко през гората.
Защо ли?
Защото няма да го има пишкомеренето. Ще има обща кауза, заради която никой няма да допусне ЕГО-то да смачка АЗ-ът.


Admin написа: За сметка на това обаче е напълно възможно големи групи от хора...

Тук вече идваш на моята... :wavey:


Admin написа: ... а не да се опитва да променя името на средствата.

И буквално, и преносно - знаеш, че обичам да си играя с думите. Приеми го като недостатък.
Интересното е, че често това носи нови гледни точки и добавена стойност.
Добрата новина е, че в случая сме освободени от ДДС.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот Admin » Съб Мар 14, 2015 6:15 pm

Краси, ти така се засягаш, че не виждам особен смисъл да споря по темата, пък и реално нямам интерес да го правя. За мен спортът в сегашния му вид, който за мен е равносилен на състезателна дейност и/или гонене на определени лични резултати, е напълно приемлив и не смятам, че е нещо лошо, нито пък искам да изглежда по друг начин.
Както казах, за другите аспекти на планинското колоездене в частност и на човешките дейности в цялост има други добри примери, но пък ти ги отхвърляш, защото нямало състезателен елемент - е значи все пак опираме до това ,че чистото напъване по баирите със 100 други човека само заради фън факторът не е спорт, а е велотуризъм. Следователно за спорт, независимо от онова определение, което си цитирал, трябва съревнование.
Но с риск пак да се обидиш, ти самият и с последния си пост даваш примера за неприемане на чуждото мнение. Аз не съм казал, че не се вслушваш - напротив, четеш много внимателно, но някак си не приемаш другото мнение за валидно. Та ето ти го примерът - думата пишкомерене, т.е. твоето възприятие за спорта като такова. Съжалявам, аз не го приемам така и поради това смятам цялата дискусия за много изкривена, което и други хора го казаха. Точно понеже познавам повечето състезатели, а и аз самият в последните години участвах в няколко старта, виждам какво е състезателна тръпка, виждам какво е желанието да се представиш по-добре и т.н., ама не виждам кое му е лошото. Сред състезателите има всякакви хора - и такива с болни амбиции, и такива, които са страхотни хора, но са и добри/силни колоездачи и обичат съревнованието. Не мога да приема насмешлив и изцяло негативен израз като пишкомерене за всичко това.
Разбирам, че точно такова мнение не ти помага на теб лично, т.е. няма как да го приемеш за градивно, тъй като изначално е в противовес на заданието. :) Но погледнато в цялост, тези мнения са също толкова важни и конструктивни, защото отхвърлянето на нещо като изначално поставено на грешна основа също може да е решение на даден "проблем".
Между другото, не знам на какво се основава оптимизмът ти, че ако се промени каузата на спорта, изведнъж всички ще станат най-добрите хора на света и няма да помислят за егото си. Ако беше вярно това за пишкомеренето в степента, в която ти го представяш, то за такива хора винаги ще е водещо егото, защото те просто ще искат на всяка цена да са пред останалите в съревнованието, без значение дали каузата е награда или нещо благотворително.
И за финал пак ще кажа... изчетох отново цялата тема и... изобщо не разбрах какво търсиш. Така че няма и смисъл да се включвам повече - ако някой е разбрал какви идеи ти трябват, да дава такива. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот kvelikov » Съб Мар 14, 2015 6:45 pm

Къде пък видя, че се засягам?
Като си гледам отговора на тезата ти, че "не приемам чуждо мнение", виждам само ведри и усмихнати емотикони.
Единственият, гледащ лошо е на "Off-topic-a", при това за разкош. ;)
И не виждам в постовете ни спор, а дискусия.

Имаш теза, излагаш я.
Имам нужда от брейнсторм на мнения по тема, която ме вълнува отдавна, споделям.
Хората четат, включват се - кой градивно, кой градински... всеки според знанията, културата и намеренията си.

Позитивните и склонни да има хепи енд дават идеи.
Негативните и "доброжелателните" си хейтят по принцип.
Сеирджиите просто си зяпат, те друго не могат.

Всъщност, нищо ново във Форума.
Отговорих ти така детайлно, защото знам, че си от първите и се изненадах, че не си разбрал причината за темата.
Отделно, караш ме да се самоцитирам:
kvelikov написа: Два типа хора са - едните го правят за кеф, другите за слава и ? ..... - точно така. ;)
А не си го признават, защото ги е срам. И мен би ме било срам, ако само чакам Календара, за да си го развея пред останалите.


Как точно обиждам първите - каращите за кеф?
Нали това са половината от приятелите ми... :dontknow:
Кефи ги - карат. Вдига им го - вдигат си го. Но не се пишкомерят. Тези хора спират и заебават и време и всичко, за да ти помогнат я с гума, я с акъл (Ники, Райко, Миро, ти... десетки са/сте).
Не знам как си чел, но точно такива са голяма част от хората, имащи потенциала да отговарят на тезата и подбудите на темата ми.
Другите сме несъстезаващите се, които за една добра кауза (примерно) бихме навлекли всек'ви джърсита и състезателни номера.

А от опит да ти кажа - не е СЪРЕВНОВАНИЕТО това, което движи нещата.
Има и други мотивиращи думи - взаимопомощ, общ интерес, съзидание, личен пример...

Може и да не ми отговаряш, че да не се засегна/обидя... :D
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот taurus13 » Съб Мар 14, 2015 10:54 pm

Нема падане по гръб тая котарак... :evil:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот GERGX » Пон Мар 16, 2015 3:36 pm

Само се плюете в темата, все едно сте в интернет форум.

https://www.youtube.com/watch?v=jdSVCcaV4Tw

За да се произведе нов вид event нека видим какви свойства има колоезденето.

Колоезденето има 3 основни компонента:
- терен
- човек
- колело

От тях, единственото което варира значително, и да може да се измери, и на някой да му пука е - човек.

За да се избегне пишкомеренето е нужно да се измерва друго нещо, а не човека и неговите физически възможности.

Риск например . Хазарт. Трябва да се измисли event в който основния елемент е риска. Тогава всеки ще може да играе и да му е интересно, и ще може да е масово.
GERGX
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1142
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 1:42 pm

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот taurus13 » Пон Мар 16, 2015 4:26 pm

Що бе...мое да се мерят и циците на участничките... тва не е пишкомерене нали? :eyebrow:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот Бат'Весо » Пон Май 04, 2015 9:04 pm

Да Ви разкажа , какво ми се случи наскоро в гората :
Срещаме с Маринчо група колоездачи и аз ги заговарям " Здравейте момчета за къде сте ако сме в една посока да покараме заедно "
И тогава ме удари гръм , защото единия от тях се изправи най - нагло срещу мен и каза , цитирам :
" АЗ СЪМ ПЛАНИНСКИ ВОДАЧ И ОРГАНИЗАТОР И АКО ИСКАТЕ ДА КАРАТЕ С НАС ТРЯБВА ДА ДАДЕТЕ НЯКОЙ ЛЕВ "
Е тази простащина не трябва да я има по планините . И понеже Ви познавам и сте пичове , искам да кажа колко са безобидни коментираните по горе неща и какви л"ри карат колела !
Като послеслов добавям , че гореспоменатия елемент нито съм го виждал нито го познавам . :dontknow:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот dob111 » Пон Май 04, 2015 11:08 pm

Бат Весо - вие си давайте Божието - Богу, кесаровото на кесаря....пък който има излишни пари да ги дава на планинскому водачу...
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот Бат'Весо » Вто Май 05, 2015 2:01 pm

На бързо в съкратен вид ще Ви опиша още една случка в завода на СПРИНТ , Пловдив .
След състезанието в Казанлък изпратиха преговарящ за Маринчо от СПРИНТ с камари обещания и договор .
Насрочихме дата за изпълняване на 1т. от договора цитирам " състезателя получава служебни колела 2 бр., за тренировка и състезателно , които в края на годината издава "
В завода в Пловдив дойде някакъв си , който ни каза да говорим тихо . Донесоха по кафе и заговорихме за колела .
Когато стана на въпрос , че сегашните ми колела са по- добри от налаганите от Този / който и досега не разбрах кой е / дойде конфликта .
Не можах да разбера за какво ме поканиха въобще като не ми предложиха дори свестни колела .
Срамота е такъв голям завод да има такъв кокошкарски персонал , без никакъв спортен дух и по - висши стремежи . :crap:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот taurus13 » Вто Май 05, 2015 2:49 pm

Ми виж са...прав си е човека. Те са си група, платили са си, водят ги - избора е техен. Ако вземе да води разни като вас без пари, другите ще си кажат - баси, а ние за кво плащахме. Питал си, не става...сори и хубав ден. Можеше па да ти каже- виж са, не ме кефиш - щеше ли да ти е по-гот. :eyebrow:
Тва е как да ти го обясня....начи се едно да срещна аз Сканархията в гората и да им кажа - пичове, явно сме в една посока, дайте да покараме заедно....наеш как ще ми се зарадват. :eyebrow:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот Бат'Весо » Пон Юни 01, 2015 11:19 am

Следваща небивалица Българска :
На 30.05.15 се проведе Балканрън , състезание за изкачване на вр.Ботев . За първото място на Маринчо му връчиха ваучер на стойност 150 лева - до тук добре .
Днес решихме да го осребрим в магазина на КТМ и се оказа , че важи само за колела на стойност над 900 лева . Така че спокойно мога да цитирам Краси , като сменя името - к"р за Маринчо и БатВесо ! Май назрява момента за нова тема например " К"Р " :lol:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот taurus13 » Пон Юни 01, 2015 9:34 pm

Ма чакай сега.....тя и тая тема така си се казва. :evil:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: състеЗнания за състеЗнатели?

Мнениеот Alpina » Сря Юни 03, 2015 12:26 am

Кат четем Бат'Весо се сещам за https://www.youtube.com/watch?v=ZzLOy-Qi-zw
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта