Коректност на Еконт

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Коректност на Еконт

Мнениеот Chroni » Пет Авг 09, 2013 10:35 am

Абе извинявам се, но реших, че е уместно да попитам тук. Ако изпратиш колелото си по Еконт и ако пристигне при копувача (и той ми каза че лостчето е счупено и каплата е крива) аз не го пратих така! И той е върнал колелото .. Ако наистина е така аз какво мога да направя - до колкото знам е направена застраховка за пратката?
Карам Клаймбър - skype: johnni_walkers
Аватар
Chroni
 
Мнения: 292
Рейтинг: 1134
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 9:34 pm

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот Alpina » Пет Авг 09, 2013 11:05 am

Да говориш с Еконт например?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот msniki » Пет Авг 09, 2013 5:40 pm

Chroni написа:Абе извинявам се, но реших, че е уместно да попитам тук. Ако изпратиш колелото си по Еконт и ако пристигне при копувача (и той ми каза че лостчето е счупено и каплата е крива) аз не го пратих така! И той е върнал колелото .. Ако наистина е така аз какво мога да направя - до колкото знам е направена застраховка за пратката?

Ми използваш застраховката.
Еконт пускат раследване къде какво е станало и след време има шанс да ти въстановят част от сумата.
За 1 капла така беше станало въстнавиха 50 лв от 100 лв... което пак беше нещо за изкъртени 2 спици.
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот moonlight » Съб Авг 10, 2013 12:01 am

При Еконт поне преди имаше "обявена стойност" - заявяваш на каква стойност оценяваш пратката си, и плащаш 0.24% от обявената сума. Демек - ако оцениш колелото на 1000 лв., плащаш допълнителни 2 лв. и 40 ст., за специалното внимание, с което се очаква служителите да се отнасят към пратката ти. Ако има повреда на пратката, би трябвало да ти възстановят напълно цялата обявена стойност. Но може примерно да възстановяват пълната сума само при тотална щета върху пратката, а иначе - само някаква част... Но как ще оценят тия повредени елементи, не знам. А съвсем друг е въпросът как ще докажеш, че те са ти го повредили, а не си им го дал в този вид...

Може да пробваш да им пишеш тука примерно, гледам че отговарят на коментарите под новините:
http://www.econt.com/2013/07/%D0%B4%D0% ... %B5%D0%BD/

Също и тука:
безплатен телефон 0 8001 8001
skype: econt-bg
Аватар
moonlight
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1425
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 12:38 am
Местоположение: Шопия Шити

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот Chroni » Съб Авг 10, 2013 10:07 am

Благодаря ВИ.. Днеска ходих в еконта, и казаха че ще ми възстановят щетите но след 14 работни дни когато протече разследването. Някак си небеше нормално кололето да е със откъртено лостче, изкривено кормило и каплата на 9ка насукана :X
Карам Клаймбър - skype: johnni_walkers
Аватар
Chroni
 
Мнения: 292
Рейтинг: 1134
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 9:34 pm

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот Alpina » Съб Авг 10, 2013 11:00 am

Много неща не са нормални, но се случват.
Живот - какво да го правиш.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот Gran SolDado » Съб Авг 10, 2013 9:42 pm

Много мислех по този въпрос и си помислете като нещо се счупи от продукта който се прати купувача няма да го хареса в такъв вид и ще го върне и еконт печелят няй малко 30 лева до колкото разбрах . Аз наскоро купих капла която човека ми я праща чисто нова а идва със 5-6 счупени спици и каплата беше изкривена ,но в този случай аз не знаех кой ме е излъгал така че си замълчах и подмених спиците и си изправих каплата . Но това е българска работа как можеш да провалиш сделка на човек за някви кирливи 30 лева че и повече . Такова нещо според мен няма в другите страни да стане а и плюс това от китай до българия доставката до 3 кг е към 5-6 лева а тук 9 лева а е на макс 200 км какво е това чист обир направо не ужас ами АД ... :offtopic: възмутително
Карам ассаулт ;)
Gran SolDado
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1008
Регистриран на: Пет Май 24, 2013 9:20 pm

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот Alpina » Съб Авг 10, 2013 10:11 pm

Хах, поредната слабоумна теория на конспирацията. Изглежда някой хора са толкова некадърни да се занимават с каквото и да е смислено,
че май по цял ден седят и се чудят каква глупост да измислят.

Gran SolDado, някой да те кара да ползваш Еконт?
Да ти е опрял нож в гърлото да ги потърсиш за услугата?

За колко време ти идва пратката от Китай? Замислял ли си се, че тя не пътува сама от т.А до т.Б?

Не ти харесват тарифите - ми намери си алтернатива бре!
Що не вземеш сам да си свършиш работата - сигурно ще ти е по-евтино и отнеме по-малко време?

Не че нещо, ама прекарвал ли си някога багаж? Собствен? Чуплив? В микробус?
И ако да - колко пъти не си чупил или повреждал нещо?

Големите вериги за техника сигурно също нарочно причиняват транспортни дефекти на уредите си, че да ги продават с едно 30-40% по-евтино и да губят от това. :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот Gran SolDado » Съб Авг 10, 2013 10:27 pm

Еконта не го избирам аз но както и да е до сега не съм изпращал нищо така че нямаш никаква причина да ме съдиш за това , но както и да е . И да все още смятам че го правят нарочно . И може да си пиша всякакви простотии до колкото знам форума е Бла-Бла не някой официален форум за мнооооооогоо заинтрегуващи теми . И нече ти си извозвал такива неща но както и да е и надали при всеки превоз от град до град нещо се чупи . И така ми стана любопитно как така каплата е крива то е било бая таркал че да се изкриви че и спиците защитени от кашон да се натрошат добра логика сигурно са сложили вътре лежанка от спортдирект и послучайност шофьора е направил по голяма маневра и шангата е паднала и е затиснала каплата . Добре бе щом смяташ че е така , така да е .
:dontknow:
Карам ассаулт ;)
Gran SolDado
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1008
Регистриран на: Пет Май 24, 2013 9:20 pm

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот kobso1245 » Съб Авг 10, 2013 10:33 pm

Gran SolDado написа:Еконта не го избирам аз но както и да е до сега не съм изпращал нищо така че нямаш никаква причина да ме съдиш за това , но както и да е . И да все още смятам че го правят нарочно . И може да си пиша всякакви простотии до колкото знам форума е Бла-Бла не някой официален форум за мнооооооогоо заинтрегуващи теми . И нече ти си извозвал такива неща но както и да е и надали при всеки превоз от град до град нещо се чупи . И така ми стана любопитно как така каплата е крива то е било бая таркал че да се изкриви че и спиците защитени от кашон да се натрошат добра логика сигурно са сложили вътре лежанка от спортдирект и послучайност шофьора е направил по голяма маневра и шангата е паднала и е затиснала каплата . Добре бе щом смяташ че е така , така да е .
:dontknow:

Мой познат работи в една куриерска фирма(от по-големите) и от него знам, че повечето такива инциденти се случват не по време на транспорт, а в самия склад, при местене и такива работи. Просто като ми разказа за какво става на въпрос.....
И никой не го прави нарочно, просто както се казва shits happen...
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот Gran SolDado » Съб Авг 10, 2013 10:36 pm

kobso ти поне не комплексираш и ей такива хора трябват в форума не някакви надути разбирачи на всичко да комплексират другите и да може да е и това при внасянето в скалада но видях че каплата беше съмотно оставена разопакована в ъгъла надали всички хора са се втурнали да вземат покупките си по рано от 10:30 че да се изпразни еконта и да останат няколко неща и съмотната капла
Карам ассаулт ;)
Gran SolDado
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1008
Регистриран на: Пет Май 24, 2013 9:20 pm

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот kobso1245 » Съб Авг 10, 2013 10:39 pm

Gran SolDado написа:kobso ти поне не комплексираш и ей такива хора трябват в форума не някакви надути разбирачи на всичко да комплексират другите и да може да е и това при внасянето в скалада но видях че каплата беше съмотно оставена разопакована в ъгъла надали всички хора са се втурнали да вземат покупките си по рано от 10:30 че да се изпразни еконта и да останат няколко неща и съмотната капла

Не говоря за офиса на Еконт. При взимане всички пратки се носят в един централен склад, където вече се разпределят по градове(даже си го изписва при проследяване на пратката).
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот hitar_potter » Съб Авг 10, 2013 11:58 pm

Gran SolDado написа:kobso ти поне не комплексираш и ей такива хора трябват в форума не някакви надути разбирачи на всичко да комплексират другите и да може да е и това при внасянето в скалада но видях че каплата беше съмотно оставена разопакована в ъгъла надали всички хора са се втурнали да вземат покупките си по рано от 10:30 че да се изпразни еконта и да останат няколко неща и съмотната капла

Ми като си видял разопакованата сЪмотна капла, не трябваше да я приемаш. Щом е разопакована преди да я получиш, очевидно има нещо нередно.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот Ozzie » Нед Авг 11, 2013 11:25 am

moonlight написа:При Еконт поне преди имаше "обявена стойност" - заявяваш на каква стойност оценяваш пратката си....


Но май искат и документ с който да се докаже стойността. Поне на мен ми искаха за един фотоапарат преди време.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот Alpina » Пон Авг 12, 2013 12:39 am

Gran SolDado написа:Еконта не го избирам аз но както и да е до сега не съм изпращал нищо...

Тогава какъв тие проблема за това колко вземат?

И колко опит имаш с тях, че да го твърдиш това? Защото аз до сега нямам нито една пратка, която да е дала фира - независимо колко чуплива е била.
Само че има едно разковниче - нарича се транспортна опаковка, но то акъл трябва малко.

Gran SolDado написа:И нече ти си извозвал такива неща но

Дам не че докато имах лекотоварен микробус, не съм помогнал на не един и двама приятели и познати да се прехвърлят в друго жилище и изобщо не съм виждал как се случва нещо да се счупи, колкото и да го пазиш. Ама да - сигурно съм го правил, за да взема 30лв за обратна доставка. :D

Не че и самият аз не съм си прекарвал собствен багаж и естествено - си чупя сам нещата, че да се самотаксувам с 30лв.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот moonlight » Пон Авг 12, 2013 6:31 pm

Ами аз съм пращала лаптоп и фотоапарат с Еконт и нямаше проблеми :dontknow: Но бяха много, много грижливо и старателно опаковани. Не, че това е гаранция, но поне намалява риска с една идея...
Аватар
moonlight
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1425
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 12:38 am
Местоположение: Шопия Шити

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот nask0o » Пон Ное 25, 2013 8:40 pm

Доста често работя с Еконт фрапиращи проблеми съм нямал. Само тази година Март месец пращах колело за друг град. Така всичко добре опаковах дисковете и дерайльора. и бях написал чупливо да се внимава.. та проблема беше, че седалката не я опаковах поне не прецених, че би могло да бъде повредена. И служителите на еконт бяха залепили плика с пратката разписката там. И човека на който го пратих доста ми се оплака, защото половина от седалката била разлепена кофти е макар че за мен не би било голям проблем. Иначе често поръчвам чрез тях и съм нямал проблем.
Drag Zx Limited Edition !!!
nask0o
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Юли 02, 2013 8:13 pm

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот eMcKu » Пон Ное 25, 2013 8:44 pm

От всичко прочетено до тук разбрах, че не знаете как да си опаковате пратките преди да ги изпратите ...
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот Raider-krr » Пон Ное 25, 2013 10:28 pm

Опаковах си много добре една част и като отидох в офиса и обявих стойност за нея искаха да я разопаковат и после щели да я опаковат.Купувача ми се оплака от драскотини който ги нямаше при мен, явно толкова са го и опаковали.Какво да направя в този случай?Трябвали да видят пратката преди.Подадох и те в описанието са записали "драскотини" и после и на другите викат "драскотини" и айде приключихме въпроса.
Аватар
Raider-krr
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1054
Регистриран на: Пет Дек 21, 2012 6:03 pm

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот subritual » Пон Ное 25, 2013 11:56 pm

Raider-krr написа:Опаковах си много добре една част и като отидох в офиса и обявих стойност за нея искаха да я разопаковат и после щели да я опаковат.Купувача ми се оплака от драскотини който ги нямаше при мен, явно толкова са го и опаковали.Какво да направя в този случай?Трябвали да видят пратката преди.Подадох и те в описанието са записали "драскотини" и после и на другите викат "драскотини" и айде приключихме въпроса.

Да не я е покарал на аванта някой тая част между другото? :rofl:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Коректност на Еконт

Мнениеот sonscp » Вто Ное 26, 2013 8:44 am

Ако си опаковате пратките както трябва няма какво да им стане. :smash:
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново


Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта