Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот Alpina » Пон Юни 17, 2013 8:27 pm

Sartor написа:Само ще кажа, че до 1ви срок на 2ри клас ме водиха до училище - след това съм се прибирал/ходил сам (градския транспорт + пеша до някъде), а не е да се каже, че на родителите ми им е било позволено да излизат от работа - намираха начини. Тогава нямаха личен или служебен автомобил. Като допълнение ще кажа, че не се смятам за толкова стар, че времената да са се променили толкова драстично. Аз от тази позиция изхождам, при вас може да е различно, та за това и са различните мнения. :beer:

Ти може и да не се намираш за стар, но си крайно некомпетентен по не един въпрос.

"Само ще кажа", че не един и двама от познатите ми с деца си мечтаят да можеше да ги запишат в най-близката или удобна детска градина.
Имам такива, които си смениха адресната регистрация с такава от тотално друг квартал, за да имат шанс да запишат детето си за детска ясла/градина. Пример - живее в Горубляне, детето ще е на детска градина в Надежда, работи в Бизнес парка.

Ха сега - би ли направил план как ще се придвижва с колело до работа и да му остава време да живее?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот xcII » Пон Юни 17, 2013 9:22 pm

Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот rarekin » Пон Юни 17, 2013 10:12 pm

Alpina написа:
Sartor написа:Само ще кажа, че до 1ви срок на 2ри клас ме водиха до училище - след това съм се прибирал/ходил сам (градския транспорт + пеша до някъде), а не е да се каже, че на родителите ми им е било позволено да излизат от работа - намираха начини. Тогава нямаха личен или служебен автомобил. Като допълнение ще кажа, че не се смятам за толкова стар, че времената да са се променили толкова драстично. Аз от тази позиция изхождам, при вас може да е различно, та за това и са различните мнения. :beer:

Ти може и да не се намираш за стар, но си крайно некомпетентен по не един въпрос.

"Само ще кажа", че не един и двама от познатите ми с деца си мечтаят да можеше да ги запишат в най-близката или удобна детска градина.
Имам такива, които си смениха адресната регистрация с такава от тотално друг квартал, за да имат шанс да запишат детето си за детска ясла/градина. Пример - живее в Горубляне, детето ще е на детска градина в Надежда, работи в Бизнес парка.

Ха сега - би ли направил план как ще се придвижва с колело до работа и да му остава време да живее?


Родителите нямаха ли право при определени условия да записват децата си на детска градина по месторабота, ако за тях няма места по местоживеене или родителите нямат такава възможност?

Случая, който описваш, прилича на малцинството от случаите, а не на мнозинството.
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот Plamen_EM » Пон Юни 17, 2013 10:25 pm

Родителите имат право да представят документ, че детето им е хронично болно и могат да го запишат, в която искат детска градина. Е, разбира се и определен морал се изисква за да си изкараш детето хронично страдащо от астма, но всеки си отговаря за себе си. Уви, това е мнозинството.
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот Slade » Пон Юни 17, 2013 10:29 pm

Проблемът е, че обикновено имаш право на едно желание, по което ти класират детето с максималния брой точки. В общия случай играеш лотария и ако имаш късмет - детето ти се урежда с едно от 28-те места (при около 1000 кандидати). Разбира се изключение правят близнаци, деца в неравностойно положение и сираци - те имат предимство. Всичко останало ДУХА СУПАТА. Аз записах едното си дете в частна ДГ, защото нямах късмет с лотарията за зелена карта... пардон за място в държавна детска градина.
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот PtD » Пон Юни 17, 2013 10:38 pm

rarekin написа:
Родителите нямаха ли право при определени условия да записват децата си на детска градина по месторабота...


Родителите се радват ако ВЪОБЩЕ могат да запишат децата си на детска градина. Тия права родителите общо-взето е ясно къде могат да си ги набутат.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот Antares » Пон Юни 17, 2013 10:47 pm

rarekin написа: Случая, който описваш, прилича на малцинството от случаите, а не на мнозинството.
С риск да отприщя лавина от offtopic, повечето ми семейни колеги се скъсват да се оплакват от условията за записване по детски градини. Абсолютен недостиг и абсурдни правила за записване и система за класиране...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот rarekin » Пон Юни 17, 2013 11:05 pm

Antares написа:
rarekin написа: Случая, който описваш, прилича на малцинството от случаите, а не на мнозинството.
С риск да отприщя лавина от offtopic, повечето ми семейни колеги се скъсват да се оплакват от условията за записване по детски градини. Абсолютен недостиг и абсурдни правила за записване и система за класиране...


Това с недостига на места е ясно.

Между другото, и моите семейни познати в София се скъсват да се оплакват, което не пречи децата на 90% от тях да са на детска градина (частна или държавна) или по местоживеене или по месторабота.
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот PtD » Вто Юни 18, 2013 7:24 am

rarekin написа:Между другото, и моите семейни познати в София се скъсват да се оплакват, което не пречи децата на 90% от тях да са на детска градина (частна или държавна) или по местоживеене или по месторабота.

В частните ДГ места има. Въпросът е кеш дали има. :wavey:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот taurus13 » Вто Юни 18, 2013 8:57 am

Тия проблеми са лесно решими - просто нямаш деца и готово... :eyebrow:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот aganjaholic » Вто Юни 18, 2013 11:05 am

Кой си ти, бе Alpina, тъпанар, прост и малоумен. Искам да Ту видя снимката някъде, олигофрен, който спори, че да се кара с 30 е по-зле от колкото с 50, в града при това, покрай градинки и училища. Явно си бездетен, батка, много тъп и ограничен и с много свободно време, че пишеш по 30 реда за спор, който е по начало изгубен. баси тъпака!
Аватар
aganjaholic
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1176
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:38 am
Местоположение: Sofia

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот PtD » Вто Юни 18, 2013 12:48 pm

aganjaholic, съветвам те да се държиш по-прилично, да не вземеш да излетиш с 50 км/ч от тук.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот Antares » Вто Юни 18, 2013 12:50 pm

Смятай колко се вживяват хората, че да изригне по такъв начин...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот aganjaholic » Вто Юни 18, 2013 1:09 pm

Antares написа:Смятай колко се вживяват хората, че да изригне по такъв начин...

смятай колко бързо си вадиш заключения
Аватар
aganjaholic
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1176
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:38 am
Местоположение: Sofia

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот zImage » Вто Юни 18, 2013 1:12 pm

Antares написа:Смятай колко се вживяват хората, че да изригне по такъв начин...

Защото става дума за човешки животи, а не за електронна игра.
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот Antares » Вто Юни 18, 2013 2:26 pm

Пичове, изяжте си сникърса... Т'ва е просто форум.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот aganjaholic » Вто Юни 18, 2013 2:37 pm

Antares написа:Пичове, изяжте си сникърса... Т'ва е просто форум.

Eми като е "просто форум" и толкова ти се яде сникърс, що не ходиш да си купиш, вместо да пускаш 7000 мнения и да си на всяка манжа - мерудия?
А. А! А!?
Аватар
aganjaholic
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1176
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:38 am
Местоположение: Sofia

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот aganjaholic » Вто Юни 18, 2013 4:20 pm

Taka, извинявай, птд за избухването и малко, може би ти, алпина защото има и истини в изказванията ти. Сега имам време да чета по обстойно и ще ти поясня.
Ти си трол, алпина. Пишеш неща дори, които не мислиш, камо ли да вярващ в тях само и само, за да предизвикаш реакция у другите ( а ако си вярваш там на ония точки от първите коментари да спирам тук). Ти самият казваш, че като на някой не му харесва нещо не е нужно да е така за всички останали. В същото време спориш и спориш в несъгласието си с чуждото мнение. дабълютиеф

Никой, никъде не е казал ще инцидентите ще спрат. За това са инциденти. Хората искат да ги намалят просто, а със 30, със сигурност! (и тук имам цялата математика и Нютон магесника зад гърба си ) ще има по-малко щети, каквото и да се случи.
Прав си, че обстоятелствата за споменатите инциденти са изявени различно във времето. Постоянна забрана, имайки предвид само временни събития е недомислена.
Може временно да става. Както е на бистришко шосе пред едно училище, има си хора в периода да оставяне/взимане на децата и се грижат да се движат бавно колите там.
Има знаци, които могат да работят по команда. (би трябвало да има в България съшо).
Вместо да обсъждате креативно, вие се джафкате, и надцаквате, и карате, и комплексирате, и отблъсквате. И аз се подведох, егото ме подлъга и се изнервих на простите коментари.

А защо изобщо трябва да ги има. Всеки човек греши, всеки човек не знае, много неща, всеки може да бъде подобрен, всеки може да бъде доказан грешен. И?
Защо трябва да се акцентира върху това?
Сички тряя пият бира и да се обичат днес
и утре
и по-натам
също
Аватар
aganjaholic
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1176
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:38 am
Местоположение: Sofia

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот PtD » Вто Юни 18, 2013 6:25 pm

aganjaholic написа:Всеки човек греши, всеки човек не знае, много неща, всеки може да бъде подобрен, всеки може да бъде доказан грешен. И?

Taка е. Но дали е редно понеже НЯКОЙ не може да кара, или понеже има риск за инцидент 1:100000, да се въвежда тотално ограничение? Аз мисля, че не е редно.

И пак повтарям тезата си от по-горе: въпросът е на баланс между сигурност и ефективност.

Дори и АЕЦ се строят на такъв принцип: сигурност спрямо цена. И понякога стават инциденти. И то с много сериозни последствия. Но въпреки това си се експлоатират.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот Alpina » Сря Юни 19, 2013 8:58 am

rarekin написа:Родителите нямаха ли право при определени условия да записват децата си на детска градина по месторабота...

То тук права много, за какво ли не, но реално има много висок шанс да не ти свършат работа.
Реално - за някои детски градини шанса ти да се класираш е... по-добре да пуснеш тото и с парите от спечелената 6-ца да го запишеш на частна. :)
Което от своя страна принуждава някои родители, от определени райони (тъй като както по местоживеене, така и по месторабота детските градини са с не просто изчерпан ресурс).
И да ти кажа - май и при последните записвания случаите не бяха изолирани и отделни. :)

Та някои хора, вместо да си вземат по 2 дни отпуска и да се молят на по няколко божества да стане чудо, просто прибягват до тези не особено удобни мерки. Жалко е, че трябва - нали?

aganjaholic, мисля че повечето пъти съм на срещата в Сряда - не тази и не следващата седмица, но след това, живот и здраве. :wavey:
Мои снимки - мисля, че също не е трудно да намериш. :D


Понеже има разни хора, които обичат да четат през ред и през дума, моля, не коментирайте написаното от тук надолу, без да сте го прочели напълно цялото.
Съжалявам, че форумът няма опцията "Spoiler", за да ви лиша лесно от възгледа си.


Преди да се пенят някои хора е хубаво да помислят малко повече. Ограничението за максималната скорост не означава, че автомобилът трябва постоянно да е на него. То е ограничение, лимит, рамка, в/с което/която трябва да се съобразява водачът на превозното средство.

Законът не се чете и тълкува, камо ли пък съобразява по отделни точки, алинеи и членове.
Той е едно цяло и за да го разбираш и знаеш значението на дадена точка от него, трябва да го знаеш целия.

Пример - да виждате тук да се споменават ограничения за максималната скорост?

Чл. 20. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1)Водачите са длъжни да контролират непрекъснато пътните превозни средства, които управляват.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачите на пътни превозни средства са длъжни при избиране скоростта на движението да се съобразяват с атмосферните условия, с релефа на местността, със състоянието на пътя и на превозното средство, с превозвания товар, с характера и интензивността на движението, с конкретните условия на видимост, за да бъдат в състояние да спрат пред всяко предвидимо препятствие. Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението.

Не случайно този член е точно преди посочващия ограниченията.
Още по-неслучайно пък следва и:

Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателна причина с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства.
(2) Водач на пътно превозно средство, което се движи с ниска скорост и поради това причинява създаването на колона от пътни превозни средства, трябва да ги пропусне при първа възможност.
(3) На водача на моторно превозно средство е забранено да се движи с ниска скорост без включени аварийни светлини.

И преди да говорите празни приказки, помислете дали отново вие сте по-умните, по-разбиращите, по-добре преценяващите, от тези, които са създали закони, които управляват света от години, защото тези точки не са само в българският такъв.

Да, инциденти стават, хората умират.
Само че за да прогресира, човечеството се опитва да намери тънката граница, при която стават най-малко инциденти и има най-големи ползи.
Защото на разумните хора е ясно, че няма как да предотвратиш загиването на хора, на всяка цена.

Нашето съществуване и живот са стъпили върху труповете на не един или двама. И да ми обяснявате как трябвало да се прави нещо, за да не умре дори един човек е ЦИНИЧНО.
Защото хора умират, за да ви осигурят съществуването в този вид, в който го водите. И колкото и да не ви се вярва, почти всяко нещо, което използвате в ежедневието си е свързано пряко или не с загинал човек. Ще се лишите ли от тях заради това? Не! -> Това дали пък не е лицемерие?

Няма да споменавам животните, чиито животи лично за мен са не по-малко ценни, особено когато става дума за смърт, свързана със злополука или просто защото на нас ни трябва да се "чувстваме по-добре"
Животът ни се гради върху това каква е вероятността от инцидент, производствена авария, катаклизъм и други, спрямо това дали ще създадем и използваме поредното благо.
Със същата логика, може да почнете да разправяте как миньори не трябва да влизат в рудниците и мините, защото могат да загинат. А ако това се случи - колко седмици смятате, че ще продължим да си живуркаме със същото ежедневие?

"Можело да умре дете."
А осъзнавате ли, че не са малко хората, които са в ситуацията да желаят друго дете да загине, за да тяхното продължи живота си? И то не да умре по естествен начин, ами точно чрез инцидент?
Още повече - дори не едно, ами n на брой, докато не се "падне" подходящото? Ще ги обвините ли?
Или това на вас не може да ви се случи? Или те са частни случаи, с които не трябва да се съобразяваме - ЦИНИЧНО е да говорите така, когато не сте били в ситуация, в която не е малко вероятно да ви иде целенасочено да причините нечия смърт, за да осигурите живота на близък или просто да се молите за такава.
Знаете ли какво е - шанс, вероятност, наричайте го както искате, но е същото това, което мен ме пази да не убия дете, както по-горе "не ми го пожелават".

Да позная - това на вас не може да ви се случи.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот rarekin » Сря Юни 19, 2013 10:31 am

Alpina написа:
rarekin написа:Родителите нямаха ли право при определени условия да записват децата си на детска градина по месторабота...

То тук права много, за какво ли не, но реално има много висок шанс да не ти свършат работа.
Реално - за някои детски градини шанса ти да се класираш е... по-добре да пуснеш тото и с парите от спечелената 6-ца да го запишеш на частна. :)
Което от своя страна принуждава някои родители, от определени райони (тъй като както по местоживеене, така и по месторабота детските градини са с не просто изчерпан ресурс).
И да ти кажа - май и при последните записвания случаите не бяха изолирани и отделни. :)


Тук не става дума дали тези случаи съществуват, а какъв процент от цялата съвкупност са те.

Аз бих заложил на не повече от 10-15% от всички записани деца, но би било добре ако някой може да покаже статистика по въпроса.

По същия начин не става дума и за това дали родителите могат да извадят 400-500 лв. за частна детска градина. Факт е, че за хората, които са го направили обяснението за ползването на МПС също не важи.

То тук права много, за какво ли не, но реално има много висок шанс да не ти свършат работа.


В Германия в големите градове като Франкфурт ам Майн съществува абсолютно същия проблем. :)

Alpina написа:Преди да се пенят някои хора е хубаво да помислят малко повече. Ограничението за максималната скорост не означава, че автомобилът трябва постоянно да е на него. То е ограничение, лимит, рамка, в/с което/която трябва да се съобразява водачът на превозното средство.

Законът не се чете и тълкува, камо ли пък съобразява по отделни точки, алинеи и членове.
Той е едно цяло и за да го разбираш и знаеш значението на дадена точка от него, трябва да го знаеш целия.

Пример - да виждате тук да се споменават ограничения за максималната скорост?

Чл. 20. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1)Водачите са длъжни да контролират непрекъснато пътните превозни средства, които управляват.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачите на пътни превозни средства са длъжни при избиране скоростта на движението да се съобразяват с атмосферните условия, с релефа на местността, със състоянието на пътя и на превозното средство, с превозвания товар, с характера и интензивността на движението, с конкретните условия на видимост, за да бъдат в състояние да спрат пред всяко предвидимо препятствие. Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението.

Не случайно този член е точно преди посочващия ограниченията.
Още по-неслучайно пък следва и:

Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателна причина с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства.
(2) Водач на пътно превозно средство, което се движи с ниска скорост и поради това причинява създаването на колона от пътни превозни средства, трябва да ги пропусне при първа възможност.
(3) На водача на моторно превозно средство е забранено да се движи с ниска скорост без включени аварийни светлини.

И преди да говорите празни приказки, помислете дали отново вие сте по-умните, по-разбиращите, по-добре преценяващите, от тези, които са създали закони, които управляват света от години, защото тези точки не са само в българският такъв.


Добре си го казал.

Сега остава само да си зададеш въпроса, дали тези, които са поставили съответните ограничения на определени места, знаят по-малко за пътната обстановка и проблемите покрай въпросните от всички, които са писали в тази тема.

АКО статистиката показва повишен риск за живота и здравето на хората на определени места, то е напълно оправдано там да се вземат мерки да се предотвратят инциденти. И не, не мисля че 30 км е толкова малко в натоварена градска среда. Със сигурност не е "скоростта с която някои хора тичат", освен ако нямате много познати, които да се казват Юсаин Болт.

Ще се постарая да снимам ограничения, които имат точно характера на тези, които дискутираме и ще ги пусна тук. Такива тук има и се налагат с желязна ръка (съдейки по това, че никой не си позволява да ги нарушава).
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот Alpina » Сря Юни 19, 2013 11:16 am

rarekin написа:АКО статистиката показва повишен риск за живота и здравето на хората на определени места, то е напълно оправдано там да се вземат мерки да се предотвратят инциденти.


С това няма как да не съм съгласен, но, моля, нека не определяме населените зони в цялата държава, като "определени места с повишен риск за живота и здравето".

И по междуградските пътища, при нормално ограничение от 90км/ч има такова на 60км/ч около подобни зони, колкото и да не ни харесва и колкото и да не ни се вижда опасно.
"Магистралите" ни с така коментираното ограничение от 140км/ч са изпълнени с ограничения от 90км/ч, че дори и със 70км/ч. Това обаче не пречи като цяло общото ограничение, записано в закона и важащо извън тези опасни зони да е 130/140км/ч.

Отново - преди всичко е отговорност на водачите, да съобразят скоростта си на движение. Ограничението на скоростта не значи такава, с която трябва да се движиш - за това си има други знаци. :)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот Brave » Сря Юни 19, 2013 12:29 pm

Съвсем съм съгласен с Алпина, особено след предпоследния пост, в който си обясни мнението по-обстойно, но има един проблем точно в България - знаците би следвало да са разположени разумно, но на места, това очевидно не е така. Мога да вляза и в конкретика, но мисля, че всеки който е карал малко повече по нашите шосета и улици знае за места, на които има буквално идиотски ограничения. Всеки който е имал удоволствието да шофира в Германия например, няма как да не е забелязал, че там ограниченията са разположени с мисъл и наистина не дразнят. Може за 1 км да има условия за каране с по-висока скорост - обезателно се слага знак който я разрешава. Иначе по малките улички в кварталите редовно има ограничение 30, но за там си е подходящо. Мисълта ми е, че ако искаме по-добро движение в България, трябва да настояваме за редовно преразглеждане на ограниченията, най-малкото защото ситуацията се променя. Примерно, не знам дали помните, но на "летищата" на магистрала Тракия, преди миналото правителство да сложи мантинелите, стояха ограничения 80 от времето на построяване на магистралата. Пълен абсурд, защото с промените в закона от 90-те години, максималната скорост по обикновен двулентов път стана 90, но според знака, при 6 лентов път, трябваше да се кара с 80. Истината е, че това си беше хранилка за полицаи в най-чистия й вид. Пълно е и с ограничения 60, сложени преди години заради крайпътни заведения, които отдавна не съществуват, но знаците продължават да стоят. Отделно сигнализацията, забравена след ремонти - стоят с години табелки с ограничение 40. Поне доскоро, на изхода на София по м. Тракия, стоеше огромна табела, указваща, че максималната скорост по магистралата е 120. Е, добре де, това го промениха на 130 преди 10-тина години, а от скоро я промениха на 140. Колко време трябва да мине, преди някой скодоумник да си размърда задника и да я смени. Големия проблем на подобни недоразумения е, че водачите в България престават да възприемат знаците за разумни и на принципа на лъжливото овчарче, не реагират адекватно, дори когато ограничението е поставено разумно и с мисъл.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот PtD » Сря Юни 19, 2013 2:17 pm

Напълно съм съгласен с Brave. Знаците у нас са разположени в голямата си част абсолютно малоумно. Да не говорим, че е честа практика да има забранителни, а след това разрешителните да са "спестени". Можем само да гадаем дали поради некадърност или умишлено.

Сега да се върнем на парижките ограничения. Скорост 30 км/ч час е разумна за някои места, и е твърде вредна за други.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот taurus13 » Сря Юни 19, 2013 9:16 pm

Категорично подкрепям ограничението от 30 км/ч за всички градски улици. Който иска да кара бързо и да си пробва рефлексите, да ходи извън града или на писта. Освен това автомобила е вреден и всички дето се возят на автомобили са едни мързеливци.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот Brave » Сря Юни 19, 2013 9:55 pm

Ако предложиш начин да карам трите си деца на съответно на училище, детска градина и ясла с колело, като се има предвид, че разстоянието е около 14 км. във всяка посока, а позитивната денивелация е над 400м при връщане, а общата им маса е над 60кг, ще съм крайно благодарен. До тогава ще се радвам да не бъда наричан мързеливец. Градския транспорт не е опция също, защото най-малкото не може да ходи толкова дълго, че да изминава свързващите разстояния между превозите.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот taurus13 » Сря Юни 19, 2013 10:30 pm

Ич не ме вълнуват децата ти, мързеливец си. Аз деца нямам. Са вече се ядосах - 20 км /ч.....ама ха...
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот Jaboka » Сря Юни 19, 2013 10:39 pm

@ Brave
А интересно ми е когато си записвал хлапетата на детска и ясла ако е имало ограничение в скоростта в кварталите или си нямал кола дали щеше да ги запишеш в такива заведения на 14 км от дома? Май не. Знам че има борба за детски градини но да си запишеш детето в такава на 3/4-ти град разстояние...не знам.Мързеливец може и да не си , за елитист не се знае.
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот Harka » Сря Юни 19, 2013 11:26 pm

Абе ако ще и в Бургас да ги запише на детска - не виждам това какво би следвало да грее някого другиго, освен Brave.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Ограничение от 30 км/ч за улиците в кварталите?

Мнениеот rarekin » Сря Юни 19, 2013 11:30 pm

Изображение

По пътя ми днес. Скоро и други.
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта