Kучета

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Kучета

Мнениеот svsh » Нед Май 11, 2014 1:35 pm

Здравейте случвало ли ви се докато си джиткате с колелото или просто отивате на работа с него да бъдете нападнати от кучета!
Какво правите за да се предпазите и озаптите кучетата?
svsh
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Нед Авг 04, 2013 1:23 pm
Местоположение: Шумен

Re: Kучета

Мнениеот nismo8 » Нед Май 11, 2014 2:33 pm

Почти всеки път. Вадя бидона, замахвам и ги напръсквам с вода по главата. Работи безотказно!!
Аватар
nismo8
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Пон Дек 12, 2011 8:28 am

Re: Kучета

Мнениеот dob111 » Нед Май 11, 2014 3:02 pm

Кучешки истории. И човешки, защото обществото и хората сме допуснали да има толкова бездомни животни. Помиярите се плашат като човек слезе и вдигне колелото или вземе камък. Помиярите са сладури. Не бих наранил помияр, освен в крайна ситуация.
Обаче на ония отвратителни смрадливи Каракачански овчарки никога не е късно за една убава тояга по тебелите глави.
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Kучета

Мнениеот gongor » Нед Май 11, 2014 3:03 pm

И на мен ми е интересно да чуя някои мнения по въпроса. Мен последно на кръстовището пред Мол София ме нападна едно куче и ми скъса маратонката... Иначе бягам с голяма доза адреналин като чуя кучешки лай. Като слезна от колелото, обаче, се плашат и въобще не ме доближават, а дори отстъпват плахо...
gongor
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Мар 29, 2014 10:51 am

Re: Kучета

Мнениеот subritual » Нед Май 11, 2014 8:47 pm

Най-глупавото нещо е да бягаш от куче. Отношението между човек и животно трябва да се гради от ранна възраст.
Блокиране на задна гума действа добре. Понякога може малко заплашително още с идването да подкараш към него за да му покажеш кой е шефа.
Когато са повече играта става по-сложна, трябва да набележиш тартора и възможно най-бързо да го сдухаш.Това за градските.
Каракачанките и подобни от овчарски тип са по-трудни и няма рецепта.Хубавото при селските кучета е, че са учени да се страхуват от хора.Тяхната цел са други животни.Често, когато съм с моето куче имам проблеми.Крясъци или камъни също вършат работа, но най-добре е нечленоразделният им стопанин- овчар да си ги контролира.
Аз никога не бягам от кучета.Макар и да имам възможност по асфалт бързо да напусна територията им, не искам да рискувам да ме стигнат или сам да се пребия.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Kучета

Мнениеот fiderota » Нед Май 11, 2014 9:16 pm

Карам на зиг-заг :D , когато те притиснат и от двете страни, това ти разширява малко фронта.
Когато са по-бързи с крак се оттласквам от тях :)
А когато тренираш нагоре по баира са добре дошли, веднъж погледнах на гпс-а скорост в един участък по баира с 20 при нормално 13км/ч
Мразя насрещен вятър.
Аватар
fiderota
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Пон Апр 30, 2012 8:07 pm

Re: Kучета

Мнениеот PtD » Пон Май 12, 2014 1:26 am

Има вече такава тема. :peace:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm


Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта