До Metal_Psycho: Защо пием всичките ние?

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

До Metal_Psycho: Защо пием всичките ние?

Мнениеот Rankor » Сря Юни 02, 2004 4:17 pm

"Аз не съм алкохолик. И не бих могъл да бъда. Виждал съм много алкохолици. Не съм като тях. Не ми треперят ръцете, нямам абстинентни кризи за чашка менташки спирт, зъбите ми не се клатят, нямам постоянен запек, сутрин не повръщам нарочно, за да си прочистя стомаха, не закусвам с три бирички и мастика за втвърдител. Вярно е, млад съм още и някой би казал, че има още време, за да ми се случат всички тези неща. Но не е така. Аз просто не съм алкохолик и това си е. Генетично не ми е заложено… Вярно, пия много. Това е самата свята истина. Пия до преливане. Пия, докато се накисна хууубавичко, та после откъдето мина, оставям мокри дири след себе си. Пия, пея, лигавя се, псувам, троша уличните лампи, преобръщам кофите за смет по улиците, заяждам се с непознати по кръчмите, пия и пак пия. Всичко пия. Само вода от пералнята не пия. Но не съм алкохолик.

Бинко, Господ да го прости завалията, още когато беше в казармата изпиваше по бутилка концентрат без разредител. Ходехме му на свиждане и му носехме я водчица, я мастичка или ракийка. Той ни гледаше с признателен поглед и ни смяташе за истински приятелчета. После се уволни и продължи да пие по бутилка и половина от обяд до вечерта. После от черния му дроб не остана нищо и взе, че умря, копелето, Господ добро място да намери за изстрадалата му душа. Преди да умре най-накрая в болницата не познаваше никого. Дори майка си не можеше да познае. У Бинкови беше като крайпътна кръчма - всеки влизаше и излизаше, когато си поиска. Баба му ни срещаше по стълбите и ни кълнеше: „Тава не са ора, тава са ора пустиняци! Бел ден да не видите, чръв да ви запие, дето ми пропихте унука…“ Горката женица.

Има една тъпа селска гатанка за сравнителната и превъзходната степен: Най ми се ебе, ама по ми се пие. Кое ми се прави повече? Аз мисля, че за мен това би важело във формата: Най ми се ебе и най ми се пие… Как да определя кое повече! Не мога. Почнах да пия редовно тогава, когато почнах и да еба. Но тук исках да кажа за пиенето, та ебането ще го оставим настрана, добра работа си е и ебането, ама дай сега да седнем на една ракийка със салатка, па стой та гледай… Тук ли съм! Лелееее! Майко мила, сипи сега по още едно, да го тура в това чудо, дзверове сме си ние, да бачкат немците - да се превръщат в хора!

Та за пръв път се напих в шести клас. (Тогава целунах и момиче за пръв път, усещането е същото.) Драйфах от третия етаж на един хотел и се заклех повече да не сложа капчица в устата си. После продължих да се заклевам след всяко препиване. Когато изричам тези силни думи, наистина си вярвам…

Дядо ми, Господ да го прости стареца, рано му изтропаха сандалите, бедничкият, на осемдесет години, също пиеше много. Пет години преди да напусне този чудесен свят, на Нова година падна по стълбите, пиян като талпа, и си строши тазобедрената кост. Лошо счупване. На тази възраст счупванията не зарастват. Ама неговият мерак да попие още мъничко му даде сили и оздравя напълно, старецът му неден, дано да е там горе някъде на прохладно и светло място, дето и биричка да сервират… Двама сина го наследиха - баща ми и чичо ми, живи и здрави да са, сиромасите. Те не пият. Изворна вода и жълта лимонада. Баща ми се налива, човечецът, докато напълни огромния си стокилограмов търбух и докато го хване пиянският глад и помита всичко ядливо по пътя си. После започва да издава особени звуци с устата си, сякаш има нещо между зъбите и не може да го изкара оттам, мълчи, сумти, гледа с малките си свински оченца много бавно и аха да заспи на масата. Дотръкваме го до леглото, гъта се и почва да бичи на банцика доброто ми татенце, та се чува през десет маали в единайста и заглушава дараците в памучната фабрика. На другия ден не помни нищо. Всички зъби без един са му в главата за разлика от беззъбия си брат. Липсва му само един преден, ама карай…

А пък чичо ми… Чичо ми заслужава да му се посвети цяла отделна пиеса. Неговото пиянство е нещо забележително. Такова нещо не сте виждали. Той е едно злоядо създанийце, което няма и петдесет кила с мокри дрехи. Или както се казва у нас - сплескАл е кофата. Нищо и никакъв, ама да го видите как смуче като пиявица, като прегладняла въшка, сякаш му е за последно… И не го хваща лесно, както баща ми от първото, а дърпа ракията от сутрин до вечер без да му проличи. Като се напие най-накрая, ситното беззъбо човече търси с кой да се скара и не може да заспи, ако не напсува някого. Ако няма друг, и жена му върши работа. Почва да я кълне така, сякаш светът се свършва: „Твойта семчица дееба аз, боклук мръсен тиии…“ Крещи като луд, бесен, подскачащ и разтреперан. Жена му си го обича. В случай, че в пиянството си чичо ми е ядосан на някой друг, което е още по-често, той му се заканва много мило: „Ша та насеча с наджака! Ша ти отрежа главата и ша я фърла на прасетата! Мамка ти ша еба! Е сега ша дода да та закола!“. Той винаги ми е приличал на декоративното петле, което отглежда навън - мъничко, наперено и злобно пернато. Ама е беззъб и само лае, тоест кудкудяка… Зъбите му опадаха по наследство. Старецът, баща му, си нямаше нито един зъб, преди да напусне този чудесен свят. Когато му беше останал последният, един преден кафяв, дълъг, стърчащ като канара зъб, си умирах да го питам за какво си го държи това отпред - да си пука доматите ли… Той се обиждаше и накрая отиде, та извади и него.

За запоите си чичо ми си имаше страшни приятели, Господ да ги прости момчетата, хептен млади пръднаха в кофетата. Нако и Ерменко бяха бояджии също като чичо ми. Тримата си боядисваха и смучеха ментета, докато от тях замирисваше на камфор и хлорна вар. Изглеждаха чисти, стерилни и дезинфекцирани, когато сутрин се будеха и сядаха несмело край масата да ударят първата биричка, щото иначе не върви работата. Премигваха замислено и не знаеха докъде бяха стигнали с мисленето, преди живителните молекули да се влеят в артериите им. Тогава вече се сещаха за какво са мислели и продължаваха да говорят, да спорят, да псуват, да играят карти, чат пат да ударят с мечето два пъти по стената, щото трябва и материал да се отхвърля… И да свещенодействат с бутилките. Нако падна от една стълба, докато боядисваше, и умря. А Ерменко пък умря по неизвестни причини.

Но цялата тази компания няма да е пълна, просто ще осакатим действителността, ако не добавим тук и Стефан Белия, Господ да му прощава всички знайни и незнайни грехове, нямаше и петдесет години, когато издаде багажа, горкичкият. Той беше по-специален приятел на чичо ми. За него чичо ми бе готов да изпие три цистерни метилов спирт с антифриз. Обичах да наблюдавам и да изучавам маратонките на Стефан Белия, защото имаха особена форма. Бяха така съвършено кръгли и изгубили ергономичното си човешко очертание, сякаш ги носеше слон. Всичко у стопанина на тези маратонки бе валчесто и кръгло и самият той създаваше усещането като че ли всеки миг ще се пръсне. Когато Стефан Белия се напиваше горе при чичо ми, очите му изхвръкваха от орбитите, целият се зачервяваше страшно и много убедително и натъртено почваше да твърди: „Аз никога не съм бил това, което не съм и винаги ще бъда това, което съм…“, а накрая, когато виждаше, че по една или друга причина не му вярваш, той си имаше един неоспорим аргумент: „Ако лъжа, си режа главата и я турам на масата за мезе…“ Обикновено в два през нощта, когато всичко, което имаше да се изпива, вече бе пресушено, както си говори за това, което е и което ще бъде, главата на Стефан Белия падаше като отрязана в чинията с остатъци от чушки или гювеч и захъркваше безпаметно космически.

Изобщо, мразя хора, които не пият. Гнусни са ми някак. Познавам такива типове и честно да ви кажа, не искам дори да се здрависам с тях. Ръцете им сигурно са мазни и лепнат. Така например, когато ми се роди син, събрах познати и приятели да се почерпим. Една позната доведе новия си приятел. Каратист. Мухъл с мухлеста прическа и женско гласче. Това нещо не само че не искаше да пие, но през цялото време не близна дори глътка бира. Нещастно каратистче, педалско фенче, помиярче, което няма една мисъл в ръбестата си главичка. Добре че си тръгна сам, щото щях да го изгоня след третата ракия. Да не ме уважи… Да не пийне една чашка за наздраве! Бях поразен. Нещастна курешка. Добре че моята позната го разбра навреме що за стока е и го заряза.

И изобщо, прав си е старият Фьодор Михайлович, който твърди, че всички, които не пият, са или болни, или подлеци. Има нещо нездраво и съмнително в трезвеника. Възприемам хората, които не пушат, тяхна си работа, дори възприемам тези, които не се заглеждат след жените по улицата, макар че… Но както и да се мъча, не мога да възприема непиещия за нормален. Непиещият е маниак и точка по въпроса. Всеки, който се опита да облече трезвеността в подкупно, здравословно и благообразно обяснение, е гад, мръсник, безочлив наглец. Да не пиеш означава да живееш като идиот. Да си противоестествен и пластмасов като вегетарианец. Липсата на алкохол води до оглупяване и тежка шизофрения. Изкривяват се представите за света. Човек, който не пие, е обладан от нечисти сили, служи на дявола и извънземните, става гей или умира от гъбички и херпес.

Аз пия. Обичам да пия. Много пия. Ето дори сега съм си пийнал. От обяд почнах на ракийка. После поспах, събудих се и си отворих една биричка, жив и здрав да съм още сто години. Но не съм алкохолик. Наречи ме какъвто искаш - лъжец, неудачник, мечтател, безхарактерен тип, но не и алкохолик. Не бих могъл да бъда. Генетично, разбираш ли, не ми е заложено. Пияница може да съм. Това със сигурност съм. Но не съм алкохолик. Защото аз съм това, което съм и никога няма да бъда това, което не съм… Чакай сега да ти обясня…"

Николай Фенерски
Best Winds!
Rankor
 
Мнения: 176
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Чет Ное 28, 2002 4:49 pm
Местоположение: Germany

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Юни 02, 2004 7:34 pm

[b][color=black]Ахъм...[color=red]W[/color]O[color=red]W[/color]!:D

А сега по темата:D
Наистина,[color=red]защо[/color] пием?Често си задавам [color=red]т[/color]оя въпрос,но до отговор не стигам.Изглежда човечеството не е стигнало до момента в които може да възприеме деиствителността,а може и да е друга причината.
Но всъщност подобна тема трябва да се разисква на по бира,тогава може и да намерим отговора:8D:
Ае,Cheers and [color=red]BIRA[/color] RULZ[otpiv]:D:8D::D:D:D
[/b][/color]
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Чет Юни 03, 2004 9:18 pm

Николай ada6 kak e PRAV si si bez biri4ka ne moe az nemoga da 6iveq bez bira na den si piivam po 5,7,11 ma nesam ALKOHOLIK
ma si trebe tea det piat SAMO KOLA KAT BOBI SA LYDI NESA DOBRE
bobi da se propie6 trebe
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Юни 03, 2004 9:37 pm

[quote="Black"]

Николай ada6 kak e PRAV si si bez biri4ka ne moe az nemoga da 6iveq bez bira na den si piivam po 5,7,11 ma nesam ALKOHOLIK
ma si trebe tea det piat SAMO KOLA KAT BOBI SA LYDI NESA DOBRE
bobi da se propie6 trebe
[/quote]

А нема се коркаш Ники,днеска по случай празника;):D си пиинах една мъгла ли облак ли е ненам как се казва,вътре имаше мента мастика,кола,бира-мнооо яко беше,МА НЕ СЪМ нияница де:8D:
А то,че пия кола,то това е друга лудост моя:D.Просто не ми върви ако не изпия 3 литра кола на ден,а преди каране и един или два Redbull-a:8D:Ма ти си ме знаеш де Ники:8D:
Ае Cheers,демек Наздраве де:D
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Petko » Пет Юни 04, 2004 11:48 am

Всички сте тъпи пияндурници. Неможели да живеят без бира. Смешни палячовци.
Аватар
Petko
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 12:26 am

Мнениеот Metal_Psycho » Пет Юни 04, 2004 11:54 am

[quote="Petko"]

Всички сте тъпи пияндурници. Неможели да живеят без бира. Смешни палячовци.
[/quote]

АХАХАХАХХАХАХАХХАХАХАХАХХАХАХАХХАХАХА
А ти какво пиеш бе муцка?Минерална вода само ли?
АХАХАХААХАХАХАХААХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХА,палячото си ти,ма не ми се спори детински.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Petko » Съб Юни 05, 2004 9:36 am

Точно тук ви е част от проблема ве "муцка". Пиенето го свързваш с мъжеството и самочуствието на "истинси мъж". Пълна заблуда за малоумниците като теб. Но никога няма да го разбереш. Какво против минералната вода имаш. Не че пия само вода, но водата си е вода и най-точно си върши предназначението. Дразните ме защото навсякъде е пълно с такива дето цял ден мислят как да се натряскат и само за тва дрънкат. Не се траете. Вие сте спекльовци. И аз съм се напивал няколко пъти и знам какво е чувството. Но се спрах навреме и не продължих, защото осъзнах някои работи. Но вие няма да спрете. Най-малкото защото и хората около вас са такива. А овцете винаги ще правят каквото правят другите овце и ще го смятат за нормално, колкото и тъпо и безсмислено да е то.
Аватар
Petko
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 12:26 am

Мнениеот Metal_Psycho » Съб Юни 05, 2004 2:59 pm

[quote="Petko"]

Точно тук ви е част от проблема ве "муцка". Пиенето го свързваш с мъжеството и самочуствието на "истинси мъж". Пълна заблуда за малоумниците като теб. Но никога няма да го разбереш. Какво против минералната вода имаш. Не че пия само вода, но водата си е вода и най-точно си върши предназначението. Дразните ме защото навсякъде е пълно с такива дето цял ден мислят как да се натряскат и само за тва дрънкат. Не се траете. Вие сте спекльовци. И аз съм се напивал няколко пъти и знам какво е чувството. Но се спрах навреме и не продължих, защото осъзнах някои работи. Но вие няма да спрете. Най-малкото защото и хората около вас са такива. А овцете винаги ще правят каквото правят другите овце и ще го смятат за нормално, колкото и тъпо и безсмислено да е то.
[/quote]


Баткааа,ти уби коня :D:D:D
Много тъпо парче си,знаеш ли?
Това е форума "Бла-Бла" бе лумпен.Тука ако ща мога да напиша,че съм наркоман даже,но това няма обезателно да значи,че е истина бе!:(!:
Аз пия само с компанийка и с повод,а това ми се случва рядко и никога не пия за да се напия.Ма кво ти обяснявам бе.Ходи си като кон с капаци и продължадай в същия дух,да не можеш да зацебиш кога някой се ебава.То си е твой проблем.
И btw,ти знаеш ли кои са овцете?Точно такива като теб,дето слушат или Бритнито,или Азисчо,щото щом Пешо от незнам си кое село ги слуша начи тва е модно.:}):Ае бегай и си мисли,че си над нас,може и да си повярвад даже.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Petko » Съб Юни 05, 2004 6:43 pm

Точно и ясно обяснявам.
Батка, матка... тва е... Да, тъпо парче съм, но не по-тъпо от който и да е пияндурник. Няма значение, че форума е бла-бла. Oт произведението на Rankor много добре си личи, че той има положително мнение за алкохола и му е отредил почетно място в живота си. И това го виждам всеки ден. Малки пубертетчета в това число и момичета, които даже не отстъпват на момчетата. Темата е актуална и тва е моето мнение.
Баси тапака. Много ми е интересно за кво пиеш ако не да се напиеш. Не говоря за вино. Макар, че не пия, съм на мнение, че ако пиеш трябва да се напиеш иначе си още по-тъп отколкото си мислех. "50 грама да се чукнеме" - ами на майкати путката.
Неразбрах какво общо има музиката, която слущам. Не че има значение, но не живея в село и когато започнах да слушам Metal, незнам ти каде си бил. Но слушам и други стилове, защото несъм "кон с капаци", и хубавото си е хубаво, даже "Бритнито" си има добри песни. Но ти сигурно неможе да слушаш друго освен метъл, защото си "мъжага". А мнението ми за чалгата е като това за алкохола, така че не улучи.
Аватар
Petko
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 12:26 am

Мнениеот Metal_Psycho » Съб Юни 05, 2004 10:27 pm

[quote="Petko"]

Точно и ясно обяснявам.
Батка, матка... тва е... Да, тъпо парче съм, но не по-тъпо от който и да е пияндурник. Няма значение, че форума е бла-бла. Oт произведението на Rankor много добре си личи, че той има положително мнение за алкохола и му е отредил почетно място в живота си. И това го виждам всеки ден. Малки пубертетчета в това число и момичета, които даже не отстъпват на момчетата. Темата е актуална и тва е моето мнение.
Баси тапака. Много ми е интересно за кво пиеш ако не да се напиеш. Не говоря за вино. Макар, че не пия, съм на мнение, че ако пиеш трябва да се напиеш иначе си още по-тъп отколкото си мислех. "50 грама да се чукнеме" - ами на майкати путката.
Неразбрах какво общо има музиката, която слущам. Не че има значение, но не живея в село и когато започнах да слушам Metal, незнам ти каде си бил. Но слушам и други стилове, защото несъм "кон с капаци", и хубавото си е хубаво, даже "Бритнито" си има добри песни. Но ти сигурно неможе да слушаш друго освен метъл, защото си "мъжага". А мнението ми за чалгата е като това за алкохола, така че не улучи.
[/quote]


Абе защо продължаваш да се занимаваш???
Ти откаде знаеш,че Rankor го е писал,а?Ваобще как може да правиш заклучения на толкова неясни неща,като писанията в "Бла-Бла"?
Защо се правиш на света вода не напита?!?!?!
И точно като пиеш само за наздравица си е най-яко,само за настроение,а не да се направиш на тапа.Щото колкото пъти съм се правил на тапа,после на сътринта се едно някой ме е газил с валяк.
За музиката-евалата,че слушаш метал,но аз съм почнал да слушам метал от както се помня,значи отдавна,така,4е не на мене тия.Ако не се бяхме заяли можеше да покараме даже и по бира да гаврътнем,но щом казваш,че не пиеш ми сори.
А Бритнито ако има хубави песни,значи апокалипсиса е започнал и аз направо да се метам от някои мост :DВиж,hardcore-че,punk-че и разни hevy rock-чета си слушам,не помня някаде да съм казал,че слъшам САМО чист метал?!
Накрая мога само да отправя апел към теб-престани да си правиш прибързани изводи за хора които не познаваш,тъпо е!
Ами толкова,надявам се тъпия спор да го спрем до тук.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rankor » Пон Юни 07, 2004 10:41 pm

Mislja che e vreme da se vkliucha kum tazi Drama kojato se e razrazila! Kakto pravilno se doseschta Metal_Psycho ne az sum avtora na tazi tvorba. Mernah ja po mrezata i za tova sum i posochil istinskija #237; avtor (Nikolai Fenerski).
Smetnah che e aktualno imaiki v predvid, che industrialnoto konsumirane na alkohol ne vodi do nischto hubavo - moze bi s malki izkliuchenia, no te ne oprovergavat praviloto, che Alkohola dori i v malki kolichestva se otrazjava negativno.
Da, posjagam kum chashkata, no v umereni kolichestva. Aperitiva predi obed v nedelja e zadulzitelen, no ot nego se pokachva apetita, a i edinstveno v nedelja moga da si pozvolja da hapna svjastna hrana, zaschto da ne se poglezja s edna malka rakia.
ne moga da kaza che sum privurzenik na Alkohola - ako se zachetete v teksta koito nikak ne e maluk sum siguren che zabeljazvate ironiata...
Inteligentni mladi hora ste - vjarvam che ste razbrali idejata.

[b]Black[/b], suzaljavam che schte te razocharova, no ne sum Nikolai, tova ne prechi njakoi prekrasen slunchev den da se chukneme za zdrave i schtastie.
Best Winds!
Rankor
 
Мнения: 176
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Чет Ное 28, 2002 4:49 pm
Местоположение: Germany


Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта